Keresés

Részletes keresés

Kiskertész Creative Commons License 2008.05.19 0 0 2182
Mit vársz? A tavasz fiatal nő. Te meg... :))))))))
Előzmény: GURIGA (2181)
GURIGA Creative Commons License 2008.05.19 0 0 2181


Késön jött a tavasz.
Már el is ment.
Rám se nézett, csak néhány képet hagyott maga után...







GGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG

GURIGA Creative Commons License 2008.05.15 0 0 2180
Az orgonavirágot két okból is levágom.
Az egyik az, hogy ne neveljen magot, inkább az új hajtások erösödjenek.
A másik az, hogy nem akarom az orgonáimat 4-5 méter magasra engedni.

Most felfedeztem, hogy ha a virágokat csak 3-4 centi szárral vágom le,
és egy lavor vízbe teszem, (hogy leérjen az a kicsi szár), akkor hihetetlenül
frissek maradnak!
Vázában, hosszú szárral a legtöbb nem tart sokáig.

(Lásd: Gazlap: "Virágaink a vázában" - tegnap mutattam ott éppen)

Előzmény: Kiskertész (2179)
Kiskertész Creative Commons License 2008.05.14 0 0 2179
Nem sajnálod levágni az orgonákat? Én sosem szedek belőlül vázába, mert úgyis hamar elhervadnak levágva. A szárán pedig sokáig díszít. Egyébként gyönyörűek. A tulipánodról meg egy kép jutott az eszembe. Egy tándoló cigánylány van rajta, és a szoknyája olyan színű, és tépett, mint a tulipánod:)) Tényleg szép. Elhiszem, hogy a kedvenced.
Előzmény: GURIGA (2176)
Kiskertész Creative Commons License 2008.05.14 0 0 2178
Hát nem semmi ez a park!
Előzmény: GURIGA (2177)
GURIGA Creative Commons License 2008.05.13 0 0 2177

A múltkorit megpróbálom megint:

http://home.cogeco.ca/~beastie1/Parkban-ma.mov
***************************************

Vagy innen:



Ha egyik se jön be, akkor BAKFITTY !!!
GURIGA Creative Commons License 2008.05.13 0 0 2176
Kertem tulipánjai közül ez a kedvencem.
Ez tart legtovább, ennek van a legérdekesebb, "füszeres" illata.


Az alatta levö gaz kiirthatatlan.
Valami féle harangvirág.



Itt pedig egy csokor orgona a kertemböl, amit tegnap szedtem 6 helyröl:





GURIGA Creative Commons License 2008.05.06 0 0 2175
Hát - valami oknál fogva kattintásra nem jön be.

(Talán, ha beírjátok a böngészöbe)

Zsu, biztosan a Te kis nyehenyöcéid támadták meg a web-lapomat is!

Két képet felteszek belöle:






GURIGA Creative Commons License 2008.05.06 0 0 2174



http://home.cogeco.ca/~beastie1/Parkban-ma.mov

Már elfelejtettem, hogy kell.
Remélem, nyitható (QuickTimePlayer)

Üdv: G

ZsuR Creative Commons License 2008.05.02 0 0 2173
Utana olvastam az interneten - milyen jo, hogy van - hat nem veszes, kicsit furan fog kinezni egy darabig, de kiheveri.
Ma mar nem volt rajta egy sem - dolgozott a spricni.

Turelem. . .kicsit talan csak lusta.
Előzmény: Pép (2172)
Pép Creative Commons License 2008.05.02 0 0 2172
Az kemény... Szerintem tuti megmarad, mert azért maradt lombja. Csak írtsd róla a hernyókat és kiheveri szerintem.
Az én hársfám meg nem akar kihajtani. Nincs kiszáradva, belevágok és zöld, vannak rügyei, élnek, de nem akar kipattanni, szerintetek mi lehet az oka?
Előzmény: ZsuR (2171)
ZsuR Creative Commons License 2008.05.01 0 0 2171
Itt az ujabb zokogni valom. . . mit talaltam a kicsi Mugo Pine-omon. . .European Pine Sawfly-k lakmaroznak rajta - a tetejet mar letisztitottak. Nagyon kivancsi vagyok, megmarad a kicsi - vagy annyi. . .




Kis kedvesek. . .
Tigano Creative Commons License 2008.04.24 0 0 2170

Akkor lehet, hogy eleve nem túl szakszerűen volt tartva, talán már a kertészetben sem. Akkor jó egy földlabda, ha kellően tömött. Jobb helyeken valamilyen (talán kender?) hálóba tekerik az egész labdát, ami meggátolja, hogy a föld lehulljon, leporladjon. Szerves anyag lévén ez lebomlik, ezért a hálóval együtt el lehet ültetni, nem kell leszedni róla.

 

Gyakori probléma még, amikor a földlabdás növényt, a növény száránál emelik fel, és nem a labdájánál fogva. Megterhelő a gyökérzetnek, könnyebben sérül, és ha a háló sem elég erős akkor a föld lehullik, magával szakítva egy rakás hajszálgyökeret is, ami érzékenyebb növény esetén végzetes is lehet.

 

Itt egy jó videó a témában:

http://www.edenkert.hu/cikkek/kertepites-kerttervezes/newgarden-hogyan-valasszunk-egeszseges-novenyt/

Előzmény: Pép (2168)
Tozatu Creative Commons License 2008.04.23 0 0 2169
Bocs,de nem a sérülés a lényeg,hanem nem szereti,ha bolygatják a gyökerét,pláne a hajszálgyökereket,amik az érzékenyek.Azé még kitartás.
Előzmény: Pép (2168)
Pép Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2168
Nem direkt szedtem le a földlabdáját, már félig leomlott róla mikor hazavittem. A gyökerének semmi baja nem lett, nem sérült meg azzal, hogy lejött a földlabda. Beiszapoltam rendesen, kapott rendes földet, mindent, remélem túléli. Szóval nem volt nagyon belegyökerezve a földlabdába.
Tigano Creative Commons License 2008.04.18 0 0 2167

Lehet pont azzal tettél be a fenyőnek, hogy leszedted a földlabdát. Javaslom,  készíts az eredeti földlabda méreténél kb. 3x nagyobb ültetőgödröt, szigorúan a fajnak megfelelő kémhatású, szerkezetű, és minőségű földkeverékkel. Iszapold be (de ne legyen híg), és mehet bele a fa. Pár napig nem kell locsolni az iszap miatt, de utána rendszeresen. Talán túléli.

Előzmény: Pép (2164)
Kiskertész Creative Commons License 2008.04.18 0 0 2166
Tényleg kár volt a földet leszedni róla. Abba a földbe már begyökeresedett. Ezt most újra meg kell tennie, ahelyett, hogy az energiáját a növekedésre fordítahatná. Bármit kapsz földben, sose szedd le róla, hacsak nincs komoly oka.
Előzmény: Pép (2164)
Tozatu Creative Commons License 2008.04.18 0 0 2165

Vágd ki,majd kikupálódik.

A fenyőt öntözd alaposan,lehet kibírja.Kár volt kibontani a földlabdáját,azé adják abban,ne háborogjon a gyökere,mert nem szereti.Tehát nem igen cserélik be.

Előzmény: Pép (2164)
Pép Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2164
Nah, felzokogom kicsit a topikot! :)

A következő a gondom: a citysus-omnak valami baja lett. Évek óta gyönyörűen fejlődik most meg a fél oldala elhalt, elszárad, a másik fele meg ép. Mi lehet a baja? Lefagyott, gomba, vírus, fertőzés?
A másik, vettem egy ezüstfenyőt, kibontottam a földlabdáját és ekkora a gyökere. Szerintetek ez életképes lehet? Azon gondolkozom ha kiszárad visszsaviszem a kertészetbe.

ZsuR Creative Commons License 2008.03.18 0 0 2163
Legalabb valamire jo lesz az agyam. . .:))!
Előzmény: Tozatu (2162)
Tozatu Creative Commons License 2008.03.18 0 0 2162
Azt hiszem június után hígszékletet okoz.:)
Előzmény: ZsuR (2161)
ZsuR Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2161
Kovetkezo eletemben rebarbara leszek :))!

Előzmény: Kiskertész (2160)
Kiskertész Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2160

Még mondja valaki, hogy a rebarbara buta növény. Ekkora aggyal csak zseni lehet nem???

 

ZsuR Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2159
:)) Jaja. . . :))

Leginkabb orulok. Az ara mindegyiknek jo - es ezt szoktam altalaban lekesni, mert egy jo darabig csak halogatom, hogy "nem kell az", "van mar, minek". . .aztan mire rabeszelem magam, csak a dragabb van.
Ez a kedvcsinalo . . .
Előzmény: Kiskertész (2158)
Kiskertész Creative Commons License 2008.03.16 0 0 2158
Te most panaszkodsz, vagy dicsekszel:))
Előzmény: ZsuR (2157)
ZsuR Creative Commons License 2008.03.16 0 0 2157
Zokogok. . .a penzem utan.

Mert kellett nekem vboltba meni! Jajj de mennyire kellett. . .mar majd bekerteszkedtem, hat persze, hogy kellett boltba menni!

Az elso vasarlas egy elelmiszer diskontban volt - kiselejtezett bokrok, negy egy csomagban, de en atrendeztem oket kicsit. Igy az egyikben negy wisteria lett, a masikben ketto lila orgona, meg ketto viburnum, de a holabda fajta.

Aztan egy nagy csomag kardvirag hagyma - 90 db, vegyesen.

A masik boltban talaltam liliomokat, meg iriszeket. . .
Holnap meg talan nem tudok ultetni, de jovo heten igen.

Viszont. . .ma lekotortuk a telet a furol, felszortam "Garden lime" ami semlegesiti a savanyusagot es ad calciumot meg magneziumot a funek. Eddig meg nem is keserves, de aztan latni azt, mekkora barom voltam tavaly, milyen szepen kiirtottam a fuvet - hat az siralmas. . .

Aztan a szomszedbol atjott a borostyan is latogatoba, letakarta a sasliliomokat. . .osszel at fogom oket ultetni.

Most meg. . .nyekereg a vallam, a derekam. . .nem vagyok en ilyenhez szokva. . .

ZsuR Creative Commons License 2008.03.15 0 0 2156
Gurigaval beszeltunk rola a multkorjaban es nem talaltam a kepet hozza.
Mindieg elfelejtem a nevet: Viburnum? Azt hiszem. Egyszer osszel vettem kis csuka akarmit kezzel irt cedla volt rajta, azota szepen megnott, sot gyarapodott is, 3-4 testverekejet ajandkoztam el. Azok is szep nagyok.
Sokaig viragzik es igen mutatos!
Előzmény: Kiskertész (2155)
Kiskertész Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2155
HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ! ZsuR, mi ez????
Előzmény: ZsuR (2154)
ZsuR Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2154
Guriga!!!! Nezd mit talaltam neked!


ZsuR Creative Commons License 2008.03.10 0 0 2153
Nagyon kedves - de az a sok ho. . .mennyire orulok, hogy nincs zokogni valom. .ho miatt :))!
Előzmény: GURIGA (2152)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!