Keresés

Részletes keresés

Csimpolya Creative Commons License 2018.07.17 0 0 86937

Minden elismerésem a nővérmacskának!

Előzmény: pajaci (86936)
pajaci Creative Commons License 2018.07.16 0 0 86936
Lora1213 Creative Commons License 2018.07.16 0 0 86935

Édes...

Előzmény: p21-feri-tb2 (86934)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2018.07.16 0 0 86934

CBNora Creative Commons License 2018.07.13 0 0 86933

Nem láttam, nem is tudtam róla, nem nézzük a csatornát. Azt hiszem, nem is tudnánk fogni.

Az eredeti német verziót megtaláltam a youtube-on.

https://www.youtube.com/watch?v=H3J8DPK3jco

Valamikor meg is fogom nézni.

Előzmény: trizs77 (86932)
trizs77 Creative Commons License 2018.07.13 0 0 86932

keresés

 

a VIASAT History leadta a ..."...kövesd a cicád...." című epizódot, kisfilmet.

 

Nem vette fel valaki ?

Érdekelne de lekéstem róla.

 

 

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2018.07.13 0 0 86931

Igen, engem nagyon is érdekel mint a jelenlegi, mint az eddigi macskáid története.

Ami a hányást illeti, úgy vélem, ha nem rendszeres (kettő még nem az) nem kell különösebb jelentőséget tulajdonítani neki.

Előzmény: Cabron01 (86930)
Cabron01 Creative Commons License 2018.07.13 0 0 86930

Sziasztok!

 

Egy olyan problémám lenne, hogy kaptam 1 hete egy 5 hetes (ma már 6 hetes) cicust. Az anyja már nem foglalkozott vele, nem tudta szoptatni, viszont a cica teljesen önálló volt már akkor, amikor hozzánk került. Evett, ivott, az eredeti helyén száraz táp folyamatosan ki volt téve a macskáknak, így azt is ette. Szóval a száraz tápot is gond nélkül elfogyasztja. Nálunk is kap, de a nedves kiscicatáp van túlsúlyban. A száraz tápja is kiscicatáp. 

Kinti cica volt, nálunk kinti-benti lesz. Jelenleg kizárólag bent tartózkodik, és ez még így lesz néhány hétig, illetve felügyelettel egy elkerített részen kint is tartózkodhat. Tegnap már kicsit kivittük, mert folyamatosan a nyomunkban van, amikor megyünk ki, annyira kikívánkozik.

Naponta 4-5 ször kap enni, egyre nagyobb adagokat eszik. Tegnapelőtt és ma reggel azt tapasztaltam, hogy a vacsoráját egy az egyben kihányta. Pontosabban tegnapelőtt csak azt a ráadást, amit még olyan fél 9-9 fele még odaadtam neki, egy egész pici adagocska, ami a konzervből megmaradt, nem akartam már másnapra elrakni. 

Tegnap szintén olyan fél 9 fele adtam neki vacsorát, előtte úgy 4-körül evett. Elég nagy adagot evett meg és elég gyorsan, reggelre ott volt a kövön kihányva. De, ahogy ez egy macskához illik, reggel ott nyivákolt a táljánál, hogy enni kér és evett is. Napközben sosem hányta még ki az ételt. Tök jól van, élénk, rosszcsont, bújik, dorombol, nedves az orra, széklete rendben, nem iszik többet, mint eddig, szóval nem látok problémát. 

Próbáljak neki korábban adni vacsorát, és inkább két részletben elosztva az adagját? 

Nagy macskás vagyok én is, mindig is voltak macskáim, de már nagyon régen nem volt ilyen, hogy ilyen pici cicát anya nélkül kellett volna felnevelnem, így az emlékek már elhomályosultak, plusz ilyen gondom még nem volt. 

Ha érdekel titeket, mesélek a jelenlegi és közelmúltbéli macskáimról. Mi kétmacskás gazdik vagyunk, kinti-benti cicákkal. Régebben "előző életemben" volt többször is 4-5 macskánk, ilyen-olyan hozzánk betévedt, befogadott cicusok, de én soknak éreztem. 

 

Köszönöm.

Csimpolya Creative Commons License 2018.07.11 0 0 86929

Korunk reményteljes ifjú macskái.

Előzmény: p21-feri-tb2 (86928)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 86928

sickamic Creative Commons License 2018.07.10 0 0 86927

Gyönyörű

Előzmény: p21-feri-tb2 (86926)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2018.07.04 0 1 86926

Csimpolya Creative Commons License 2018.07.01 0 1 86925

Kiválasztott egy előnyös képkeretet.

Előzmény: Lora1213 (86924)
Lora1213 Creative Commons License 2018.06.30 0 0 86924

ó ! Micsoda nózi !

Előzmény: p21-feri-tb2 (86923)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2018.06.30 0 1 86923

Csimpolya Creative Commons License 2018.06.30 0 0 86922

Ez utóbbit nem kell indokolnod, magától értetődő. A fésülés pedig mindkét fél számára kellemes tevékenység lehet.

Előzmény: Lora1213 (86920)
Csimpolya Creative Commons License 2018.06.30 0 0 86921

Van, aki a málnát szereti, van, aki az epret, van, aki a szőlőt. Olyan is, aki mindhármat. Ettől még egyikük sem gyári hibás. Nekem határozottan imponál a maine coon, de a tonkinéz a kedvencem. Elméletileg, mert egyik fajta sem volt és nem is lesz meg nekem.

Előzmény: trizs77 (86919)
Lora1213 Creative Commons License 2018.06.30 0 0 86920

Ilyen hosszú szőrnél a gazdinak be kell segíteni a bunda ápolásába.

 

Szundikám , szívem csücske :

Előzmény: trizs77 (86919)
trizs77 Creative Commons License 2018.06.30 0 0 86919

Nagyon kedves a szomszéd cicc.

Félénk.

Nagyon.

De kedves.

Nem bántó.

Símogatni való.

 

Nekem mégse tetszik.

Tudom ezért most négy nap főbelövés jár, de nem tetszik.

 

Mindíg kócos, mindíg rendezetlen a bundája.

Tudom még csak 4 hónapos, de akkor is.

 

Amúgy a többi maine coon cica se tetszik.

Gyári hibás vagyok, tudom, de ez van.

 

 

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2018.06.30 0 0 86918

Macskaságod fáradjon a reggelizőasztalhoz! Megtiszteltetés, hogy ideiglnesen elfoglalhatom a helyét a kanapén

Előzmény: trizs77 (86915)
Csimpolya Creative Commons License 2018.06.30 0 0 86917

Na, gyere szépen játszani!

Előzmény: trizs77 (86913)
Lora1213 Creative Commons License 2018.06.29 0 0 86916

Óóó !  Igazán szépséges cic !    Ha felnő, kezitcsókolommal kell neki köszönni.

Előzmény: trizs77 (86915)
trizs77 Creative Commons License 2018.06.29 0 0 86915

 

---------------------------------

 

 

-------------------------------

 

 

 

trizs77 Creative Commons License 2018.06.29 0 0 86914

No akkor a látogatóm:

 

 

-----------------------------

 

 

 

---------------------------

 

 

 

trizs77 Creative Commons License 2018.06.29 0 0 86913
Csimpolya Creative Commons License 2018.06.28 0 0 86912

Hűha! Ez aztán a látogató!

Előzmény: trizs77 (86909)
trizs77 Creative Commons License 2018.06.28 0 0 86911

Majd kérek a szomszédtól.

Előzmény: Lora1213 (86910)
Lora1213 Creative Commons License 2018.06.28 0 0 86910

Fotó ?

Előzmény: trizs77 (86909)
trizs77 Creative Commons License 2018.06.28 0 0 86909

Tegnap este vendég jött.

Három és fél hónapos maine coon kandúr jött át a szomszédból (gazdáival) látogatóba.

 

Rendkívül bizalmatlan, kedves szoba cica.

Már most akkora mint egy mezei házi vegyes cica felnőtt korában.

 

Jövő héten megy nyissz-ra.

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2018.06.28 0 0 86908

Baldachinos ágy.

Előzmény: p21-feri-tb2 (86907)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!