Keresés

Részletes keresés

NevemTeve Creative Commons License 2007.10.11 0 0 380
Semmi, csak gondolom, az lesz a következő lecke 7/9 tankönyvében, azt talán még nehezebbnek fogja nevezni.
Előzmény: Shalina (379)
Shalina Creative Commons License 2007.10.11 0 0 379

Mi lenne?

 

Shal

Előzmény: NevemTeve (377)
Shalina Creative Commons License 2007.10.11 0 0 378

Ez remek link, csak éppren a kérdéses phrasal verb dolog nem nagyon derül ki belőle. Vagy rosszul néztem?

 

Az értelmező szótárak ritkán sorolják fel a szinonimákat, gondolom, ezért is merült fel a kérdés, mert a normál szótárban nem találta meg. Amúgy a jelentés tudatában egy magyar-angol nagyszótár is hasznos lehet (pl. continue - folytat - carry on, decorate - feldíszít - dress up).

 

Persze figyelni kell, mert ezek a változatok nem mindig helyettesíthetők be egymással 100%-ban.

 

Shal

 

Előzmény: Taira (375)
NevemTeve Creative Commons License 2007.10.11 0 0 377
Egyes házifeladatok nehezebbek a szokásosnál, innit? És mi van a 'catch up with sy' meg 'put up with sg' alakokkal?
Seven Of Nine Creative Commons License 2007.10.11 0 0 376
8))

Na jó igazad van.

A phrasal verb is a verb plus a preposition or adverb which creates a meaning different from the original verb.

Azért köszi a segítséget. A három adatbázisból kitúrtam amit kerestem.

ThanX!
Előzmény: Taira (375)
Taira Creative Commons License 2007.10.10 0 0 375

Egy szó phrasal verbjét? Nem mindnek van föltétlenül.

 

http://www.merriam-webster.com/dictionary/manage

Előzmény: Seven Of Nine (373)
Shalina Creative Commons License 2007.10.10 0 0 374

A minősítést nem minősítem, de itt egy szinonimaszótár. Jó eséllyel benne van, amit keresel.

 

English Synonym Dictionary

 

Shal

Előzmény: Seven Of Nine (373)
Seven Of Nine Creative Commons License 2007.10.10 0 0 373
Jézus anyám ekkora uborkaságot mint a Phrasal Verb-s!

Nem tud valaki egy on line kereső motort ami megadja egy szó Phrasal Verb jét?

pl: Manage -> GET BY

Bingo.

Én találtam egyet de nagyon vérszegény.

http://www.phrasalverbdemon.com/
Shalina Creative Commons License 2007.10.10 0 0 372

Leginkább azért nem tanítják, mert a köznapi beszédben nem sűrűn használatos. Kifejezetten hivataloskodó forma, átlag Joe ilyet nem használ. Magasabb szintre, ahol már tanítanak ilyesmit, kevesebben jutnak el.

 

(Most én nem értem, hogy "pláne ha még" alatt mit értesz, de ugyebár itt leginkább nem arról van szó, hogy több személyre gondolnának, általában nagyon is egyre, csak nem lehet tudni, hogy az illető milyen nemű.)

 

És azt szerintem senki nem vitatta, hogy az ilyen szerkezetek felismerését érdemes tanítani, csak a használatára nem biztos, hogy érdemes buzdítani.

 

Shal

Előzmény: NevemTeve (371)
NevemTeve Creative Commons License 2007.10.10 0 0 371
Ahogy én látom, például a gender-neutral singular they-t (legyen röviden GNST) sem sok helyen tantják, pedig az nem valami nagyon új fejlemény... pláne ha még elkezdik magyarázni, hogy 'azért van itt többesszámú névmás, mert hátha nemcsak egy ismeretlen személyről van szó, hanem többről'

És persze az ain't-et meg az innit-et igenis meg kell tanítani (legalábbis a megértését), ugyanis a nyelvtanulás egyik célja az idegen nyelvű szövegek megértése... mindenféle szövegé, pl a Hairé
Előzmény: Animacs1 (369)
NevemTeve Creative Commons License 2007.10.10 0 0 370
Örülök, hogy ilyen kifinomultan érvelsz, de ez itt tényleg off-topik.
Előzmény: Taira (368)
Animacs1 Creative Commons License 2007.10.10 0 0 369

na ja, kettős tagadást is használnak sokan, meg ilyeneket, h. I ain't no (na jó, ebben is van dupla tagadás is) attól az még nem lesz Standard English.

és  mielőtt vki kritizál, h. az anyanyelviek szarnak a nyelvtanra: ja, az uneducated esetleg, aki nem is tudja,h. mi a helyes. a National Curriculumban a követelményeknél minden évjáratnál kihangsúlyozzák,h. Standard Englisht kell tanítani. mármint Angliában. 

Előzmény: Shalina (367)
Taira Creative Commons License 2007.10.10 0 0 368
Ja, ja, persze. Marhaság.
Előzmény: NevemTeve (366)
Shalina Creative Commons License 2007.10.10 0 0 367

Jaj, ne menjünk már ebbe bele, attól, hogy nem hajigálunk köveket azokra, akik bizonyos nyelvi rétegben ilyet mondanak, még nem ezt tanítjuk az iskolában. Azt hiszem, ebben egyetértünk.

 

Shal

Előzmény: NevemTeve (366)
NevemTeve Creative Commons License 2007.10.10 0 0 366
A suksükolés nyelvtanilag teljesen indokolt és korrekt, szemben a tjuktjüköléssel... bővebben a Magyarulezben
Előzmény: Taira (365)
Taira Creative Commons License 2007.10.10 0 0 365
A themself a suksüköléssel egyenlő. Ne terjeszd az ártatlanoknak :-)
Előzmény: NevemTeve (362)
Shalina Creative Commons License 2007.10.10 0 0 364

Jó, persze, ezeken  dolgokon mindig remekül el lehet vitatkozgatni, mindenesetre a nyelvet tanulók jobban teszik, ha ezt nem használják.

 

Shal

Előzmény: Shalina (363)
Shalina Creative Commons License 2007.10.10 0 0 363

Arra fel, hogy amíg a themselves teljesen szabályos, a themself (ebben az értelemben) jelenleg erősen substandard forma, kevésbé nyelvészesen fogalmazva: hibás.

 

Shal

Előzmény: NevemTeve (362)
NevemTeve Creative Commons License 2007.10.10 0 0 362
Nem egészen értem, mire fel a smiley... ahogy a they egyre inkább használatos E/3 jelentésben, úgy alakult ki egy 'önmagát' jelentésű 'themself'... (ez természetesen nem jelenti azt, hogy ne lehetne a 'themselves'-t is használni ebben az értelemben)
Előzmény: Shalina (361)
Shalina Creative Commons License 2007.10.10 0 0 361

Themselves. :)

 

Amúgy az alább említett értelemben semmi nem látszik rajta, nyugodtan lehet egy személyre is vonatkoztani.

 

Shal

Előzmény: NevemTeve (360)
NevemTeve Creative Commons License 2007.10.02 0 0 360
Továbbá: önmagát=THEMSELF, azon legalább látszik, hogy egy személyről van szó.
Taira Creative Commons License 2007.10.01 0 0 359

Random House Unabridged Dictionary:

 

Long before the use of generic HE was condemned as sexist, the pronouns THEY, THEIR, and THEM were used in educated speech and in all but the most formal writing to refer to indefinite pronouns and to singular nouns of general personal reference, probably because such nouns are often not felt to be exclusively singular: If anyone calls, tell them I'll be back at six. Everyone began looking for their books at once. Such use is not a recent development, nor is it a mark of ignorance. Shakespeare, Swift, Shelley, Scott, and Dickens, as well as many other English and American writers, have used THEY and its forms to refer to singular antecedents. Already widespread in the language (though still rejected as ungrammatical by some) , this use of THEY, THEIR, and THEM is increasing in all but the most conservatively edited American English. This increased use is at least partly impelled by the desire to avoid the sexist implications of HE as a pronoun of general reference.

 

Ennek ellenére 15-20 éve olvastam még olyan angol (brit) regényeket, amelyekben ez kifejezetten prole-speaknek volt beállítva :-) 

Előzmény: Sveriges fana (316)
Animacs1 Creative Commons License 2007.10.01 0 0 358
Level Description 1 Elementary Basic command of the language needed in a range of familiar situations, for example: can understand and pass on simple messages. 2 Lower
Intermediate Limited but effective command of the language in familiar situations, for example: can take part in a routine meeting on familiar topics, particularly in an exchange of simple factual information. 3 Upper
Intermediate Generally effective command of the language in a range of situations, for example: can make a contribution to discussions on practical matters. 4 Lower
Advanced Good operational command of the language in a wide range of real world situations, for example: can participate effectively in discussions and meetings. 5 Upper
Advanced Fully operational command of the language at a high level in most situations, for example: can argue a case confidently, justifying and making points persuasively.
Animacs1 Creative Commons License 2007.10.01 0 0 357

szerintem elég egységes.  és mindenre vonatkozik, úgy általában, könyvek, tanulók, csoportok.

a teljesen kezdő az a beginner. Elementary aki tud már valamennyit, alapdolgokat. és így tovább, pre-intermediate még nem középfok, de már több az alapnál, intermediate közép, upper intermediate annál valamivel több, advanced meg felsőfokú.

 

Előzmény: Seven Of Nine (356)
Seven Of Nine Creative Commons License 2007.10.01 0 0 356

U.K.

Nem egységes standard a besorolás?

Én könyveket néztem és azokon volt ez csak nem tudtam sorbarakni őket.
Előzmény: NevemTeve (355)
NevemTeve Creative Commons License 2007.10.01 0 0 355
Ki szerinti osztályozás ez? És mire vonatkozik: tanulókra, tanfolyamokra, tankönyvekre?
Előzmény: Seven Of Nine (354)
Seven Of Nine Creative Commons License 2007.10.01 0 0 354
Hi!

Valaki légyszives segítsen eligazodni a nyelvi szintekben.

Van az elementary ez a kezdő?
Aztán

Pre Intermediate
Intermediate
Upper Intermediate
Advenced???


Vagy más a sorrend esetleg hagytam ki szintet??

Előre is köszi.

8))
zsofian Creative Commons License 2007.09.26 0 0 353
Sziasztok!

Oktatásszervezéssel foglalkozik a cégünk. Egyik partnerünk részére angol anyanyelvű tanárt keresünk heti 2 napra 8.30-10.00-ig a X.kerületbe. Kérem, akit érdekel, írjon a novak.zsofia@mindcenter.hu-ra.
Köszönöm!
Angel DC Creative Commons License 2007.09.20 0 0 352
nem jött még kód, most néztem

nem töltöttem ott annyi időt, hogy tudjak érdemben referálni, de ha szeretnél feedbacket, majd szólok ha be tudok menni
Előzmény: Balimart (350)
Balimart Creative Commons License 2007.09.20 0 0 351
Egyébként hogy tetszik az oldal?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!