Keresés

Részletes keresés

Nagybivaly Creative Commons License 2015.05.12 0 1 4576

Mázlisták! (mondom innen a Dráva-part közeléből)

Várjuk a részletes, illusztrált beszámolót! :)

Előzmény: dez1 (4575)
dez1 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 4575

Nekem a Börzsönyre több elképzelésem is van, de vedd úgy, hogy meg vagy invitálva, és előre is köszi a túravezetést.

Szállás lehetne Nagybörzsöny, vagy ha nomád bulira vágyunk, akor Kisirtáspuszta kulcsosház. Királyrét is szóba jöhet persze.

2-3 napig maradnánk, annyi idő alatt azért jópár helyet meg lehetne nézni, Kisirtáspuszta kvázi a Börzsöny közepén van:)

Előzmény: MarkBer (4573)
MarkBer Creative Commons License 2015.05.12 0 0 4574

Börzsönyben még a Kovács patakból szeretnék majd megpróbálni mosni, oda az Alsó Rózsa táró meddőjéből mállhattak ki aranyak. 

MarkBer Creative Commons License 2015.05.12 0 0 4573

Sziasztok,

Én raktam fel a képet Facebookon a börzsönyi kis aranyakról.

Ha a Börzsönyben szeretnétek aranyat mosni, akkor ne számítsatok hatalmas fogásra, de azért lehet szép kis szemcséket lelni. Ahol én mostam az aranyat, ott kb 20-30 kiló hordalékból jött elő az az 5 kis szemcse. Viszont lehet ott magyar zafírokat is találni, abból 3mm-es volt eddig a legnagyobb. Almandin gránáttal is rogyásig van a hely és lehet opálokat is szedni. (nem nemesopált, csak sima opálokat)

Ez a patak nagyrészt szárazon van a felső részen, ahol jobb a nehézásványok dúsulása, de van ott egy nagyobb "tócsa" a mederben, amiben lehet az aranymosó tálakkal dolgozni. Sluice boxnak nincs elég víz, csak tálaknak. 

Ha oda el szeretnétek túrázni, akkor ha ráérek elvihetek pár embert a helyre, csak akk annyit kérnék cserébe, hogy útiköltségem ne legyen. Ha Pestről jön valaki kocsival, akkor be tudjak ülni, vagy dobjatok össze kb 5.000 forintot, hogy fedezzem vele a költségeimet az útra. (Sajna most nincs diákom a féláras jegyre :/ ) 

Királyrétig kell menni kocsival/vonattal, onnan kb 5km az út a lelőhelyig túrázva. Ha szeretnétek így túravezetést, akk írjátok :)

dez1 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 4572

Nem vagyok facebookon, de a feleségem igen, majd megnézem.

Előzmény: BLAtti (4568)
BLAtti Creative Commons License 2015.05.12 0 0 4571

Én csak jeleztem a dolgot. :) Ez a csontos hasonlat remek! Eszem ágában sincs patakban mosni itthon. 

Előzmény: Cebrail21 (4569)
dez1 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 4570

Nem hinném hogy az elmúlt pár évtizedben a Börzsöny patakjaibban túl sokan kerestek volna aranyat.....

Majd mi:)

Előzmény: Cebrail21 (4569)
Cebrail21 Creative Commons License 2015.05.12 0 1 4569

Szerintem a kisebb hegyi patakok olyanok mint "SZÁZ KUTYÁNAK EGY LÉGY", ahogy mondani szokták. A kisebb patakoknak kevés a hordaléka, és hamar le lehet rabolni azt a keveset is. A Dunának viszont rengeteg a hordaléka, és a sok hordalékban következésképp sok az arany, bár a folyamszabályozás miatt szegényesebb mint valaha lehetett. 

Előzmény: BLAtti (4568)
BLAtti Creative Commons License 2015.05.12 0 0 4568

A Facebook-os oldalon valaki épp most osztotta meg a Börzsönyben, tállal mosott szemcséi képét. Nem sok, de szép kép róluk! :)

Előzmény: dez1 (4566)
bontosjani Creative Commons License 2015.05.11 0 0 4567

Több infó?

Előzmény: dez1 (4566)
dez1 Creative Commons License 2015.05.10 0 1 4566

Máris bereklámoznám a következő célpontot is, Nagybörzsöny:)  De azt ottalvósra kell szervezni.

bontosjani Creative Commons License 2015.05.10 0 0 4565

Oksa.

Ja.

Még lehet csatlakozni.

Előzmény: dez1 (4564)
dez1 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 4564

Mindenestetre találtam megerősítést az egyik cikkben, úgy hogy Meleg hegy északi lejtőn kell vízmosást keresnünk....

Előzmény: bontosjani (4562)
bontosjani Creative Commons License 2015.05.10 0 1 4563

Ezt is érdemes lehet átolvasni. Bár ez már kicsit bonyolultabb, de van google.

https://www.mfgi.hu/sites/default/files/files/Eszak-Magy%20nemesfem%20perspek%20patakhord.pdf

bontosjani Creative Commons License 2015.05.10 0 0 4562

Oksa.

Rendben. Semmi gond evvel, nekünk már csak annyi a dolgunk, hogy ezekre a cikkekre rácáfolunk.

Előzmény: dez1 (4561)
dez1 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 4561

Most is azt készítem elő... Íme 1 link (mondjuk nem túl bíztató)

http://www.geomania.hu/asvanygal.php?lelohely=55&asvid=1

Előzmény: bontosjani (4559)
vadi58 Creative Commons License 2015.05.09 0 1 4560

Nos itt egy illusztrációs fénykép amely a természetes korulményekben bekovetkezo patinásodás (a vorosréz oxidációját) egyes idobeli fázisait mutatja. A mesíc = hónap, rok, let = évet jelent.)

Előzmény: dez1 (4556)
bontosjani Creative Commons License 2015.05.07 0 0 4559

Túra, tervben van még?

Előzmény: dez1 (4527)
hóbaesett Creative Commons License 2015.05.07 0 0 4558

Az a rézdarabom (szobában) évek óta ugyanúgy néz ki. Van egy réz szobrom a kertben, az 2 év alatt 20 százalék felületen zöldült be.

BLAtti Creative Commons License 2015.05.07 0 1 4557

A réz először általában feketedik, majd zöldül. Mindkettő oxidációs folyamat végeredménye és a szabad levegőn elég lassan megy végbe. A kettő közül a mattulás, feketedés a gyorsabb a zöldülés jön később. Az aranyrögök némelyike tartalmazhat kisebb-nagyobb mértékben rezet, amely százaléktól függően változtat a színén. Ez lehet felületi, réteges, vagy homogén a rög egészét tekintve. A dunai arany azonban inkább ezüsttel fordul elő "szimbiózisban" amely szintén feketedik oxidációja során. 

dez1 Creative Commons License 2015.05.07 -1 0 4556

A réz mennyi idő alatt kékül be a levegőn?

Előzmény: hóbaesett (4555)
hóbaesett Creative Commons License 2015.05.06 0 0 4555

Egyszer én így találtam egy szarvasagancsot és egy atomjól kinéző rézdarabot, ami úgy csillogott a kavics mozgatások miatt, mint az arany... Sajnos a sűrűsége...

:(

Előzmény: dez1 (4554)
dez1 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 4554

Atomjól néz ki:)

Előzmény: hóbaesett (4553)
hóbaesett Creative Commons License 2015.05.06 0 0 4553

Ez valami rézizé?

http://gyujtemeny.vatera.hu/asvany_kozet_kagylo/termesarany_5_69g_2071683440.html

"Sóderben volt. 3 évvel ezelőtt hozattam a tüzépről egy kocsi dunai sódert, hogy betont keverjek belőle. Közben leltem erre a rögre. - pkkazi"

bontosjani Creative Commons License 2015.05.05 0 0 4552

Az életben nem szeretnék ilyen módon rostálni.

A mai napon nekem csak annyi volt a lényeg, hogy magam lássam ahogy a víz lemossa a hordalékot.

Engem mai teszten csak ez érdekelt. Találtam itt nagyon jó levezetést pad építésére, de a most megépített pad csak erről szólt.  Egyébként engem ez a dolog komolyan érdekel sokat olvasgatom a fórumbejegyzéseket. a rosta lyukméretét tekintve olvastam 3, és 2 mm-t is.

Előzmény: Barocker (4551)
Barocker Creative Commons License 2015.05.05 0 1 4551

Szervusz!

Az utolsó mondat az ami zúgolódás kiváltására ismét okot adhat a "nagyöregek" körében.

Ugyanis azt mindenki tudja, hogy kezdő vagy és ezzel eddig tényleg semmi baj nincsen! Mint írtam előbb, jómagam is.

Az egyetlen jó tanács, hogy kövesd a kitaposott utat! Minden le van írva az előtted keletkezett 4500 hsz valamelyikében, illetve a blogon. 

Ha elolvastad a hsz-okat és a blogot, akkor érthetetlen miért akarsz 2mm-es tésztaszűrővel több tonnányi sódert átrostálni!?! És miért meglepetés, hogy csak annyi az annyi!?! Ha nem olvastad el, akkor meg az érthetetlen, hogy miért húzod fel magad azon, hogy arra kérnek járd először a kitaposott utat!?!

Tehát értem én, hogy kezdő vagy, de inkább tűnsz önfejűnek és a saját károdon tanulónak, mint bölcsnek, aki a más kárán tanul. Mert ami le van írva, az bizony hosszú szívásokkal teli, kemény fizikai munka szüleménye és nem íróasztal mellett született. Ahogy az a néhány aranyszemcse sem, amit immáron nehéz munkád gyümölcseként magadénak tudhatsz! :)

Ami biztos, hogy mostantól mindig fel fogod ismerni, hogy mi arany és mi nem az! :)

És a gyermekeidnek is meg fogod tudni mutatni.

Ezek jó dolgok és tanulságosak is.

Nem csak neked, hanem a többi kezdőnek is, akik majd később jutnak a fórumra, hogy érdemes hallgatni a többiekre, akik nem a zrikálásra hajtanak, csak nem először írják le ugyanazokat a dogmatikus mondatokat, hanem vagy 50-edjére! És mégis belehugyoznak a szélbe...

:)

Előzmény: bontosjani (4550)
bontosjani Creative Commons License 2015.05.05 0 0 4550

Így van okos enged.

És én tényleg kezdő vagyok, lövésem sincs, vagyis eddig még igen kevés.

Ma kimentem Sinatelep magasságába a Dunára egy gyorsan össze rakott, kissé kezdetleges paddal.

Igazán nem az arany érdekelt hanem a személyes tapasztalat szerzés, próbáltam a költségek alacsonyan tartása mellett gyakorolni amit a neten megnézett videókban és elolvasott írásokban találtam.  Igazán a padra nem gyártottam rostát, gondoltam egy 2 mm lyukosztású konyhai rostával pillanatok alatt megoldom a homok kinyerését.  Na ez cumi volt. 8 óra alatt  mindösszesen 10 vödör anyagot tudtam átmosni.  És bár a vízállás nem igazán volt kedvező a a helyet sem említik sehol az aranylelő helyek közt, szerintem találtam jó néhány aranypelyhet, csak nagyon aprókat. És ez tényleg teljesen más mint amiket eddig aranynak gondoltam. Teszek fel majd néhány képet és videót. Szívesen olvasnék jó tanácsokat.

dez1 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 4549

Szerintem ideje lenen abbahagyni a vitatkozást.

Nagybivaly Creative Commons License 2015.05.05 0 1 4548

HozzátartozHATna. Engem az egyeztetés nem zavar, pláne, ha a végeredmény is publikálva van!!!

Egyébként: "...anarchoszindikalista közösség vagyunk, és hetenként mindig más gyakorolja a végrehajtó hatalmat."

:D

Előzmény: Barocker (4547)
Barocker Creative Commons License 2015.05.05 0 3 4547

nero58, ez nem volt szép! Senkit sem az határoz meg, hogy mennyi kását evett és hány éve lapátol.

Úgy látszik tényleg feleslegesen hozta létre anno a blogot a tudás újkori gyűjtőhelyéül BLAtti, s szerveett két találkozót Ctrotorral, hogy tanulhassunk mi kezdők...:(

Tényleg mi van Ctrotorral??? Valaki, valamit tud?

bontosjani: A szócsata itt kevés...és felesleges is! Várom a beszámolótokat a hegyi patak túráról, képekkel, eredményekkel. :)

dez1: Örülök, hogy pörög a fórum, azonban a tartalom elvész. Nem vagyunk előrébb attól, mert 2x30 hsz-t kell visszagörgetni ahhoz, hogy az első érdemi hozzászólást megleljük. Azon kívül, amit ugye keresőben konkrétan kikeresünk. 

Nagybivaly: 4500 hozzászóláson keresztül nem tartozott hozzá...mi változott? :)

A találkozást támogatom, sajna nekem időm nincs egyelőre a találkozásra, pedig sokat tanultam az utolsó talin, bár késve érkeztünk és nagyon külsősként nézelődtem csak.

Losznya: Tisztelem a tudásod és élvezem a hozzászólásaidat! Egyetértek a bennük foglaltakkal, de kezdők mindig lesznek. A stílusuk néha nem simulékony, de ezzel nem tudsz mit kezdeni.

BLAtti: A blogodat élveztem és sokszor visszatérek, hátha van újdonság, de láttam a helyi, sárga-fórum topicban, hogy elfoglalt vagy magánügyből kifolyólag. Szerintem szó nélkül hagyhattad volna az egészet, bár tudom, hogy te vagy itt a "szócső", de nem te vagy a moderátor. Tényleg, van egyáltalán moderátor? :)

No, mindegy!

Mindenkinek jó aranyászást! Ne veszekedjünk! Nem is annak indult, nem tudom hogyan fajult idáig!? :P 

Jön a jó idő és a jobb vízállások.

Partra Magyar, hí' az arany!  

Előzmény: nero58 (4536)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!