Keresés

Részletes keresés

vidima Creative Commons License 2012.04.05 0 0 43944

Nekem a labdát utólag még a kertben is megtalálja, ha véletlenülkint hagyjuk és utána keressük. Pontosabban ő: "Hol  labda, keresd"  - felszólításra, és meg is találja mindig. Sokszor játszunk benti is olyat, hogy leültetem a konyhában, behajtom az ajtót, hogy ne lásson és eldugok valami jutifalatot valahol a szobában. Ezt imádja, végig nagyon izgatott, tehát jó kis játék. A kertben is szoktam neki eldobálni jutifalatot úgy, hogy nem látja milyen irányba és meg kell keresnie. Óriási lelkesedéssel és izgalommal csinálj, és meg is találja mindig. Persze én is segítek neki vezényszavakkal az irány megadásával, ill. hogy jó helyen keresgél e.

 

Szerintem próbálgasd Jamievel is, biztos szeretni fogja, csak először kaja legyen, amit eldugsz....

Előzmény: VBeata (43941)
Pegara Creative Commons License 2012.04.04 0 0 43943

:) Köszönöm:) megy az itthoni kozmetika, a környéken már csak 1 van=/ a karmát is szépen sikerült levágnom:)

Amikor toporzékol a lábamnál, mielött, még megsimizném, már akkor bepisil.=/

De őt lehetetlen figyelmen kívül hagyni, akár félórán keresztül is ugrál a lábamra, ha nem üdvözlöm, akkormeg elkezd kicsit sírni, ha megvolt az üdvözlés, akkor 1-2 perc alatt megnyugszik, bár próbálom leültetni/lefektetni és úgy megnyugtatni.

 

 

 

 

Pegnek kifejezetten jó a szaglása/hallása.

Mi nem is hallunk semmit, de ő odarohan az ajtóhoz elkezd ugatni, és csak kb. félperc múlva kopog valaki az ajtón.

Szaglásnál, a jutifalival töltött labdát megtalálja, meg a macskát is bármikor megtalálja.

 


 

A butus macska meg megtanította a macskaajtó használatára, és élvezettel használja, viszont én ennek nem nagyon örülök, mivel nyáron lopták el az előző kutyámat az udvarból.

Bár ő Spániel hölgy volt..kinti benti kutyus volt, Peget meg nemszeretem ha nélkülem kint van.

A macskaajtóról is le kellene valahogy szoktatni=/

Előzmény: VBeata (43940)
Pegara Creative Commons License 2012.04.04 0 0 43942

Szióó, lent van, hogy fénykép feltöltése saját gépről. Aztán ha feltöltötte, aztán katt a beillesztésre (vagy valami ilyesmi) :)

 

Köszönööm a kutyus nevében is.^^

Előzmény: Ludmilla. (43939)
VBeata Creative Commons License 2012.04.04 0 0 43941

A ti kutyátoknak mennyire jó a szaglása? Jamie tegnap csak segítséggel találta meg az elrejtett labdát. Nem egy véreb. :)

VBeata Creative Commons License 2012.04.04 0 0 43940

Szia, üdv itt! :) Gyönyörű a kiskutyád, és milyen különleges neve van.

Szerintem keress egy másik kozmetikát, és maradj ott, amíg dolgoznak rajta, akkor biztos olyan lesz, amilyenre szeretnéd.

A fülszőrt elég pár havonta, legalábbis mi ezt kozmira bízzuk, ahogy a karomvágást is.

 

Ja, és azért pisil be, mert túl izgatottá válik. Segít, ha amikor hazaérsz, nem kapod, fel, nem simized össze (ha megállod, gratula ;)). Tegyél úgy, mintha ott sem lenne, várd meg, amíg kicsit lenyugszik, utána hívd magadhoz, és szeretgesd meg.

Előzmény: Pegara (43936)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.04.04 0 0 43939

Na... Lassan feladom :D

Előzmény: Ludmilla. (43938)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.04.04 0 0 43938

ó, akkor nem csak nekem nem sikerült képeket feltenni. akkor megpróbálom megint. :) :) 
Nagyon cuki Pegy :) :) :)  

Előzmény: Pegara (43937)
Pegara Creative Commons License 2012.04.04 0 0 43937

Sikerült.^^

 

Szóval a szobatisztaság naggyából megy, bár néha azért történik baleset. De pár hete arra szokott rá, hogyha hazaérek üdvözlés közben nagyon örül, és bepisil, és bárkinek örül ezvan. Ezvan akkoris amikor fél valamitől. Erről hogylehetne leszoktatni?

 

A másik dolog, hogy van egy plüss Malackája, és szereti meghágni (szuka kutyus) tudom, hogy elvileg ez a Dominancia jele, de ha rászólok abbahagyja rámnéz, beviszi a fürdőbe malackát, és ott folytatja. A lábakkal is eztcsinálta, de már arról leszokott. De gondolom, ha mindig rászólok, idővel befejezi.

 

A harmadik. Volt egy kis incidensem a kozmetikussal, mert amikor mondtam, hogy kicsit "igazítson" rajta, 1 centisre levágta a szőrét. Amúgy csak a lábán akartam kicsit rövidebbre, mert mindig belement a bogáncs. Szóval nemviszem többé kozmetikushoz, és itthon csinálom (hál istennek szépen kezd visszanőni a kutyus szőre).

Kérdésem az lenne, hogy a szőrt a füléből, milyen gyakran kell kiszedni?

Amikor már nagyon vakarja kiszedem neki, de rá 1-2 hétre megint nagyon vakarja.

Doki megnézte a fülét, aztmondta, hogy nincs semmibaj vele, és fölöslegesen nem akarja fülcseppezni. Gondolom, akkor a szőr miadt vakarja ennyire. 

 

Előre is köszi a segítséget!

Pegara Creative Commons License 2012.04.04 0 0 43936

Talán most sikerül:)

 

 

 

Szóval.

Amikor hoztam:)

 

 

 

3-3,5 hónaposan=)

 


Pegara Creative Commons License 2012.04.04 0 0 43935

Ahhw a képeket nemsikerült felraknom:( Majd még próbállkozok.=/

Pegara Creative Commons License 2012.04.04 0 0 43934

Sziasztook=)

Régóta olvasgatom ezt a "fórumot", gondoltam csatlakozok. Mivel sok kérdésem lenne, job helyet nem is találhatnék:)

Elsősorban rakok énis fel képeket a kutyusomról, bár mostanában nem készült róla:) 

Pegara (Peg, Pegy) most múlt 5 hónapos.:)

 

Amikor elhoztuk:)

 

 

 

 

 

 

 

3-3,5 hónaposan:)

 

 

 

 

 

 

 

Ludmilla. Creative Commons License 2012.04.04 0 0 43933

Harmadjára remélem sikerül képet is feltölteni.. :) 

Előzmény: Ludmilla. (43932)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.04.04 0 0 43932

Nagyon nagyon élvezte az utazást! :) 

Ludmilla. Creative Commons License 2012.04.04 0 0 43931

Többet nem hagyok neki, mivel a harmadik emeleten lakunk( nincs lift) és oda sokszor nekunk is elég felmászni, nemhogy a kicsinek :)   Soha nem voltam ilyen túlaggódós típus, de mióta Bogyó megvan.. Nagyon nagyon sokat vártam rá és nagyon jó gazdija akarok lenni, lehet ezért féltem ennyire :) De odafigyelek mostmár. Tegnap megvolt az első hosszab kocsis útunk! :) 

Előzmény: vidima (43930)
vidima Creative Commons License 2012.04.04 0 0 43930

Szerintem nyugodtan felmehet azon a két lépcsőfokon. :-))

Egyébként nem szabad túlaggódni a kutyával kapcsolatos dolgokat, erre ügyelj, mert úgy tűnik kicsit hajlamos lennél rá, mert  megérzi és nyafogós, hisztis, túlérzékeny kutyus lesz. Egyébként is hajlamosak a színészkedésre...:-)

 

Mi emeletes házban lakunk, tehát a kutya bizony lépcsőzik. Kiskorában, míg nem volt teljesen szobatiszta, csak a földszinten lehetett, lezártuk a lépcsőt felfelé, dem most nehéz lenne visszatartani, hogy ne jöjjön velünk amerre megyünk a házban, hisz ez is olyan tipikus havanese, hogy lépten-nyomon melletted, ill. a családtagok mellet akarnak lenni, és  ha valami szokatlant hallanak már rohannak is utána nézni a dolgoknak. Ez benne van a pakliban....

Előzmény: Ludmilla. (43929)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.04.04 0 0 43929

Szebbnél szebbek ezek a kutyusok! :) 
Azt tudom, hogy lépcsőzniük nem lehet. De mi a helyzet az olyannal, ha pl egy bolt előtt van vagy 2kisebb lépcsőfok? Mert én azt se engedem Bogyónak, de van, hogy pislogok egyet és már fent is van a tetején. Meg már az ágyra is urgik magától. Ezek még beleférnek? Nagyon- nagyon féltem. Most vagyok túl egy sírógörcsön. Reggelizett és félrenyelt. Hallom, hogy fura visítós hangot ad ki és fuldoklik. Alig tudtam elkapni, mert közbe még rohant is. Annyira megijedtünk mindketten :( :(  Veletek volt már ilyen? 

vidima Creative Commons License 2012.04.02 0 0 43928

Ez jó, mi meg Rózsavölgyben.....

Előzmény: Bonnie26 (43926)
VBeata Creative Commons License 2012.04.02 0 0 43927

Iskolázott kutyáknak. ;)

 

Bonnie26: Gyönyörű kutyus. 

Előzmény: Törölt nick (43923)
Bonnie26 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 43926

Kelenvölgyben lakunk:-) Teszek fel egy képet Bonnieról...

 

Előzmény: PufiMika (43905)
vidima Creative Commons License 2012.04.02 0 0 43925

Én a szárazra szórom és a nagyrészt megeszi a száraztáppal, de mivel a végén mindig kinyalja a tányért egy morzsányi Plaque off sem marad az etetőtálban....

Előzmény: Pannkaa (43922)
vidima Creative Commons License 2012.04.02 0 0 43924

Jó kérdés. Bizonyára, hogy a gazdi is kapjon valamit.....

Előzmény: Törölt nick (43923)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.01 0 0 43923

Egy karácsonyi kutya ajándékdobozban mit keres egy golyóstoll? :)

Pannkaa Creative Commons License 2012.03.31 0 0 43922

Így van pl. a Real Nature konzervben is van tészta én tegnap vettem egy kicsi dobozost és abban is van mivel olasz sonka széles metéltel a pontos neve annak amit választottam.de még ezt se adom neki szívesen csak a Plaque off por miatt kell hogy valamibe bele tudjam keverni mert különben lehullik a tál aljára a száraz tápról.

Előzmény: VBeata (43920)
VBeata Creative Commons License 2012.03.31 0 0 43921

Tök jó, hogy találtatok olyan kozmit, akit Molly kedvel!. :) Jamie szokás szerint nyöszörgött, meg forgolódott, de abszolút nem okoz neki semmi traumát. Csak nem szereti, ha macerálják. Ahogy a kozmink mondta neki, kozmetikába hordanak, szar az élet. ;)))

Előzmény: Eraa* (43915)
VBeata Creative Commons License 2012.03.31 0 0 43920

Szerintem nem kell tésztát adni neki külön, de valamelyik konzervben pl. van.

Előzmény: Ludmilla. (43910)
VBeata Creative Commons License 2012.03.31 0 0 43919

Jamie nem azért ilyen súlyos ám, mert kövér, hanem mert nagy. 30 cm magas, kicsit ki is lóg a fajtastandandból. 80 g tápot eszik naponta (2 részben), és egy kis konzervet, meg lazacolajat. Azért ennyit, mert 110 g lenne az előírás a súlyához, de levonom belőle a konzervet. 

 

Előzmény: Pannkaa (43909)
Pannkaa Creative Commons License 2012.03.31 0 0 43918

Hát igen akkor a mi lányaink nem nőttek túl nagyra :) Panni meg 50 gr./ nap  kb. ,de van hogy még ennyit se eszik.persze aztán másnap bepótolja!Én sem akarom hogy elhízzon.attól nincs is rosszabb!

Előzmény: Eraa* (43917)
Eraa* Creative Commons License 2012.03.30 0 0 43917
Panni után meg szerintem Molly, ő olyan 4,6 kg:))
amúgy oké nem feltétlen szent írás ami a táp zacsiján van de azért nagyjából be lehet határolni! Nekem Molly felnőttként ennyi kgosan eszik kb napi 60g-ot vagy 1-1 nap valamivel többet, ehhez viszonyitva egy kölyöknek több mint 70g/nap nekem soknak tűnik, főleg ha még egy kis ez, egy kis az is lecsúszik mellette! De hát nyílván mindenki maga dönti el :) Mollyn egy deka felesleg sincs az tuti de pl a szomszéd havanese aki kisebb mint Molly meg van vagy 7kg, és a gazdi szerint így "csinos", hát...biztos..csak épp szaladgálni nem bír, játszani nincs kedve..stb na én ezt sosem szeretném! :)
Előzmény: Pannkaa (43916)
Pannkaa Creative Commons License 2012.03.30 0 0 43916

Na akkor úgy látom Panni a legkisebb a csapatban persze a felnőttek között :) Egyébként az hogy mi van írva a táp zacskójára az nem feltétlen arany írás.Pl. nekünk a kölyök canarinak azt írják hogy naponta 240gr tápot kapjon holott ő most 5 hónapos és 38 kg, hát ha betartanánk az adagolást akkor már régen éhen halt volna.Vagy pl. Panni soha nem evett annyit sem kiskorában sem most mint ami rá volt írva.evett naponta 3x kicsiként de kb. a felét a ki írt mennyiségben.mai napig kevesebbet eszik mint ami elvileg a megadott.

Eraa* Creative Commons License 2012.03.30 0 0 43915
Tényleg kis vattacukor :))
mi is voltunk kozmetikában csak most nem tudok felrakni fotót, de majd pótolom! Új helyre mentünk és ott hagytam, azt hittem világvége és óriási nyálaskodás lesz, de semmi nem volt :D nem sírt, nem nyálaskodott (a kocsiban sem!!), és a kozmetikus megdicsérte, hogy milyen nyugodt és szép kutya, mostanában csak harapós, nem túl jó idegállapotú havákkal találkozott. Mondtam neki, hogy a körmét nem nagyon engedi vágni, visít mint a malac, úgyhogy próbálkozhat, de nem bizti h fog menni, erre minden visítás nélkül megoldotta:D Idáig mindig depis volt a kozmi után (ha csak fülszőr tépésre is mentünk), most meg jó kedvű volt. Szóval ez az új kozmi bejön Mollynak is és nem mellékesen jól is dolgozik, úgyh maradunk itt:) tegnap feljöttünk pestre, nagyon ügyi volt megint a kocsiban, aludt, ahogy a belvároshoz értünk, nyálaskodott picit de megtöröltem és nyoma se volt, szóval még a végén a kocsit is megszokja :D
Előzmény: VBeata (43903)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!