Keresés

Részletes keresés

raulista Creative Commons License 2018.10.15 0 2 8729

Anacapriban láttátok a Villa San Michelét és a San Michele templomot?

Előzmény: csabeszregall (8725)
Cilikécske Creative Commons License 2018.10.12 0 1 8728

"Anacapri a libegőn kivűl nem nagy szám..."

Bár fáj amit írsz, de tiszteletben tartom, hogy nem látjuk egyformán. 

Előzmény: csabeszregall (8725)
csabeszregall Creative Commons License 2018.10.12 -1 0 8727

Eszembe jutott még egy 1€ ot érő info.Anacaprin a libegő alsó bejárata közelében van fizetős mosdó 1€ de ha visszatartod 12 percig a hegyen ingyenes a wc.

csabeszregall Creative Commons License 2018.10.11 -1 0 8726

Gyerekek viszik egymást 12 éves a 8 évest este lámpa nélkül aztán komplett család anya apa 2 gyerek a motoron viszont mindenki figyeli a másikat sőt apro dudálással jelzik,hogy jönnek.Forgalomnál működik,hogy le kell lépni máskülönben állhatsz míg átengednek....

100 szónak is 1 a vége menjetek bátran nápolyba szép város este beüllni egy helyre enni vmi.jót reggel péksüti capuccinoval!ajánlom!

csabeszregall Creative Commons License 2018.10.11 0 0 8725

Néhány napot töltöttünk nápolyban ezért gondoltam írok néhány gondolatot hiszen sok mindent én is az itt olvasottakból tudtam meg.

Reptéren vettünk összevont 100 perces jegyet (2.20€)-ilyet sikerült ,késôbb a városbam 90 percest 1.60€ ért -talán ez jobb.

182 es busz bevisz a dante térig,mi vmi.másikkal mentünk hamarabb leszálltunk-mindegyis a lényeg nem kell 5€ os ALIBUS!

Campania artecardot sikerült az egyik nagyobb csomóponton másnap venni(32€).

Gondolkodjon el rajta aki ki akar menni sorrentoba pompei be vagy vezúvra mert csak a közlekedésre is nagy segítség!

Mondjuk a napijegy is jó lehet!

Jegyautomatáknál állandó kígyózó sor volt.

Számítani kell arra ,hogy a közlekedés hosszú órákat vesz el,viszont a helyiek valóban nagyon segítőkêszek.Mi pompeibe mentünk mikor felszálltunk a circumvesuvianumra mondta azonnal egy bácsi(kérdés nélkül-no sorrento!) ,persze később az is kiderült,hogy pompei scavi-ba sem jó.Jött ugyanis egy (helyi vasútasnak látszó ember) aki kérdezte :sorrento?

Mi persze mint akik biztosak,hogy jó helyen vannak jeleztük:ohhhh profikkal van dolgod giovanni mi pompeibe megyünk.

Erre mutatja a táblát,hogy biza mi a kék vonalon vagyunk pedig a zöldön kellene üllnünk no sebaj időben leszálltunk-átszálltunk.

Pompei vel kezdtünk de mire kijöttünk majdnem 13 óra volt.aztán a lényeg:

Pompei kijáratánál sok étterem van ezek szerintem drágák plusz ahol mi jártunk +2€/fő coperto-t felszámítanak.

AEV buszt megláttuk leintettük 3€ -ért felvitt a vezuvra (campania card-no!!!csak cash).

15.50 volt- feljárat a kráterhez már zárva.októberben 16.00-ig van nyitva!

Most jön a lényeg:

Ma már fordítva kezdenék:először vezúv majd a maradék idő pompeire!

Capri: Gyönyörű és pompeinél található éttermeknél NEM drágább!

Ma így kezdenék:

Kikötőböl (marina grande) anacapriba busszal (2€) libegővel fel a hegyre majd vissza (csak érdekességképpen jelzem vissza irányba semmit nem kértek-de azért vegyetek retúr jegyet!!)

Majd caprira átbuszozni (2€).Anacapri a libegőn kivűl nem nagy szám.szerintem-bocs.kis görög falunak néz ki.

Hajók pontosan indultak.

És most jön a lényeg lényege:

Nápoly nem (tűnik) veszélyesebbnek mint Bp.

Nincsenek risszarcú emberek csak segítőkész napolitánok.Autóval nem mennék a belvárosba, saját szememmel láttam hogy parkolnak: bepaszírozzák a kocsit még ha meg is nyomja itt ott.😁

Szemét van de folyamatosan szállítják el.Mondjuk mi a spanyolnegyedben laktunk ahol 5.00am - kor elvitték a szemetet 7.00-ra újra már félig voltak a konténerek.

Megy mindenki kereszbe kasul robogón ......majd folytatom most mennem kell

 

 

 

 

 

 

akosbé Creative Commons License 2018.10.11 0 0 8724

Sziasztok, bocs, még egy kérdés, kapcsolódva az előzőhöz (csak nem tudtam szerkeszteni): enni is mennek majd valahova, itt is szeretnénk előre lefixálni, hogy mit fognak enni, és hogy hol. Tudnátok ajánlani, éttermeket, ahol jó a konyha és 10 fő részére tudnánk asztalt foglalni, és előre egyeztetett ételeket rendelni nekik? Olaszul nem nagyon beszélünk, angolul igen, de félek, az olasz éttermeknél ez nem jellemző (még a szállodáknál is bajban voltak az angollal). 

 

Minden javaslatot szívesen fogadok! :) 

 

Köszönöm. 

 

akosbé Creative Commons License 2018.10.11 0 0 8723

sziasztok, 

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Egy magyar csoportnak szervezünk utat Nápolyba 2,5 napra, és nápolyi helyi tömegközlekedési bérletet kell nekik biztosítanunk. Erre a napijegyet néztük ki (Biglietto Giornaliero (daily): €4.50 (valid until midnight on the day the ticket is validated)), ebből vennénk nekik 2-3-at. A kérdésem az volna, hogy meg lehet venni a bérleteket előre online? Vagy csak Nápolyban személyesen? Bármilyen megoldás érdekel, ahol előre meg tudjuk esetleg venni. Az idegenvezető/utazási iroda a végső megoldás, ha lehet, magunk intéznénk. 

 

köszönöm a válaszokat!

 

Üdv, 

csabeszregall Creative Commons License 2018.09.23 0 0 8722

Metya!

Köszönöm.

METYA Creative Commons License 2018.09.21 0 0 8721

Elvileg országos rendelet van a mosdók szabad használatáról külsős - nem fizető - vendégeknek. De ugye néhányan úgy gondolják, hogy ezt nem tudja a messziről jött idegen. Negatív élmény ezzel kapcsolatban nálunk sehol nem volt - Velence kivételével.

Előzmény: csabeszregall (8717)
onlyread Creative Commons License 2018.09.20 0 0 8720

https://www.naplesbayferry.com/it/t/napoli/capri

 

Elméletileg ez a hivatalos honlap, amit frissítenek is az időjárás függvényében.

Elég egyértelmű. Időpont, hajótípus, utazás hossza, cégnév, kiinduló kikötő, megjegyzés, ár.

Előzmény: SCHF (8719)
SCHF Creative Commons License 2018.09.20 0 0 8719

Köszi 

 

Írtam a szállásnak nem lesz gond.

Ma szembesültem vele, hogy nem is gyalogos távolságra leszünk a kikötőtől, nagyon csalóka a térkép, mert nem láttam, hogy meg kell kerülni a hegyet, de megtaláltam a buszt is, ahonnét indul, de így még vesztünk időt.

A komp terminálokkal vagyok még egy kicsit bajban, mert kettőt találtam, az egyik a Molo Beverello a másik a Calata Porta di Massa.

Melyikről indulnak az 50 perces kompok?

A komp menetrendnél két féle van ,az egyik a 60 perces, az a lassabb én úgy értelmezem, hogy ezek a Calata Porta di Massa-ról indulnak, az 50 percesek a másikról. De azért nem egyértelmű, mert azt írja, hogy a gyors járatú kompok mennek a Molo Beverelloról.

De egy másik helyen azt olvasom, hogy a gyorsjárat ideje 40 perc, viszont a komp menetrend nem tartalmaz ilyen 40 perc menetidős kompokat.

Most melyik a gyors járat az 50 perces is az lehet?

 

Köszönöm szépen a segítséget!

 

Előzmény: asdf_ (8711)
oleandro Creative Commons License 2018.09.17 0 0 8718

gondolom annyit jelent, hogy bezár a bazár, nem adnak el belépőt, és esetleg valahogy lezárják a bejáratot. De ez nyilván kikerülhető. nyilván nem fogják kutyás őrökkel védeni a területet az illegális behatolóktól :)

Előzmény: ercsibe (8716)
csabeszregall Creative Commons License 2018.09.17 -2 0 8717

Sziasztok!

Olvasgatom már hetek óta ezt a fórumot de egy aprócska infóval ami bár mellékes 😀 még nem találkoztam.Rómában a mosdók használatát kedélyesen engedték a vendéglősök ingyen-és Nápoly?

A nápolyi wc használati lehetőségről ha írnátok pár szót....köszi

ercsibe Creative Commons License 2018.09.15 0 0 8716

Oh, ezer bocsánat, bérelünk autót, ez lemaradt. De köszönöm a válaszod. :)

Előzmény: asdf_ (8715)
asdf_ Creative Commons License 2018.09.15 0 0 8715

En elso korben azt neznem, hogy mikor indul az utolso busz vissza onnan. Mert sokra mesz vele, hogy este 6-kor meg vilagos van, ha ottragadtal fent, mert busz nincs mar egy darab sem, es esetleg par hienazo taxis visz le isten tudja mennyiert, vagy setalsz par orat ;)

Előzmény: ercsibe (8714)
ercsibe Creative Commons License 2018.09.15 0 0 8714

Sziasztok! Október végén megyünk Dél-Olaszországba, és ismét elmegyünk Nápolyba, hátha most látjuk is a Vezúvot. Eddig sosem láttuk, mindig felhőben volt, de elhisszük, hogy ott van :).  Mivel most csak a Vezúv miatt mennénk Nápolyba, azt terveztük, hogy jó lenne a wizz 14:20-kor érkező gépe után egyből odamenni. Oktberben viszont már 4-kor zárnak, és bár 6-ig világos van, nem tudtam kideríteni, hogy ez a 4 órai zárás mit jelent. Ez az utolsó beengedés, vagy addig kell kijönni a területről? Ha ez utóbbi, akkor tudjátok, hogy mi az utolsó beengedés időpontja (Last admission-re gondolok, ami mondjuk fél-egy órával szokott lenni múzeumok esetében. Amúgy a kréterhez mennénk fel.)

Írtam nekik, de semmi válasz :( Köszönöm előre is!

Flower2000 Creative Commons License 2018.09.14 0 0 8713

Bizony, bizony. Főleg ha háborog a tenger.

Előzmény: Cs_ (8712)
Cs_ Creative Commons License 2018.09.14 0 0 8712

Írj a szállásnak, hogy nem értek oda 18-ig. Ezek az időpontok nem kőbevésettek. 

Előzmény: SCHF (8710)
asdf_ Creative Commons License 2018.09.14 0 0 8711

Buszmenetrend itt: http://www.anm.it/index.php?option=com_content&task=view&id=2578&Itemid=260 ut hosszat guglimaps megmondja, de szerintem talan 30 perc lehet a kikoto max (szombaton valoszinu kevesebb), komp  meg itt https://www.capri.net/en/ferry-schedule?from=napoli&to=capri A 16:00-as  kompot szerintem el lehet erni, azzal valoszinu jo leszel (kerdes persze, hogy Caprin hol van a szallas). A betuk a kompnal az uzemelteto tarsag neve, afaik mindegyik ugyanoda megy.

Előzmény: SCHF (8710)
SCHF Creative Commons License 2018.09.14 0 0 8710

Sziasztok!

 

Valaki mostanában utazott Nápolyból Caprira?

Jövő szombaton indulunk Wizzair géppel Budapestről Nápolyba, a 12.40-essel és 14.20-ra várható az érkezés.

A nápolyi reptérről kb. mennyi idő alatt lehet kijutni a Caprira induló kompkikötőbe? Taxi és a busz is érdekelne.

Szokott ez a gép késni?

Nekünk van szállásunk Caprin, azt írják 18 óráig lehet bejelentkezni, de nem vagyok benne biztos, hogy odaérünk-e addig.

Néztem a komp menetrendet szinte óránként vannak kompok, a 15.35-el, vagy a 16.30-as  gyorsított komppal kellene átmennünk legkésőbb. Mindegyik kompnak a végállomása a Marina Grandeban van? Nem nagyon értem a komp menetrendet, hogy mit jelentenek ezek a betűk? Gescab-NLG, Gescab-SNAV? Ez az 50 perces menetidőnél van. A hosszabb menetidőnél pedig Caremar NV, vagy T van.

Jegyet nem akarok foglalni a kompra, pont emiatt, hogy nem tudjuk, hogy melyiket érjük el.

Mik a tapasztalatok?

Köszönöm a segítséget!

hhhh1 Creative Commons License 2018.08.23 0 1 8709
Zia62 Creative Commons License 2018.08.20 0 0 8708

 

Sorrentorol en is ugyanezt gondolom,nem szabad kihagyni,egy nagyon szeretheto,szep kis varos!

Előzmény: Törölt nick (8707)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.18 0 0 8707
MártiSatya Creative Commons License 2018.08.05 0 0 8706

Egy túra a gyönyörű Ischián : http://www.ongo.hu/elmenybeszamolok/4929 ...ha valakit érdekel.

Sidalina Creative Commons License 2018.08.03 0 0 8705

Köszi, jó volt nagyon olvasni!

Előzmény: Törölt nick (8704)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.03 -1 0 8704

Mivel épp Ischia a téma, ajánlom mindenkinek szeretettel Janka beszámolóját:

https://hosszanexponalunk.blog.hu/2018/08/03/szia_ischia

Cilikécske Creative Commons License 2018.08.01 0 0 8703

Igen, a második ischiai utunkon ott szálltunk meg. A medencéről ismertem rá. Szerettünk ott lenni:)

Előzmény: Sidalina (8701)
Flower2000 Creative Commons License 2018.08.01 -5 0 8702

Én javasoltam a hotel europát, ha nol emlékszem. Kétszer voltam ott 1-1 hétig.

Előzmény: Sidalina (8701)
Sidalina Creative Commons License 2018.07.31 0 0 8701

Deee! Csak nem ti is ott voltatok? A kilátás, meg a termálmedence...

hodora1 köszi! :)

Előzmény: Cilikécske (8700)
Cilikécske Creative Commons License 2018.07.31 0 0 8700

De jó! Csak nem a Hotel Európa? A tetőteraszról az esti kilátás az mindent vitt.

Előzmény: Sidalina (8698)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!