Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19106

Nem tettük külön, és a nagyok nem is piszkálták, inkább kerülték a szagok miatt. Kitartást, gyorsan elfelejtitek az egészet!!

Előzmény: Mollesz (19105)
Mollesz Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19105

Sziasztok! Ma volt Molly ivartalanítása. 15 órára vittük 17.30-kor hoztuk haza. Most ébredezik a kincsem, nem szívderítő látvány, ahogy imbolyog. Egyszer már túléltük ezt Lucánál, most megint..:(.

 

ByDyTiBi  segíts légyszi:). Mikor engedhetem össze a két cicát szerinted? Ti elkülőnítettétek a két nagytól Confit a műtét után ? 

KGaby a te tanácsodat is szívesen fogadom, meg persze mindenkiét aki átélte már az ivartalanítást úgy, hogy volt egy idősebb cicája is.

 

f.viki Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19104

Ez nagyon aranyos! :) :) :)

Őszintén megmondom, tegnap kicsit megijedtem a lehetőségtől, hogy a cicus bánthatja a nyuszit! Még az is megfordult a fejemben, hogy akkor inkább mégse... de most kicsit megnyugodtam, igyekszem majd összeszokatni őket, talán nem lesz gond.

Tett fel a tenyésztő képeket a honlapjára, édesek a kis cicák, alig várom, hogy láthassam őket! :)

Előzmény: Törölt nick (19100)
ezüstfekete Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19103

Na, már kezdődik... Kiválasztottam a szomszédban az állatorvost, aki nem adja be a kombináltat együtt a veszettség ellenivel, ami ok, csakhogy a vakcinát, mely tartalmazza a két oltás összetevőit, eszébe sem jutott ajánlani. Kértem már időpontot, de most megkérdeztem emailben, hogy erről az oltásról lehet-e szó. Ha nem, keresek mást.

Amiért én adatom be: a ragdoll most 12 hetes és 1 kiló 30 deka... nem lesz "kis"cicám:) (pedig ők 11en vannak, de Ő a legnagyobb). A brit viszont nem kaphatta meg, mert a tenyésztő nem kor, hanem súly alapján oltat, s még pici, jövő hét közepén kaphatja. Viszont én már nem akarok jövő hét végéig várni, és most ők fel is hozzák (200km-ről) a kiállításra.

Izgulok ezerrel:)

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19102

Egyem meg Őket :) Édesek!!

Előzmény: ninnya7 (19101)
ninnya7 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19101

Előkerestem a cicc-pat duós képet íme :)

Előzmény: Törölt nick (19097)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19100

Van nyuszis is:)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19099

Nagy kedvencem :)

 

Előzmény: ninnya7 (19098)
ninnya7 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19098

Én is párhuzamban tartottam patkányt és ciccet. A cicc volt a fiatalabb soha semmi gond nem volt. A patkusz ha otthon voltam állandóan jött-ment a lakásban és a macska bundájában aludt :) Lehet csak szerencsém volt vagy vega macsekot tartottam :) Nem tudom sajnos már egyik sincs köztünk és azóta a mostani két miau mellé nem vállalok be több állatot igy is 4 pasival élek egyszem nőként....Néha ez lehangoló :)

Előzmény: Törölt nick (19097)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 19097

Én láttam már nyuszi-cica, cica-patkány barátságot is. Azért nem kell rögtön leírni, gondolom számít a szoktatás is. A macskák szökősek, nálunk legalábbis négyből négy simán kisétálna az ajtón, ha hagynám.Ezért kell nagyon figyelni, mindenre, de simán megszokható rutin lesz. Nálunk a 3,5 évesnek is megy, szóval tényleg nem nagy dolog :)

Előzmény: f.viki (19095)
Octi19 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 19096

...ha a nyuszi mellett nő fel a cica és kölyökkorától ismeri, akkor is prédának tekinti????

 

Szerintem eleinte játéknak, de később, ha nagyobb lesz akkor mindenképpen préda lesz. (...és ha csak fele annyira lesz találékony mint Frici, vagy Lizi, akkor meg is fogja találni a módját, hogy elejtse. De miért is lenne fele annyira találékony...)

 

Nekem már nagyobbak a gyerekek, 6 és 12 évesek, de mióta macskánk van azóta már sogszor visszajött az "uramistenholagyerek" érzés. Ha kinyitsz egy szekrényt, sütőt, mosogatógépet, hosógépet, bármit, akkor abban az első elfordulás után már nem biztos, hogy nem lesz cica... mindent hatszor meg kell nézni, hogy nincs-e potyautas...

 

Az ajtón nem nagyon akarnak kimenni, mert jobb nekik bent, de az ablakban imádnak üldögélni. Jó ha van rajta szúnyogháló, bár azon meg remekül fel lehet mászni amikor az ember macskája pilléket vadászik. A legyek is remek játszótársak, csak hamar elromlanak... azután már csak pofozgatni lehet őket a padlón, de az nem olyan izgi mint amikor ücsörögnek a falon és lehet rájuk vadászni.

Előzmény: f.viki (19095)
f.viki Creative Commons License 2011.10.04 0 0 19095

A Beautiful Silver kennelből választunk cicát.

Octi, ha a nyuszi mellett nő fel a cica és kölyökkorától ismeri, akkor is prédának tekinti???? Nálunk a nyuszi  többnyire ketrecben van, csak felügyelet mellett engedjük ki, mert nem megbízható :)))

A legnagyobb aggodalmam a szökés... szobacicus lesz, remélem nem hagyunk nyitva ablakot-ajtót úgy, hogy meglógjon. A gyerekeimet is meg kell majd erre tanítani.

Előzmény: Törölt nick (19093)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.04 0 0 19094

Bibi maci köszöni a bókokat :)

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.04 0 0 19093

Üdv :) Várjuk a kérdéseket ;) Melyik tenyésztőtől választasz doromboló társat?

Előzmény: f.viki (19091)
Octi19 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 19092

Vigyázz, mert ha van olyan kisállat amit a cica prédának tekinthet abból előbb-utóbb az is lesz!

Előzmény: f.viki (19091)
f.viki Creative Commons License 2011.10.04 0 0 19091

Sziasztok! :)

Egy ideje már olvasgatom ezt a fórumot. Néhány hete döntöttem el, hogy gazdija szeretnék lenni egy brit kiscicának. :)

Ma örömmel olvastam a tenyésztő üzenetét, hogy a kismacs tegnapelőtt megszületett! :) :)

November elején megyünk kiválasztani a kölyköt és Karácsony környékén hozhatjuk el.

Vannak aggodalmaim, biztosan lesznek kérdéseim, amiket-ha nem bánjátok- Nektek, mint gyakorlott cicatartóknak tennék fel. :)

Van már háziállatunk, egy holland törpenyuszi, így nem idegen az állattartás, de egy kiscica azért más lesz, úgy érzem....

Mindenkinek szép napot !

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 19090

húha!!! Már kész hölgyemény van itt kibontakozóban!!!Egyre szebb a kis Bibbencs .

Előzmény: Törölt nick (19088)
nemesvarazs Creative Commons License 2011.09.30 0 0 19089

Nagyon gyönyörű a cicád!

Előzmény: Törölt nick (19088)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.29 0 0 19088

Octi!

Én már nem szeretem, ha az alom totál fedett, mert olyan szag lesz bent, hogy sajnálom a macskát :) De úgy tényleg kevesebb alom kerül ki.

 

 

Habiba of Pearl Falcons:

 

Előzmény: Octi19 (19087)
Octi19 Creative Commons License 2011.09.28 0 0 19087

Kösz, a tippet. Aszem nekem jobb a vödör amit belinkeltem, mi "csak" 10kg-ot veszünk egyszerre és van egy 2kg kiszerelés zacsija amit utána töltünk 2-3 hetente.

 

Egyébként, Lizike most váltja a fogait és izgulunk, hogy minden simán menjen... Frici meg lassan beéri Lizit súlyban, persze testalkatban még le van maradva, de ha így halad, az sem fog sokáig tartani. 35-40dg előnye van Lizikéhez képest hasonló korban, és heti 7-9dg-val jobban gyarapodik mit Lizike ebben a korban.

 

Sajnos Lizi nem nagyon tudja használni a fedeles almot, valamiért nem megy be, csak bökdösi az ajtót. Tegnap valaki lepisálta a kisfiam párnáját, van egy tippem, hogy ő volt. Az ajtót meg nem kéne levenni, mert ugye a szagok tekintetében sokat számít, és nagyságrendekkel kevesebb almot hordanak ki a cicák is. Egyébként, ez a Exellence Premium alom nagyon bejött. Már 4 hete van az alomban és csak pótolni kell a fogyást, napi kétszeri takarítás mellett egyáltalán nincs szaga.

Előzmény: Törölt nick (19086)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 19086

Oroshazicsaj!

Lemaradtam az írással, és nem akartam friss dátummal feltenni a nem éppen friss videókat, képeket :)

 

Octi!

Nekünk ilyenünk van:  http://www.futrinkacucca.hu/termekek/kutyaknak/felszerelesek/talak-itatok/t:3793/trixie-taptarto-zsak  

Ebbe teszek még egy nagy fekete műanyag zsákot, mert a táp is zsíros, és így tök jól eláll. Meg ugye hűvös helyen is tartjuk.

one girl Creative Commons License 2011.09.27 0 0 19085

Hát ööööö...majdnem stimmel, ha itt az idje, kiderül, hogy ki is ő pontosan, és miért...

Örülök, ha tetszik a blog és olvasni fogod :)

Előzmény: oroshazicsaj (19083)
oroshazicsaj Creative Commons License 2011.09.27 0 0 19084

Valaki segítsen legyetek szívesek!

 

Most néztem Bibi Blogját, és ma megjelent egy új bejegyzés szeptember 19-i dátummal. Ez miért van, hisz ma szeptember 27 van?

oroshazicsaj Creative Commons License 2011.09.27 0 0 19083

Jeremy, az Jeremy of Pearl Falcons, a kis lila tündér?

Előzmény: one girl (19081)
oroshazicsaj Creative Commons License 2011.09.27 0 0 19082

Nagyon tündérbogyó!

 

Figyelemmel fogom követni a blogod!

 

Előzmény: one girl (19081)
one girl Creative Commons License 2011.09.27 0 0 19081

Sziasztok! Kb 1,5 hete megérkezett hozzánk D'espoire von Avalon vörös pettyes britikölyök, képeket ne tudok feltölteni, mert túl nagyok és nem akarok vacakolni a kicsinyítéssel, inkább itt megnézhetitek a blogot, amit készítettünk neki.

ancus75 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19080

Ezüstfekete!

 

Luxornak én Shesirt és Iams-ot adok,alutasakosba.Azért ezeket választottam,mert nem hús és állati melléktermékekből készült,hanem látom hogy valóban csirke van benne.

Előzmény: ezüstfekete (19076)
kisbogár82 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19079

Tisztelt Dr.Vargáné B. Adrienne.Megkaptam e-mailjét de valamiért nem tudok válaszolni.Kiírja hogy nem megfelelő e-mail cím.Egyébként megkeresését köszönöm,de vörös brit macska nem annyira az én világom.Köszönöm mégegyszer a lehetőséget.

Octi19 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19078
Előzmény: Törölt nick (19068)
Octi19 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 19077

Ha hozzám jött a kérdés, akkor mi Miamor Ragout Royal Multi Mix-et "szoktunk" venni. Ezzel semmi baja Lizikének, nincsennek kényes szelek és az alomban is minden rendben.

 

Ebből van konzerv is, az is jó de az kicsit drágább.

Előzmény: ezüstfekete (19076)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!