Keresés

Részletes keresés

kollina Creative Commons License 2009.10.07 0 0 29516
Akkor halálra ehetjük magunkat sütivel. :))))))))))))))))))))
Előzmény: mokusleqvar (29513)
kollina Creative Commons License 2009.10.07 0 0 29515

Nekem is, de recept sehol. ;))))))

 

 

Tegnapi karata: Milu ugye nem akart menni, Fruzsi meg már alig várta. Este, amikor megkérdeztem, hogy ki fog a következő alkalommal is menni, Milu egyből mondta, hő ő igen, mert annyira jó volt. És be is mutatta miket csináltak. Olyan aranyos volt. Fruzsi meg azt mondta, hogy uncsi volt, mert tornagyakorlatokat csináltak és ő nem akar többet karatéra járni. Úgyhogy Milu megy, Fruzsi nem. Ő úgy is jár annyi mindenre ezen kívül, hogy nem is bánom.

Előzmény: Nyurga Nyúl (29514)
Nyurga Nyúl Creative Commons License 2009.10.06 0 0 29514
Az almáról eszembe jutott a sütirecept!!! Neked is? ;-)
Előzmény: kollina (29511)
mokusleqvar Creative Commons License 2009.10.06 0 0 29513
Pszentkereszten is van cukrászda, a temetőtől nem messze :)
Előzmény: P_Andi (29507)
Nyurga Nyúl Creative Commons License 2009.10.06 0 0 29512

Élménybeszámoló: mentünk körbe, fogtam A. kezét, és a háta mögé néztem.

 

Összegzés: nagyon tetszett neki.

 

Egyéb: anya képzeld, János bácsi késett és hogy ne legyünk unalmasak, üzente, hogy zsírkrétázzunk!

Előzmény: kollina (29511)
kollina Creative Commons License 2009.10.06 0 0 29511
Nálunk ma vvvvan az első karate. Fruzsi nagyon várta, Milu meg egész reggel azt mondogatta, hogy ő nem akar karatéra menni. De mi hajthatatlanok voltunk és kiadtuk neki, hogy az első órára bizony el kell mennie. Este biztos lesz beszámoló, nagyon kiváncsi vagyok. :))
Előzmény: Nyurga Nyúl (29510)
Nyurga Nyúl Creative Commons License 2009.10.06 0 0 29510
Ja, az lemaradt, hogy totál ébren volt. Azért röhögtünk rajta, mert így olyan volt, mint a "két süket beszélget". Kis kivárásokkal visszakérdezett. :-D

Ma volt először néptáncuk, kíváncsi vagyok mit fog mesélni róla!!! :-)
Holnap mennek almát szedni!! És, hátizsákot kell vinniük, hogy legyen mibe beletenni. Ehhez csak annyit, hogy ebben az évben Dunát lehet rekeszteni a sok almánkkal! :-S Cefrének elvittek eddig vagy 6 zsáknyit, és még tele van a fa!
Előzmény: P_Andi (29509)
P_Andi Creative Commons License 2009.10.06 0 0 29509
:-)))
és nem mesélte, hogy álmodott volna Péterről?
Előzmény: Nyurga Nyúl (29502)
gombfoci Creative Commons License 2009.10.06 0 0 29508
megnéztem, nincs geoláda a közelben. Mondjuk rakhatunk ki mi azért egyet... ;-)
Előzmény: kollina (29500)
P_Andi Creative Commons License 2009.10.05 0 0 29507
Király vagy gf!

Nekünk ok bmelyik, 1+1-ben lehet ránk számítani, (a legkisebb meg a legnagyobb itthon marad). Gumicsizmát pakolunk. :-)))

A cukrászdákat mindenhol ismeritek látom. ;-)

A Szent Orbánban mi még akkor jártunk utoljára, mikor nem volt még nagy wellness fittyerfutty. Faházakban aludtunk, és nagyon szimpi volt a falon kiaggatott vadkanbőrök és agancsok látványától eltekintve.

Esőnap vagy B terv eső esetére? Vagy ne legyek városbéli (falubéli) puhány meg nyavajás és pakoljak esőkabátot?
Előzmény: gombfoci (29496)
Nyurga Nyúl Creative Commons License 2009.10.05 0 0 29502

Sziasztok!

Tegnap Kolompossal alapoztunk délelőtt, majd átmentünk a Müpába és 4-ig (zárásig) ott voltunk. Nagyon ajánlom mindenkinek, legalább egyszer kipróbálandó, hogy bejön-e a gyerkőcnek! Kicsiknek, nagyoknak lehet foglalkozást, előadást, játszótermet találni, de ha nem egy korosztályú a csapat, akkor egynél több szülő kell, mert több teremben/helyszínen vannak a programok. Láttam kettészakadni próbáló apukát, és bizony kevés sikerrel járt.


Hazafelé jövet túl nagy csönd volt mögöttem a kocsiban, nyaktekergetés helyett föltettem a kérdést: Fönt vagy még kicsi mókus?

B: Péter?

szünet

B: Nálam?

szünet

B: Kicsi?

 

Fetrengtünk a röhögéstől.

kollina Creative Commons License 2009.10.05 0 0 29501

Legközelebb majd előtte egyeztetünk. :)) Az a jó, hogy ezeknek a kicsi gyerekeknek nem is kell olyan nagy dolog, hogy jól érezzék magukat. :)))

 

Zz, nálunk a repülőgép a minden. Milu órákig képes elnézni őket. Felénk gyakran megy el nagy gép, nem sokat hagytunk ki eddig. És folyamatosan repülőst játszanak. Tegnap felváltva ültek a játék telefon mellett és az volt az irányítótorony. :) Adták sorban fel- és leszállási parancsokat. Milu meg is jegyezte, hogy ő már nem pilóta akar lenni, inkább irányító. :)))

Ja, és a reptér gyakori uticél nálunk. :))

 

Amikor megyünk Kaposvárra, az M0-án megyünk, ami pont a reptér felé megy, és eddig mindig szállt le gép és elhúzott a fejünk felett pont akkor, amikor arra mentünk. :)))

Előzmény: Zimizumi (29498)
kollina Creative Commons License 2009.10.05 0 0 29500

Én az 1-esre szavazok, mi bírunk gyalogolni :)) Azért a 2-esben említett patak pacsálás is tuti nálunk is bejönne, de a kisvasutazás is. :)))Kismarosról kisvasúttal már többször mentünk fel/le, ez nem túl izgalmas, de azért ott is szép az erdő.

 

De egyébként nekem mindegy, csak legyünk erdőben. :))) Ha a többség mást szeretne, mi alkalmazkodunk. És 2+2 felállásban megyünk, bármelyik variácó is lesz.

 

Geocaching láda nincs egyik helyen sem? Ha nem tudod, Zolit megkérdezem, hátha ő tudja.

Előzmény: gombfoci (29496)
gombfoci Creative Commons License 2009.10.05 0 0 29499
itt van 2 kép a Pilisi sétáról a szurdokban.





A kisvonatozásról sajna csak csütörtökön lesz saját kép, de a kisvasut.hu-n találtam egy fotót a vonatról. Van ez a félig zárt kocsi és van egy teljesen nyitott kocsi, csak padok vannak rajta (kisgyerekkel szerintem felejtős).

Előzmény: gombfoci (29496)
Zimizumi Creative Commons License 2009.10.05 0 0 29498

hű jobbnál-jobbak! nekem mindkettő tecc és mindkettőben benne vagyunk:-)

most jól megkönnyítettem a döntést... ;-)

 

Nyúl, a családban tefal aszaló van. van alapzaja, de finom a végeredmény. :-)

 

Kollina, tök vicces, hogy hasonló helyek felé mászkálunk kirándulni. már a múltkor a repülőgépparknál akartam szólni, hogy találkoztatok-e a fiúkkal akik oda mentek miután engem kikísértek a reptérre; most meg a HHH és a reptér :-)

Előzmény: gombfoci (29496)
gombfoci Creative Commons License 2009.10.05 0 0 29497

javítókészlet: :-O

 

"tehát normál tempóban kb 1-4,5 óra." helyesen:  "tehát normál tempóban kb 1-1,5 óra."

Előzmény: gombfoci (29496)
gombfoci Creative Commons License 2009.10.05 0 0 29496

Sziasztok,

tegnap teszteltünk egy túraútvonalat, nagyon jónak, tűnik, de nincs benne vonat. :-)

 

1. Babás topikkirándulás 2009. október 11. vasárnap

 

Szóval 2 opciót tudok most ajánlani, remélhetőleg mind2 menni fog: nem lesz addig eső (=sár az erdőben) és remélhetőleg vasárnap sem eső (azért valszeg az esőkabátot be kell majd tenni).

 

1. kisvasútazás + séta a Börzsönyben
A túra Nagybörzsönyből indul, fel kisvonattal az erdőn keresztül Nagyírtáspusztára. Onnan le gyalog vissza egy erdei úton. Ez kb 5 km séta az erdőben(átlag sétálás 4km/óra sebességgel történik, tehát normál tempóban kb 1-4,5 óra. Kiszállási lehetőség Kisírtáspusztán, onnan vonattal vissza (ez így kb 20 perces séta + 1-1,5 óra vonatra várakozás). Fent van a Szt Orbán Fogadó, oda be lehet ülni (kávé, etc. de nekem túl puccos a hely és tele van olyan emberekkel, akiknek a természetjárás azt jelenti, hogy felmegyünk a hegyre kocsival... :-(). A Fogadó mellett van egy kis játszótérszerű, drótkötélpálya. A túra végén visszaérve Nagybörzsönybe van egy szép vizimalom és egy cukrászda (fagyi már nem lesz gondolom :-(). Az út majdnem végig babakocsizható, végig erdészeti dózerút vezet.
Hátrány: relatív messze van Pesttől Nagybörzsöny,
Előny: szééép erdőben megy a kisvonat, ha 2 gyerek+1 szülő a felállás, az nem probléma és van cukrászda Nagybörzsönyben. :-)
Meleg ruha (sapka) a kisvasútra eerősen ajánlott!

 

2. Séta és "sziklamászás" a Pilisben esetleg piknikkel kiegészítve
Pilisszentkereszt alatt van egy szép szurdok, a szurdok felett a gerincen meg egy szép kis kilátókkal teli ösvény. Körtúrát lehet menni, odafelé a gerincen (gyönyörű a kilátás), visszafelé a szurdokban az erdő mélyén (ez is nagyon szép). Az útvonal kb. 3-4 km hosszú, kiszállási lehetőség nincs. (Szerintem nem is kell, még Matyi is 90%-ban végiggyalogolta és ugrálta, pedig ő a világ lustája, ha gyaloglásról van szó...)
Motiváció a végén: ha hoztok gumicsizmát, lehet pacsáltatni a gyerekeket a patakban. :-) Piknik esetn meg a szalonnát sütni. Szerintem ideális gyerekes kirándulóhely, van benne minden: erdő, szikla, patak, etc.
Előny: Közel van Pesthez, gyönyörű a kilátás, "lustábbak" a piknikhelyen készíthetik a kirándulóknak a szalonnát. :-)
Hátránya: A piknikhely elég "turistás", a sziklás rész miatt 2 gyerek esetén csak a 2 felnőtt felállás ajánlott, eső esetén csúszós tud lenni néhány kő, de nem vészes.
Gumicsizmát hozni kötelező. :-)

 

Mindjárt hozok fotkat is ízelítőül.

 

+1 opció:
Kisvasútozás Szobról vagy Kismarosról. Innen sajnos csak kisvonattal lehet visszajönni, sokáig csak az út mellett megy a vonat (szerintem nem olyan izgi). Motiváció persze lehetne valami cukrászda Kismaroson vagy kompozás a végén át Visegrádra, etc. Előnye, hogy közelebb van Pesthez és van benne vonatozás. mi csak bicikliztünk arrafelé - régen elég sokat - de kisgyerekkel a programot mi kéne dolgoznunk... Persze csak ha erre van igény.

 

Szóval jelentkezzetek és szavazzatok. :-)

kollina Creative Commons License 2009.10.05 0 0 29495
Megírod a himihami címét? Köszi. Ezer éve nem néztem, és már nem emlékszem rá. Ha lehet, inkább a levlistára tegyétek a recepteket.
Előzmény: P_Andi (29488)
kollina Creative Commons License 2009.10.05 0 0 29494

Nekem van egy kekszes alámás sütim, amit nem kell sütni. Háztartási keksz kell hozzá, meg pudingpor, alma, fahér, a tetejére csokikrém. Holnap beszkennelem és elküldöm. Ha elfelejtetném holnap küldeni, akkor küldj egy sms-t, hogy megígértem.

 

Egyébként én is szívesen venném az almás süti recepteket. :)))

Előzmény: Nyurga Nyúl (29484)
kollina Creative Commons License 2009.10.05 0 0 29493

A kenyérsütőben gyúrtad a tésztát? Nem is rossz ötlet. Én is ki fogom próbálni. A kelt tésztákat én is ott gyúrom, de az almáspite tésztájáról még soha nem jutott eszembe ez.

 

Jól összedolgozza?

Előzmény: mokusleqvar (29486)
kollina Creative Commons License 2009.10.05 0 0 29492
Nem baj. Azért én is írtam rá. :))
Előzmény: P_Andi (29487)
kollina Creative Commons License 2009.10.05 0 0 29491
Apunak van aszalója, pár éve vette, de még nem próbáltuk. A márkáját sem tudom, csak azt, hogy a T...O-ban vette.
Előzmény: Nyurga Nyúl (29484)
kollina Creative Commons License 2009.10.05 0 0 29490

Gf szervezi :))) Nem tudok különösebb motivációt, minthogy az erdőben sétálunk. Milu állandóan azt mondja, hogy menjünk nagy erdőbe. A múltkor a HHH-ra mentünk a Törökvész u. végétől kezdődik az erdő. Elmentünk a repülőtérre, meg felmentünk arra a dombra, ahol siklóernyősök gyakoroltak, meg mászkáltunk egy csomót a nagy erdőben. :))) Szóval ezt szeretné. De voltunk már ládakeresőben is, ez is nagyon tetszik nekik. Ja, meg szeretne makkot, meg gesztenyét szedni. :))

 

Tényleg Gf, azon az útvonalon nincs kincskeresős láda?

Előzmény: P_Andi (29485)
mokusleqvar Creative Commons License 2009.10.04 0 0 29489
oké, holnap megsütöm, megfigyelem az egzakt paramétereket és írok :)
Előzmény: P_Andi (29488)
P_Andi Creative Commons License 2009.10.04 0 0 29488
Ez de jó tipp, almás pite tészta kenyérsütőben gyúrva! Írsz tuti receptet a himihamira vagy a levlistára? Fok és perc megadással pls. (De utálom azokat a recepteket, ahol nincsenek egzakt sütési paraméterek legalább minimum perc értékkel a tűpróbáig)

Köszi!
Előzmény: mokusleqvar (29486)
P_Andi Creative Commons License 2009.10.04 0 0 29487
bocs, gf-nek szántam alantit
Előzmény: P_Andi (29485)
mokusleqvar Creative Commons License 2009.10.04 0 0 29486
nyúl,


anyukámnak van aszalója, ezidri márkájú, ősrégi (még a keravillban vette), böhöm nagy, és hangos. Nagyon idegesítő, állandó alapzajt csinál. Meggyet aszaltam vele, az nagyon jó lett, sbarackot, ami kevésbé sikerült, és most készülök a szilvára. Egyébként a K*isersben láttam vmi b kategóriás márkájút, az sokkal kisebb volt és kb 7 e ft.

Nálunk az almáspite az örök favorit. A kenyérsütővel meggyúratom a tésztát, így aztán semmi macera nincs vele.
Előzmény: Nyurga Nyúl (29484)
P_Andi Creative Commons License 2009.10.04 0 0 29485
Érdekelne a 11-i dolog. Írsz a listára részleteket? Jó lenne tudni milyen időintervallum és táv a terv, és főleg hogy mi a gyerekmotiváló cél a végén. Bár őszintén szólva Gergőt ismerve még motiváló cél esetén sem sok reményt fűzök a sétálós kirándulás fajtához. Két végletre számítok: bogarászós_fel-le_rohangálós_indiánosüvöltéses "természetháborítás" vagy ha a Shrekes jelenet megvan: "Ott vagyunk már? És most? És most?"

köszi,
P_Andi
Előzmény: kollina (29480)
Nyurga Nyúl Creative Commons License 2009.10.03 0 0 29484

Sajnos, mi nem tudunk menni, mert összcsaládi ebéd lesz. :-(

Nálunk az van, hogy ha jön vendég Barnushoz, akkor már az előszobában elkezdi az egreciroztatását: cipőt levenni, kabátot a fogasra, menjünk kezet mosni! :-D Olyankor bezzeg tudja, mi a teendő.

Érdekes az is, hogy imád pancsolni, kivéve, ha kezet kell mosni. Már az ajtóban megkérdezi, hogy ugye nem kell kezet mosnia, hisz most mosott az oviban! :-S

 

Van valakinek aszaló gépe? Tervezek venni, és kaptam is egy tippet, de még konkrétan nem jártam utána, hogy megtudjam, mire is kellene odafigyelni. Aki ajánlotta az ő tipusát, nagyon finom kostolót adott almából! Almánk pedig roskadásig, úgyhogy egy 10-est beruháznék.

 

És, 100%-osan tuti almássüti recepteket is adhatnátok, nagyon könnyen elkészíthetőt, mert jövő héten több tepsinyit sütnék. Már 3-at kipróbáltam, és éppen most is sül egy adag, hogy leteszteljük.

Előzmény: gombfoci (29481)
kollina Creative Commons License 2009.10.02 0 0 29483
:)) OK. Milu állandóan azt mondja, hogy nagy erdőbe akar menni. Sajnos most a hétvégén nem valószínű, hogy összejön, de jövő vasárnap szívesen mennénk. Nem tudom miért, de most állandóan erdőben kell kirándulnunk :)))
Előzmény: gombfoci (29481)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!