Keresés

Részletes keresés

Mesi&Héra Creative Commons License 2013.05.14 0 0 3980

Nekem szimpi. DE! Ha van benne disznó (és valszeg van benne), akkor nagyon alaposan főzd meg! Jó erős táplálék, kevesebb kell belőle, és kezdetben okozhat átmeneti hasmenést.

A rizshez reszelj egy kis almát, répát és céklát!

Előzmény: Tibor 80 (3978)
Mesi&Héra Creative Commons License 2013.05.14 0 0 3979

Szuperek vagytok! :)

Nem akartalak megijeszteni, de mostanában 2 szuka is vemhesült "véletlen" a közelben, az egyik első tüzelésnél és meg is ellették... :S Illetve elég friss az élmény, hogy kannal sétálok és nem szólnak, hogy tüzel a szuka. :D Mondjuk szerencsére le tudtam könnyen hívni a kutyát.

 

MÁS: A szomszédunkban lévő hotelben meg lehet kutyával szállni. A közelgő világkiállítás miatt az egész környék tele van "flancos" "kutyákkal". Showszőrben, ruhában, csak pórázon, és olyan gyomorforgatóan nézik a "gazdik" a normális, kutyaként sétáltatott és kutyaként viselkedő ebeket, hogy az elképesztő...

Nagyon várom a világkiállítást, nagyon izgatott vagyok, ott leszek, de már most látom, hogy ez nem az én világom. Borzalom....

Előzmény: endorfyn2 (3973)
Tibor 80 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 3978

Szia bocsi rövidítve irtam,én kutyámnak adnám táppal kiegészítve.

Előzmény: Nero Bilderberg (3977)
Nero Bilderberg Creative Commons License 2013.05.14 0 0 3977

Sziasztok,mi a véleményetek a vadhús nyesedékröl meg fözve egy kis rizsel kiegészitve ??

 

Én szeretem.

:)))

 

Előzmény: Tibor 80 (3976)
Tibor 80 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 3976

Sziasztok,mi a véleményetek a vadhús nyesedékröl meg fözve egy kis rizsel kiegészitve ??

endorfyn2 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 3975

Huh nagyon köszönöm a dicséretet. 

A kezdeti meg akarjuk ölni a kisebb kutyusokat és kölyköket, már itt tart. <3

És olyan büszke voltam a Lilire, hogy így tudja magát fegyelmezni, meg az energiáit kordában tartani. 

Egyre jobban érti, mi az hogy szépen játszunk, mi az hogy most odafigyelünk, ha túl erősek vagyunk a másikhoz képest. Hogy nem leteperjük a másikat, hanem lefekszünk elé, és kedvesek vagyunk. :D

Remélem még hozzák a csöppséget és akkor hozok képet vagy videót. :)

Előzmény: Mesi&Héra (3971)
endorfyn2 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 3974

Igen, annyira cuki volt, hogy visszavitte neki a kis csöpp testével. 

És még az sem volt baj, hogy egy kislány ott probálkozott, hogy mindettővel játszon, azok meg egymással voltak elfoglalva. :D

Előzmény: Lizizumi (3970)
endorfyn2 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 3973

Ez elég vészjóslónak tűnik. Eddig annyira nem izgultam miatta, most már azért jobban aggódom. 

 

Szerencsére elég zárt az itteni táraság, a környéken a kutyások ismeri egymást, úgyhogy már 1 hónapja kérdezgeti mindenki, hogy na tűzel már, na tűzel már? :D És tegnap megkaptuk az első gratulációkat is. "Auguuriiii!" :D

 

Egyébként egyből mondom, hogy ne legyen gond belőle. Van olyan fiúkuty akivel így is szépen játszanak, igaz, neki már nincsenek meg a golycijai. Persze érzi a Lilin az újdonság szelét, és szaglássza is - igen, azt nem is írtam, hogy a barát-kutyáknak engedi, azoknak, akikkel sokat játszik. Szépen türelmesen vár, ha ráun, akkor leül. :D Akivel kevesebbet játszott, de ismeri, arra figyelmeztetőleg rávakkant, és a legtöbb meg is érti, és játszanak. :) Nagyon okos kis lények ám ezek a kutyuskák! <3

 

Szóval ott tartottam, hogy ismeretlen embereknek, akik egyből küldenék az ebüket játszani, azoknak jelzem, hogy nem most kéne. Egyébként azzal, hogy a játszós sétánk így eltolódott, a lehető legjobb, mert 11 körül a legkevesebben vannak a parkban. A futtató olyankor általában a miénk, nyugodtan labdázhatunk, pancsolhatunk, a fűves kinti részen szintén kevesebben vannak, csak az nem annyira árnyékos, sajnos.

És persze ezzel az esi játszós sétánk is kijebb tolódott 5-ről kb. 7-re, amikor általában megint üres a park. 8kor a fűves parkot meg be is zárják, csak a futtatóban lehet lenni, de olyankor csak egy-egy eltévedt gazdi van a kutyusával. 

Ezek mellett, meg ha épp vannak benn, akkor inkább teszünk egy nagyobb sétát, és aznap nem labdázzuk agyon magunkat. :)

Szóval nagyon igyekszem, hogy neki is megkönnyítsem a dolgát, magamnak, meg persze a többi kutyásnak is. 

Igaz kb. a 2. napnál tartunk, és most azt mondom 3 hét nem a világ, de lehet jövőhéten vagy a 2. héten már a hajamat fogom tépni. :D majd megirom azt is. 

Előzmény: Mesi&Héra (3968)
endorfyn2 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 3972

Most múlt 8 hónapos. 

Előjelek talán azok voltak, hogy kicsit többet nyalogatta a nuniját, mint előtte, és az elmúlt két hétben nagyon védte, kifejezetten zavarta ha más szaglássza. Nem tudom, hogy ez előjel, vagy a természetéből fakad. Most hogy cseppezik, most sem szívesen enged oda senkit. 

Kicsit fáradékonyabb is, tovább alszik, a reggeli nagyséta eltolódott. Eddig 9-11ig volt a nagy játszos de. sétánk, most inkább fél11 körül megyünk le, addig elég kókadt. Kicsit zizzencs is. :D 

Előzmény: pettyka19 (3969)
Mesi&Héra Creative Commons License 2013.05.14 0 0 3971

Nagyon aranyosak! :) Elolvadtam. Lilike ügyes, okos, türelmes az atompörgős kölökkel, és nagyon kedvesen játszik vele! :)

Előzmény: endorfyn2 (3967)
Lizizumi Creative Commons License 2013.05.13 0 0 3970

Nagyon édesek, eszement aranyos amikor a labdát odaviszi Lilihez és aztán ott eldobja, mintha odaadná neki. :) Látszik, hogy a Lili már nagylány, a kis mini hiperaktivátusz meg körberajongja. :D

Előzmény: endorfyn2 (3967)
pettyka19 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 3969

Mennyi idős a kutyusotok? Csak mert mi is az első tüzelés előtt állunk. Van vmi előjele?? :)

Előzmény: endorfyn2 (3967)
Mesi&Héra Creative Commons License 2013.05.13 0 0 3968

Kívánom, hogy vészeljétek át a tüzelést gond nélkül! Vigyázz nagyon nagyon Lilire, és tarsd tiszteletben a kan gazdikat is! ;)

Előzmény: endorfyn2 (3965)
endorfyn2 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 3967
Előzmény: Lizizumi (3966)
Lizizumi Creative Commons License 2013.05.13 0 0 3966

Jaj, de cukik lehetnek! Én videót a youtube-ra szoktam felrakni és aztán belinkelem ide. Kíváncsian várom!

Előzmény: endorfyn2 (3965)
endorfyn2 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 3965

Most hogy feljött ez a chipes dolog, megnéztem ezt a petvetdata, és a kis Kazi macska fel van vezetve a rendszerbe. Meg is lepődtem. Az eu-sban is megnéztem, és egyből felhozta, hogy magyar cica, és a magyar oldalra irányított. Persze Lili sehova nincs felvezetve... olaszok! Léhütő népség, persze nem csodálkozom. :) Nah majd haza megyünk, akkor ez is meg lesz oldva remélhetőleg. 

 

És képzeljétek kicsi Liliből nagylány lett. Megjelentek az első vércseppek, elkezdődött az első tűzelése. Kicsit bágyadtabb, meg kevesebbet eszik, talán nyügösebb is, de még mindig cuki! A nuniját úgy védi, hogy még! <3

Nehezen lehet rávenni, hogy menjünk le játszani, bár persze amint leértünk, és előkerül egy labda, akkor szalad mint az őrült. 

 

Jajj és tegnap amikor lenn játszottunk, akkor lehoztak egy 4 hónapos mini JRT-t. Még mindig akadnak gondok a kisebbekkel, először meg akarta nevelni, de 2 perc után elkezdett vele játszani, még a kis csipogos labdáját is neki adta. Rohangáltak, játszottak. El sem hiszem, hogy régen Lili is ilyen picike lehetett. De a végén olyan szépen játszott, öröm volt nézni. <3 A kis JRt meg vagány kis lányka lesz, ugrabugrált, rohangált, elszaladt, meg visszahozta a labdát. 

 

Csináltam egy videot, ide lehet feltölteni videót is, vagy csak képet?

Mesi&Héra Creative Commons License 2013.05.12 0 0 3964

Pont ezért írtam, hogy csak leellenőrizte csellel, hiába mondtam, hogy van benne, de nem vittem oltásit, és neki kötelező ellenőrizni!

Egyébként biztos vagyok benne, hogy az ilyen doki, aki ellenőrzi is ritka mint a fehér holló. És hogy feljelenteni senkit nem fognak az tuti. Elmagyarázzák, hogy kötelező, és majd ő beleteszi. Fizető kuncsaftot egyik orvos sem fog jelentgetni sehová, ha van egy cseppnyi esze.

Egyébként MRI-t nem végeznek, ha chippelt az állat! MRI vizsgálat előtt műtétileg el kell távolítani a chippet! De kötelező az öreg, porckorongsérves kutyába is chippet tenni, hogy aztán lehessen kivágni....

 

Nem ajánlott akciós ár a 3500 Ft, hanem HATÓSÁGI ÁR! Csak a drágalátós állatorvosi kamara kiküldte ( a tv megjelenése után) az állatorvosoknak az ajánlást, hogy bizony ez mellé ők még elkérhetik a vizsgálati díjat, és kérjék is el! 

Előzmény: PJRT (3963)
PJRT Creative Commons License 2013.05.12 0 0 3963

"Amúgy, amikor a legutóbb voltunk dokinál, akkor firnyákosan furmányos módon, de csak leellenőrizték, hogy be van-e chippeve a kutya (nem vittem oltásit)."

 

Az állatorvos KÖTELES ellenőrizni minden vizsgálat előtt, hogy a kutya be van-e chippelve és, ha nem, azt jelentenie kell.

 

Más kérdés, hogy van, hogy a gazdának kell az állatorvost egy hivatalos egészségügyi szűrés és igazolás megírása UTÁN emlékeztetnie az orvost, hogy ellenőrizze a chipet. :O :( 

De annak az orvosnak is kint van ám a váróban, hogy ellenőriznie kell és, ha nincs chip, fel kell jelentenie a gazdát...

 

 

"A chipp beültetés és a reg. a kötelező, ami igen, benne van a 3500Ft-os árban." 


Ez az egész chipezés egy pénzbeszedési akció. Nekünk is van belőle némi hasznunk, de leginkább nem a jószándékról szólt a chipezés kötelezővé tétele. Ráadásul ez csak egy ajánlott és akciós ár volt, nagyon-nagyon sok helyen kértek pénzt a kutya vizsgálatáért is (mondván csak egészéges kutyába lehet chipet belerakni) és aki ezt megette, az fizetett is, nem ritkán 5-8000Ft-ot. 

 

Itt egy idevágó idézet egy állatorvostól, aki ez előtt az e-mail előtt látott engem utoljára:

"2. Tényleg csupán 3500 Ft-ot kérhet ezért az állatorvos?

 

A Mikrochip beültetésért igen.

Ami viszont lemarad a hírekből: Csak egészséges ebnek lehet beadni a mikrochip-et, ennek van vizsgálati díja. Ez rendelőtől/állatorvostól függően 4000-6000 Ft is lehet. Az sem egy utolsó szempont, hogy a kutyust eljuttatni az állatorvoshoz, vagy kihívni az állatorvost is költség."

http://allatorvosazotthonaban.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=76%3Amichrochip-informaciok&catid=41%3Ahirek&Itemid=77

 

Csak egészséges kutyába?? A kötelező, az kötelező. És a chip nincs befolyással a kutya egészségi állapotára, sem fordítva, így nincs köze a kutya egészségi állapotának a chipelés behelyezéséhez. 
Szóval ez is egy pénzbeszedési megoldás...(meg ez által is akarták felmérni a honi állományt, de persze ki gondolja komolyan, hogy a magyarok majd rohannak chipeztetni, mert azt törvénybe írták?)

 

 

 

Anna

Előzmény: Mesi&Héra (3956)
PJRT Creative Commons License 2013.05.12 0 0 3962

Másnap meglett a gazdája!

Anna

Előzmény: PJRT (3935)
Mesi&Héra Creative Commons License 2013.05.11 0 0 3961

Ebben lehet valami! Én rettegek a gyerekektől, Héra is ugrik egy hatalmasat, ha véletlen egy is hozzáér. Most is totyogott felé egy kislány, Ő meg elszaladt. Én lyányom! :D

Előzmény: Adri'N'Eddie (3958)
Mesi&Héra Creative Commons License 2013.05.11 0 0 3960

Ez nagyon aranyos, hogy már így ismernek benneteket! :) Cápi rajongótábor. :D:D:D

Előzmény: Lizizumi (3957)
FAV 20 Creative Commons License 2013.05.11 0 0 3959

Reggelente az iskola elött megyünk el a kutyával, és 30 kéz nyul ki a keritésen, hogy simogassák egy kicsit a kutyát a gyerekek. Van, hogy csak végig megy a kezek alatt, néha benéz egy rácson, és engedi a simit.

Előzmény: Adri'N'Eddie (3958)
Adri'N'Eddie Creative Commons License 2013.05.11 0 0 3958

Jajj de cukiiiik :D És Cápi is :) <3 
Eddie is imádja a gyerekeket, amint meghallja a hangjukat, teljesen lázban van. Sokan jönnek oda, h megsimogathatják-e. Mondom, ha nem baj, h képen nyalja a gyereket, akkor nyugodtan, de ha baj, akkor ne engedjék oda :P De szerencsére aki eddig odajött, az általában azt mondta, h semmi gond, otthon is a kutyával nyalakodik a gyerek :D

Eddie úgy követi őket, mint az árnyék, nagyon érdekesek neki a porontyok. Múltkor itt volt a barátnőm a 6 hetes kisbabájával, megmutattam őt Eddienek, Eddie pedig pitizett, hogy KÉRI :D :D

Ha majd nekem lesz gyerekem, akkor tőlem felügyelet mellett nyalogathatja nyugodtan (már amíg kap mellette levegőt szerencsétlen, mert néha mi nem szoktunk :) ), de nem aggódom a múltkori téma miatt, h JRT való-e gyerek mellé. Kutya ÉS GAZDI függő. Amelyik kutya érzi a gazdin, h a baba és a gyerek aranyos és jó dolog, az jobban ellesz velük, de aki nem annyira szereti a gyerekeket, annak nyilván a kutyája sem lesz oda értük. De ez így van jól, mert legalább a gyerekeket nem kedvelőknek nem kell ott ülni számukra idegesítő kölykökkel a játszótéren a kutya kedvéért.  

Előzmény: Lizizumi (3957)
Lizizumi Creative Commons License 2013.05.10 0 0 3957

Én úgy tudom, hogy nem hozták be a törvénybe a kötelező pórázhasználatot, csak tervezték. Tehát ha eddig büntettek, akkor az csak helyi rendelet alapján lehetett és akkor eztán is. Errefelé állítólag a játszótéren szoktak grasszálni néha közteresek, dehát játszótéren jogos is. Én még nem találkoztam velük. Jah, mert nem megyek be kutyával a játszótérre? Egyébként imádom ezt az állandó gyerekzsivajt, Cápi is imádja a gyerekeket.

 

Már van egy csomó gyerek, ha meglátnak rohannak oda hozzánk hangos CÁÁÁPAAAAA! :) kiabálással, Cápi meg ezerrel csóvál  meg ráncigál a gyerekek felé. Az üres parknak nem nevezhető füves területen szoktam hagyni, hogy játszon az ilyen kutyázást igénylő kutyátlan gyerekekkel, persze állandó felügyelet mellett, sosem veszem le a szemem a Cápiról. A kutyás gyerekek egész másak, valahogy mintha komolyabb gyerekek lennének, másképp viselkednek az emberekkel és gyerekekkel is. A kutyás gyerekek közt láttam először olyat, hogy a dadogós társuk minden szavát mindig végighallgatják és mindig szívesen válaszolnak és nem szégyellik, hogy együtt sétálnak és beszélgetnek. Segítik egymást amiben tudják, aki pedig mégsem ilyen az önmagát zárja ki ebből a körből és messze elkerüli a többieket.

 

Nekem gyerekkoromban mért nem volt kutyám...?

Előzmény: Mesi&Héra (3956)
Mesi&Héra Creative Commons License 2013.05.10 0 0 3956

A chipp beültetés és a reg. a kötelező, ami igen, benne van a 3500Ft-os árban. Az állatorvos nem köteles az oltást felvezetni a chippre, ott az oltási könyv, az igazolja, hogy van-e oltva a kutya és nem a chippje.

Amúgy, amikor a legutóbb voltunk dokinál, akkor firnyákosan furmányos módon, de csak leellenőrizték, hogy be van-e chippeve a kutya (nem vittem oltásit). Bár minden orvos így járna el.

 

Ezen a póráz használata kötelező törvényen meg nem is értem, hogy miért van mindenki felháborodva. Ez eddig is így volt. Közterületen póráz használata kötelező, kivételt képez a kijelölt kutyafuttató. Büntettek is időnként, nem egyszer elővették ezt a törvényt. TÖRVÉNYT HELYI RENDELET NEM ÍRHAT FELÜL! Kecskemét város önkormányzata nem hozhat hatályos törvénnyel ellenkező rendeletet! Ott is kötelező a póráz, mint eddig is.

Más tészta, hogy egy közterest 6km-ről kiszúrni a Qvajólláthatósági mellényében, és akkor megkötöd a kutyát, és mindenki boldog, hallelúja! :D

Előzmény: Lizizumi (3955)
Lizizumi Creative Commons License 2013.05.10 0 0 3955

Igazából csak a chip beültetése kötelező nem? Mármint azt tudom, hogy az orvosnak a regisztrálásért nem szabad elvileg a 3500 ft-on felül regisztrálási díjat kérni a bültetéskor, mert ennek tartalmaznia kell azt is, de te már nem vagy arra kötelezve, hogy egy chippel hozzád kerülő kutyát regisztráltass. Idióta ország.

 

Meg volt ez a pórázas mizéria is, erről meg azt tudtam meg, hogy ugyan országosan nem vezették be, hogy kötelező a póráz, de városonként önkormányzati előírásban érvényes lehet, ezért megnéztem a kecskeméti önkormányzati előírást és a kecskeméti nem írja elő, hogy kötelező lenne a pórázhasználat, csak azt, hogy az oltási könyvet hordani kell és illetékes személynek kérésre át kell adni megtekintésre.

 

Erről egyébként rengeteg embernek tévesek vagy hiányosak az ismereteik, még az illetékes személyzetnek (közterületesnek) is.

Előzmény: Mesi&Héra (3952)
Lizizumi Creative Commons License 2013.05.10 0 0 3954

Akkor is ha félévente orvost váltasz? Már meg se kérdezem, hogy mért van egymástól különállóan több rendszer is, mert erről hosszú vitákat olvastam a fészbúkon és senki nem lát értelmes magyarázatot, hogy ezek mért nem lehetnek egy rendszeren, vagy ha már külön rendszeren vannak akkor mért nem kommunikálnak egymással. Állítólag városonként is le kéne jelenteni a kutyatartást, meg van ez a chipes rendszer, meg van az orvos saját rendszere. Na majd ha valami gond lesz ebből, akkor teszek valamit, ha kell, vagy valami ilyesmi.

Előzmény: Törölt nick (3950)
Mesi&Héra Creative Commons License 2013.05.10 0 0 3953

Csórikám! :(

De legalább ő sem dobbant többet! :)

Előzmény: Lizizumi (3949)
Mesi&Héra Creative Commons License 2013.05.10 0 0 3952

Nem kötelező az oltást felvezetni a chippre, én úgy tudom.

Előzmény: Lizizumi (3940)
Mesi&Héra Creative Commons License 2013.05.10 0 0 3951

Szoktam néha venni a fogtisztítóját, de inkább el sem olvasom az összetevőket, a kutya imádja. :D

Ha már fogtisztítás: én az éppen leforrázott, lecsőrözött csirkefejre esküszöm! Gyönyörű tiszták lesznek tőle a fogaik. Ez olcsó is, és szeretik is!

Előzmény: Lizizumi (3933)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!