Keresés

Részletes keresés

tanú Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1186
Ha úgy döntöttem volna, hogy a pásztor egyes rám vonatkozó utasításait nem hajtom végre, mert az nekem rossz, szerinted mi lett volna?

 

Néha eljátszadozom a gondolattal, hogy visszamegyek a HGY-be, és ott úgy próbálok élni, mintha olyan lenne a HGY, ahogy belll, faithful és társai beállítják.

 

Nem próbálom ki, mert már tapasztalt vagyok.

Előzmény: faithful (1181)
tanú Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1185
Úgy látom, van egy pár dolog, amiben egyetérthetünk.

Viszont én úgy gondolom, hogy a csarnok meg az iskola így is-úgy is meg lenne.

Előzmény: esefi (1179)
elterito Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1183
Nézd, a kereszténység mellett hinni más vallás (pl. iszlám, buddhizmus stb.) tantételeit szimpla skizofrénia, és ez nem a kereszténység elnyomó jellege miatt van, hanem szimpla logikai okokból.
Előzmény: Törölt nick (1176)
vfo Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1182
De azért nyugodtan reagálhatsz mások neked adott válaszaira is. Mégpedig hasonlóképp tételesen, ahogy te is írtad.
Előzmény: faithful (1181)
faithful Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1181
Nekem nem lehettek döntéseim: tennem kellett, amit mondtak, ha nem akartam lázadni.


Peeerszeee. Nem te vagy a saját döntéseidért a felelős, hanem mindenki más, csak TE nem. Önmagában ez a megnyilvánulásod mutatja, hogy tényleg valami nem stimmel nálad.

Előzmény: tanú (1175)
vfo Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1180
Nyilván a bellli szerkesztési elvek alapján a betöltekezős jelenet előtt benne kellett volna hagyni NS másfélórás tanítását is, hogy ha netán kikerül a hgy berkeiből, a nedves nézők is részesüljenek a "felkent szolgálati ajándék" bölcsességéből.

És mivel ez nem került bele, a te magasrendű bölcsességed alapján a bemutatott jelenet manipuláltnak tekintendő.
Előzmény: belll (1174)
esefi Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1179

Kedves Faithful,

 

Nagyjából egyet értek azzal, amit írsz.

 

Viszon írod:

 

"Mégis mire számítottál?
Arra, hogy PErvinéket hagyják a pulpitusról szétverni a gyülekezetet? Mi lett volna annak az eredménye, ha a hgy (PErvinék szánékának megfelelően) kettészakad, és nem néhány százan mennek el, hanem több ezer meghasonlott hívő kezd el marakodni egymással?"

 

Mert, miért is? Mi veri szét jobban a gyülekezetet? A titkolózás, az intrika, a pletyka, vagy a világosságban járás? S ha a világosságban járás megbontja a sorokat tán nem vállalható, sőt vállalandó dolog lenne ez? Kinek szolgálatára hivattunk el a magunkéra, a gyülekezetére, Németh Sándoréra, Piszter Ervinére, avagy nem éppen a világosság fiainak kellene lennünk?

Miért félsz a világosságtól, avagy miért félted a világosságtól a Hit Gyülekezetét? Ha a világosságban a sötétségünk meglátszik javunkra van-e?

"(Pl, a banki kölcsönt nem tudta volna a maradék visszafizetni, életbe lépett volna a jelzálog, és kezdőthetett volna előről a gyülekezet alapítása, és az építkezés. A Hgy-nek ma nem lenne több általános iskolája, meg gimnáziuma, az biztos.)"

 

Nagy ügy! Legfeljebb nem lenne. De legalább világosságban járna. Jézus Krisztus az életét adta azért, hogy mi a világosságban járjunk, miközben bizonyságot tett arról, hogy semmit sem ér, ha az ember az egész viágot is megnyari, ha tulajdon lelkében (szellemében) kárt vall. Ehhez képest eladnád (a Hit Gyülekezete jelen állás szerint el is adta) ezt a kincset, nemhogy az egész világért, de néhny nyamvadt iskoláért, intézményért? Neked ez mégis mit jelent?


"Józanodj már ki légyszíves! Ha az életedre vonaktozó rossz döntéseidet nem vagy képes megfelelően értékelni és a tanulságokat levonni, akkor nem csak 'keresztényi' szempontból (a hitben) vagy gyermek, hanem totálisan infantilis is vagy."

 

Kedves Faithful! Én is azt írom Neked, hogy józanodj már ki!

Tanú elítélte magát, tulajdon hibáit nem fedte el. De azért szépen beszélt ő a Hit Gyülekezetében fennálló sötétségről közben. Így kettőtök közül még mindig ő látja reaálisabb a dolgot. Így, vastagon szedve.



 

Előzmény: faithful (1161)
elterito Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1178
Vagy pedig nem az (adócsalás) aminek a vfo mondja. Mert az adócsalás bűn, de nem minden adócsalásnak beállított dolog az.
Előzmény: belll (1173)
tanú Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1175
„Ne haragudj, kedves Tanú, de az emberi agymosott butaságnak, sőt ostobaságnak olyan szintjét írod le magadról, amit eddig elképzelni sem tudtam.”

 

?

 

„Ennek a mátrixnak pedig nem a realitás, a valóság képezi az alapját”

 

Bocs, de nem tudom, hogy mi az a mátrix, úgyhogy nem értem.

 

„a bagy vezetői minden létező csatornán keresztül megpróbálták szétverni a HGy-t.”

 

Nem szétverni akarták, hanem megjobbítani. Téged nagyon átvertek.

 

„még attól sem riadtak vissza, hogy a felvételeket manipulálják.”

 

Nem manipuláltak semmit!

Ha valaki azt állítja, hogy a Sándor szidja a franciákat meg a spanyolokat, meg a Kunczét, és hogy leköp egy embert, akkor a HGY ezerrel tagad.

Ha aztán előkerül egy felvétel, ami igazolja az állítást, akkor a HGY azt támadja, aki nyilvánosságra hozta a felvételt.

Számomra huszadrangú kérdés, hogy a kazetta honnan került elő. Az a fontos, hogy mi van a kazettán.

Nálam NS és köre leszerepelt. A TV-ben és az újságokban nyíltan hazudott, uszított azok ellen, akivel korábban együtt úrvacsorázott. Sajnos, azóta is csak süketel.

 

„lehet, hogy nem ők manipulálták a TV2-ben megjelent "cash-es" részeket”

 

A  "cash-es" részeket” sem manipulálták, de az igaz, hogy ott NS más értelemben beszélt a cash-ről, mint ahogy a bejátszás alapján gondolni lehetett.

 

„a 'nyilvánosság elé tárulásnak' a célja az volt, hogy a széles közvélemény előtt befeketítse, szalonképtelennek állítsa be NS-t, a hgy-t, és a hgy-seket.”

 

A HGY-ben a kazetta szolgálat külön iparággá fejlődött. Cél, hogy minél többen vegyék a kazettákat, és hallgassák NS-t.  A hitesek már olyan állapotban vannak, hogy mindegy mit hallanak, bólogatnak mint a gép. NS-nak ezzel nincs gongja. Gond ott van, ha olyanok látják-hallják egyes dolgait, akiknek nem mosta ki az agyát, mert ők nem bólogatnak, hanem felháborodnak.

 

„Ezt pedig tudatos munkával PErvin, GTamás, BNorbert és csapatuk szervezte.
EZ TÉNY!”

 

Ugye te nem jártál utána? Csak azon lovagolsz, amit a pulpitusról hallottál, meg a Hetekben olvastál.

NS és köre ebben is hazudik. Nálam leszerepeltek.

 

„Az is tény, hogy PErvin, TFerenc és mások, a feleségemet, engem és sok más 'mezei' HGy-st nem csak vérig sértettek, és megaláztak az ország nyilvánossága előtt, hanem ráadásul még meg is rágalmaztak.”

 

Nem tudom, mire gondolsz.

Én akkor mezei hitesként égtem, mint a rongy, hogy a TV2 stábját nem engedték be a Hit csarnokba.

Égtem, mint a rongy, amikor Mészáros István a TV2-nek azt hazudta, hogy NS fizetése 10 év alatt 10 millió forint. (Ez havi 83333 forintnak felel meg.) Ez akkora képtelenség, hogy még cáfolni sem kell.

Magam alatt voltam, amikor azt kellett látnom, hogy NS leköp egy embert, az meg örül neki.

 

„Mégis mire számítottál?
Arra, hogy PErvinéket hagyják a pulpitusról szétverni a gyülekezetet?”

 

Azt mindenesetre elvártam volna, hogy ne a világi sajtóból értesüljek a történtekről.

A világi bíróságok a legelvetemültebb bűnözőknek is szót adnak.

A Hetek megszólalási lehetőséget biztosít olyan palesztin vezetőknek, akik Izrael megszüntetése érdekében szorgoskodnak, a terroristákat pedig védelmezik.

Bezzeg PE nem szólalhatott meg sem a HGY zárt vezetőségi megbeszélésén, sem a HGY nyilvánossága előtt.

Ami azt illeti, gerjesztett volna némi vitát, de nem lenne most ennyi agymosott.

 

„Ha az életedre vonaktozó rossz döntéseidet nem vagy képes megfelelően értékelni és a tanulságokat levonni,”

 

Nekem nem lehettek döntéseim: tennem kellett, amit mondtak, ha nem akartam lázadni.

A tanulságot pedig levontam: számomra a HGY lejárt lemez.

Előzmény: faithful (1161)
belll Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1174

A felvételek ugyanis nem voltak manipuláltak

 

Ha egy hosszú felvételből célirányosan másodperceket kivágnak, akkor az manipulált. Ezt, te mint ex tv-s nagyon jól tudod, mégis itt hablatyolsz.

De ah így gondolkodsz és úgy gondolod, hogy a BAGYvezérek ebben korrektek voltak, akkor mi a fenét kerestél még évekig a HGy-ben.

Kárt okozni? Bomlasztani? Infót gyüjteni? Kis mellékest gründolni? Mindegyiket?

Nem akarsz egy kis észt osztani jellemtanból nekünk?:-DD

belll

Előzmény: vfo (1162)
belll Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1173

Létezik olyan bűn, amelyről Isten nem is tud?

 

Értsd úgy, hogy Isten nem tartja bűnnek, csak vfo.

Előzmény: elterito (1164)
elterito Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1172
Észrevetted, hogy korruptnak nevezted az APEH-ot? Csak a vádaskodás működik nálad?
Előzmény: vfo (1170)
elterito Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1171
Hát bizony. Én olyan jellemtelen figura vagyok, aki egy személyben tagja a HGy-nek, a katolikus egyháznak, a kommunista pártnak és a dianetika társaságnak. (mindamellett buddhista is vagyok)
Előzmény: vfo (1169)
vfo Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1170
Csupán pénzkérdés az egész. Neked nyilván nem adakoznak annyian, mint a hgy-nek. :)
Előzmény: Törölt nick (1168)
vfo Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1169
Az biztos, hogy a rosszról nem szoktam mondani, hogy jó - veled ellentétben. És egy @eggel sem akarok két lovon ülni - veled ellentétben.
Előzmény: elterito (1167)
elterito Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1167
És te nem szoktad a dolgokat kiforgatni? Még néha sem?
Előzmény: vfo (1166)
vfo Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1166
Tévedsz. Isten mindent megbocsát, kivéve a Szent Szellem káromlását. És minden bűnről tud, ha nem tudnád.

De te jobban teszed, ha a házad táján söprögetsz és más hibáját nem teszed a saját gyülekezed vagy pásztorod bűnei-hibái elé. Előbb azokat számold fel, mielőtt azzal foglalkozol, hogy a kritikusokat igyekszel elhallgattatni.

Az ugyanis, hogy NS az arcotokba hazudik, ti meg tapsoltok neki, míg ugyanazt a bűnt pl. a Fidesz esetében kíméletlenül ostorozzátok (pl. Kaya Ibrahim-ügy), az titeket és a vezetőtöket minősít, nem azokat, akik ezt észreveszik és kipellengérezik.
Előzmény: faithful (1163)
elterito Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1165
Isten mindegyik bűnt meg tudja bocsájtani, de mindegyikből megtérni illendő, hasznos és javallott.
Előzmény: faithful (1163)
elterito Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1164

esetleg bűnöket, (amelyekről egyébként Isten lehet, hogy nem is tud)

 

Létezik olyan bűn, amelyről Isten nem is tud? Az milyen fajta? Ez érdekelne engem, mert akkor csak olyat fogok elkövetni, hátha kijátszhatom Istent :-)

(bocsi a blaszfémiáért)

Előzmény: faithful (1163)
faithful Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1163
Nálad a mátrix abban áll, hogy olyan hibákat, tévedéseket, esetleg bűnöket, (amelyekről egyébként Isten lehet, hogy nem is tud), úgy állítasz be, mintha halálosabb bűnök lennének annál, mint amit még Isten meg tud bocsájtani.
Előzmény: vfo (1162)
vfo Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1162
Teljesen igazad van a vallásos mátrixal kapcsolatban, csa ne felejtsd el magadra is alkalmazni. A felvételek ugyanis nem voltak manipuláltak és némelyükről maga NS mondta, hogy terjesszék pl. a vidéki vezetők között, mint amilyen a betöltekezős videó is volt, amiben én is bátorkodtam a hgy védelmében pereskedni még a hgy-ből való elmenetelem után is.

Az pedig, hogy a hgy-nek a hgy-sek által is tudott visszásságai és törvénytelenségei a nyilvánosság elé kerültek, szerintem örülni kéne, hogy lett volna lehetőség a megtisztulásra és az utak megjobbítására. Ehelyett amikor jött az Apeh-ellenőrzés, az illetékesek ezerrel gyártották a hamis számlákat és jegyzőkönyveket, NS meg a színpadról büszkén harsogta, hogy "az APEH-nem talált semmit és a hgy tiszta".

De mondhatnám az atv megvételét is: a tv-nyilvánosság előtt NS közölte, hogy a hgy nem tulajdonosa az atv-nek, a háttérben meg mindenki tudja, hogy az atv-t megvásárló "cégek" a hgy strómanjai, amit még a világi újságírók is felplankoltak és cikkeztek róla, mert voltak olyan ostobák, hogy ugyanoda, a hgy ingatlanjára jelentették be a cégbíróságon a telephelyüket. Ezt is a BAGY csinálta, ugye?

Szóval, tessen kijönni a mátrixból. :)
Előzmény: faithful (1161)
faithful Creative Commons License 2005.01.18 0 0 1161
Ne haragudj, kedves Tanú, de az emberi agymosott butaságnak, sőt ostobaságnak olyan szintjét írod le magadról, amit eddig elképzelni sem tudtam. Gondolkoztam azon, hogy kéne egy topicot nyitni a vallásos irrealizmusról, de aztán rájöttem hogy a fórumon legtöbbet szereplő emberek többnyire egy mátrixban élnek. Ennek a mátrixnak pedig nem a realitás, a valóság képezi az alapját, hanem többnyire vallásos téveszmék és rögeszmék, és az, ami a valóságból ezeken a rögeszméken keresztülszűrődik.

Ha a butaságot lehetne fokokban jelölni, akkor szerintem a legmagasabb fokú ostobaság az, amikor az ember a felebarátjától is elvárja hogy ostobán viselkedjen, és amikor az nem ostobán viselkedik, akkor besértődik.

Abban az időben Batus közzé tett néhány felvételt, amire a HGY nem volt nagyon büszke.

Tipikus mátrix effektus: a valóság az volt, hogy a bagy vezetői minden létező csatornán keresztül megpróbálták szétverni a HGy-t. Ehhez pedig a világi sajtót használták föl úgy, hogy még attól sem riadtak vissza, hogy a felvételeket manipulálják.
(Persze lehet, hogy nem ők manipulálták a TV2-ben mejelent "cash-es" részeket pl., hanem a tvsek, de a végeredmény az volt, hogy az egyébként tökéletes minőségben, szakképzett operatőrök által elkészített felvételt a tv-ben már úgy mutatták, mintha rejtett kamerával, titokban, mintegy rejtve készítették volna. Ez pedig nem volt igaz. A cél az volt, hogy a hgy-t és a hgy-seket lejárassák.)

Szerintem pusztán ez a tény (mondhatni megtörtént esemény) elég ok arra, hogy a HGy vezetői ne bizalommal kezeljék az 'Ervinéket' hanem nagyon is nagy fokú bizalmatlasággal. (Legalábbis ha egy csöpp eszük van.)

Egyébként pedig nem azzal volt a baj, hogy a 'nyilvánosság elé tárult' néhány hgy-ben készült felvétel, hanem az, hogy a 'nyilvánosság elé tárulásnak' a célja az volt, hogy a széles közvélemény előtt befeketítse, szalonképtelennek állítsa be NS-t, a hgy-t, és a hgy-seket.

Ezt pedig tudatos munkával PErvin, GTamás, BNorbert és csapatuk szervezte.

EZ TÉNY!

Az is tény, hogy PErvin, TFerenc és mások, a feleségemet, engem és sok más 'mezei' HGy-st nem csak vérig sértettek, és megaláztak az ország nyilvánossága előtt, hanem ráadásul még meg is rágalmaztak.


'98-ban sem belső forrásból tudtam meg, hogy mi történt.

Mégis mire számítottál?
Arra, hogy PErvinéket hagyják a pulpitusról szétverni a gyülekezetet? Mi lett volna annak az eredménye, ha a hgy (PErvinék szánékának megfelelően) kettészakad, és nem néhány százan mennek el, hanem több ezer meghasonlott hívő kezd el marakodni egymással?

(Pl, a banki kölcsönt nem tudta volna a maradék visszafizetni, életbe lépett volna a jelzálog, és kezdőthetett volna előről a gyülekezet alapítása, és az építkezés. A Hgy-nek ma nem lenne több általános iskolája, meg gimnáziuma, az biztos.)

Józanodj már ki légyszíves! Ha az életedre vonaktozó rossz döntéseidet nem vagy képes megfelelően értékelni és a tanulságokat levonni, akkor nem csak 'keresztényi' szempontból (a hitben) vagy gyermek, hanem totálisan infantilis is vagy.

üdv: ff.



Előzmény: tanú (1142)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2005.01.17 0 0 1158
Ezt viszont nem értem. Azt hiszem, nem adtam okot ilyesmi sértegetésre. Ha igen, akkor sem ez a módja a kezelésének.

b
Előzmény: Törölt nick (1157)
tanú Creative Commons License 2005.01.17 0 0 1156
Nem érdektelen, hogy miért tudtak rávenni, hogy menjek fel augusztus 20-án.

Ugyanis megsúgták nekem, hogy a Sándor akkor fog imádkozni, hogy átadjuk az országot Jézusnak. Így is volt.

Tényleg klassz volt, ás eldöntöttem, ha esetleg ki is rúgnak, ezekre az augusztus 20-i alkalmakra mindig eljövök majd.

Aztán jött az adakozás. Sándor mondta, hogy ez az a terület, ahol nem a hit számít, hanem a cselekedetek.

Lelombozódtam.

23-án Nagy Józsi, majd Soós Pali tanított. Útban hazafelé többször is végig gondoltam az elhangzottakat.

Hibátlan tanítás volt, ez oké, de összegezve a 1988-2000 évek gyümölcseit, hát azokkal nem tudok megbékélni.

tanú Creative Commons License 2005.01.17 0 0 1155
Szóval PL nem csinált nagy ügyet belőlem. Miután volt engedélyem belépni a Hit csarnokba, egy buzgó atyafi rábeszélésének engedve még kétszer felutaztam 2000 augusztus 20-án, aztán 23-án. Azóta nem voltam.

VM-ék részéről továbbra is a bekeményítést tapasztaltam meg. Később visszahallottam, hogy azért volt a neheztelés, mert megtudták, hogy miután Laci átadta Levente üzenetét, pár nap múlva újra találkoztam Ervinnel.

Igen, ez igaz, de ez legyen VM-ék legnagyobb baja.

 

Az Autonóm gyülekezetbe ekkor még nem mentem el, nehogy rontsak a helyzetemen.

Persze, úgyis rámfogták, hogy oda járok.

Báthory Ödönke Creative Commons License 2005.01.17 0 0 1153

Helytelenítem ........

....... belőle.

 

Kedves Serenic!

 

Így ahogy van: kezet rá!

 

b

Előzmény: Törölt nick (1152)
tanú Creative Commons License 2005.01.17 0 0 1151

Persze sokakkal megvitattam, hogy mit is tegyek.

A ’96-os emigráció egyes képviselői szelíden megkértek, nehogy bocsánatot kérjek SzZ-tól, mert ezzel őket is megaláznám. De a legáltalánosabb tanács így szólt: „Tedd meg, amit Miklós kér, úgyis mindenki tudja, hogy mi van”.

Hát, ami azt illeti már elég sok olyan dolgot „tanúsítottam”, aminek semmi köze nem volt a valósághoz, de a tekintélynek úgy volt jó. Nem azért menekültem VM gyülekezetébe, hogy újra hazudjak. 

 

Fogalmam sincs, mi értelme volt PL-hez fordulni, de belementem, csakhogy lássa VM, hogy még azt az ökörséget is megcsinálom a kedvéért.

Egy vasárnapi nap odamentem Leventéhez, de azt mondta, hogy ő a Laci. Közölte, hogy Levente Sándor mellett van, de szívesen segít, ha tud. Mondtam, hogy milyen témáról lenne szó, de Laci nem hallott még erről, úgyhogy megkért, hogy tájékoztassam a részletekről.

Na, itt látszik, mennyire be volt izzítva VM! A Laci még nem is hallott arról, hogy átadtam egy RT tanítást Ervinnek, és amikor elmondtam, akkor se nagyon érdekelte. Lazán tartott egy kiselőadást a Júdási természetről, aztán mondta, hogy beszélni fog Leventével.

Az összejövetel után mondta Laci, hogy a Levente azt üzeni, hogy járjak a HGY-be ha akarok, de ha valamivel nem értek egyet, azt másképp oldjam meg.

Csak ennyi. Semmi hiszti, semmi őrjöngés. 

 

Miklóst tájékoztattam a döntésről. Tudomásul vette.

Hozzá Hán Szóló Creative Commons License 2005.01.16 0 0 1150
ez olyan mint 1 folytatásos krimi.

"Végül azt mondta, hogy keressem meg Petrőcz Leventét, majd ő megmondja, hogy mi legyen."

Na és megmondta?
Előzmény: tanú (1145)
keresohotmail.com Creative Commons License 2005.01.15 0 0 1149

Ha már idézgetünk, íme a Hermasz Pásztorából egy kis rész:

 

"Halljál hát arról a lélekrôl – folytatta –, amely földies és üres, a lélekrôl, amelynek nincs ereje, amely ostoba.
12. Elôször is az ilyen ember olyannak tünteti fel magát, mint akivel vele van a Lélek, felfuvalkodik, az elsô helyet követeli magának, a kezdet kezdetén szemtelenné válik, és sokat fecseg, sokféle élvezetbôl kiveszi a részét, meg sok cselszövésbôl is, bért fogad el a prófétálásáért, ha pedig nem kap, akkor nem is prófétál. Vajon elfogadhat-e fizetséget az isteni Lélek, és prófétálhat-e ennek fejében? Az Isten prófétája ezt nem teheti meg, hanem csak az ilyenféle prófétának a földies lelke.
13. De az ilyen nem is megy az igaz emberek gyülekezetébe, sôt elûzi magától azokat. A kételkedôkhöz és az üresekhez kapcsolódik, a sarkon prófétál, és rászedi ôket, mivel azok kívánságainak megfelelôen mindig csak üres dolgokat mond, mert ez tetszik az üreseknek. Ha egy üres edényt másik üres edénnyel összeütsz, nem törik az össze, hanem összecsendül a másikkal."

Báthory Ödönke Creative Commons License 2005.01.15 0 0 1148

Miért halad így a történelem?

Hogy az emberiség derűsen váljék meg a múltjától.

 

Marx

Előzmény: tanú (1144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!