Keresés

Részletes keresés

sélliagrav Creative Commons License 2010.08.13 0 0 1004
Ez egy régi víruslevél, évek óta terjeng a neten. Nagyon komolyan adja elő, hogy milyen hatalmas veszély van, mert már a tengerekben is kimutatták, és mára gyakorlatilag minden felszíni és felszín alatti vízben kimutatták, sőt, az emberi szervezetben is elképesztő mértékben felhalmozódott ... Az a legviccesebb, amikor aktivista listákra is bekerül egy-egy új tag által ... hiába, egy újszülöttnek minden vicc új, s nem minden újszülött képes az önálló gondolkodás művészetére :) De már kb két éve nem találkoztam a hírrel ... ezek szerint azért vannak még csecsemők :)
Előzmény: vz55 (997)
vz55 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 1003
Bocs. Csörgött a telefon. Kimaradt az "ittál" szó.
Mert mosdásra, az szerinte más kategória.
Előzmény: vz55 (1002)
vz55 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 1002
Írtam már valahová: Novaj ( nem Noszvaj !! ) községben kérdeztem Sanyi bácsitól: Mikor utoljára vizet? Válasz: Vizet? Én? Eger környékén?
Előzmény: Törölt nick (1000)
vz55 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 1001
Ja, a szénsav is veszélyes. Pláne , borban.
Előzmény: vz55 (999)
vz55 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 999
Fél órája ezen röhögök.

Szép hétvégét !
Előzmény: Törölt nick (998)
vz55 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 997
Most hallottam az emeregy Kossuth adón: Az USA-ban két egyetemista tanulmányt írt arról, hogy milyen veszélyes az emberi szervezetre a Dihidrogén-oxid. És az újságok le is hozták. :-))
vz55 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 996
Nagy utazóknak, főleg Leslinek:

A repülőtéren a beszálláskor kértem a jegykezelő hölgyet, hogy az egyik csomagomat New York-ba, egy másikat Los Angeles-be, egy harmadikat Miami-ba küldje. Azt válaszolta, ezt nem tudja megtenni. Mondtam: pedig a múlt héten pont ezt csinálta.
vz55 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 995
Hogy jól induljon a napotok: Vettem egy nagy áruházban 3 azaz három darabot tartalmazó alsónadrágot. 6 nyelven rá van írva a csomagra: 3 pár.

Lehet, hogy a szárát számolták?
vz55 Creative Commons License 2010.08.11 0 0 994
höhö, én meg p....ért.

(nem parizer !!!)
Előzmény: andzsin (993)
andzsin Creative Commons License 2010.08.11 0 0 993
eltartott 10 másodpercig mire leesett:))))

Egyedül élő nő a hentesnél a hosszú sorban. Mögötte jó kiállású férfi, nő úgy látja, itt az alkalom, az idő is lassan telik. Hátrafordul, kezet nyújt:
- Kati vagyok. Facér...
Erre a férfi:
- Tóni vagyok. Szalonnáér'...
vz55 Creative Commons License 2010.08.01 0 0 992
Most kaptam:

Lemegy egy nő a Balatonra, és este szállodát keres magának. Minden hely foglalt, míg végre az egyik hotelben azt mondja a portás:
- Nálunk van éppen egy négyágyas szoba, ahol már van három férfi, és azok addig kefélik magát, amíg egy találós kérdést ki nem talál.
- Nem baj, jó lesz - mondja a nő.
Felmegy a nő, ott a három férfi, akik azt mondják neki:
- Mi az? Kis hegyes fülű állat, hosszú nagy farka van, fákon él, és egész nap mogyorót eszik?
Reggel hatkor a portás végre rászánja magát, hogy felmegy a szobába, és benyit. Bent két férfi már aléltan fekszik a földön, a harmadik még elkeseredetten dugja a mosolygó nőt és kiabál:
- A francba, mondd már ki hogy: "mókus"!



A skóthoz elmegy a barátja tanácsot kérni.
- Választanom kell két nő közül. Az egyik pénztelen hajadon, fiatal és szeretem, a másik gazdag özvegy, öreg és ki nem állhatom.
- Hát a fiatalt válaszd, akit szeretsz!
- Köszönöm a tanácsodat drága barátom, ezt fogom tenni!
- Ez esetben add meg nekem az özvegy címét!
Előzmény: vz55 (991)
vz55 Creative Commons License 2010.08.01 0 0 991
Egy kis angol kiejtés

Nod ear e go - Nádirigó
Hall owl mud are - Halálmadár
Throw ya e follow - Trójai faló
Want you come - Van tyúkom.
Bus a much come - B@sz a macskám
PIN us er - P*naszőr
Fuss call up - F@szkalap
Poor day - Purdé
Fun sir zat - Fanszőrzet
Mad wets ski ill own a - Medveczky Ilona
Pain is - Pénisz
Ows er - Óvszer
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.27 0 0 990

Most kaptam eme bölcsességeket:

 

   Általános összefüggések és statisztikák


A nőt addig aggasztja a jövő, amíg férjhez nem megy.
A férfit addig nem aggasztja a jövő, amíg meg nem nősül.
Az a férfi sikeres, aki többet keres, mint amennyit a felesége költ.
Az a nő sikeres, aki talál ilyen férfit.
Ha boldog akarsz lenni egy férfival, nagyon meg kell értened és egy kicsit szeretned.
Ha boldog akarsz lenni egy nővel, nagyon kell szeretned, és ne is próbáld megérteni.
A nős férfiak tovább élnek, de jobban várják a halált.
A nős férfi nyugodtan megfeledkezhet a hibáiról;
fölösleges két embernek észben tartania ugyanazt.
A férfi ugyanolyan külsővel ébred, mint ahogy lefeküdt.
A nő külseje éjszaka romlik.
A nő a házasság elején azt reméli, hogy a férfi meg fog változni, de téved.
A férfi a házasság elején azt reméli, hogy a nő nem fog megváltozni, de téved.
Minden vitában a nőé az utolsó szó.
Ha a férfi ezután bármit mond, az egy új vita kezdete.

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.27 0 0 989

A szúnyogmama így szól lefekvés elõtt a kicsinyeihez:
- Ha most szépen elalusztok, akkor holnap elviszlek benneteket a nudista strandra.
vz55 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 988
A vándor legény megszólít egy rőzsevivő nénit az erdőben:
Tessék mondani, hogyan jutok egy faluba.
Válasz: itt egyenesen.
Biztos?
Persze, én is ott élek.
De jó, akkor mehetünk együtt.
Nem , fiam én másik Úton megyek.
Miért?
Félek, tőled, hogy letepersz.
Nem akarja megsérteni, ezért csak annyit mond: Ugyan, hiszen hátán van a rőzse.
Válasz: De én letenném, fiam !!
vz55 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 987
Srác bemászik az idős néni kertjébe és buzgón dézsmálja a gyümölcsöt, mikor a néni megjelenik egy vadászpuskával a kezében:
- Gondolom, most meg fog engem erőszakolni, fiatalember!
- Áááá, dehogy, hová tetszik gondolni.
A néni erre csőre tölt:
- Márpedig muszáj lesz!
vz55 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 986
Régi, de (sajnos) aktuális:

A tűzoltó-parancsnok bemegy a legénységi pihenőbe. A fiúk sakkoznak, olvasgatnak, stb. A parancsnok tölt egy adag kávét a termoszból, kávé, hab, stb. Kortyolgatás közben elrágcsál egy kekszet. Majd feláll, és így szól: keljenek fel, vonulunk!

Kérdés: hová, főnök?

Válasz: ég az APEH.
quad-imádó Creative Commons License 2010.07.06 0 0 984

Egy amerikai vizsgálatban egy nőkből és egy férfiakból álló csoportnak azt kellett megmondania, hogy milyen nemű a számítógép, és négy érvvel kellett alátámasztaniuk álláspontjukat. A női szakértőcsoport hímneműnek ítélte a számítógépet, a következő alapon:
1) Előbb be kell kapcsolni, hogy aztán odafigyeljen az emberre.
2) Tele van információval, de nincs fantáziája,.
3) Arra lenne, hogy segítse az embert, de az idő nagy részében maga A probléma.
4) Mihelyt az embernek van egy, rögtön rájön, hogy ha várt volna még egy kicsit, jóval nagyobb teljesítményű modellt vehetett volna.
A férfi szakértők szerint a számítógép nőnemű, mert :
1) Csak a teremtője érti a belső logikáját.
2) Az a nyelv, amelyen egy másik számítógéppel beszél, teljesen érthetetlen.
3) A legkisebb hibát is eltárolja a memóriájában, hogy aztán a legalkalmatlanabb pillanatban hívja elő.
4) Mihelyt az embernek van egy, rájön, hogy a keresetének felét kiegészítőkre kénytelen költeni.

vz55 Creative Commons License 2010.07.04 0 0 983
Apróhírdetés egy hetilap friss számában:



Angol és/vagy német nyelven társalgási szinten beszélő férfit keresünk fizikai munkára. Számítógépes ismeret előny.
06/70 /319-5376.

ROHANOK.
Előzmény: vz55 (982)
vz55 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 982
Kovács Józsi jön haza Amerikából és meséli a haverjainak:
- Képzeljétek fiúk, minden nagyon jó volt, de ami a legjobban tetszett az a vonatállomáson az automata volt.
- Hát miért? - kérdezik a haverok.
- Hát azért, mert amikor bedobtam 50 centet, akkor megmondta nekem hogy:
- Kovács József, az ön vonata 14:30-kor indul a kettes peronról.
- Hát ezt nem hiszem el, hogy mondhatja meg nekem magyarul, hogy honnan és mikor indul a vonatom. Bedobtam még egyszer. Erre az automata:
- Kovács József, az ön vonata 14:30-kor indul a kettes peronról. - Ilyen nincs, gondoltam majd én megviccelem. Bementem a mosdóba, levettem az egyik indiánról a tollait meg a hacukáját, és feltettem magamra. Kimentem és megint bedobtam az 50 centet, erre az automata: - Kovács, Kovács, de hülye vagy, itt tollászkodsz, a vonatod meg elment!
civilkontroll.erd Creative Commons License 2010.06.19 0 0 981
Becsületes emberek a képviselőink....
vz55 Creative Commons License 2010.06.19 0 0 980
Egy építész barátomnak kosárnyi diplomája van. pl. műemlékvédelmi szakmérnök. Nemigen ad a külsejére, garabonciás diáknak hívom. Ő jutott eszembe erről a viccről:

Az egyetemen vizsga előtt megjelenik egy borzas, gyűrött ruhájú egyén. Az egyik diák rászól:
- Mi van f@szfej, így jöttél vizsgázni?
- Nem f@szfej, így jöttem vizsgáztatni.
vz55 Creative Commons License 2010.06.18 0 0 979
Marx lehetőséget kap, hogy egy rövid időre visszatérjen a Földre. El is határozza, hogy mond a moszkvai TV-ben egy beszédet. Elmegy hát a stúdióba, ahol a következő választ kapja:
- 10 percre elegendő szöveget mondhat, de előtte egy héttel le kell adnia a szöveget ellenőrzésre.
- Az nem jó - közli Marx -, akkor elég lesz 1 perc is.
- Jó, de akkor a beszéd előtt egy nappal adja le a szöveget ellenőrzésre.
- Az sem jó - ellenkezik Marx - nekem azonnal beszélnem kell.
- Renden van! - hangzik a válasz. De akkor csak egy mondatot mondhat.
Marx a kamerák elé kerül, és így szól:
- Világ proletárjai, bocsássatok meg nekem.
sélliagrav Creative Commons License 2010.06.09 0 0 978
Államalapító királyunk ifjú és bohó korában a Duna partján ijesztegette a gyanútlan járókelőket.

A parti Vajk rém ...
Előzmény: krisztababa (977)
krisztababa Creative Commons License 2010.06.09 0 0 977

 

 

Polipropilén

Az elkészítés módja:
1. Vegyünk tíz csomag ropit.
2. Adjunk hozzá 1 liter vizet.
3. Fozzük 1 órán keresztül, majd szűrjük le a levét, a fennmaradó ropimasszát dobjuk ki, arra már nem lesz szükség.
4. A lébe tegyünk egy félkilós polipot, és máris készen van a polip ropilén.

 

(forrás: Tékozló homár)

hederg Creative Commons License 2010.06.06 0 0 976

Én Parkvárosi vagyok még akkor ha Vincellérnek nevezték egyesek.

A Tárnoki út feletti rész Parkváros....

 

A dolog amúgy is sántit,bár nem néztem meg a Vincellérház (ma iskola az Aradi úti oldal)mi a fene,de még az is lehet nem Vincellér.

 

Sok újlakos van,és azok döntenek olyanokról amit nem is ismernek.

 

De nem is ez a legnagyobb baj.A baj amikor egy nagy területet kreálnak egy néven.

Ennek az a hátúlütője,hogy nem könnyiti meg a tájékozádást.Ha mondjuk Postástelep-Riminyák lenne ami persze hülyeség mert Postástelep ma tizszer nagyobb mint igazából (ki hinné el a Posta Érd jelentős részén csinált lakónegyedet).

 

Az a baj Érd egy néhány ember okosságától függ.Miután se munkát nem tud adni megmarad alvó városnak.A kutyát nem érdekli ki kicsoda a nagyfejüek körében és ez lesúlytó mert sokan röpülnének ilyen teljesitmények után.

 

Szakmailag sok kontár tud jól elvegetálni miután a fővárosban esélye sem lenne itt megtalálta Amerikát (elnézést a kivételektől)

 

De a legnagyobb hiba az a konok városközpont kreálás amely nem engedi a helyi központok fejlődését.(3 db toronyház a régi buszpálya udvar helyén például hol lenne a parkoló és a több száz lakó közlekedése)

Minden egy beszükitett néhány utcára vonatkozik mint Centrum.Közlekedni nem lehet,túlzsúfolt.

Mivel a fejlesztést néhány kereskedelmi cég segitette,MÁV és az országos útépités

igazi városközpont soha nem lesz belőle.

 

Tapasztalhatod milyen az ellátás Parkváros felső részén.Üzlet,ovoda iskola egy olyan területen ahol Érd lakosságának harmada él.

 

Nos innét átjárnak vásárolni máshová (magam is),nem itt dolgoznak és sokan nem ide járatják iskolába sem gyerekeiket.

 

Mondhatnánk,igen majd most.De a város két év alatt majdnem hét milliárdot adósodott,az Eu-s dolgoknak vége...

 

 

 

 

 

 

Előzmény: sélliagrav (975)
sélliagrav Creative Commons License 2010.06.05 0 0 975
Én az újonnan elnevezett Dombosváros lakója vagyok (bár állítólag ez is egy régi név). Amikor a településrészi önkormányzatokat megalakították, akkor még leszavazták ezt az elnevezést (így lettünk Alsó-Parkváros), egy évvel később azonban az utcatábláknál már megszavazták. Ugyanazok. Ezért szoktam én azt mondani, hogy egy alsó-parkvárosi érdlakó vagyok Dombosvárosból. :) Mondjuk az utcában lakó szomszédaim azt hiszik, hogy parkvárosiak vagyunk ;)
Előzmény: hederg (974)
hederg Creative Commons License 2010.06.05 0 0 974

A kissebbik fiam az M7-es felett lakik,de gyerekkoromba (ház sem volt arra)olyan mélyen volt a kútba viz hogy nem láttuk az alját.

Ott a mészkő a talaj közelébe van,néhol a felszinen.

 

Itt erre a Vincellérháznál (ma iskola) és a Riminyákon (azért irom mert ez a neve de Postásteleppé nevezték azok akik azt sem tudják miről döntenek)az elnyelt viz forrásként jön elő.

 

Ez volt a régi strand (mai Festal tava)amit tápláltak.Pedig fenn vagyunk a hegyen.

A felettünk lévő második utcában az árokból is ilyen viz szokott folyni mint forrás,de ez időjárás függő.

 

Innét a Riminyáki résztől állandó a vizfolyása a valódi Postástelep felé.

 

Megkérdeztem egy régi ismerősömet Te a Postástelepen laksz?

Azt mondja na ne marháskodjak az lennt van egy megállóval.Mondom az utcatáblát nem nézed?

Hülyék ezek nem érdekel miket irkálnak.(ezt csak azért irom mert ez van,bosszantó az hogy ennyit ér a lakosság egyeseknél.)

 

Ez csak egy kis helytörténet....

Előzmény: sélliagrav (973)
sélliagrav Creative Commons License 2010.06.05 0 0 973
Oké, így már világosabb. A ciszterna és az emésztő az további és új fogalmak :)

Belvizes helyen nem gyűjteni kell a vizet, hanem kutat ásni :)

(Ez most persze vicc, mert az esővíz egészen más minőség, mint a szennyezett talajvíz. Mosógépbe nem tennék érdi kútvizet.)

Minden hely önálló megoldást követel. Ez egy olyan szakma, ahol nincsenek általános meg örökérvényű megoldások. Mindig a helyszín és a körülmények, lehetőségek határozzák meg a megoldást.

Egy ilyen felhőszakadást nem képes egy gödör elszikkasztani.

Egyébként érdemes egy kicsit számolni. Egy 100 m2-es ház tetőzetére 1 mm csapadék esetén 0,1 m3 víz hullik. Víztakarékos 5 fős háztartásunk locsolás nélkül 5m3 vizet fogyaszt havonta. Azaz 50 ilyen gyenge esős nap kell. Májusban nálunk számításaim szerint 100 mm-nél valamivel több csapadék hullott nálunk, ami 10 m3, azaz a havi vízigényünk kétszerese. Túl a logisztikai ütemezés igényén a nyári szárazabb hónapokra is érdemes eltárolni belőle.

A legesősebb napon leesett kb 20 mm csapadékot is elnyelte nálunk a föld, pedig még az utcáról is folyik be. Hogy mindez nálunk nyelődött el, azt onnan tudom, hogy a kerítésünknek körben lábazata van, azon semmi esélye átbukni. Másnap reggelre a napközben keletkezett tócsák eltűntek. Ez a víz valóban nálatok fog talajvíz lenni pár hónap múlva. De jobb, mintha azonnal a nyakatokba zúdulna az egész. Ha ez a hegy egy nagy agyag vagy vulkáni hegy lenne, akkor most nem belvizetek, hanem kemény árvizetek lenne. Tudom, nehéz elhinni, hogy lehetne rosszabb, de így van. És ha a felszíni vízelvezető árkokat a mai divatnak megfelelően "tökéletesre" építik, akkor lesz is rosszabb.

Ez sajnos nem vicc. Ezért is igyekszem napirenden tartani a dolgot, hogy mikor a következő évtizedben kiépülnek az utak és az árkok, akkor erre minél többen figyeljenek.
Előzmény: hederg (971)
hederg Creative Commons License 2010.06.05 0 0 972

Ha legalább annyit tettek volna a Burgundi út mellett árkot eszkábáltak volna például és nem engedik rá a Bikavér utcára arról az oldalról is meg a másik oldali domról a vizet.De ugyebár ezek nem igen gondjai az önkormányzatnak,Utatépitenek árok nélkül,párév alatt teljesen szét fagy,elmossa az eső.(Felsővölgyi út)

 

De legalább árkot csináltak volna(elöttünk ott van de nem ott folyik a viz)az út javitók nemes egyszerüséggel ráterelik az útra a vizet.(ráadásul olyan anyaggal

dolgoznal ami pont egy esőt bir ki,és utánna ki lehet javitgatni mert rosszabb mint volt)

 

A Bor utcát nyilván valami nagyfejü lakja megcsinálták.

 

A tökömbe van ez az egész kompánia!Legalább befognák!

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!