Nagyon régen nem írtam (azért olvastam!), és ennek egy oka volt - hierszar időszakon vagyok túl. De ahogy látom, máshol is vannak gondok...
Munin, nagyon sajnálom, hogy egyedül kellett elköltöznöd, helyesek voltatok azzal a bizonyos fiúval - de azt viszont irígylem, hogy saját kertesházad lesz - nekem sohasem volt még, és nem is laktam még kertesházban, pedig biztosan isteni.
Nyafka - nem tudom mit mondjak - talán csak annyit, hogy pontosan tudom, mit érezhetsz, és nagyon sajnálom... esetleg írhatnál arról, hogy mit gondolsz a nagy elhatározásodról - szerinted ki fogod bírni, hogy betartsd?:)
KingA, valami hír Marianntól? Mit gondolsz, jól működik a dolog?:)
Már többször gondolkoztam rajta, hogy ha lenne jó minőségű embertáp, én vennék. Reggel-este egy egy adag, és nincs gond rá egész nap, hogy mikor hol mit egyek, mit mivel, mivel ne, mikor éhezem meg, és akkor épp hol leszek, és ott miféle moslék lesz kaja helyett, stb... annyi gond ez a rohadt zabálás, és csak hízok, csak hízok. Ehelyett lenne egy ilyen tuti táp, mondjuk tengerihalas meg banános, abból tolnék egy tudományos adagot, oszt kész...
Sziasztok! Rég mutattam mármeg az én drágaságomat, igaz, utálja, ha fényképezem. Ezek sem lettek a legjobb képek, de azért felteszem ide őket. Emellett tápot is váltottunk. Hétvégén vettük meg ezt: Happy Cat La Cuisine Tengerihal banánnal és fügével. Ez a Happy Cat új tápja és szerencsére ízlik neki.
A Muninnál azonnal látható volt a javulás, csak ő fura altatás után mindig (ivartalanítás, meg két foghúzása is volt), olyankor egész éjjel ordít (nem fájdalmasan, hanem, mint amikor unatkozik) és fel-alá járkál, nem találja a helyét... De akkor még hat a fájdalomcsillapító, lehet, attól van ilyen "bedrogozott", hiperaktív állapotban olyankor.
Utána persze fáj nekik, ha 4-6 fogat kihúznak egyszerre az nem kellemes... A Vörinek a Bp-i dokinő írt fel szteroidos gyulladáscsökkentőt és azzal voltak komoly nehézségeink, mert neki egyszerűen képtelenség gyógyszert beadni, még ha vmi csoda folytán le tudom vele nyeletni, akkor is kihányja... De megtaláltam a módszert, megvártam, míg ásított és akkor dobtam bele a szájába és akkor nem érezte az ízét. :-)
Sajnálom, hogy egyedül költözöl, de örülök, hogy újra veled lesz Munin (meg a két másik kiválasztott).
A foghúzás után mennyi idővel javult meg az állapotuk? Mert én valami olyasmire emléxem, hogy nem ment minden simán - és itt nem a Budapestre rohangálásra gondolok, hanem hogy utána is fájt, vagy belázasodott, vagy mi...
Fajtára jellmező betegség, Muninnak és Vörinek már nincs foga, lassan Toppinak is esedékes lesz a foghúzás. :-( De utána tényleg láthatóan megkönnyebbülnek.
Munint és Toppit, a sziámikat és Kirát, a belga juhászomat viszem, rajtuk kívül van még két kutya, Kiti és Mütyür és 5 macska Vöri, Nala, Goldi, Füsti és Blueberry. És az anyám, akinél eddig is laktak. Én a barátommal laktam eddig, most, mint írtam együl költözök az említett állatokkal. Kertes ház ugyan, de igen kicsi, ennyi állatot tudok bevállalni ott, a többi marad anyuval, ahol eddig is.
Conit elvittem egy hete orvoshoz mert nagyon rosszak voltak a fogai, már megbeszéltük korábban az orvossal, hogy le kell szedni a fogkövet. (De akkor épp oltást kapott és egyszerre a kettőt nem lehet ugyebár.)
Még nem láttam ilyet, szóval eléggé megdöbbentem mennyire véres volt, mikor nekem szedte le a fogkövet a fogorvosom akkor nem vérzett semmi. Egy fogát ki kellett húzni, az orvos szerint csak a fogkő tartotta ott.
Elég hamar felébredt, a doki 2-3 órát mondott, de Coni már 1 óra múlva kinyitotta a szemét és onnantól folyamatosan járkálni meg ugrálni akart, persze nem sok sikerrel. Egész délután/este bénázott, telehányt mindent vérrel, rossz volt így látni.
Következő reggelre mintha kicserélték volna (: Semmi baja nincs már, megint eszik szárazat, pedig azt már egy ideje csak nagyon keveset evett, nem csipásodik a szeme, nedves az orra, és nem gubbaszt egész nap mint eddig hanem állandóan játszani akar Umával. Remélem a szőrhullás is emiatt volt, és az is abbamarad.
Köszi! :-) Remélem, h ő megmarad ilyen szelídnek is. Nala is így indult és vérmacska lett belőle, már ugyan szelídült szerencsére, de sztem szellemeket lát, mert sokszor csak úgy random halálra rémül minden ok nélkül és elrohan, aztán két perc múlva jön oda dorombolni.... Valami nem teljesen oké szegénnyel... :-)
Köszi, én is remélem. Most beszéltem velük és továbbra is nagyon jól viselkedik Rebeka, egyedül is teljesen jól elvan, semmi gond nincs vele. :-) Bezzeg nekem ilyen álomcicám sosem volt, mindnek megvan a maga hülyesége. :-))
Mellesleg igen úgy néz ki, h jövő hónapban Muninnal, Toppival és Kirával költözök egy családi házba (egyedül...). A többi állat meg marad anyuval, még a végén unatkozna itt magában (meg egy kilométerre a falutól azért nem árt, ha van kutya). Szeretnék Kira mellé még egy kutyát, bullterrieren gondolkodok most éppen, csak előbb majd kell oda egy kerítés. :-)
Bemutatom Rebekát, az új családtagot! :-) Apu egyik kolléganője találta a 2 testvérével együtt az állomásra kitéve, apuéké lett ő, a másik kettőt meg hazavitte a kolléganője. Persze még most is mondogatja a feleségének, h majd az anyjához elviszik, de azért már vett neki macskabútort, meg kérdezte, h szokták-e oltani, meg ilyenek és ő nevezte el. :-)))
Még nagyon picike, 2 hónapos lehet, alig ér az ember bokájáig, de nagyon jó természetű, csendes, de folyamatosan játszik, meg rohangál fel-alá, nagyon aktív és egyfolytában dorombol, felmászik az ember nyakába és ott dörgölőzik az arcához, igen édes. :-)) Még akkor is dorombolt, miközben kipucoltam a fülét, a fürdetés után meg amikor elengedtem nem az ágy alá rohant félelmében, hanem a tányérjához, h folytassa az evést, amiben megzavartam. :-)