Keresés

Részletes keresés

geo13 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 5387
Előzmény: 7jani8 (5385)
7jani8 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 5386

Most már tényleg a magánzárka jön "kenyéren" és vizen.

Előzmény: archy632 (5384)
7jani8 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 5385

Még az ősszel tapasztaltam a tollrágók jelenlétét. Az állatpatikában kaptam egy fürdetőszert és egy olyat amit szét kellett permetezni. Az állatorvos azt mondta, hogy nehogy összekeverjem a kettőt mert akkor azonnal fölfordul az összes galambom.

Azóta semmiféle élősködővel nem találkoztam.

 

Szerintem a párosodás környékén van a probléma.

Előzmény: geo13 (5381)
archy632 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 5384

Vagy, még egy megoldás. Hagyd a fenébe a pipettát meg a vitaminokat, almaecet kéthetente egyszer bőven elég, tiszta viz, de mindennap friss és az egyik párat mindegy melyiket tedd külön ha tudod, vagy rekessz le nekik egy külön részt a ducban és ugy néz meg milyenek lesznek a tojások.

7jani8 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 5383

Ragadoz nincs a környéken esetleg macska, de attól nem félnek egyáltalán.

A szalmonell meg majd megkérdezem az állatorvost ha találkozok vele.

Előzmény: geo13 (5380)
7jani8 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 5382

Köszönöm a válaszokat.

A hímeket én választottam, a tojókat ő választotta melléjük dírekt úgy, hogy ne legyenek rokonok. Rendes gyűrüs példányok.

Előzmény: lacc74 (5379)
geo13 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 5381

És eszembe jutott egy harmadik lehetőség. Rengeteg vérszívó él a padlásban, ezek éjszaka megtámadják a fészken ülő tojót, az nem bírja a gyötrést, és elhagyja a fészket. Ekkor is kihül és elpusztul az embrió.

Mindenesetre egy rovarirtás nem árt.

Előzmény: 7jani8 (5378)
geo13 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 5380

Komolyan meg kell vizsgálni a galambokat szalmonellafertőzésre. Ez lehet oka a terméketlen tojásoknak. A genetikai rokonság ráadásul lehetőség arra, hogy valamennyi nagyjából azonosan reagáljon a fertőzésre, vagyis valamennyi megbetegedhet.

A rokonság nem ok a terméketlenségre, attól még kellene lennie fiatalnak, legfeljebb fizikailag nem lesznek kifogástalanok.

Halványan annak is van esélye, hogy napközben ragadozó ül a volér előtt, a galambok megrémülnek, és leszállnak a tojásról, az pedig kihül, és bennpusztul az embrió.

Előzmény: 7jani8 (5378)
lacc74 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 5379

Ha igy van nálad galambmenyország van.Lehet hogy a galambok túl szoros rokontenyésztésbe vannak,akitől vetted ezt meglehetne tudni.Mutassameg a költési naplóját már ha van neki.A galambokon nincs gyűrű vagy egyéb jelzés akkor esélytelen kideríteni.Mert mondani mindent lehet nem rokonok ezek csak vigyed.Szerintem 3db-ot cseréljél ki tök idegen helyről kell galambot hozni.

Előzmény: 7jani8 (5378)
7jani8 Creative Commons License 2013.05.08 0 0 5378

Tavaly ősszel vásároltam három pár texánt. Egy 2010-es hímet, egy 2011-es tojót amik a régi gazdájuknál más-más párral már költöttek, valamint két-két azévi fiatal tojót és hímet.

Ezek most a tavasszal szépen összeálltak az öreg az öreggel a fiatalok a fiatalokkal.

Az öreg már korán letojt de a fészekfoglalási bunyók közben a hím pár nap múlva összetörte a tojásokat. De aztán lenyugodtak és mintha kicserélték volna őket békésen ültek a saját fészkükön.

Kicsit később  a fiatalok is letojtak és a kezdeti ügyetlenkedések után szépen váltogatták egymást a tojásokon. Éppen csak a végeredmény maradt el mind az öregeknél, mind a két fiatal párnál. Tehát a 16 tojás három pár között oszlott el. A tojásrakások között kb. 30 nap telt el mindig.

A tartási körülmények szerintem jók. Éjjelre be vannak zárva, nappal kint vannak a voilerben. Zsúfoltan sincsenek.

Kapnak kukoricát, búzát, napraforgót, borsót és 4-5 féle aprómagot mindent ami csak volt a táposnál. A keverési arányt a galambok régi gazdája mondta. A búza valószínüleg nem fuzáriumos mert más galambászok is onnan viszik.

A vizükbe felváltva kapnak almaecetet, probiotikum port, vitamin-aminosav folyadékot  pipettával pontosan adagolva.

Röpte, kondifix, faszénpor mindig van előttük.

A hímek udvarolnak, párosodást is láttam már, viszont a feltört tojásokban nem látok szemet úgy mint a tyúktojásban szokott lenni.

Ahonnan hoztam őket ott nem lehetett ilyen gond mert sok fiatalt láttam.

 

Magamtól nem tudok rájönni, hogy mi lehet a probléma.

 

Az egy pár csepeli vidáman szaporodik.

Előzmény: lacc74 (5374)
7jani8 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 5377

Ma már nincs erőm újraírni, majd holnap.

Előzmény: lacc74 (5374)
7jani8 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 5376

Válasznak írtam egy regényt de elnyelte az internet.

Előzmény: lacc74 (5374)
T Zolti Creative Commons License 2013.05.07 0 0 5375

Kisállatbörze Üllésen!

 

 

Szombaton (11.-én) reggel 7-töl Üllésen kiállatbörze lesz a Napos utcai piactéren.

lacc74 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 5374

Nem egy humánus dolog a 8.pár tojást megvárni.Valamirevaló galambász már 3.-4. letojás után cselekedik.Párcsere ,de a pihenőt előtte csináld meg.

Előzmény: lacc74 (5373)
lacc74 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 5373

Két hétig tedd külön őket.Fiatalok, költöttek már?

Előzmény: 7jani8 (5372)
7jani8 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 5372

A texánjaim legújabb próbálkozása is sikertelen volt. Ma dobtam ki a tizenhatodik terméketlen tojást. Fogalmam sincs, hogy mi lehet a bajuk.

A velük együtt lévő csepeli pár már két fészekaljat fölnevelt a napokban kell kikelni a harmadiknak.

archy632 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 5371

Igy képről nehéz eldönteni valamilyen keverékek, szerintem lehet benne posta talán texan /lehet hogy azért mondták rá/ vagy valamilyen nagy testü galamb.King, strasszer?, a tarkaság miatt, de a posta az majdnem biztos.

Előzmény: T.Márió (5370)
T.Márió Creative Commons License 2013.05.04 0 0 5370

Üdv!akkor mien fajta lehet vagy keveréke?(köszi) a választ

Előzmény: archy632 (5367)
archy632 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 5369

Nem az enyémek, mintaképek az összehasonlitás miatt. A sajátok a (5358)-on vannak.

Előzmény: lacc74 (5368)
lacc74 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 5368

Ezek a te galambjaid? Szépek. A tojóba kicsi mondain beütést vélek felfedezni.

Előzmény: archy632 (5367)
archy632 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 5367

Ezt most komolyan kérdezed? Ez egy him és egy tojó, hasonlitsd össze őket.

Előzmény: T.Márió (5366)
T.Márió Creative Commons License 2013.05.04 0 0 5366

Üdv mindenkinek!Kaptam 4 db galambot azt monták hogy texánok igaz-e?!

lacc74 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 5365

Van egy ismerősöm,neki magyaróriások vannak ő is dajkákkal neveli neki 4-szer annyi dajka van mint óriás.1-pár dajkával 1db-ot neveltet.

Előzmény: archy632 (5363)
j ó z s i Creative Commons License 2013.05.03 0 0 5364

Köszönöm!

Valahogy így képzeltem el én is. Szóval nem olyan egyszerű, hogy aláteszem oszt majd kikölti. :)

Vagy nekiálok jegyzetelni, hogy ki mikor tojik vagy hagyom hogy mindenki a sajátját nevelje. (ez utóbbi lenne a kényelmesebb)

 

 

Előzmény: archy632 (5363)
archy632 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 5363

Persze hogy szoros összefüggés van. Röviden összefoglalom neked. Ezt az egész dajka dolgot a rövidcsörü galambot tenyésztők kezdték alkalmazi /sirálykák/,mert a tenyésztés során annyira megröviditették a nadarak csörét hogy az már nem tudta etetni a kicsiket. A gyakorlatban ez ugy néz ki hogy van egy rövidcsörü álomány ezekhez ugyan akkora létszámu dajka pár ami normál csörü. A téli nemenkénti szétválasztás után ugyanabban az időben engedik össze a két álományt, igy kb. egyszerre kezdik meg a tojást. Az egy napon vagy 1-2 nap eltéréssel azonos időben tojt madarak tojásait felcserélik, igy a kotlási és kelési időszak a 17-19 nap egybe esik a két fajtánál.Az érdekesség az hogy a rövidcsörü alatt kikelt normálcsörü fiókát,/a dajkagalambok gyerekeit/ a rövidcsörű simán tudja etetni,mig az ő kicsinyeit a dajkák nevelik.Csak a fontos az azonos tojási és kelési idő,az nem ugy müködik ahogy irtad hogy kikel a kicsi és elindul a begytej. A begytej a kotlási idő 14-15. napján indul el és pedig ugy hogy a begy belső fala megvastagszik a felgyülemlett vitaminoktól és ez sarjadásnak indul ez a kelési idö a kb. 18. napon leválik és ebből lesz a tápanyagokban gazgad begytej. Röviden kb. ennyi a dajka tenyésztés, csak még annyit hogy kezdetben a rövidcsörüeknél alkalmazták a dajkákat de mostanában egyre több fajtához használják ami nem biztos hogy jó hiszen egy galambnak olyannak kellene lennie,kivéve a rövidcsörüeket, ami minden gond nélkül kikelti és felneveli a fiataljait.

Előzmény: j ó z s i (5362)
j ó z s i Creative Commons License 2013.05.03 0 0 5362

Szia!

Mióta összepároztattam ül. Kb egy hónapja már. Napközben csak hétvégén látom és láttam hogy a párja leváltotta.

Ez a dajka dolog jól hangzik lehet hogy kipróbálom. Csak most nem tudok mit alárakni. Egyébként nem teljesen tiszta számomra ez a dajkásítás. Ha aláteszek egy tojást és az kikel, akkor begyteje termelődik a dajka szülőknek, vagy ez szoros összefügvésben van a saját letojt tojása után eltelt időnek?

Előzmény: archy632 (5361)
archy632 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 5361

Szia!

Az állandóan ül, mit jelent?, folyamatosan ül vagy ül 18-20 napig utánna pihen és ujra kezdi.Szerintem két lehetőség van, a szaporitó szervei nem fejlődtek ki rendesen és csak a kotlási ösztöne van meg vagy nem birja megtojni a tojást, bár azt elég gyorsan észrevetted volna a galambon, igy inkább az elöbbire tippelek. Igy is két lehetőséged van, vagy selejtezed vagy megprobálod dajkának lehet hogy beválik.

Előzmény: j ó z s i (5360)
j ó z s i Creative Commons License 2013.05.02 0 0 5360

Sziasztok!

archy632 nagyon szépek a galambjaid az a king az nagyon tetszik. Sajnos nálam a kicsik (a gyengébbek amiről beszéltünk) nem maradtak meg. De a nagyobb tragédia hogy a maradék gyönyörű king fiókát a patkány elintézte. Már régóta küzdök velük most pont a galambházba fúrt a rohadék. Most kaptam egy "mérget" (degesch). Beleraktam a lyukba és betemettem majd meglocsoltam egy kicsit.

 

Más.

Van egy fiatal texán tojóm lassan egy éves lesz, aki állandóan a fészekben ül de tojni nem tojik. Néha még a párját is látom ülni a semmin. Fog ő még tojni vagy inkább vágjam le?

lacc74 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 5359

Szépek,főleg a texánok.Nekem is van egy db king hímem posta tojóval van, össze akarok hozni húsratermelő alakulatot. Van mondain hím is postatojóval,akarok még texánt meg óriáspostát ezeket össze keverni.Mert mi nagyon szeressük a sült galambot,én amit első szándékból nem adok el azt zokszó nélkül levágom.Így már került a tepsibe nem egy 94-95 pontot elért egyed.Sajnos,de én ilyen vagyok.Nem tartogatom őket ki tudja meddig míg valaki elviszi.

Előzmény: archy632 (5358)
archy632 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 5358

   A négy fajta.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!