Keresés

Részletes keresés

pandasrac Creative Commons License 2019.02.20 0 0 139

Sikerült minden :)

Viszont még egy kérdésem lenne.

A keménység szabályozó  forgatótoknak mi két végállása? (ha teljesen be van tekerve ill. ha ki van engedve)

 

Előzmény: östermelő (138)
östermelő Creative Commons License 2019.02.19 0 0 138

Ha holnap estig nem megy akkor leírom,de bízok benned,hogy addig olvasod,hogy rá jössz.

Előzmény: pandasrac (136)
-csövi- Creative Commons License 2019.02.19 0 0 137

Szia. A használati utasításban benne van minden elvileg.

Előzmény: pandasrac (136)
pandasrac Creative Commons License 2019.02.19 0 0 136

Sziasztok .

Cistavoda-tól rendeltem egy Evolution 400ast, teljesen rendben ment minden.

Ma be is kötöttem a gépet, holnap viszont szeretném üzembe is helyezni. Mik az üzembe helyezés lépései? Mire figyeljek?

Miképp lehet a víz keménységet állítani, vagy ez automatán csinálja? 

Köszönöm a segítséget.

Szép estét. 

ktm250 Creative Commons License 2019.02.15 0 0 135

Köszönöm szépen. 

Előzmény: östermelő (134)
östermelő Creative Commons License 2019.02.11 0 0 134
Előzmény: ktm250 (132)
ktm250 Creative Commons License 2019.02.11 0 0 132

Sziasztok!EcoWater hol beszerezhető ?elég gyenge a honlap se egy telefon semmi vagy csak Én vagyok vak

pandasrac Creative Commons License 2019.02.09 0 0 131

Köszönöm szépen!  :)

 

Előzmény: -csövi- (130)
-csövi- Creative Commons License 2019.02.09 0 1 130
Előzmény: pandasrac (129)
pandasrac Creative Commons License 2019.02.08 0 0 129

Sziasztok.

Van valakinek magyar nyelvű leírása eVOLUTION 400 Boost-hoz?

VVZZoli Creative Commons License 2019.02.01 0 0 128

Kedves Vízvarázsló,

kérem, hogy az adatlapomon látható email címen keressen meg, ha ideje engedi.

Köszönöm

Előzmény: vízvarázsló (113)
-csövi- Creative Commons License 2019.01.30 0 0 127

Üdv. Elvileg ez jó lehet. Olyan nagy a felület? Az nem megoldható, hogy valamiféle vízlepergető bevonattal kezelni vagy adagolni hozzá mosogatószert attól is cseppmentesen szárad valamennyire...

Előzmény: Balzer700 (126)
Balzer700 Creative Commons License 2019.01.30 0 0 126

Üdv mindenkinek,

Napkollektort szeretnék alkalmanként tisztítani, ehhez keresek megfelelő vízlágyító berendezést. Milyen paraméterekre figyeljek? A mosó 900l vizet tud tolni óránként.

Erről a berendezésről mi a véleményük:  http://www.webaruhaz.tisztavizzel.hu/hu/vizlagyito-vizko-mentesito-berendezesek/34-bluesoft-bs60flm-mobil-rendszerfeltolto-vizlagyito-egyoszlopos-kezi-reg.html

 

Válaszokat előre is köszönöm.

JSmith85 Creative Commons License 2019.01.12 0 0 125

Az ÉDV szerint 240 CaO mg/l, 24nk a keménysége a víznek. A ház új építésű, szerencsére most még pont időben vagyunk ahhoz, hogy a vízkő által okozható károknak elejét vegyük. :)

Előzmény: -csövi- (124)
-csövi- Creative Commons License 2019.01.11 0 0 124

A vízlágyító elé egy sima vízszűrő kell ami a kisebb szennyeződéseket kiszűri. Víztisztító szűrő sokféle van nem ismerem annyira lehet aktív szenes meg ozmózis szűrő, UV aktív de ezeket nem ismerem annyira. Szerintem először egy vízelemzés kellene, hogy egyáltalán milyen kenény a víz és mennyi baktérium van benne. Lehet érdemes lenne klórt adagolni hozzá vagy kifertőtleníteni a kutat... Elemzés mindenképp kell szerintem.

Előzmény: JSmith85 (123)
JSmith85 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 123

Nagyon köszönöm! Igen, este már félreolvastam mindent. :) Akkor az EcoWater tűnik megoldásnak. Ezen belül mire érdemes figyelni? Úgy értem, inkább a szénszűrőt érdemes alkalmazni, vagy más szűrő hatékonyabb?

Előzmény: -csövi- (122)
-csövi- Creative Commons License 2019.01.11 0 0 122

Úgy emlékszem csak ecoWaterból van olyan a mi tisztít és lágyít is. De vannak külön tisztítók amelyeket a lágyító elé vagy után lehet csatlakoztatni. 

A "kutat" szerintem úgy értette, hogy egy csap amiből kemény víz folyik megkerülve a lágyítót. De mindegyik lágyítón beállítható a keménység úgy hogy bekeveri a kemény vizet. Általában nem szokták nullára így fogyasztható...

Előzmény: JSmith85 (119)
JSmith85 Creative Commons License 2019.01.10 0 0 121

Bocsánat, nem voltam eléggé figyelmes. A vízhálózatot már sajnos kiépítettük, csak utána jutott eszünkbe a lágyított víz íze körüli kérdés. Szóval most ebből kell gazdálkodnunk.

Előzmény: zsigusz83 (117)
JSmith85 Creative Commons License 2019.01.10 0 0 120

Igen, valóban. Gondoltunk is rá, de a referencia kutak 100-120 méteren vannak. Mivel nem garantált a fúrás sikeressége, ezért nem mernénk belevágni. Másrészt sajnos nem érné meg. 20 év alatt térülhet meg a befektetett pénz. De nagyon köszönöm neked is a javaslatot! :)

Előzmény: zsigusz83 (117)
JSmith85 Creative Commons License 2019.01.10 0 0 119

Köszönöm a választ! Tudsz esetleg javasolni egyet, ami szóba jöhet?

Előzmény: -csövi- (116)
östermelő Creative Commons License 2019.01.10 0 0 118

Nekem bejön a lágyított víz nem is iszok mást. Azt el kell ismerni az eco waterről,hogy jó gép eddig egy dolgot kellett tenni vele 2.5 év óta. Fel kellett tölteni most sóval eddig bírta a 2 zsák só.

Nálunk nincs lehetőség vezetékes vízre viszont beltartalmilag elég jó a vizünk így csak lágyítom.

zsigusz83 Creative Commons License 2019.01.10 0 1 117

Szia!

 

A lágyított víz iható, ha élelmiszeripari minőségű a gyanta a lágyítóban, de szívbetegeknek és kisgyermekeknek nem ajánlott a rendszeres fogyasztása, gondolom a nátrium sók miatt. Így a legjobb megoldás: csinálni egy "kutat" amit kihagysz a lágyításból és innen inni (nálunk a konyhában van kiépítve). Amúgy az íze miatt mondják a lágy vízre, hogy nem iható, de valakinek bejön :)

Előzmény: JSmith85 (115)
-csövi- Creative Commons License 2019.01.10 0 0 116

Szia. Én úgy tudom lehet kapni olyat ami egyben víz tisztító és víz lágyító olyan kell neked szerintem. A vízlágyító nem tud iható vizet előállítani csak lágyítani tudja az ivóvizet...

Előzmény: JSmith85 (115)
JSmith85 Creative Commons License 2019.01.09 0 0 115

Sziasztok!

 

Terveznek egy vizlagyito rendszert beszerelni egy csaladi hazba. Sok mindent hallottam roluk, leginkabb az emberek a viz ihatatlansagara panaszkodnak. Nekem 2 celom van vele:

- ihato vizet eloallitani

- megovni a vizet hasznalo eszkozoket a vizkotol

(ezzel kb le is fedtem a teljes funkcionalitasat szinte:) )

Ahogy nezem az EcoWater a legnagyobb hibatlansag a piacon.

Van meg valami ezen kivul, ami a fenti kriteriumokat tudja teljesiteni? Az EcoWater tudja az ihato (gyakorlatilag ihato) vizet?

 

Elnezest kerek, ha esetleg nem voltam figyelmes es mar le volt irva korabban.

 

Koszonok mindent!

szatti Creative Commons License 2018.12.24 0 0 114

Köszönöm a válaszaidat.

Eredetileg azért foglalkoztatott a dolog, mert gondoltam kihagyom ezt a nem olcsó beüzemelést, de ha ezekkel ennyi gond tud adódni akkor lehet hogy jobb ha mégis van garancia.

Előzmény: vízvarázsló (113)
vízvarázsló Creative Commons License 2018.12.23 0 0 113

Ha új a gép, ne foglalkozz vele. Ha mennek beüzemelni, és átereszt a fej, úgy is gariban kicserélik. Ha később tapasztalsz túltöltést, akkor csináld meg, amit írtam. Megnézed, hogy a beállított értéknél mennyivel tölt túl, és kb. annyival kevesebbre állítod be a betöltést. Persze többet soha nem lesz egyforma, de hozzávetőlegesen így tartható a körülbelüli mennyiség. De eleve változik a mennyiség a nyomásingadozások miatt. Például más lesz a mennyiség éjjel, a regenerálások alatt, mint a nappal beállított mennyiség, más hétvégén, mint hétköznap, télen, vagy nyáron... Szóval nagyon nem érdemes görcsölni vele, soha nem tudsz pontos értéket beállítani, csak az idődet pazarlod. 

Előzmény: szatti (112)
szatti Creative Commons License 2018.12.22 0 0 112

3-as pontnál normálisan fogy.... 

A "nem" szó véletlenül maradt ott.

Előzmény: szatti (111)
szatti Creative Commons License 2018.12.22 0 0 111

Hiba? Érdekes. Zsír új. Kiváncsiságból beindítottam, de nem lett még hivatalosan beüzemelve. 

A 3-as pontnál van sófelszívás. Ilyenkor nem normálisan fogy a víz a sótartályból. A 4-es ugye a sótartály újratöltése. 3-4 között amikor átáll egy pár másodpercre megáll a lefolyóba folyó víz, de amikor átállt újra folyik. Én úgy gondolnám normálisnak, hogy olyankor már nem kellene oda folynia. 

Előzmény: vízvarázsló (110)
vízvarázsló Creative Commons License 2018.12.22 0 0 110

Szerintem az történik ilyenkor, hogy mosatás közben is tölti a sóoldót, azért látod, hogy megy a víz a sóoldóba, miközben megy a lefolyóba is. Ez persze hiba, de nem kell rögtön cserélni a fejet, tovább használható így is a végtelenségig, csak vissza kell venni a betöltésből nagyjából annyival, amit így feleslegesen betöltött. Persze a sófelhasználás így még magasabb lesz, nem egy precíz beállítás, de a gép használható tovább, és eleve az egész vezérlés esetleges. 

Előzmény: szatti (109)
szatti Creative Commons License 2018.12.20 0 0 109

Szia! Szeretném kérdezni, mivel ismered a Bluesoft lágyítókat, normális dolog ezeknél, hogy a sótrtály visszatöltésekor is megy a víz a lefolyó felé?

Előzmény: vízvarázsló (108)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!