Keresés

Részletes keresés

belic Creative Commons License 2004.06.26 0 0 32
Hello!

Felreertettel, en a loves kozben (pontosabban a csoben es a celon) szetszorodo olomra celoztam.

Bel

Előzmény: hunserv (30)
hunserv Creative Commons License 2004.06.26 0 0 31
Hejho, Player: ha nem akarsz ujratolto cuccokba penzt fektetni, meg az idok vegezeteig varni, szolj aztan megpakoljuk a huvelykeid :) ha mar eladni nem all szandekodban.

Egyebkent Az elso MCM taramat en is az emlitett modon modositottam, a talp bakelitbol is faragtam le meg az adogatobol is. 13nal nagyobb kapacitasut is ki lehetett volna hozni, egyet csinaltam is, (uj adogato design) annyira nem jott be, mert bar tokeletesen adogatott, a tolthetosege nem volt valami komfortos, ugye nagyobb mennyisegu peremes loszernek mar ives szekrenytar kellene. Amugy MCM tarak rugoi nagyonjok, ha felspanolod 13asra szerintem mind jol fog menni.

Előzmény: Player11 (23)
hunserv Creative Commons License 2004.06.26 0 0 30
Es ki mondta, hogy ott kell inhalalni ontes kozben??? Egyebkent vasarolt FMJvel ujratolteni sem sokkal dragabb, de gyszerubb ujraonteni a kuglikat, ha osszegyult egy vodorre valo (az tobb mint 50kg) olom. Egyebkent tapasztalatbol mondom, hogy kevesbe szagos az ontes mint monduk egy szepsegszalonban a gyantazo... ha van RENDES elszivod. Ugye nem 5 negyzetmeteren, teljesen zart terben kell onteni es az aggalyaid el is felejtheted. Egyebkent a keletkezo gazok tobbsege nem is az olombol, hanem a szennyezoanyagokbol szarmazik, ontesnel az olmot nem kell forraspontig melegiteni. Na, tulragoztam, bocs.

GVASS: Nyugi, amikor jovok belgiumba a csomagtarto tele van huvellyel, visszafele meg ujratoltott loszerrel :) Igy senki nem kothet belem (max az autoplyan szaguldozok, mert pindur motorja a kocsimnak meg-meg erzi a plusz sulyt)

Előzmény: belic (29)
belic Creative Commons License 2004.06.25 0 0 29
Hello!

nem fmj-t, hanem ontott olmot

Ezzel az a bajom, hogy "budos", marpedig az olom belegzese nem a hosszu elet titka.

Bel

Előzmény: hunserv (22)
petike23 Creative Commons License 2004.06.25 0 0 28
Amit én próbáltam, az az utolsó lőszert is megbízhatóan adogatta, persze nincs két egyforma MCM tár :)
(ezért is vannak általában összeszámozva a hozzávaló pisztollyal.)
Előzmény: Player11 (27)
Player11 Creative Commons License 2004.06.25 0 0 27
Köszönöm! Azonnal neki is állok a köszörűvel.De itt fennál az a veszély , hogy az utolsó 3 lőszert gyengébben adja fel . Nem?
Előzmény: petike23 (26)
petike23 Creative Commons License 2004.06.25 0 0 26
Ha szétszeded a tárat, az adogató"lemez" (műa. tömb) aljából le tudsz venni 1-1.5 centit. "-3 lőszer plussz..
Előzmény: Player11 (16)
Player11 Creative Commons License 2004.06.25 0 0 25
Milyen az idő Pesten????
Mert itt a Dunántúlon esik mint állat. El akartam menni erre a Steel-re, de ha ott is így esik, megint akkora sár lesz mint múltkor(5-én) a sörétes steel+ Postaversenyen .
gvass1 Creative Commons License 2004.06.25 0 0 24
"Ha sokat lodoz az ember megeri. Legalabbis szerintem, meg aztan engem erdekel is a tema, igy nem csak leadom toltesre, de magam is csinalom :) "

Hat,
ha ezt az EU valodi tagallamaiban csinalod, akkor semmi baj, csak eppen ebben a Banankoztarsasagban nem lehet.

Előzmény: hunserv (22)
Player11 Creative Commons License 2004.06.25 0 0 23
Húú! 16 Ft-os Para-lőszer de szépen hangzik:) Így lehet sokat gyakorolni fejleszteni a lőtudást.Én mindig összeszedem lövészet után a hüvelyeket, van egypár ezer db de még reménykedem hátha tölthetünk itthon is.
Mondd már meg ;az MCM tár hogy lesz 13 lövetű!
Előzmény: hunserv (22)
hunserv Creative Commons License 2004.06.25 0 0 22
Nem titok.

Nagy pakkal vasarolva az MFS 9x19 es utoljara 33 forint volt.
Szlovakiaban meg ausztriaban (es persze itt, belgiumban is) kedves baratim toltikelnek loszert, ha nem fmj-t, hanem ontott olmot (nekem bejott, a legratyibb is pontos es kevesbe koptatja a csovet) akkor megolcsobb.
16-24 forint kozott jon ki nekem darabja.

.45ACP utoljara 45 forint volt MFStol, ujratoltottben 20-28 forint.

Ha sokat lodoz az ember megeri. Legalabbis szerintem, meg aztan engem erdekel is a tema, igy nem csak leadom toltesre, de magam is csinalom :)

Jah, ha valaki a MEH-be akarja vinni vagy kidobni szandekozik 9x19 .40 .45 .38 .357 huvelyeit szepenkerem ne tegye, atveszem kilora, jobb aron mint a meh, nagyobb mennyiseg eseten el is megyek erte!

Előzmény: Player11 (21)
Player11 Creative Commons License 2004.06.25 0 0 21
Légyszíves adj tippeket ha nem titok ,hogy honnan és mennyiért!
Előzmény: hunserv (19)
numizmata Creative Commons License 2004.06.24 0 0 20
Köszönöm az infót! Lehet hogy elnézek arrafelé, ha lesz időm.
Előzmény: belic (11)
hunserv Creative Commons License 2004.06.24 0 0 19
Hat nem tudom ki mennyit gyakorol havi atlagban, de azert a esszel csinalja (mondjuk nem a legmeregdragabb loszerrel/kaliberrel) akkor nem oly draga am a loszer... mondjuk heti 1 gyakorlas 100 lovessel is 13000 havi szinten ha 9x19mm t veszunk. Ettol persze olcsobb is lehet, ha monduk pindurt nagyobb darabszamban kulfoldrol (s persze jo helyrol) hozzuk a kulokat.
Előzmény: recon (17)
belic Creative Commons License 2004.06.24 0 0 18
Hello!

az IPSC nem igazan nekem valo, legalabbis versenyszeruen nem.

Azert az ember donthet, hogy igazan versenyszeruen (gyozni akarva, es tizezreket aldozva egy 0.1 sec-et gyorsito tokert), vagy csak a jo hangulatu sportesemeny kedveert jar-e ki a versenyre. Ez utobbi esetben nem muszaly olyan sokat kolteni a felszerelesre (persze a loszerre sose art). Sot IDPA versenyen kimondottan tiltottak a gyorstokok, es egyeb, versenyre optimalizalt felszerelesek.

Bel

Előzmény: recon (17)
recon Creative Commons License 2004.06.23 0 0 17
Albertfalva Gunners rulez! En is sokat jartam oda nehany evvel ezelott es Attila Ba rengeteg dolgot tanitott, amit a sereg nem. Egyszer egy Steel Chellange-et is sikerult megnyernem soretes puskaval, amit ott rendeztek, bar ez nem annyira nagy szam, mert nem volt sok indulo, talan 10 fo. A klub Mossberg-jevel indultam a pumpalo kategoriaban. Itt sikerult loni Mr. Rozsa Oliver reflexiranyzekos felautomata Benellijevel, ez nagy elmeny volt. Az oreg atlagban 2,6 masodperc alatt kuzdotte le az ot celt. Nekem a legjobb idom a Mossberg-el 4,6 masodperc volt.

A MagICS is jo hely, ott is voltam 2-3 alkalommal versenyen. Mar a barban eheto korozottes kenyer es majpastetom is megeri a nevezesi dijat. Itt azonban ra kellett jonnom, hogy az IPSC nem igazan nekem valo, legalabbis versenyszeruen nem. A hangulat viszon oriasi es olyan fegyvereket is lathat, kiprobaljhat az ember, amiket mashol nem.

Egy valamit azert erdemes megfontolni, mielott elkezdi az ember: ha nincs rengeteg felesleges penzed, ne kezdj neki. Az IPSC-be hamar beleszeret az ember es hajlamos legatyasodni bele. A fegyveren, orvosin, versenyengedelyen, klubtagsagin, nevezesi dijon kivul ott van a tobb tiz, meg husz ezer forint, amit hetente havonta loszerre koltesz. Es akkor meg nem is beszeltunk a sajat cuccrol. Erdemes megnezni, mennyibe kerulnek a Safariland es Sickinger felszerelesek. Egyebkent pedig sok szerencset es jo versenyzest!

Player11 Creative Commons License 2004.06.23 0 0 16
Ha elmondanád hogy kell, hétvégéig megpróbálom megcsinálni! Na lécci! :)
Előzmény: hunserv (13)
Player11 Creative Commons License 2004.06.23 0 0 15
OK! Köszi kicsit felbátorítottál, ott leszünk!
Előzmény: belic (14)
belic Creative Commons License 2004.06.23 0 0 14
Hello!

érdemes-e ott elindulni egy max6-7 lövetű MCM-el?

Szerintem igen. Egy "taktikai" tanacs: ha kevesnek erzed a loszermennyisegedet, es nem talalod el az egyik nem-megallito celt, akkor ne lojj ra ujra, a 3 sec buntetes kevesebb, mint a tarcsere ideje. Termeszetesen a megallito celra ez nem vonatkozik (ha ezt nem talalod el, akkor 30 sec-re felkerekitik az idodet).

MCM-el?(Ha jól értettem akkor ahhoz nem kell tok, csak kézből indul)

Jol erted.

Vagy eleve csak olyan induljon aki öt lövésből eltalálja az öt célt?

A fenti tanacsot nem ugy talaltam ki, hogy kozben csak 5-ot lottem. :-)

Bel

Előzmény: Player11 (12)
hunserv Creative Commons License 2004.06.23 0 0 13
Hm, MCM-tarba alapbol 9 kulo fer, ha a csovon is van egy, akkor maris 10nel jarsz.
En kicsit atalakitottam az mcm tarjaimat, igy 13 db ot tudnak befogadni es gond nelkul adogatni. (eddig nem volt bibi)Sot, meg a maszek szanakasztot is mukodtetik :) hehem
Szoval szerintem nem gond ha MCM-el indul valaki. Tarcsere persze nem villamgyors, de annyit erdemes elogyakorolni, hogy a versenyen ne kelljen...
Előzmény: Player11 (12)
Player11 Creative Commons License 2004.06.23 0 0 12
Hi!
Egy barátomat érdeklné,de érdemes-e ott elindulni egy max6-7 lövetű MCM-el?(Ha jól értettem akkor ahhoz nem kell tok, csak kézből indul)
Vagy eleve csak olyan induljon aki öt lövésből eltalálja az öt célt?
Én is egy kicsit félek a lebőgéstől mert előfordult már hogy hármat is kellett lőnöm a kicsi steel-re :(
Előzmény: belic (11)
belic Creative Commons License 2004.06.22 0 0 11
Hello!

Ha erdekel, most lesz steel challenge verseny.

Bel

Előzmény: numizmata (10)
numizmata Creative Commons License 2003.04.24 0 0 10
Köszi szépen, majd utánanézek a neten hogy mi van róla infó.
Előzmény: belic (9)
belic Creative Commons License 2003.04.24 0 0 9
Hello!

Steel challenge (fem kaland) nagyon roviden: 5 darab fixen rogzitett, lefestett femcel van a palyan, ezek mindegyiket el kell talani, az egyiket (a megallito celt) utoljara, minden palyan 5 sorozat van, es a negy jobb idejenek osszege az eredmeny.

Elonyok az IPSC-hez kepest: kis kaliberrel (.22) is lehet indulni, nem kell futni/kuszni/maszni/hasalni/tarazni (mindig allva lovunk).

Hatranyok az IPSC-hez kepest: kevesbe eltejedt (eddig csak Debrecenben volt ilyen verseny, igaz ott mar tobb is), nem kell futni/kuszni/maszni/hasalni/tarazni :-)

Szerintem aki gyakorlott pontlovo, annak idealis "elokepzes" IPSC-hez.

Bel

Előzmény: numizmata (6)
Gesztesi Gabor Creative Commons License 2003.04.23 0 0 8
Hello !

Nemcsak IPSC-hez, hanem nagykaliberu pontloveszetnel is kotelezo a minimum 18 ev.
18 ev alatt felugyelet mellett kiskaliberu fegyverrel lehet loni.
IPSC-nel meg a MINOR kaliber is nagykaliber (9mm)
Jo bonyolultan fogalmaztam....

Tehat a legjobb elkezdened pontloveszetet kiskaliberrel ( MCM rulez ) es ket ev mulva lehet nagykaliberrel folytatni.

Udv

Gabor

Előzmény: belic (5)
don_kihote Creative Commons License 2003.04.22 0 0 7
Köszi! Ezt kb tudtam!
Csinálom is majd rendületlenül, de mostanság többet dolgozom, kevesebbet keresek és semmi szabadidőm nincs ehhez!:-(((
Előzmény: Törölt nick (4)
numizmata Creative Commons License 2003.04.22 0 0 6
Köszönüm a válaszaitokat, de ezek szerint nekem még minimum 2 évet kell várni.

Hát ez van.....

belic Creative Commons License 2003.04.22 0 0 5
Hello!

Ha nincs tul messze neked, akkor az Albertfelva Gunners loteret ajanlom. Cim: Bp. XXII. Nagytétényi út 66, tel:227-1091 .

Minden hetkoznap delutan ott van Hidvegi Attila, szerintem eleg jol oktat, van egyesuleti fegyver (CZ85), ami szerintem kezdesnek teljesen jo. Persze elobb-utobb celszeru a sajat fegyver, foleg a szarazgyakorlasok miatt.

Az nagy elony, ha eredmenyes pontlovo vagy, egybol szituacios loveszettel kezdeni a tanulast nagyon nem hatekony (en egybol azzal kezdtem :-().

Szamomra nem termeszetes a 18-eves minimum korhatar (kiveve a sajat fegyverre valo igeny esetet), en meg soha sehol nem lattam ezt leirva.

A Magics-kel annyi problema van, hogy az MDLSZszel epp osszeveszett, ezert a klubtagok nem mehetnek kulfodre versenyezni. Persze ez 1-2 even belul valtozhat, elotte meg ugyse akarsz nemzetkozi versenyre menni.

Bel

Előzmény: numizmata (-)
NeTie Creative Commons License 2003.04.21 0 0 2
Valóban 13-21 van kiírva, de 14 előtt nem érdemes odamenni. A MagICS-nak IPSC szempontból egyik nagy előnye a Zsíros István :-)
Hol van amúgy a BHSE?

NeTie

ui: igen, ezen a héten (21-24) valóban nincs MagICS lőtér.

Előzmény: Törölt nick (0)
don_kihote Creative Commons License 2003.04.21 0 0 1
Gvass kartács szerint majdnem 0 megszerzésit adnak ki, de ha tudtok egy "tutit" szóljatok!:-)))
Előzmény: Törölt nick (0)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!