Keresés

Részletes keresés

V..L. Creative Commons License 2021.02.21 0 0 14297

Gigamatrac,

nagyon örültök, hát még én! A lepedőkérdést átgondolom, kösz a segítséget, online fogok jelentkezni (Pécsről).

 

Minden jót!

László

Előzmény: GIGAMATRAC (14291)
V..L. Creative Commons License 2021.02.21 0 0 14296

Kedves Laci, a feedback a te akkori segítőkész hozzáállásodnak szólt és - ahogy látom - ez semmit nem változott az elmúlt 4 évben. Minden szakmának szüksége volna ilyen elhivatott szakemberekre. A matrac tényleg kiváló választás volt. Egy kicsit mindketten aggódtunk, hogy a látatlanban vett fekhely valóban megfelelő lesz-e, de nem volt sok választásom itt Pécsett. Szerencsére bejött.

 

További sikeres munkát kívánok!

László

Előzmény: Alváskultúra (14292)
GIGAMATRAC (X) 2021.02.21 0 0 14295

Szia Totyasrác!

 

Köszönjük a visszajelzést! 

Ilyenkor látjuk azt, hogy tényleg van értelme a munkának, mert csak ez igazolja amit csinálunk.

 

Itt van ez a lepedő kérdés is, tök jó ötletek. Köszönjük ebben is a segítséget, Neked is és a többieknek is.

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: Totyasrác (14294)
Totyasrác Creative Commons License 2021.02.21 0 0 14294

Pont ugyanígy csinálom én is de 'csak' egy 28cm vastag, tippre kb 35-40kg-os Isbir Elite Pocket 160x200-as matraccal, abszolút nem megerőltető ezzel a módszerrel.

 

Visszajelzés a matracról (bő 3 hónap használat után): életem legjobb döntése (amiben Pálinkás úr sokat segített), oldalt és háton is kényelmes, valamint meglepő módon pár óra hason alvás után sem szakad le a derekam - ezt idáig sehol, semmilyen matrac nem tudta. Remélem sokáig bírni fogja ;)

Előzmény: Hooshee (14289)
GIGAMATRAC (X) 2021.02.21 0 0 14293

Tisztelt Őstermelő!

 

Alapvetően már nem forgalmazzuk a Yatas termékeit, mert találtunk számunkra ár-érték arányban jobb márkát az Isbír márkával. A weboldalon a termék már nem rendelhető, ez az utolsó ár, amikor még mi forgalmaztuk. Hogy a Yatas vagy éppen a matrackirály  hogyan képezi az árait arra nincs rálátásunk. A Gigamatrac továbbra is a korrekt kereskedelem, a korrekt árképzés és a megfelelő ár-érték arány híve.

A Yatas márka, mint az egyik prémium kategóriát is kiszolgáló gyártó és nem utolsó sorban a típus, ami ki lett választva a Zero Gravity szintén a felső szegmens a márkán belül. Természetesen az árakat sok minden befolyásolja, de, ha összehasonlítunk hasonló termékeket, pl. egy másik Török gyártónál: Isbir CoolFlow Deluxe Hybrid matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet is hasonló árakkal fogunk találkozni. Ilyenkor a legmagasabb minőségű anyagok kerülnek beépítésre, pl. a rugók esetén a Leggett&Platt tradicionális gyár által készített rugók vannak felhasználva, vagy nem utolsó sorban a tökéletesen átszellőző HR illetve hyperfoam habok adják a páratlan kényelmet. A felhasználó szempontjából pedig szintén nem elhanyagolható, hogy mindkét termék esetén a matrac alkalmazkodik az adott ember súlyához. Összességében, biztos, hogy megéri az árát, de javaslom, hogy nézzen szét a piacon, mert a több szakkeresdés lényegesen több lehetőséget fog kínálni Önnek. 

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

 

 

Előzmény: östermelő (14290)
Alváskultúra (X) 2021.02.21 0 0 14292

Szia VI,

 

köszi a feedback-ket, eléggé ritka, hogy (főként évekkel később) valaki visszajelez a tapasztalatairól. Sokkal több ilyen visszajelzés kellene a következő matracvásárlóknak, talán valamennyivel könnyebbé tenné a választást.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: V..L. (14288)
GIGAMATRAC (X) 2021.02.20 0 0 14291

Szia V. L.

 

Nagyon örülünk, hogy kényelmes estéket töltesz a matracunkon. Ez a lepedő kérdés sok esetben gondot szokott jelenteni, sőt akár a még vastagabb matracok esetén is. A közvetlen gyártói kapcsolatok miatt egyedi igényekre is tudunk lepedőt gyártani/gyártatni, szinte bármilyen vastagságú matracra. 

A standard szélességű matracokra az üzleteinkben általában elérhetőek készletről is a lepedők,amik garantáltan jók lesznek a matracodra. 

Akár holnap is, keresd fel az üzleteinket 19 óráig nyitva vagyunk, ha esetleg nincs készleten rövid időn belül, szerintem 2 héten belül már meg is lesz oldva a kérdés. 

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

 

Előzmény: V..L. (14288)
östermelő Creative Commons License 2021.02.20 0 0 14290

Nem látok különbséget a két matrac között,(ugyanaz a fénykép is).

Miért ez a nagy árkülönbség?(telhetetlenség,vagy kifutó termék és ti leakcióztátok?) 180x200-as méret.

 

Fél éve próbáltam itt,viszont elrettentő volt (most is) az ára.

 

https://matrackiraly.hu/yatas_zero_gravity

 

Miközben nálatok.

 

https://www.gigamatrac.hu/matracok/zsakrugos-matracok/yatas-zero-gravity-luxus-matrac

 

Ennyiért már piszkálja a fantáziámat,igaz a magassága miatt kellene kicsit variálni az ágyon.

Előzmény: GIGAMATRAC (14287)
Hooshee Creative Commons License 2021.02.20 0 0 14289

Nos, mi egy 80-100 kilós, 38 centi magasra húzunk :)

 

Én úgy szoktam, hogy megkeresem a rövidebb véget, beaksztom azt a két sarkot ott megemelve a matracot, aztán szépen egyesével a maradék két sarkot. Ha így csinálod elég a matrac sarkát megemelni, nem kell az egészet, az meg pár kiló. Utána pedig végigmegyek oldalanként, és lehúzom a széleket, ha kell, esetleg emelek az oldalán, de így az sem nehéz. .

Előzmény: V..L. (14288)
V..L. Creative Commons License 2021.02.20 0 0 14288

Sziasztok!

Régen jártam itt (és más névvel). 2017 januárjában vásároltam egy  Medical Concept Premium matracot. Igen kiváló tapasztalataim vannak róla (180 cm és 125 kg vagyok, némi öregkori gerincbántalmakkal), azóta is kényelmes, hibátlan, köszönet érte Pálinkás Lacinak. 

Egy bajom azonban van vele, az "öltöztetés": ti hogyan húztok gumisszélű lepedőt egy ilyen 15-16 kilós matracra?

GIGAMATRAC (X) 2021.02.19 0 0 14287

Kedves Matrackeresők!

 

A Gigamatrac 10. évfordulójára egy rendkívüli nyereményjátékkal készültünk! Ha most LEVITAL matracot vásárol, megnyerheti a 3*1.000.000 forint nyeremény egyikét!

A Gigamatrac nyereményjáték részletei.

 

Nézzen be hozzánk, szaktanácsadó kollégáink segítségével válassza ki a legmegfelelőbb LEVITAL matracot, regisztráljon és nyerjen!

Ne maradjon le erről a remek lehetőségről!

 

Szép álmokat mindenkinek!

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Alváskultúra (X) 2021.02.09 0 0 14286

Szia Zajoncful,

 

nem gondolnám, hogy ekkora komfortérzet különbséget egy papa-mama matraccal át lehet hidalni, általánosságban olyan 10% a különbség (vagy kevesebb) egy papa-mama matrac kétoldala között. Ez annyit jelent, hogy feltételezem, hogy a párodnak kemény, neked meg puha lesz tehát ha nem is teljesen, de nem kevés pénzért csöbörből vödörbe esnénk.

 

Egy megfelelő szakkereskedés elkerülhetetlen lesz, ha jól akar választani az ember. És szerintem a két külön matrac is. Érdemes lenne arra törekedni, hogy kb egy magasak legyenek. Valamennyit majd az ágyrácsnál ki lehet bájlágolni, de könnyebb, ha minél kevesebbet kell. Szóval a két matracot majd egy szintre lehet hozni (egy magasságra). Persze-persze. Középen lesz egy valamilyen (matrac függő) rés. Valamit valamiért, de vannak erre is filléres megoldások. Egy részről matrac hézagoló vagy matrac ék, más részről meg egy (amúgy sem árt) matracvédő szinte teljesen eltűnteti ezt.

 

 

Szóval mindig van remény. Persze a szerelemért sok mindenre hajlandó az ember, azért aludni, jól aludni is nagyon fontos...

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: Zajoncful (14283)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.02.08 0 0 14285

Annál elvileg a papa-mama matrac jobb lehet, már ha találnak ennyire eltérő keménységű változatot...

Előzmény: JAMIE222 (14284)
JAMIE222 Creative Commons License 2021.02.08 0 0 14284

Vegyetek ágykeretet két külön matraccal.

Előzmény: Zajoncful (14283)
Zajoncful Creative Commons License 2021.02.08 0 0 14283

Sziasztok,szép napot.

A történet a következő.


Decemberbe összeköltöztünk a párommal.

Volt 6 évig egy erősített bonell rugós szövetes franciaágyam ami nekem tökéletesen kényelmes volt.

(Mozgássérült vagyok)

A páromnak égett rajta a combja. Neki bükkfa franciaágya van matraccal.

Csak úgy jött ide hogy az én  6 éves franciaágyam ment rokonokhoz vendégágynak,a párom bükkfa ágya matraccal pedig jött ide.

A párom azt szereti ha minél  puhább az ágy, nekem a régi volt a jó.

Mind a ketten 120 kilósak vagyunk.

A párom jól alszik a bükkfaágyon, neki pihentető.  

Én pedig  úgy fekszek és kelek mint aki össze van törve, össze van verve.

Fáj a gerincem,derekam egyszóval hátul mindenem.

A számítógép előtt ülni is kényelmesebb mint az ágyon feküdni.

A párom vett egy ortopéd bonell rugós matracot bútorboltból,de igazából abba is belesüllyedek és azon is fáj mindenem, pedig ortopéd és bonell rugós..

Egyszóval nekem borzalom tele fájdalommal hogy nem tart  az ágy.

A párom a bükkfaágyra esküszik,matraccal minél puhább annál jobb neki az a jó mert a keményen ég a combja....

Nekem meg az erősített bonell rugós  szövet franciaágy volt tökéletesen kényelmes ami 6 évig megvolt,és  a párom miatt adtam fel.

120 kilósak vagyunk..

A párom puhára  esküszik,én a keményre, keményebbre.

Mit javasoltok milyen franciaágyat hogy mind a kettőnk számára pihentető legyen a fekvés és az alvás?

Köszönjük.

rostiron2 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 14282

Köszönöm, mi is abban bízunk hogy sokáig jó lesz.

Előzmény: Alváskultúra (14281)
Alváskultúra (X) 2021.02.03 0 0 14281

Kedves Árpi,

 

legendásan híres vagyok arról, hogy matrac vonatkozásban senkit semmiről nem szeretnék meggyőzni. Ennél fontosabb a korrekt, objektív tájékoztatás, a problémák, dilemmák megértése és a szóba jöhető termékek előnyeinek és esetleges hátrányainak is az elfogulatlan bemutatása.

 

Remélem, hogy hosszú távon jó választás lesz!

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: rostiron2 (14280)
rostiron2 Creative Commons License 2021.02.02 0 0 14280

Köszönöm , meggyőzött  megrendelem a signum medium matracot. 

 

Üdv Árpi

Előzmény: Alváskultúra (14279)
Alváskultúra (X) 2021.02.01 0 0 14279

Kedves Árpi,

 

minden számít. Mindazonáltal a Signum matracok változatlanul ca. 13 éve vannak a piacon változatlanul, elképesztően alacsony garanciális rátával és árkategóriában veretlenül. Valamit csak jelent.-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: rostiron2 (14278)
rostiron2 Creative Commons License 2021.02.01 0 0 14278

Köszönöm a választ.

Ami egy kicsit még elbizonytalanít, az az hogy a technikai adatok a Medical Concept Premiumnál jobbak. (Magasság, szivacssűrűség) 

Ez a gyakorlatban mennyit számit ?

 

Üdv.: Árpi

Előzmény: Alváskultúra (14277)
Alváskultúra (X) 2021.02.01 0 0 14277

Kedves Árpi,

 

a két matrac közül a Medical Concept Premium a feszesebb, míg a Signum Medium a 12-es skálán 9-es, addig a MC Premium 10-es. Szívem szerint a megadott testsúlyokra én a Signum Medium matracot ajánlanám, arról nem is beszélve, hogy ennél a matracnál van lehetőség a megfordításra is, hiszen egy kétoldalas matrac.

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: rostiron2 (14276)
rostiron2 Creative Commons License 2021.01.31 0 0 14276

Tisztelt Pálinkás úr!

A RelaXx® Signum Dual matracot néztük ki magunknak, de nem tudjuk eldönteni, hogy a hard vagy a medium legyen. 2db 90cm tervezünk, 70Kg és 55Kg a súlyunk. Melyiket javasolja ? Mindketten oldalt fekszünk leginkább. Félek hogy a hard túl kemény lesz. Mindkettőre kemény /félkemény van írva, és 140 kg-ig.

Közben kiderítettem, hogy 80kg alatt Signum Dual Medium az ajánlott. De lett még egy versenyző a
Medical Concept® Premium. Tehát a kettő közül kellene dönteni. Ön melyiket ajánlja ? Próbára sajnos nincs lehetőség.

 

Üdv.:  Árpi

Alváskultúra (X) 2021.01.24 0 0 14275

Szia,

 

én úgy tudom, hogy más a rugózat és van 2 cm magasságkülönbség is.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: PeterBond (14274)
PeterBond Creative Commons License 2021.01.24 0 0 14274

Szia!

 

Jól hangzik, de nem valószínű, hogy megvárom a vásárlással amíg végeztek. :) Ráadásul végső soron úgyis az számít, hogy milyennek érzem, ami szerintem valamennyire szubjektív.

 

Az Isbir Dual Comfortot talán próbáltam (legalábbis volt egy török matrac aminek a két oldala eltérő keménységű volt és ez a leírás alapján illik is erre). Nekem annyira nem tetszett mint az Allegro Duality. (off: az Allegro-ról először azt hittem, hogy lengyel, mert ott így hívják a "helyi amazont". https://en.wikipedia.org/wiki/Allegro_(website))

 

Még egy kérdés:

Az Allegro Duality és az Allegro Duett, az egy és ugyanaz vagy két külön típus?

https://www.matracvasarlas.hu/matracok/zsakrugos-matracok/allegro-duett-ferfi-noi-zsakrugos-matrac

https://www.gigamatrac.hu/matrac-markak/allegro/duality-allegro-luxus-zsakrugos-matrac

 

Egyedül a gigamatracnál van Duality (-nek hívva) a két eltérő keménységű féllel rendelkező matrac és én ott próbáltam, de látom, hogy mindenhol máshol meg egy Duett nevű van. Szóval logikus lenne, hogy a kettő ugyanaz, de a neve és az ára mégis kissé eltér.

Előzmény: Alváskultúra (14271)
Alváskultúra (X) 2021.01.24 0 1 14273

Szia,

 

szerintem sokkal jobb lesz, klasszisokkal...

 

https://www.dormiente.com/en/products/slatted-bed-bases/motor-slat-lordosis.html

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Jroux1 (14272)
Jroux1 Creative Commons License 2021.01.24 0 0 14272

Szia!

 

Az öt töréspont szimpatikus, amikor ágyban olvas az ember, vagy tv-t néz. Viszont alvásra én úgy használom a mechanikus ágyrácsot, hogy kicsit lábnál és fejnél megemelem. És így ez nagyon kényelmes.

De ezt a dölés szerkezetet hogyan tudom megoldani egy öt töréspontos ágynál?

 

Jroux

Előzmény: Alváskultúra (14269)
Alváskultúra (X) 2021.01.24 0 1 14271

Szia PeterBond,

 

a gondolatmenet lehet jó. Valamennyit minden matrac puhul, igazodik és ez alól nincs kivétel. Azt nem tudom sajna megmondani, hogy az Allegro Duality a Moderato matraccal milyen keménységi viszonyban van. Esetleg ebben az ársávban még az Isbir Double Comfort lehetne egy befutó.

 

Egyébként elkezdtük az összes elérhető és általunk forgalmazott matrac keménységének a meghatározását. Évtizedek óta mindenhol (nálunk is!) olyan infókat tudunk csak adni, hogy kemény-félkemény-enyhén lágy, stb. Ezt nagyon régóta szakszerűtlennek és kevésbé informatívnak gondolom, így épült egy szerkezet egy stilizált oldalt fekvő emberi test vonalaival és az átlagos nyomott felület/testsúly arányban, így egyenként a matracok terhelés alatti magasságvesztése lemérésre kerül mind a medence, mind pedig a vállzónában. Ennek eredményeként az eddigi bemért matracok alapján akár otthon ülve is egy -ez még nem biztos érték- 10-es vagy 20-as skálán egészen pontosan be tudjuk lőni a egy matrac keménységét a medence és a váll részben egyaránt, így minden termék mellé odakerül egy-egy ikon, ha elkészültünk.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

 

 

 

 

Előzmény: PeterBond (14268)
Alváskultúra (X) 2021.01.24 0 0 14270

bocsi a névért! Jroux...

Előzmény: Alváskultúra (14269)
Alváskultúra (X) 2021.01.24 0 1 14269

Szia Kroux,

 

sajna nem. A motoros ágyrácsok 5 törésponton hajlanak. És ez különben így jó, így kényelmes. Próbálj ki egyet valahol, érdemes! Annyira érdemes figyelni, hogy amíg egy hagyományos fej-lábemelős mechanikus ágyrács olyan 5-5,5cm magas, addig egy motoros ágyrács olyan 7-9 centi. Az olyan ágykeretekben, ahol a rácstartó lécek (általában a fa ágyaknál) 12 centivel vannak az oldalelem felső széle alatt, ott gond lehet, hogy kevésbé süllyed a matrac és elcsúszkálhat.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás lászló

Előzmény: Jroux1 (14267)
PeterBond Creative Commons License 2021.01.23 0 0 14268

Szia!

 

Köszönöm a tippet, így fogom csinálni. :)

 

Voltam próbálni. A gép azt hozta ki, hogy félkemény matrac lesz a jó. Csak táskarúgósakat néztem: néhány Hildinget, valami törököt meg az Allegro Duality Luxusnak mindkét felét. Az Allegro Duality puhábbik fele tetszett a legjobban, de a keményet sem éreztem túl keménynek. Hilding Individuality is tetszett, de deréknál úgy éreztem, hogy kevésbé tartott mint az Allegro. Benéztem az xxxlutzba is, ott a legjobban Sealy Energy Cushion Firm tetszett, de árban kb. a duplája a fentebb említetteknek és annyival szerintem közel sem volt jobb.

 

A kérdésem az, hogy az Allegro mennyire puhulhat fel az idő során? Alapállapotban az Allegro Duality Luxus félkemény fele tetszett legjobban, de ha tovább puhul akkor már nem biztos, hogy tetszeni fog ezért gondolkozok, hogy a biztonság kedvéért a keményebbet veszem: elvégre az keményebb nem lesz, elég kényelmes azért az is, de ha esetleg puhul akkor sincs semmi baj. Mi a véleményed erről a gondolatmenetről? Esetleg van olyan amit még szerinted érdemes megnéznem?

 

Illetve még valami: Az Allegro Duality Luxus lágyabbik fele az megegyezik ezzel? https://www.matracvasarlas.hu/matracok/zsakrugos-matracok/moderato-allegro-taskarugos-matrac

Előzmény: Alváskultúra (14266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!