Keresés

Részletes keresés

Márta néni Creative Commons License 2007.02.07 0 0 195

Nem tudom melyiket nevezik birodalmi lépegetőnek (kiskakas a szemétdombon?) Nekem van egy rúgós talp a géphez, és a BSR-hez tartozó talpak.

 

Más. Szekszárdon szerintem lehetne egy olyan topiktalit rendezni, ahol meg lehetne szervezni, hogy  - mivel úgyis szponzorunk a Varrógépcentrum, és tuti hogy hoznak oda Aurórát is -   kapjunk egy kis  gépismereti továbbképzést.  Acélosnéval egyeztetve persze.  

Előzmény: sunbonnetsue (191)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.02.06 0 0 191

Márta néni,

 

és neked ezt melyik talppal produkálta?

Az esetek nagy többségében ilyenkor ( több réteg esetében)  én a "birodalmi lépegetővel" ( walking foot) varrok, az nem szokott ilyeneket csinálni.

 

 

Sue

Előzmény: Márta néni (189)
36évi Creative Commons License 2007.02.06 0 0 190
Az enyém nem akad ki, szépen veszi a vasagabb akadályokat. Ezért főleg szeretem, a régit úgy kellett áttekerni az ilyen részeken. Csak tippelek, hogy esetleg egy kicsit növeld a talpnyomást. Tényleg csak tipp. Abban biztos vagyok viszont, hogy ezen a szinten nem szabadna ilyen hibát vétenie. Lehet, hogy egy telefont nyomnék a VGCentrumba.
Előzmény: Márta néni (189)
Márta néni Creative Commons License 2007.02.06 0 0 189
Van egy kis gondom, kiváncsi vagyok, Ti ezt hogy küszöbölitk ki. Egyenes vonalban tűztem le a munkámat, az összevarrt blokkok árkában. Szép volt és egyenletes, míg ahhoz a részhez nem ért, ahol sok réteg van egymáson. Mikor ebből a  részből kiért a gép, úgy kezdett toporzékolni, mint aki megvadult. Gondolom nem véletlen, hogy Ricky Tims is egy egydarabos anyagrészen mutatja be a tűzést. Azon nekem is egyenletesek az öltések. Gondolom nem tudja követni,hogy hol sűrű, hol ritka amibe öltenie kell.
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.01.30 0 0 188

 

Sue, köszönöm!

Nem is tudom, mire számítottam, talán nagyobb eltérésre. De kipróbáltam, és jó vele dolgozni, és persze hogy jobb így, hogy a másikat nem kell elbirizgálni.

Viszont így a hátlap van felül, vagyis nem látom azt a mintát, amit körbe akarok varrni.Erre ki kéne találni valami jobbat, mint az átfércelés. Van erre ötleted?

 

Előzmény: sunbonnetsue (187)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.01.30 0 0 187

Zsuzsuci,

 

én nem tom, te mit akartál....? Ez semmi másban nem különbözik a másiktól csak abban, hogy fekete. De a csavart jobban meglazították, tehát úgy van beállítva,hogy vastagabb cérnákat is tudjunk vele varrni. Így nem kell a másiknak a beállítását eltekergetni.....ennyi.

 

Sue

Előzmény: Zsuzsuci (186)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.01.30 0 0 186

 

Katafa,Szue!

Most vettem komolyabban szemügyre az új bobbint, amit a vastagabb alsó szálakhoz kell használni.Én semmi különbséget nem látok, csak azt. hogy ennek fekete az a pöcökje.Mintha csak egy másik ugyanolyan bobbin lenne.Ezt akartuk mi?Vagy csak nem vizsgáltam meg eléggé?

violini Creative Commons License 2007.01.30 0 0 185
Neked is köszi,Margit! Jó tudni,hogy amikényelmesebb,az jobb is! :-)
Előzmény: eper margit (184)
eper margit Creative Commons License 2007.01.30 0 0 184

Bocsi! Most vettem észre, hogy majdnem szóról szóra uazt írtam, mit Sue.

No, de ami igaz, az igaz!....

eper margit Creative Commons License 2007.01.30 0 0 183
Minden elektromossággal működőre ugyanaz vonatkozik: áramfelvétel miatt a bekapcsoláskor fogyaszt a legtöbbet, majd utána úgymond "beáll", s egy kis fogyasztása van. Másrészt a lámpák izzója azért ég ki hamar, mert a bekapcsolgatásokkor vesz fel nagyobb áramot. Röviden, jobb, ha hagyod akár 1 óráig is bekapcsolva a gépedet, mint ki, be és programozás művelete... stb.
Előzmény: violini (179)
violini Creative Commons License 2007.01.29 0 0 182
Köszönöm a válaszokat!Asszem a nagyítóval várhatok még,egyenlőre messzire nem látok :D
Előzmény: katafa (180)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.01.29 0 0 181

Violini,

 

Szerintem ezt így nehéz meghatározni. Azt gondolom, jobb ennek a masinának, ha nem kapcsolgatjuk ki-be. A gép nem fogyszt olyan sokat, hogy erre szükség lenne, a másik, hogy akkor kezdődhet újból a beállítás. Én csak akkor szoktam kikapcsolni, ha több, mint félórát nem használom.

szia

Sue

Előzmény: violini (179)
katafa Creative Commons License 2007.01.29 0 0 180
Csak a 2.-ra tudok választ: oda kell szerelni a nagyítót - már ha veszel.
Előzmény: violini (179)
violini Creative Commons License 2007.01.29 0 0 179

Sziasztok!

2 nem sürgős kérdésre keresem a választ:

1. hol van az az időhatár ha felkelek mellőle,ahol már jobb a gépnek,ha kikapcsolom?negyed óra?vagy fél?ti hogy csináljátok ill. mit tudtok erről?

2. mi az a bizgentyű rögtön bal oldalon a lámpa előtt,amin egy műanyag korong van ami meg tud őrjíteni,mert állandóan leverem róla?Nem találtam erre utalást.

Zsuzsuci Creative Commons License 2007.01.28 0 0 178

 

Katafa!

 

Köszönöm a segítségedet, ma eljutott hozzám a csoda-bobbin.Persze, még nem volt időm kipróbálni, eddig körülöttük ugráltam, de talán a héten lesz egy viszonylag nyugodt délutánom.

Szia:Zsuzsa

Kria Creative Commons License 2007.01.28 0 0 177
Katafa! Nagyon köszönöm a gyors választ.
Előzmény: katafa (176)
katafa Creative Commons License 2007.01.28 0 0 176
A quilting tű hegyesebb (csúcsosabb - vagy hogy mondjam), ezért kisebb lyukat csinál, és kisebb esélyt ad a flíznek a "kiszőrősödésre".
Előzmény: Kria (175)
Kria Creative Commons License 2007.01.28 0 0 175
Ki tudja mi a különbség a rendes varrógéptű és a quilting varrógéptű között.
katafa Creative Commons License 2007.01.27 0 0 174
Ember tervez, isten végez ... Ma reggel csináltam már valamennyit, de most rá kell állnom a vizsgadolgozatok javítására::(
Előzmény: Márta néni (173)
Márta néni Creative Commons License 2007.01.27 0 0 173

Lassan már megmutathatnád, aminek jan. 23-án délután nekiszaladtál!

 

Tegnap az én drága gépen nem tudom miért, kirajzolta a balansz jelet (mérleg) és mellé volt írva, hogy -2 Nem tudom miért, az öltések tökéletesek voltak, szamlátomást a hurkok is  a két réteg kelme közt hurkolódtak, ahogy kell. Kikapcsolás után ez nem jött vissza. Lehet, hogy csinálnom kellett volna valamit?

Előzmény: katafa (166)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.01.23 0 0 172

 

Köszi, katafa!

A fiúk már rá is vannak ugrasztva.

Tegnap is írtam, de vacakolt az Index, nem ment át.

 

Jó varrogatást, aztán mutathatnál valamit.

Előzmény: katafa (169)
eper margit Creative Commons License 2007.01.23 0 0 171

Katafa! Így már értem, mire lehetne ezt a bobbint használni. Majd a következő menetben én is sort kerítek rá...

Előzmény: katafa (169)
eper margit Creative Commons License 2007.01.23 0 0 170

De jó!!! Köszi a segítséget! Valóban odavalósi a csavar.

Látszik, hogy még nem szedegettem szét alkatrészeket. 

katafa Creative Commons License 2007.01.23 0 0 169

Zsuzsuci! A Te nevedre félretettettem. Sue, megvettem, küldöm.

 

Margit! Te ne menjél, mert nincs több (hármat rendeltek). Illetve mehetsz, és akkor újra megrendelik.

36évi Creative Commons License 2007.01.23 0 0 168
Én is!!!!
Előzmény: katafa (166)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.01.23 0 0 167

Katafa

 

izgatottan várom az eredményeket, tapasztalatokat.....

 

Sue

Előzmény: katafa (166)
katafa Creative Commons License 2007.01.23 0 0 166

Margit! Biztos a talp hátából esett ki - majd mindegyikben van, hogy a távtartót rá lehessen rögzíteni.

 

A bobbin gyöngyfonalhoz, illetve 30-as vastagságú spéci cérnákhoz (pl. Valdani, RIcky Tims Razzle Dazzle) jó ún. bobbin drawinghoz (rajzolás), amikor is a visszájáról varrsz ki mintákat a fedlapon (még a szendvicselés előtt). Nekem már van egy csomó cérnám van erre, úgyhogy délután neki is szaladok.

Előzmény: eper margit (163)
36évi Creative Commons License 2007.01.23 0 0 165
Lehet, hogy Margitnál is az esett ki, én is jártam már így. Nagy fej, rövis menetes rész.
Előzmény: violini (164)
violini Creative Commons License 2007.01.23 0 0 164

Fogadd együttérzésem!Túráztattam az agyam,mert volt ilyenemlékképem,hogy rögtön az első este kiesett egy csavarom,de most rájöttem,hogy az nem volt túl kicsi,hanem a talp hátuljából esett ki varrás közben az a nagyocska csavar,ami a steppeléshez való távtartót hivatott tartani.De még így is megijedtem,hogy rögtön azonnal elrontok valamit.Azóta már kezdek beleszokni a jóba,szelidítgetjük egymást :-)

Remélem valaki tud hasznos infóval szolgálni!

Előzmény: eper margit (163)
eper margit Creative Commons License 2007.01.23 0 0 163

Lányok! Azért (is!) szeretem ezt a fórumot, mert ilyen tapasztalatokat, ötleteket a varrógépszerelő sem tudna mondani! Ilyet csakis a megszállott foltosok tudnak...

 

Most én pl. a következő gondban vagyok: a minap leesett egy csavar a varrásomra. Olyan, mintha a talpat tartotta volna. Ám ezen gépen nem ilyen tartja a talpat.

Röviden: gőzöm sincs róla, honnan esett le!

Szerencsére, napok óta semmi gondom sincs a a géppel! Így most várakozó állásponton vagyok: Honnét esett le a csavar?

 

Katafa!

Mire jó a fekete pöckös bobin? Milyen vastagságú cérna az, amit vastag cérnának nevezel? Amiért ezt megveszed... Mire jó?

Megvenném, ha most kapható és ha jó a munkánkhoz, de nem tudom mire jó....

Kérek választ! Köszi!

 

Előzmény: katafa (158)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!