Keresés

Részletes keresés

pancer1 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 1462

Végre egy igazán jó kardpárbajt láttunk az elején, kár csak annyi, hogy nagyon ugrálva, szinte másodpercenként más kameraállásból kaptunk képeket, én egy hosszabb jobban követhető snittnek jobban örültem volna.
ÉS lehet hogy meglepő, de pont Jaime fürdőházbeli monológja volt ami a legkevésbé tetszett, valahogy jobban jött volna, ha flashbackekben idézi fel a múltat.

maya40.1 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 1461

Oké, tudom, nem illik ide, meg nem is aktuális már, de most találtam és kifeküdtem a röhögéstől :D

 

 

maya40.1 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 1460

Szerintem Lena Headey van annyira vagány, hogy simán bevállalja a kopasztást. Láttátok a Dredd bíróban az arc-maszkját?

Oké, az csak maszk, tudom, de ha azt fel merte vállalni egy halom szépséges királynő-szerep után, akkor szerintem még direkt kérni is fogja a nullásgépet.

 

Manapság ez a színésznőknél amúgy is nagyon menőnek számít.

 

Arról van valami infó, hogy Jaime-nél mért maradt ez ki? Nem hinném, hogy a színész nem akarta, ő se az a nyiff-nyaff hollywoody szépfiú-alkat

Előzmény: divaoni01 (1459)
divaoni01 Creative Commons License 2013.04.29 0 0 1459

Visszavonom !

 

Még kopaszon is jól néz majd ki !

 

 

 

Előzmény: pancer1 (1458)
pancer1 Creative Commons License 2013.04.29 0 0 1458

Szerintem nem, és könynen megtehetik, amennyire tudom a színésznő most is parókát visel. Nem lesz majdan nagy kunszt, azt levenni róla :-)

Előzmény: maya40.1 (1455)
divaoni01 Creative Commons License 2013.04.29 0 0 1457

:)

 

Azt nagyon remélem !

Előzmény: maya40.1 (1455)
pancer1 Creative Commons License 2013.04.29 0 0 1456

Na ez most tetszett, a 3x05 a legjobb rész :-)

maya40.1 Creative Commons License 2013.04.29 0 0 1455

Pár ember biztos lesz. Aki majd sajnálja, ha felöltözik :D

 

Mit gondoltok, nála is elsumákolják majd a kopaszra nyírást, mint a tesójánál?

Előzmény: divaoni01 (1454)
divaoni01 Creative Commons License 2013.04.29 0 0 1454

Ez lehet csak azért történik, hogy legyen pár ember aki majd sajnálja is, mikor a pucér canossáját járja. 

Előzmény: maya40.1 (1445)
maya40.1 Creative Commons License 2013.04.28 0 0 1453

Ja bocs! Nem láttam, mert nem bírom tv-ben nézni. Gyengék az idegeim tudod. muszáj néha beletekerni :D

Előzmény: morbiczer (1452)
morbiczer Creative Commons License 2013.04.28 0 0 1452

"Az szinte tuti, hogy a Vörös Nász messze nem lesz olyan látvány, mint ahogy le van írva. Ha megpróbálnák, hóttziher, hogy nem úsznák meg korhatár-módosítás nélkül."

 

Már most is 18-as karikával fut, szóval nincs hova emelni.

Előzmény: maya40.1 (1445)
maya40.1 Creative Commons License 2013.04.27 0 0 1451

Ez most nekem is nagyon jól jött, mert ezek szerint nem csak én vagyok úgy, hogy ha elkezdek egy ilyen súlyos könyvet olvasni, sajnos elfutok részletek felett. Hiába látom őket, valahogy belevesznek az adattömegbe

Előzmény: _Assa_ (1449)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.04.26 0 0 1450

Kossz, ez nekem egyaltalan nem alt ossze mikor olvastam, es nem ertettem miert annyira duhos Kosziv Jamiere.

_Assa_ Creative Commons License 2013.04.26 0 0 1449

Amikor Jaime és Bolton elhagyják Harrenhalt, ez a párbeszéd zajlik le köztük búcsúzóul:

 

"- A Három Folyó megáradt - mondta Jaime-nek. - Az átkelés még a Rubint-gázlónál is nehézkes lesz. Átadod meleg üdvözletemet az apádnak?

- Ha te is átadod az enyémet Robb Starknak.

- Így teszek."

 

Teljesen ártalmatlan az egész, sima udvariaskodásnak.

De aztán később az Ikrekben:

 

"Sötét páncélba és vércseppekkel borított, halvány rózsaszín köpönyegbe öltözött férfi lépett Robbhoz.

- Jaime Lannister üdvözletét küldi.

Fia szívébe vágta kardját, és csavart egyet rajta."

 

És még később Kőszív és Brienne találkozásakor az utalások arra, hogy Catelyn Jaimet tartja nagyrészt felelősnek a történtekért:

 

"– Ser Jaime esküt tett Catelyn Starknak...

– ...mielőtt a barátai elvágták a torkát, bizonyára ezt akartad mondani – vágott közbe a sárga köpenyes.

[...]

– Mit kíván tőlem?

– A fiát akarja élve, vagy a gyilkosát halva – felelte a nagy ember. – Meg akarja etetni a varjakat, ahogy ők is tették a Vörös Nászon. Freyek és Boltonok, úgy ám. Mi őket adjuk neki, amennyit csak kér. Tőled mindössze Jaime Lannistert kéri."

Előzmény: Bela_Vak (1447)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.04.26 0 0 1448

Nem nezem a sorozatot, ezert osszehasonlitani nem tudom, de maga a POW egy baromi eroteljes eszkoz Martin kezeben, ezt ne felejtsd el. Egy filmfeldolgozasnak eselye sincs ennyire sokszinuen es melyen bemutatni szereploket.

Előzmény: maya40.1 (1445)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.04.26 0 0 1447

Bocs, mi volt az a mondat? Engem neha ugy megizzasztott az a parezer oldal, hogy ilyenek elsikkadtak.

Előzmény: _Assa_ (1446)
_Assa_ Creative Commons License 2013.04.26 0 0 1446

"Igaz, a könyv szerint a Vörös Nászt azt Twynn hozza össze, míg Jaime úton van Brienne-val, és egy csomó Bolton katonával Királyyvár felé"

 

Az azért gyönyörű, ahogy Bolton egyetlen rosszkor elsütött, amúgy ártalmatlan mondattal mégiscsak rákeni az egészet Jaimere. :D

Legalábbis Kőszív miatta hiszi azt, hogy Jaime sara az egész RW, pedig ő még javában az istenek háta mögött kódorgott, mikor megtervezték a dolgot.

Előzmény: pancer1 (1443)
maya40.1 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 1445

Az szinte tuti, hogy a Vörös Nász messze nem lesz olyan látvány, mint ahogy le van írva. Ha megpróbálnák, hóttziher, hogy nem úsznák meg korhatár-módosítás nélkül. Max majd elmondják egymásnak a szereplők, hogy mi történt, háborognak, vagy kárörömködnek egy sort és annyi.

 

Eleve szerintem a Lannistereket vadul igyekeznek szépíteni pl. a sorozatbeli Cersei sokkal rokonszenvesebb egyéniség, mint a könyvbeli és a brutális kegyetlenkedéseit rendre inkább rátolják Joffrey-ra, meg az apjára. A filmben szinte okosnak tűnik, néha szinte mártír, miközben a könyvben leginkább egy szörnyen buta, de nagyon erőszakos és élvhajhász némber

Előzmény: Bela_Vak (1444)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.04.26 0 0 1444

Mondjuk par ilyen fordulat a konyvben van annyira utos, hogy el tudom kepzelni, a producer/rendezo ragaszkodott a tompitasahoz. A film keretei egyebkent is szukosebbek, kevesebb ido van szotorira, karakterekre, ezert eleve sulytalanabb ill. WTF? tipusu egy olyan esemeny, mint a Voros Nasz.

pancer1 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 1443

" hogy ezekkel a rosszízű manővereivel valahogyan megtámasszák és megindokolják majdan Jaime bosszúját rajta. Nem? "

 

Lehet. Hogy kissé jogos legyen a Vörös Nász, az alázásokért cserébe ? Ezért sároznák Robbot a sorozatban? Igaz lehet, feltünt nekem már a második évadban hogy egyeseket inkább az események áldozataiként mutatnak be, ellentétben a könyvvel. (másokat meg csak feketének, vagy csak lúzernek, mint pl Theont) Gondolok itt kiemelten Tyrionra és Segítői müködésére. Sok szívfájdalom nélkül lerombolt egész kis városnegyedeket, és a csata napján harcba küldte a Királyi Flottát, pedig tudta hogy hamarosan fel lesz gyújtva a folyó, és ők is bennégnek. Meg a harmadik könyvben Bronnal megöletett egy énekest csak mert az tudott róla és Shae-ről..  Ehhez képest a sorozatban inkább olyannak van beállítva, aki a családjáért mindent megtesz, de csak elelnség táborához tartozókat ölet meg, és cserébe merényletet, alázást a családjától kap, szegény, kihasznált áldozat. Szóval fehérítik, kiváncsi vagyok, vajon Shae megölését be merik vállatani vele majd.?

 

(Igaz, a könyv szerint a Vörös Nászt azt Twynn hozza össze, míg Jaime úton van Brienne-val, és egy csomó Bolton katonával Királyyvár felé, minderről csak utólag értesül, és ez lesz az utolsó csepp a pohárban ami a karakterjavulása irányába megy)

Előzmény: maya40.1 (1439)
maya40.1 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 1442

Nála nyilván kellett az "áldozat" imázshoz az, hogy végig szimpi maradjon, elvégre, ha ő is nyegle, vagy szenya néha, akkor nehéz lett volna megmagyarázni, miért lett a letartóztatása és halála ürügyén Westerosban össznépi ihaj-csuhaj!

 

Vagy másképp fogalmazva, ő volt a sorozatban a akció-klasszikus "fekete, aki meghal, mert a feketék mindig meghalnak"

Előzmény: divaoni01 (1441)
divaoni01 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 1441

Lehet Robb-al kapcsolatban valami ilyesmi szándék is.

 

Mindenesetre Eddard esetében semmit nem lehetett előzetesen érzékelni előzetesen. 

Előzmény: maya40.1 (1439)
divaoni01 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 1440

Martin-t ismerve akár még Wyllas is kaphat komolyabb szerepet az uccsó két könyvben.

 

A sorozat persze más, ott muszáj egyszerűsíteni, helyenként sajnos még drasztikusan is.

Előzmény: maya40.1 (1437)
maya40.1 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 1439

Gondolom, mivel a könyvben nagyjából ezeket teszi meg vele Hoat bandája, muszáj volt beleszuszakolni.

Az meg, hogy épp nem essosiak, nem oszt nem szoroz. Gondolom úgy okoskodtak, hogy a banda szerint Jaime-t Bolton úgyis kinyírja, kit izgat akkor majd, hogy mit tettek vele.

 

És hát nem mellesleg a fogságát se pont úgy mutatják be az egész eddigi sztorimenetben, mint ahogy a könyvben meg vagyon írva.. Azért gondold végig: A birodalom egyik legelőkelőbb házának egyik legfontosabb tagja, a Királyi Testőrség parancsnoka, a király nagybátyja - formálisan - mégis a sárban éls a saját piszkában ücsörög egy ketrecben a szabad ég alatt eléggé megalázóan egy cölöphöz láncolva. Kétlem, hogy bevett gyakorlat lett volna még a "martini" középkorban is a nemesi származású hadifoglyok ilyen nyílt bealázása.

A könyvben ugye Robb még ki is nyilvánítja, hogy "nemes atyám nem tűrné a foglyok kínzását", itt viszont tesz rá magasról, hogy mi történik Jaime-vel az elfogás után, kivéve mikor bemegy hozzá arcoskodni és bexaratni Szürke széllel a hóna alatt, ami ugye megint nem épp egy nemesi ház ifjú urához, pláne nem Észak újdonsült királyáához illő viselkedés.

 

Nem tudom, de valahogy az az érzésem, hogy a sokótok által taglalt "hüdde béna volt már megint ez a  Robi gyerek" jelenség direkt azért van így megírva a filmben, hogy ne sokkoljon akkorát majd a kinyírása, és hogy ezekkel a rosszízű manővereivel valahogyan megtámasszák és megindokolják majdan Jaime bosszúját rajta. Nem?

Előzmény: pancer1 (1433)
verkri Creative Commons License 2013.04.25 0 0 1438
Most már fél Westeros tudja, hogy Kisujj aVölgybe akarja vinni Sansát, semmi szükség Dontosra.
Előzmény: pancer1 (1410)
maya40.1 Creative Commons License 2013.04.25 0 0 1437

Ez nem is tűnt fel a filmben, elég gyorsan pörögtek az események. De mivel a Tyrell tesók közül csak Lorast és Margeryt láttuk eddig, szerintem is így lesz, ahogy írod, végülis ez csak egy közjáték marad amúgy is.

 

A könyvben elég sokukat felvonultatják, voltaképen épp csak Wyllast nem mutatja meg Martin személyesen. Itt meg a testvéreken kívül csak a Rőzsenyanya szerepel még, ha jól láttam

Előzmény: _Assa_ (1436)
_Assa_ Creative Commons License 2013.04.24 0 0 1436

Nem a testőrség tagja. Az előző évad végén nem hozták szóba, mikor a Lannister-Tyrell szövetség részleteiről volt szó (pl. Margaery házasságáról), pedig akkor kellett volna, és ebben az évadban se került elő ez a téma.

És mivel nem említették soha se Wyllast, se Garlant, elképzelhető, hogy a sorozat szerint tényleg ő az örökös.

Előzmény: _Megtalállak_ (1434)
divaoni01 Creative Commons License 2013.04.24 0 0 1435

És Dany beszéde is remek volt a makulátlanokhoz ! A nyelv is dobott még egy picit rajta, de nagyszerű volt már önmagában is. Persze ez a könyvben is az egyik csúcspontja a Dany-s fejezeteknek.

 

Eszembe jutott William Wallace (Mel Gibson) beszéde a Braveheartból vagy az elnöki beszéd az ID4-ből....és ez nem kis dolog.

 

 

Előzmény: pancer1 (1433)
_Megtalállak_ Creative Commons License 2013.04.24 0 0 1434

Viszont így nem sok értelme van: Loras a királyi testőrség tagja, nem házasodhat, és nem ő Égikert örököse.

Előzmény: maya40.1 (1427)
pancer1 Creative Commons License 2013.04.24 0 0 1433

Nem igazán tetszett a 3x04. Jaime megalázása a sárban, ezt minek ? Akárki is ez a pót-Hoat, ha westerosi akkor különösen, tudnia kéne hogy főranggal így nem lehet viselkedni. Fogság, tömlöc az benne van a háborúban, a lovagi életben, de az alázás, méltóságvesztés az nem.

 

Ami viszont nagyon tetszett, az Daenerys része volt a végén. Pont igy, hasonlóan képzeltem el a könyv alapján (jó, az astaporiakat inkább amolyan maja-aztékosan) de maga az üzlet, a Makulátlanok harca, az égetés, ennek pont olyan volt a hangulata, mint ami a könyvból jött eddig..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!