Keresés

Részletes keresés

MajorDomus Creative Commons License 2022.10.15 0 1 20165

macska..

Szél ellen nem lehet pisilni.

Vagy elköltözöl vagy beletörődsz.

A többiek már eljutottak erre a szintre.

Még 8 hónapig van lehetőséged a Jegyzőhöz fordulni törvényességi felülvizsgálatot kezdeményezni. Ha az sem lesz eredményes akkor marad a költözés vagy a "bunker".

Előzmény: macskaorr (20162)
Patreides Creative Commons License 2022.10.15 0 2 20164

Elég problémás egy nagyobb házban a tartozók listájának a kifüggesztése, persze név szerint, lakásszámokat és összeget feltüntetve.

Egyrészt hatásos, senki nem szeret "közszemlén" lenni ilyen témában, másrészt teljesen GDPR ellenes, mert egy lépcsőházban idegenek is láthatják a listát.

Így aztán gyorsan felkerül egy ilyen kitett papírra a kézzel odafirkanott megjegyzés, hogy: "GDPR??"

Aztán alá egy másik vélemény, miszerint:

"Adós fizess, bmeg!!"

A jogszabályok ebben az esetben nem a tisztességesen fizetőket segítik, hanem azokat, akik szerint minden egyéb előbbre való, nem csak a villanyszámla, de az új lapostévé beszerzése is, a lakóközösség le van ejtve, az várhat, majd pereljenek, vagy akármi... Aztán az utolsó pillanatban kifizetik, és rendeben van a dolog... Egészen a következő kimaradó közösköltségig, mert akkor minden kezdődik elölről, kivárni az utolsó pillanatot a felhalmozott adóssággal, amíg már éppen beadnák a fizetési meghagyást... És akkor megint fizet az adós.

De ha kilógatják a lakásszámát, akkor: "GDPR??".

Meg: "Ezeket kéne fellőgatni, akik ezt közszemlére teszik!"

Aztán leszaggat minden hirdetményt, és percekig rugdossa a liftajtót.

És viszi fel a táska sört, amit a közösköltség "megspórolásán" vásárolt.

Az élet bonyolult, aki a szabályt betartja, nehezített pályán mozog.

hadovaja Creative Commons License 2022.10.15 0 2 20163

Majordomus,

a határozatokat ki kell tenni a faliújságra, ez törvényi előírás. 

Előzmény: MajorDomus (20161)


macskaorr Creative Commons License 2022.10.14 0 2 20162

Igazad van, de sajnos az itt lakók értetlenül  néznek rám mikor a TH TÖRVÉNYRŐL beszélek. Azt kérdezi a számvizsgáló, hogy az mi???Hát hamarosan megtudják, mikor megteszem  kellő lépést, illetve utána jártam, mert ez a közös képviselő nem mond le, nem is  szól senki neki amikor kellene, tőlem várják, kaparjam ki a gesztenyét. Hiába mondom a számvizsgálóknak hogy ellenőrizzék a könyvelését, ha azt sem tudják mi az, azért mer így viccelődni a közgyűléseken bűbájosan,. mert csak néznek mikor beszélek vele, általában jó ha a tulajdonosok közül 5-6 ember ott van. A 30 albetétből, akik fent maradnak azok szidják mint a bokrot. Mondtam, tán le kellett  volna jönnötök, és ott elmondani mi a bajotok.  Én itt állok teljesen egyedül, betegen, 70 évesen, kívülről betéve kénytelen vagyok ismerni a törvényt,  ha a jogimat akarom, na meg az épület állagát óvni. A többi meg hívogat telefonon,hogy na mi volt a közgyűlésen, mert , persze soha senki nem ér rá. Aki ott van, az meg úgy viselkedik, mintha a főnök lenne a kk. Segítettem a munkáját, míg észre nem vettem, hogy átvág.  Igen, gondoltam öszehívom a 3 embert, rendkívülit tartani, persze hogy ő is ott legyen, de sajnos akkor se ér rá senki. Akkor  meg bűbájosan rám nevet, hogy ezeknek ugyan mondhatod, nem jönnek le.Csak téged érdekel ez az egész, mert őt, meg a számvizsgálók elnökét sem. Akkor meg mi a búbánatnak vállalta??? !!! Hogy tönkre menjen mindenki ingatlanja??. Persze ebből a 70 millából is csurran neki valami, de ha tenné a dolgát, engem abszolút nem zavarna.  2 héttel a munkálatok kezdése után megbüntették nem kevés összeggel a házat, mert elfelejtette hogy területhasználati engedélyt kell kérni az önkoritól.  A baj csak az, nem fogják mekkora bajban vagyunk, sok a bérlő, őket alapból nem érdekli, a tulajdonosok meg úgy vannak vele, csak szép színű legyen a ház, és eladom. A hatóságok meg nyomják egymásra. Borzalmasan közönyösek az emberek, és a kk-ők ezzel sajnos visszaélnek. Már aki, mert nagyon sok tisztességest ismerek, kukacos lakók persze vannak, de ennk ellenére hogy én itt írogatok nem érzem magam annak. Nem könnyű leváltani, jogilag elvileg le lehet könnyen, de ahhoz pár embernek partnernek kéne lenni.Én sajnos már 2- nél észrevettem konkrétan hogy skkasztott, és menniül kellett, persze jól megbüntették őket. 

Előzmény: MajorDomus (20161)
MajorDomus Creative Commons License 2022.10.13 0 1 20161

Ha a közös képviselő túllépi a hatáskörét és nem tartja be a törvényeket,akkor le ell váltani és felelősségre kell vonni. A tevékenységéért anyagilag is felelősségre vonható. Erről a közgyűlés dönt.

.

Az a minimum jogy elszámol. Én sem teszem ki a faliujságra a határozatokat,de a közgyűlés másnapján ! mindenki megkapja a jegyzőkönyvet a postaládába! Senki sem reklamál. Negyedévenként küldök elszámolást. Aki kiváncsi rá bármikor belenézhet a könyvelésbe. Ilyen egyszerű.

Belföldi Creative Commons License 2022.10.13 0 2 20160

Ha ismeretlen tettes ellen kezdeményez  eljárást, semmi felelősség nincsen .

Nem rágalmaz meg senkit , nem vádol meg senkit, stb  személy szerint!!

Előzmény: MajorDomus (20158)
macskaorr Creative Commons License 2022.10.13 0 1 20159

De mi van akkor, ha  a közös képviselő közgyűlési határozat nélkül köt vállalkozói szerződést, illetve olyan  közgyűlési  határozat  születik, amiben megbíz egy 5 fős ad hoc bizottságot, hogy a műszaki tartalmat ellenőrizzék, a szerződéskötés tartalmáról  döntsenek, és az 5 fő hatalmazza őt fel arra, hogy köthet e szerződést. Ők meg megtették. Ha én itthon vagyok, akkor ez a határozat nem születik meg, az tuti, mert ez sztem teljesen szembe megy  th- törvénnyel. Sajnos éppen az intenzíven feküdtem szívműtét után. Olyan vállalkozót hozott ide, aki semmiféle OÉSZ -t nem tart be, igazságügyi szakértői vélemények tömkelege a kk fiókjában, ezeket ráadásul  a társasház meg is szavaztatta nem kevés pénzért.   Kohósalak házról beszélek, 42 éve folyik a ház alá a víz, mert nincs vízelvezetése. Állandóan írok neki, és ő azon viccelődik, hogy azért nem rakja ki a faliújságra a határozatokat, mert a postás megláthatja. Meg hogy mi van, ha ő kiteszi, 3 percre, és utána leveszi?? Mert azt nem írja elő a törvény hogy mikor szedje le! Ez most komoly??? Költői a kérdés tudom, azt mondta,  akkor teli lenne a faliújság, azért nem rak ki soha. Jegyzőnek írtam vagy 2 hónapja, de válasz semmi! Csak a határozatok tulajdonosoknak nem továbbításáról, a faliújságra való kitételével kapcsolatosan írtam, mivel 5 éve nem kapott senki határozatot, és a faliújságon sem látható soha semmi! 

Előzmény: MajorDomus (20155)
MajorDomus Creative Commons License 2022.10.13 -2 1 20158

De.

És meg is érdemlitek az esetek 80 %-ban.

Mindenki biztos benne hogy a képviselő lop csal hazudik,azért nem derül ki mert a Számvizsgáló Bizottság összejátszik a képviselővel.

 

Azután mikor a feljelentést követően a rendőrség lerzárja az ügyet,hogy nem történt bűncselekmény és a képviselő indit viszontkeresetet hogy lejáratás rágalmazás miatt x ft sérelemdij akkor vakaródzik az illető hogy ő úgy hallotta, neki semmi baja a képviselővel.

És miért kell neki kifizetnie a képviselő által kért könyvvizsgálat(3 évre visszamenőleg) 256 ezer ft--os díját,hiszen ő kisnyugdijas.

 

De a szája nagy és ebből megtanulta hogy a rágalmazás sokba kerül.

Előzmény: Belföldi (20157)
Belföldi Creative Commons License 2022.10.12 0 0 20157

Tehát akkor a megoldás , egy vagy több feljelentés a megfelelő hatósági  helyen ismeretlen tettes ellen,a kivánt célzattal?

Akkor biztos elindulna valami, ha alapos gyanú van . Nem ?

Sokszor a számviszgálók is eléggé buták , vagy összejátszanak a közös képvislővel???

 

Hogy lehet egy tulajdonosnak fényt deriteni , ha valami gyanús ?

Csak nem egy hosszu, hosszu procedura , kétséges kimenetellel a megoldás ??

Előzmény: MajorDomus (20155)
Patreides Creative Commons License 2022.10.12 0 0 20156

Tehát társasházakra vonatkozik, lakásszövetkezetekre nem?

Előzmény: hadovaja (20154)
MajorDomus Creative Commons License 2022.10.12 -2 1 20155

Értő olvasás?

.

Olvasd el mégegyszer amit irtam.

Betekintési jogod van,de másolatot nem kérhetsz és fevételeket sem készíthetsz.

.

Minden társasházi dokumentumot megnézhetsz! 

 

Ajánlott olvasmány : Bírósági Határozatok tára (BH)

Előzmény: hadovaja (20153)
hadovaja Creative Commons License 2022.10.12 0 0 20154

Partreides,

 

igen van. Keresd ki a th törvényben, megtalálod. A jegyző joga ellenőrizni. A jegyzőkönyv és hartározatok könyve el nem évülő dokumenmtumok. 

Előzmény: Patreides (20152)
hadovaja Creative Commons License 2022.10.12 0 0 20153

Majordomus,

 

milyen adatvédelmi ok van arra, hogy az egyik tulajfdonos ne nézhesse meg a szerződést? A közösképviselőnek mivel van több joga? Hiszen nem tulajdonos, és csak a ház megbízásából intéz ügyeket.

 

Érdekelne a jogszabályi hivatkozás. 

Előzmény: MajorDomus (20151)
Patreides Creative Commons License 2022.10.12 0 2 20152

A "Hatátozatok Könyve"... Van erre egy konkrét jogszabály, egy konkrét paragrafus, ami előírja ennek a kötelező vezetését?

És ez társasházakra is, lakásszövetkezetekre is vonatkozik, vagy csak az előbbire?

És ha nem vezetik, mi a szankció, ki ellenőrzi, és ki szabja ki a büntetést?

Előzmény: MajorDomus (20151)
MajorDomus Creative Commons License 2022.10.11 -1 1 20151

A saját ingatlanod felújitásáról azt kérsz amit akarsz,sőt te kötöd meg a szerződést.A közös képviselőnek igaza van. A szerződés adatvédelmi okokból nem adható ki.

 

Természetesen kontroll van,sőt kötelező.

Első lépcsőben a Számvizsgáló Bizottság.

Több ajánlat közül ők választanak. Legalábbis nálam, igaz az én javaslataim és ismereteim alapján.

Ha a közgyűlés elfogadta az árajánlatot mint tulajdonos  élhetsz betekintési! jogoddal.

A társasház minden iratát "megtekintheted" de másolatot nem kérhetsz csak a közgyűlési jegyzőkönyvekről és a Hatátozatok Könyvéről .

l

Előzmény: macskaorr (20149)
forgoszel Creative Commons License 2022.10.11 0 1 20150

Mindig van valaki akinek van egy ismerőse akinek az ismerőse olcsóbban megcsinálja. De érdekes módon ilyenektől sosem kapok árajánlatot. :)

Előzmény: Patreides (20147)
macskaorr Creative Commons License 2022.10.11 0 2 20149

Sziasztok! 

Társasházunknál kb 70 millás felújítás folyik. Kértem a közös képviselőt, hogy a vállalkozói szerződésből, annak mellékletéből ( műszaki tartalom) kaphatok e egy példányt, ha kifizetem  fénymásolás költségét. A válasz egyértelmű nem volt, mert ő senkinek nem adhat ebből fénymásolatot. Ez most komoly?? Nem kaphatok a saját tulajdonú ingatlanom felújításáról, egy példányt??? Nincs jogom tudni, milyen anyagokat használnak, milyen munkálatokat folytatnak a lakásomon????

MajorDomus Creative Commons License 2022.10.08 0 1 20148

A közgyűlésig bárki bármikor megteheti hiszen másolatban megkapják a meghívóval.

Eddig nem törték össze magukat a konkurrens árajánlatokkal.

Patreides Creative Commons License 2022.10.07 0 1 20147

"Nagy beruházásoknál persze kérünk több ajánlatot"

 

.

Az, hogy mi a nagy beruházás, és mi a kicsi, hát kinek hogy... :)

Itt a kétszázmilliós munkától a kétmillióson át a húszezresig bármi előfordulhat, ház, és épületnagyságtól, lakásszámtól is függ.

Egy kisebb társasháznak hirtelen egy kétszázezres számla is lehet nagy, egy nagy panelépület kétszáz lakással, ott a kétmilliós sem túl húzós... De azért nyilván indokolandó, és nem árt a közgyűléssel előzetesen elfogadtatni az ekkora munkákat.

És érdemes több árajánlatból választani itt is, ott is.

Mert utólag egy-egy lakó előjöhet azzal, hogy ő tudott volna jobbat, olcsóbban. :)

Előzmény: MajorDomus (20146)
MajorDomus Creative Commons License 2022.10.07 0 1 20146

Tudod 3 évtized tapasztalattal  ezek a gondok nem fordulnak elő. A szakik nagyon jól tudják hogy kit lehet átverni és kit nem.

.

Engem nem ajánlatos. Igaz vannak olyanok aki 20 éve dolgoznak az én házaimban. 

 

Nagy beruházásoknál persze kérünk több ajánlatot de a lakóközösségek tojnak bele csak legyen kész és ne emelkedjen sokkal a közós költség.

Patreides Creative Commons License 2022.10.07 0 1 20145

Ez rendben van, de az sem mindegy, hogy például egy adott munkát a közös képviselő kivel végeztet el, hány árajánlatból, mi alapján választja ki azt, akit végül megbíz a munkával.

Van, aki több árajánlatot kér be, és mérlegel, és utána a lakóközösségnek legkedvezőbbet (ár, referenciák, garancia, határidő) légkedvezőbbet választja.

Van, akinek bejáratott szakijai, cégei vannak mindenre, akikben megbízik, mert jók a tapasztalatai... De egy idő után ezek elszállhatnak az árakkal, tehát, ha nem kér mástól ajánlatot, rosszul teszi.

És olyan is akad, aki a megbízásért cserébe zsebbe visszakéri a pénz egy részét.

Tehát valahogy (nyilván már az árajánlatokat, és a közösképviselő döntésének a szempontjait megismerve) a közös képviselő munkájának ezt a részét is ellenőriznie kell a lakóközösség által megbízott személyeknek (számvizsgálók), és erre a sima számla és kiadás-bevétel könyvelés átvizsglálása, az egyeztetés kevés.

Az, hogy egy idő után a társasházi közösképviselő, vagy a lakásszövetkezeti vezetőség nehezebben fogadja, hogy a lakók ellenőrizni akarják, vagy kifogásaik vannak egyes kérdésekben, és eljutnak oda, hogy az őket megbízókat zavaró tényezőknek tekintik, ostoba okvetetlenledőknek, sok esetben általános tapasztalat, nyilván az emberi pszichéből fakad.

Így vannak ezzel magasabb szinteken is a közösség által megbízott "szolgálók".

A kijáró bizalom, kölcsönös tisztelet, és az ellenőrzés szükségességének elfogadása nem szabadna, hogy kizárja egymást.

És az tény, hogy a közösképviselők között is akadnak nem teljesen becsületesek, ahogyan az is tény, hogy mindig lesznek lakók, akiknek semmi se lesz jó, és a kákán is csomót keresnek, és mindenkit csalással gyanúsítgatnak.

Aki elvállalja ezt a tevékenységet, annak ezzel számolnia kell.

 

.

De a korábbi kérdésemre senki nem reagált, ha esetleg bvalakinek lenne ezirányú tapasztalata, ismerete...?

 

"Mostanában úgy mennek fel az árak, mint a rakéta.

 - Esetleg van valakinek friss tapasztalata, mennyiért vállalja festő lépcsőház kifestésének négyzetméterét?

- A másik, ahol van ilyen, hogyan akadályozzák meg, hogy a tűzeseti főkapcsolót tréfás kedvű emberek leb***ák, áramszünetet okozva ezzel az egész épületben?

- Utolsó: hogyan lehet azt elérni, hogy a tulaj bejelentse, ha kiadja, vagy ha valaki újabbaknak adja ki a lakását, hogy ne abból kelljen valamit megsejteni, hogy megint valami ismeretlen arcok járnak itt ki-be az épületbe?"

Előzmény: MajorDomus (20144)
MajorDomus Creative Commons License 2022.10.07 -1 0 20144

Ennél egyszerűbb a megoldás. Én minden negyedévben tételes elszámolást adok ki bevételek kadások közös költség hátralékok.

.

Aki nem hiszi el egyeztet időpontot eljön és megnézi. Hétfőn viszem a Számvizsgálóknak a 3.negyedévet ellenőrizni. Ha aláirták megy másolatban mibden tulajnak. Ennyi..

.

Egyébként nem kell felülni ilyen bobici féle provokácóknak. Alapból gyűlöli ezt a szakmát, korábbi sértettsége miatt frusztrált

ez szive joga,de ezzel 42 ezer embert sért meg az országban akik 4 millió embert képviselnek.

Előzmény: Patreides (20142)
Bumburnyák Creative Commons License 2022.10.07 0 1 20143

..arról már nem is beszélve, hogy ma már simán lehetőség van arra, hogy a számvizsgáló bizottság bármikor online rátekinthessen minden adatra, ami könyvelésre került, legyen szó bankszámlákról, átutalásokról, készpénzes kifizetésekről..lehet néhány elszigetelt eset kapcsán általánosítani a közös képviselőkről, de lássuk be, nem ez a jellemző, és azt is tudjuk, hogy vannak tulajdonosok, akiknek az a becsípődésük, hogy a közös képviselő lop, és ez jelenleg gyógyíthatatlan..  :-)

 

Előzmény: Patreides (20142)
Patreides Creative Commons License 2022.10.06 0 1 20142

Ezért van a számvizsgáló bizottság, vagy az ezzel a feladattal megbízott lakó. Ezeknek korrekt kapcsolatot kell tartaniuk a közös képviselővel, de nem szabadna "haverkodni" vele.

Kötözködő, rosszindulatú, vagy kissé ostoba lakó sok helyen akad, de van úgy, hogy pont nem ez a helyzet, mert igaza van... Mindenki a saját helyzetéből adódóan elfogult valamennyire, és a saját érdekeit védi.

Viszont a közös képviselő azért kapja a pénzt, hogy a lakóközösség érdekében dolgozzon, tehát, ha egy lakónak baja van, azt át kell gondolnia akkor is, ha először kapásból inkább lehülyézné a lakót, és ostobaságnak nyilvánítaná a panaszát. Aztán, ha a számvizsgálók is azt mondják...?

Bár, ugye, kisebb társasházban nincs is ilyen bizottság.

A lakók meglopása... Nyilván bvannak ilyen esetek, a közös képviselő lelép egy rakás pénzzel... De normális esetben a ház bankszámlájáról havonta bemutat a számvizsgáló bizottságnak, vagy egy kijelölt lakónak egy másolatot, nem ez a normális? Így ellenőrizni tudják, kifizet-e mindig minden számlát, és mire költi a pénzt.

De sok helyen maguk a lakók veszekszenek egymással, ilyenkor  a közös képviselő a feje tetjére is állhat, mindig lesz, akinek nem tud megfelelni.

Előzmény: bobici (20141)
bobici Creative Commons License 2022.10.06 0 2 20141

Jahh, tudálékos meg kötözködő lakók...nyilván, aki vállalkozónak megy, rühelli ha ellenőrzik vagy kritizálják, hiszen a fönöknélküliség a lényeg. Okosabb nem is lehet egy lakó se, csak tudálékos. 

Szakmai alázat is van a világon, még a Nobel díjas kutatóknál is.

Előzmény: forgoszel (20138)
Patreides Creative Commons License 2022.10.06 0 2 20140

Na, üdvözlet mindenkinek!

Mostanában úgy mennek fel az árak, mint a rakéta.

Esetleg van valakinek friss tapasztalata, mennyiért vállalja festő lépcsőház kifestésének négyzetméterét?

A másik, ahol van ilyen, hogyan akadályozzák meg, hogy a tűzeseti főkapcsolót tréfás kedvű emberek leb***ák, áramszünetet okozva ezzel az egész épületben?

Utolsó: hogyan lehet azt elérni, hogy a tulaj bejelentse, ha kiadja, vagy ha valaki újabbaknak adja ki a lakását, hogy ne abból kelljen valamit megsejteni, hogy megint valami ismeretlen arcok járnak itt ki-be az épületbe?

macskaorr Creative Commons License 2022.10.06 0 1 20139

Tisztelt fórumozók! Bár nem  vagyok közös képviselő, a sűrűn változó törvényt azért ismerem. Hitelt szavazott meg a társasház közössége, hogy el tudjuk végre kezdeni a 30 albetétes társasház felújítását. Határozatba azt írta a jkv vezető, ill a közös képviselő, hogy megállapodtak egy keretösszegben, amit a ház felújítására fordítanak. meg azt hogy feláll egy lakókból álló bizottság 5 tagú, akik valamennyi értenek a műszaki dolgokhoz, bár nem a szakterületük, és egymás között egyeztetik azt a műszaki tartalmat, műszaki leírást amit a közös képviselő műszaki ellenőr barátja adott meg közgyűlési határozat nélkül. Ugyanis egyetlenegy vállalkozó nem igazodott el rajta a szakmaiatlanság miatt, és persze a műszaki ellenőrnek nincs is ilyen jogosultsága, tervezéshez semiképpen. Tehát a határozat így szól, 5 ember egymás között átbeszéli a rossz műszaki tartalmat, valamint  felújítára szánt keretről. Az igazságügyi szakértők közel 4 milláért  leírták, mikor mit kell tennük és milyen sorrendben!! 4millióért lapul a fiókjában.Én abból is kértem példányt sokadjár adott.  . Azt már elfelejtette beletenni a határozatba, hogyha már végleges a műszaki tartalom, és kiválasztottak legalább 2 kivitelezőt, akkor a társasház elé viszi a bizottság, és mi megszavazzuk. Egyszecsak felállványozták a házat, megjelent egy kivitelező, akit még az 5 ember sem szavazott meg, és a mai napig nincs végleges műszaki tartalom. Ez a vállalkozó nem építész hanem egy borász ember, akinek a fia most jár az építőipari főiskolába. Emberünk belekezdett a munkába, mert a közös képviselő megkötötte vele a vállakozói szerződést közgyűlési határozat nélkül. Eszméletlen módon rabicháló nélkül vakolják nagyon kevés helyen a falat  valami olyan jellegú proficant vakolóval,  ami ugye a kohósalak falra nem jó, mert nem lélegzik, ragasztó ez tulajonképpen  azzal javítgatja a falat, és utána vakolja  A vízelvezetést a kohósalak épületnél meg sem valósítják, előzőleg 4 igazságügyi szakértő írta le ha nem tesszük meg, össze fog dőlni az épület, ugyanis mi a közúttól 2 méterrel  alacsonyabban vagyunk . A tök gombás, penészes északi külső falamat meg simán ezzel a habarcccsal akarja javítgatni,  mert szerinte az nem penészes, holott azt is leírták nem kevés pénzért igazságügyi szakértők, hogy azonnali hatállyal a rohadó gombás vakolatot le kell verni, és fertőtleníteni,. majd újra vakolni! sajnos éppen szívműtéten voltam a kórházban, ha én itthon vagyok, ilyen határozat nem születik: Összefoglalva senki nem hatalmazta fel őt hogy csináltasson egy műszaki leírást egy barát ismerőssel,határozat sehol. Nincs közgyűlési határozat arról sem, hogy kössön bárkivel vállalkozói szerződést. Most azt mondogatja hogy az 5 ember  Igen 5 ember beszélget egymás között egy szakmaiatlan műszaki tartalomról, meg a hitelfelvételről. Ennyi a határozat. És a fundamentáól megkapta a 10 millás hitelt a ház. Sokan befizették egy összegben a rájuk eső részt ezért csak ennyi a felvett összeg, Májusban vettük fel, amikor még tényleg csak annyi volt, hogy indul  a felújítás. Nincs határozat arról hogy ki adjon műszaki leírást, kivel kössön szerződést, és neki sincs a házzal megbízási szerződése. Bíróság felé nem tudunk fordulni egy ilyen határozattal, meg  a 60 nap is lejárt már. Mi a bánatot tudunk csinálni??? Ja, és a legfontosabb, közgyűlési határozatot senkinek nem ad soha, nekem minden alkalommal ott kell fenyegetőznöm az ajtaja  a előtt hogy adjon, a faliújságra sem helyezte ki még soha a határozatokat. Kihez tudunk fordulni egy ilyen nem kicsit káoszos helyzetbe?? Grancia sincs sehol a szerződésben, azt sem  ossza ki, a sokadik fenyegetésemre nekem átküldte. Mikor már a hatósággal fenyegetőztem. Kb egész budakeszi társaházát ő kezelte eddig, most kezdik pár helyről eltávolítani. Kihez fordulhat a ház egy ilyen helyzetben???

forgoszel Creative Commons License 2022.10.01 -4 2 20138

Azt is számold hozzá, hogy  bírni kell idegekkel a hozzád hasonló tudálékos és akadékoskodó tulajdonosokat is, akik szerint a közös képviselő lop, csal, hazudik, nem csinál semmit. Ráadásul 10-ből  8 háznál tuti van egy ilyen, vagy még ilyenebb. Na én ezért számolok már mindent duplán, mert ezt meg kell fizetni.

Előzmény: bobici (20133)
MajorDomus Creative Commons License 2022.10.01 -2 1 20137

És bárki megpróbálhatja...

Bumburnyák Creative Commons License 2022.10.01 -2 1 20136

..kérlek ne általánosíts, és ne szapuld itt a szakmát..egy háznak, legyen kicsi, vagy nagy, joga van képviselőt választani és elcsapni..akár indoklás nélkül is..tehát a döntés a tulajdonosok kezében van..

Előzmény: bobici (20133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!