Keresés

Részletes keresés

Kevin_A'are Creative Commons License 2006.06.21 0 0 1067
Én a pepper penből fújtam ki egyet, amennyire meg tudtam figyelni abból ilyen vékony szinte folyadéksugár jött. Szal az a lényeg, hogy távolra fújtam magamtól, elvileg felém nem jött semmi belőle mégis csípte az orrom belsejét egy jóideig. Ezzel viszont tényleg jól kell tudni célozni, mert a vékony sugarat simán melléspriccelheted.
Előzmény: Törölt nick (1065)
gvass1 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 1064

"gunboxban kapható, piros szórófejes hurrikán pepper volt az eszköz."

 

Attol a kis szartol, ami vekonyka sugarban spriccel??? ne mar. Akkor arra ubererzekeny a ficko.

 

De ha tenyleg ilyen tuti, akkor 5x-re emelem az arat:-))

Előzmény: KPF (1062)
KPF Creative Commons License 2006.06.21 0 0 1063
oké, akkor elektróda. :)
Előzmény: Kevin_A'are (1061)
KPF Creative Commons License 2006.06.21 0 0 1062
kb 1 méterről, hossz meg... nem tudom. videó is készült róla, csak annak a szarnak elszállt a memóriája. 1-2 másodperc lehetett, de ez csak sacc.
a gunboxban kapható, piros szórófejes hurrikán pepper volt az eszköz.
Előzmény: Wild_Bear (1060)
Kevin_A'are Creative Commons License 2006.06.21 0 0 1061
Dióda az nagyon más.:) (http://hu.wikipedia.org/wiki/Di%C3%B3da)
Inkább elektróda.
Előzmény: KPF (1059)
KPF Creative Commons License 2006.06.21 0 0 1059
te jó ég, ez a pepperspray ez valami iszonyat :)
ma volt alkalmam látni a hatását, haveromnál teszteltük, pénzfeldobással döntöttünk, ki kezdi, ő lett a szerencsés nyertes. a hatás nagyon kemény volt, utána mondta, hogy nem hajlandó vele lefújni engem, iszonyatosan szenvedett.
40 percet töltött a fürdőszobában, ordítozott, taknyanyála szabályosan összefolyt, szemét elején nem, majd később alig tudta kinyitni, mindezt úgy, hogy közben folyamatosan mosta a fejét hideg vízzel! ha abbahagyta, még durvább lett. csípte az arcbőrét, a szemeit, az orrát, a száját. a poén az, hogy direkt nem vett levegőt a fújásnál, szóval ez a "mi van ha visszatartja a levegőt" szöveg cáfolhatónak tűnik.
egy óra elteltével már okés volt, bár még mindig érezte a bőrén, szemei pedig nagyon durván néztek ki, két bedagadt, vérvörös labda kb.
ezek után biztos vagyok benne, hogy adott esetben bőven el tud az ember menekülni a támadó elől, ha használnia kell a sprayt, ráadásul ott akkor nem is lesz folyóvíz, hogy enyhítse a hatást.

más: az lehet, hogy szökik a cucc a pepper ko-mból? sokkal kevésbé kotyog, mint régebben (úgy hallom), vagy mint a tesztben résztvett, eleve kisebb töltőtömegű spray.

OFF

sokkolót is teszteltük, önvédelemre én alkalmatlannak tartom. egyrészt testkontaktus kell, másrészt pedig megfelelő szögben kell a diódákat vagy miket hozzá érinteni a támadóhoz, stresszhelyzetben nehézkes lehet. ugyanakkor ha sikerül, elég szar érzés, bár nagyon hamar harcképes lehet a támadó, gyakorlatilag csak addig van hatás, amíg nyomja az ember a pöcköt, utána kutya bajom se volt.
hexo Creative Commons License 2006.06.10 0 0 1056
Akkor köszi a válaszokat!!

Asszem ki fogom próbálni mindkettőt, ne élesben kelljen. De megszagolni nem szeretném, elég volt megnézni a videókat :)
Előzmény: feszítő (1054)
humberto Creative Commons License 2006.06.10 0 0 1055

Állatok.... :))

 

Olyan nincs, amiben gp-vel pepper tölténnyel küldik meg? GP topicban visszanézegettem, de nem találtam ilyet...

Előzmény: lviz (1051)
feszítő Creative Commons License 2006.06.09 0 0 1054

Ha elmúltam 18 éves, közterületen fedve hurcolom magammal, és a töltőtömege nem haladja meg a 20 g-ot, akkor rendben van a gázspray viselése. Igaz?

 

Igen! Igaz!Rendőbá nem szól semmit

Előzmény: hexo (1052)
feszítő Creative Commons License 2006.06.09 0 0 1053

Elmesélnétek, hogy ilyen helyzetben van-e és mekkora a különbség a kettő között?

 

a fog lenne a megfelelő választás mert nem kell vele annyira pontosan célozni

 veszélyesebb arra, aki kifújja mert erősebb szélben nagyobb az esélyem, hogy én is kénytelen leszek inhalálni.

 

Pontosan!Szembeszéllel ne fújj!!

 

A jet -tel célozni kell ,de szembeszéllel,zárt térben is müxik.

 

 

 

 

 

 

 

 

Vegyél mind a kettőből .

Előzmény: hexo (1052)
hexo Creative Commons License 2006.06.09 0 0 1052
Szevasztok!

Kicsit belenéztem a topikba.
Ha elmúltam 18 éves, közterületen fedve hurcolom magammal, és a töltőtömege nem haladja meg a 20 g-ot, akkor rendben van a gázspray viselése. Igaz?

Namármost van ugye a fog és a jet (és a pepper a király). Az oké, hogy a fog lenne a megfelelő választás alap önvédelmi eszközként, mert nem kell vele annyira pontosan célozni az amúgy is fosós helyzetben. Nade: a fog nem veszélyesebb arra, aki kifújja? Pl. erősebb szélben - mivel felhőt képez, nem pedig vékony sugárban spriccel - nem nagyobb az esélyem, hogy én is kénytelen leszek inhalálni, aztán versenyt fetrenghetek a támadómmal?

Elmesélnétek, hogy ilyen helyzetben van-e és mekkora a különbség a kettő között?
lviz Creative Commons License 2006.06.06 0 0 1051
gvass1 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 1050
Nem lehet megforditani, es zsebbe csiptetve kell hordani, ugy jo !
Előzmény: puke (1049)
puke Creative Commons License 2006.06.03 0 0 1049
Sziasztok!

Van ez a KO Pepper 20g gázspray (gunbox)
Itt lejjebb egy fotó van róla betéve, sárga.
Az az oldalán egy övre való rögzítő pöcök?

Ezt meg lehet fordítani, vagy van másikoldali változat is,
Mert a baloldalon ez nem jó, mivel a fej hátrafelé nézne.

KO
m2robot Creative Commons License 2006.06.02 0 0 1048
Oké. Kösz! Ha valami nem tiszta majd írok még!
lviz Creative Commons License 2006.05.31 0 0 1047

Bankkártyára érdemes többet tenni, mert lehet,hogy az napi árfolyam változhat.

Útlevél/személyi mindegy, bármivel igazolhatod,hogy elmúltál 18. Csak legyen érvényes az igazolványod és látszódjon a szül. adat. Nem kell sehova írnod,hogy nagyfiú vagy, igazolványodból kitalálják :-) Fénymásold le és azt küld el faxon.

 

Előzmény: m2robot (1046)
m2robot Creative Commons License 2006.05.30 0 0 1046
Kösz szépen az információkat. A bankkártyát töltsem föl akkor a megfelelő összeggel, ugye? Már amennyi a 2 gázspré ára + a postaköltség! Az útlevelem kb 14 éve lejárt, az nem baj? hova írjam, hogy 18 elmúltam? magyarul kell írni
Előzmény: lviz (1041)
m2robot Creative Commons License 2006.05.30 0 0 1045
Oké. De a kérdés az,hogy rejtve hordásnak számít, ha tokba teszem!??
Előzmény: gvass1 (1042)
lviz Creative Commons License 2006.05.30 0 0 1044

Long-range fog-blast

Na, ez nem azt jelenti,hogy messzire megy a permet?

 

Előzmény: lviz (1043)
lviz Creative Commons License 2006.05.30 0 0 1043

No,akkor helyesbítek, lehet,hogy van olyan gázdezador,aminek messzebbre megy a ködszerű permete, mint egy hagyományosnak :-)

Amúgy meg nem az jelenti,amit a németek írtak? Nem lehet,hogy megnövelték a nyomást?

Én nem akarom sehogyse viselni, nekem van egy szabályos kis pepper KO-m, meg a gp-k, én azzal jól elvagyok. És ha sikerül eladni a FÉG stukkeremet (FP9),akkor meg még lesz Twinnym is.

Ez mind m2robot-nak kellene.

Előzmény: gvass1 (1042)
gvass1 Creative Commons License 2006.05.30 0 0 1042

" ködszerű permet is mehet messzire,nem? :-)"

 

NEM.

 

Sajnos ha szeles felhot akarsz 3 meteren, akkor gazrevolver kell, abbol is 9 mm K.

 

 

A 20 grammos gazdezodort is csak rejtve viselheted, lasd: Kozbizt. KUl. Vesz eszkozokrol szolo joxabalyt.

Előzmény: lviz (1040)
lviz Creative Commons License 2006.05.30 0 0 1041

m2robot, jól figyelj!

a következő faxra küldesz egy másolatot az útlevélkédről,meg hogy nagyfiú vagy (18+)   +49-7622 5103

Elmész erre az oldalra : http://www.kaehny.de/bestells.htm

itt értelemszerűen kitöltöd a formanyomtatványt (de előtte kinyomtatod,hogy el tudd faxolni :-)

stück=hány darab kellene

best. nr : rendelési szám

beschreibung : leírás (a termék neve)

preis: ár

A csomagküldés díjja itt van : Hungary 18.41 € 2.56 €

A második összeg (2.56Euro/kg értendő)

Itt tehát a versandkostenhez beírod,hogy mennyi lesz a postaköltség (20.97Eur), majd egy huszáros mozdulattal beírod a bankkártyád számát a "Karten Nr" -hez.

De előtte elárulod nekik,hogy milyen a kártya típusa (Visa,MC,stb...)

"Verfalldatum"-hoz meg beírod szépen a kártya lejárati dátumát.

Remélem így már menni fog a dolog és tudsz majd rendelni.

 

Üdv!

 

lviz Creative Commons License 2006.05.30 0 0 1040

Má' miért lenne ellentét?

A ködszerű permet is mehet messzire,nem? :-)

 

Előzmény: m2robot (1037)
gigi11 Creative Commons License 2006.05.28 0 0 1039
Mindenkinek köszönöm a segítséget.
m2robot Creative Commons License 2006.05.28 0 0 1038

20 gramm alatti gázspré hordási feltételeit hol találom leírva? Arra vagyok kíváncsi, hogy ugy tudom rejtve lehet csak hordani, de hogy ez hol van leírva, Másik , ha tokban van, akkor is el kell rejteni vagy elég a tok?

?

Előzmény: gvass1 (1034)
m2robot Creative Commons License 2006.05.28 0 0 1037
Oké! Akkor ahogy írtam kéne egy 75 mililitere és egy 150ml-es fog terítő !  Hova , mit írjak!? Ui: Long-range fog-blast van írva ezek mellé, ez két ellentét, akkor ez hogy van?
Előzmény: lviz (1036)
lviz Creative Commons License 2006.05.28 0 0 1036

fog blast : terítő szórás, long : ez meg koncentrált folyadéksugár, vagymi, messzebbre megy,de célozni kell vele.

Postaköltség, szvsz max 10-15 euro lehet, szvsz.

 

Előzmény: m2robot (1032)
Konnektororrú Creative Commons License 2006.05.27 0 0 1035
Igaza van gvass1-nek, egy szimmantás belőle, és bunyó over (kutyának is), de pont úgy nem okoz egészségkárosodást (csak jól elbö az ember napját:)), mintha hirtelen bekapnánk egy egész almapaprikát. A hatóanyag ugyanis azonos:))) Mindkettőt volt szerencsé(tlensége)m próbálni, a hatás is hasonló:)) Kutyával a fő dolog az, hogy az embernek legyen idege előkapni a cumót és fújni. Nagyobb testű ebnél az ijedtség miatt ezt nehéz ám megcsinálni. Lehetőség szerint már akkor nem árt kézbe venni a sprayt, amikor az ember meglátja a kutyát, később esetleg túl késő lenne. De ha az ebecske bekapja a permetet, akkor normál üzemi körülmények között a harciasságának GARANTÁLTAN vége, ez tapasztalat. És az is, hogy baja nem lesz a kutyának, csak épp elvész a harci kedve. Normál üzemi körülmények alatt az utcán, "magától" keménykedő kutyát értem, abban korántsem vagyok biztos, hogy ha a rábízott territóriumot/élőlényt az eb véleménye szerint veszélyeztetjük, akkor is ilyen tuti lenne a hatás. Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem. De ezt inkább próbálják a bűnözők.
Előzmény: gigi11 (1031)
gvass1 Creative Commons License 2006.05.27 0 0 1034

"

Éppen ezen a Fórumon olvastan, hogy a Pepper fekete gyilkos.

Amit javasoltál, az is ilyen brutális? Illetve maga a név meghatározó-e pl. "sárga szórófej". Utal-e valami a benne lévő töltetre?

Amint írtam, nem értek a spray-khez, sőt nem is láttam közelről.

Az állatban kárt okozni nem szeretnék, csak elrisztani."

 

A "gyilkos" duma az csak szleng volt arra, hogy eros hatasu.

 

Semmilyen olyan CS vagy Pepperspray nincs forgalomban, ami egeszsegre karos lenne.

 

A Pepper KO sarga szorofejjel TERIT, pirossal vekony sugarban visz, egyebkent ugyanaz van benne.

 

Kutya ellen, mivel az rendkvul gyorsan mozog, a terito szorofej az igazi.

Előzmény: gigi11 (1031)
m2robot Creative Commons License 2006.05.27 0 0 1032
Hello! Bankkártya is van meg fax! Mit írjak? Kéne egy 75 milis meg egy 150 milis sima pepperes. Egyenlőre a 400as még nem kell. Így sem tudom, hogy pontosan mennyibe fog kerülni? A németeknél feladott csomag mennyi lehet? Mindegy, hogy egyet, vagy többet rendelek? Kiszámoltam, hogy a spray ára kb 11 ezer ft. Akkor kb mennyi a postaköltség?     /mit jelent a long-blast, ill fog-blast, meg ezek?/
Előzmény: lviz (1028)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!