Keresés

Részletes keresés

Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82282

Ezt én nem kívánom lefordítani. Már mondtam. Ne állj be ebbe a sorba. Nem vagy Te olyan. :)

Előzmény: yenoee (82281)
yenoee Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82281

Az Uf -et hogyan fordítanád le? :)

Előzmény: Repcés (82279)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82280

;) Ni má. Köszi. 

Előzmény: fargo (82278)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82279

Ne állj be a sorba mert nem vagy Te olyan. :) Nyilván hivatalosan U érték a neve, de egymásközt ha azt mondom hogy az ablakom 0,5 k-s akkor Te nagyon is tudod hogy én miről beszélek. Ehhez képest Tákó most felveszi a telefont és megkérdez valakit. :)))

A keretet hazsnálja a szakmai is. Akkor használja, amikor egy mondaton belül kerüli a szóismétlést (gondolom ez nem új). Mindezektől függetlenül amikor nincs szóismétlés akkor tok/tokszerkezet a szóbanforgó hómi neve és amikor a nyílórészről beszél egy szakember akkor ráma, nyílószárny, nyílórész, nyíló az amit használni helyes. Öreg asztalos rutinok - és a hozzájuk tartozó általuk kinevelt szakembergárda - pedig egységesen rámának hívják a fábólkészült ablakszárnyat.  

Előzmény: yenoee (82276)
fargo Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82278

Keret, meg a kis faxom :-D

 

Az ablaknak van szárnya, ami nyílik.

Van tokja, amire a szárny csukódik.

A "keret" az pedig már rég nincs, ugyanis azt a régebben a falszerkezetbe épített nyers léc- vagy deszka keretre használták, amihez a tokot rögzítették, de ez ma már nem járatos, kivéve a korhű, műemléki jellegű szerkezeteket*. Aki a nyílászáró iparban ma "keretként" emlegeti a szárnyat, az a:

-- Tákó féle nagypofájú szakbarbár, aki a xaros műszaki diplomája meg valamelyik fingszagú posztkádárista tanszéken eltöltött néhány éve mián vátesznek képzeli magát minden műszaki témában. :-D

-- Az iparba kívülről beejtőernyőzött laikus. ("Ablakgyáram van, baxod, te ne dumálj!")

-- Meg a témához teljesen zöld "szakfordító", aki a "Fensterrahme" szót gondolkodás nélkül "ablakkeretnek" fordítja. Höhö :-DDD

 

*Esetleg kivételt képezhet a nálunk jobbára ismeretlen angolszász tolóablak, eredeti nevén "sash window", na ennek egyik szerkezeti elemét, ezt a bizonyos "sash" nevű fix vagy sikló panelt nevezik "keretnek", de erről tik nem tudhattok :-P Csak aki mondjuk hosszasan tanulmányozza a viktoriánus és György-korabeli (nálunk kb klasszicista, de csak kb) építészetet...

 

tcaoe Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82277

Azt világosan értem, hogy mit erőltetsz, de akkor menj már vissza oda, amibe belekötöttél, aztán értsd meg végre.:)

 

(Én meg tudom, hogy a kenguru erszényes. Vagy mi.)

Előzmény: Repcés (82274)
yenoee Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82276

Amennyire tudom, a k érték U lett mostanság, a ráma meg valami margarin.

:P

A keret elsősorban az, ami a népeknél a leginkább hiányzik egy jó ablakra.

:)

 

Egyelőre ennyit szeretnék mondani.

Ha kíváncsi vagy, akkor viszont kérdezz nyugodtan.

Előzmény: Repcés (82271)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82275

Gondolod hogy egy ilyen faszlóbálós tesztoszteronos duma majd segít elfeledtetni itt bárkivel is a hülyeségedet? :)

Előzmény: tcaoe (82273)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82274

Nem feszít a keret semmit. A ráma tart. Tartja az ablaküveget és a tokszerkezet pedig a rámát az üveggel együtt. "Hátaztakurva", de logikus. A link alatt pedig amit küldtem tökéletesen látható, hogy mitől is szerkezet a tok. Így tehát küldenem nem kell semmit, mert a fejedet helyetted már nem használhatom. 

Tudtam hogy elő fogod venni a könyvelős kártyádat (éppen úgy mint a ahogyan azt a bizonytalan nemi beállítottságú ügyvéd úr is mindig teszi), de tudnod kell hogy a jövedelmet biztosító szakma és a kiterjedt érdeklődési kör az csak tifelétek fedi örökké egymást. Ez az az izé amitől én könyvelőként tudom, hogy a Norma Diamonnd Line 308-as legjobb szórásképet mutató magja 10,89* gramm a chey tac 408-nak pedig 27,15 g, pedig a számvitelnek sem a tartozik sem pedig a követel oldalához nem kötődik ez az adat. Igaz nekem a rönkhasító gatterről nem a rönkhasító baltagép jut elsőre az eszembe, mint Neked hanem az a 2 emelet magas keretes fűrész amellyel fürfát** gyártanak és ezzel összefüggésben hozzád hgasonló módon még homályos hülyeségbe sem kezdek holmi gyalkugépekről hablatyolva. ;)

Ennek a tulajdonságomnak mentén tudom azt is hogy a korszerű nyílászárók esetében 1,1 k-s üveghez elég a 68-as tok és rámamélység, de ha 3 rétegű üvegezést akarok akkor föl kell mennem 78-ra. Azt is tudom hogy a gerébtokos ablaknál ez 42-43 mm.

Az ablakok területén már ha nem haragszol nem villognék tovább. Remélem már lejött hogy ölég kiterjedt a tudásom.  A cukrászatban is nehéz engem holmi hülye diumával megvenni például a foundant-ot nem csak szemre tudom megkülönböztetni a marcipántól, hanem azt is tudom hogy mi az egyes a kettes és a hármas marcipán. Sőt! Csináltam is már ezek segítségével tortákat, pedig az sem a szakmám.

Te meg sokadszorra megint csak abba a hibába estél, amikor vitába szállsz velem, hogy belenézel az alsógatyádba és beírod az amit ott láttál. 

 

 

*a Norma honlapján csak 10,9 lesz ez az érték, de én tudom ahhoz képest a frankót is ;)

**hülyéknek: fűrészáru (deszka, palló, stb)

 

Előzmény: tcaoe (82270)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82273

Te kissé jobban kevered itt a dolgokat, mint bárki hihetné.:)

Előzmény: Repcés (82271)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82272

Mindegy. Értem hogy mire gonolsz. ne mentegetőzz. A kívülállóknak meg mindegy.

Előzmény: vikiviki (82268)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82271

Ölég baj az. Ugyanis van neki rendes neve. Képzeld el amikor megveszed az ablak keretet és mivel Herr Tákó haverjánál vásárolsz ezért kapsz majd egy kapcsolt gerébtokos szerkezetet. Az ugye nyilvánvaló hogy egy passzív házhoz ez kurvára kevés, hiszen oda minimum 7 légkamrás tok- és ablakráma szerkezetre van szükség három rétegű üvegezéssel amelyben a fém távtartók alkamazása azért tilos, mert csak így lehet lemenni 0,5-0,7 k körüli hőszigetelési értékre no és alapfeltétel kívül belül a LOW-E bevonat is a hő illetve az UV sugárvédelem miatt. Mindezt csak úgy "keretnek" hívni tényleg súlyos. Fogalmazzunk úgy hogy az általad olvasott műleírásban olvasható keret kifejezés hanyag  és vagy pongyola fordítás eredménye. No de ne is csodálkozzunk, hiszen a szakemberképzés kontár színvonala körülbelül így jelenik meg a szakirodalomban.  

Előzmény: vikiviki (82267)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82270

És ez hogy is mond ellent bárminek, amit leírtam?:)

(Bár, beleélve magam a helyzetedbe, ha könyvelő lennék, fogalmam sem lenne, hogy mi a különbség a tok és a tokszerkezet szavak jelentése köztött. Ha linkelnének egy leírást, ami a tokszerkezeteken belül taglalja a tokokat, akkor azért tán már derengene. De ha én linkelném, akkor még tudnám is.:P)

 

Hagyjuk már ezt a romantikát, az asztalos azt a szót használja, amit megszokott. Itt pl. valszeg a keretet fogja, mert neki a csizmán van a ráma. Ne keverjük ezt a szakszavakkal.:P

 

Ezt te ugye egyáltalán nem érted? Az üveget a keret feszíti meg. Pedig mikor beszerelték, akkor még nem feszült. Hátaztakurva, mik vannak.:)

Előzmény: Repcés (82269)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82269

Ém meg elmentem a bme.hu-ra és beírtam: "tokszerkezet" és ezt kaptam:

 

http://www.met.bme.hu/SZAKIPARI%202009/10%20PDF.pdfIgaz nekem nem kellett ezért telefonálnom sehova, mert bent volt a fejemben, de hát a hülyéket valahogy csak le kell gyakni és az a wikiből gázos lenne. :)

Ha figyelmesen nézegeted az ábrákat akkor bizony kiderül hogy miért nem csak tok a neve. ;)

A ráma szakmai elnevezés megkeresését már rád hagyom. Egy biztos. Én nem műanyag nyílászáró gyártó haveromtól kérdezném meg ezt a dolgot, hanem hazafelé haladtamban az első asztalosmesternél. Hátha a fából készült ablak nyíló elemét a szakma (amelyik gyártja a fából készült keretedet) tényleg úgy hívja-e mint ahogyan én mondom.  

Ezek mellett pedig nem kell sok ész ahhoz, hogy a feszítés nem lehet az üveg illetve az üveggel kapcsolatos technológiák része. Ha az üveget feszíted akkor feszültség keletkezik benne és ennek okán az egyszer ki is fog törni.

 

De egészen nyugodtan csak vitatkozzál. :)

Előzmény: tcaoe (82266)
vikiviki Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82268

darmstadt. írni meg nem tudok:)

Előzmény: vikiviki (82267)
vikiviki Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82267

Na már most itt van mellettem a darmsradri passzívház intézet minősített passzívház tervező tananyaga, ahol kb. 80 oldal szól az ablakbeépítésekről. Következetesen "keret"-nek írja az ablakkeretet, pedig elég műszaki a könyv a kismillió számításával meg képletével:)

Előzmény: Repcés (82263)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82266

Megkérdeztem akkor most a kispajtásomat, ha már egyszer egy nyílászáró gyárat vezet, meg van egy sajátja, amit nem ő vezet.

 

- Joe, hogy hívjátok azt az izét, amiben az üveg van?

- A keretre gondolsz?

- Arra.

- Ki magyaráz már megint marhaságokat?

 

:)

 

A ráma, az a keret egy másik neve.

Egyébként konkrétan a kép és tükörkeretek neve.

Oszmer a helyi üvegező-képkeretező, akinél hited szerint a böcsek köve van, úgy hívja, nem tuti, hogy az az igazság. :)

(éshát a tok sem szerkezet, de ez már végképp sok lenne)

Más hülyeség?:)

Előzmény: Repcés (82263)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82265

Voltam máma a Vámosoknál egy vizsgálaton. Végigröhögtem az egészet. Egységsugarú az egész hóbelevanc a fejétől lefelé. De legalább jó hangulatuk volt. :)

Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82264

Ne spilázd mert a hozzáértők még kiröhögnek. :)

Előzmény: tcaoe (82262)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82263

Ablak nyílászáróról veszélünk. Ennek két fő eleme szakszerűen a következőképpen került megnevezésre. Amit befalaznak az a tokszerkezet és ami nyílik az pedig a ráma. Kerete csak a képeknek és olykor a tükörnek van. No persze a nők és az ügyvédek is keretnek hívják az ablakrámát, de azt megértjük mert nem műszaki vonalon nyomulnak, no meg második esetben a nemi irányultság is erősen kétes. Node kend egyik sem. Ne vitatkozzon, hanem örüljön hogy volt aki legalább kiigazította.  ;)

Előzmény: tcaoe (82259)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82262

Jenő érti, hogy mirű van szó, meg én is. Ezé vagyunk mi műszakiak.:)

Neked nem kell, olyan húsz éve kihalt szakszavakat használsz, amilyet akarsz, a bölcsész lányoknál simán bejöhet.:)

(Az üveg meg nem vezeti az áramot, azaz mindig feszültségmentesen szereled.:P)

Előzmény: Repcés (82260)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82261

Jobbról mindig kisebb a simli. 

Előzmény: Inner Circle (82242)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82260

Hujuj. :D Ez egyre jobb! Most pedig a "tartja" volt az a szó. Már régen rossz ha az ablakráma feszíti az üveget, ugyanis abba csak feszültségmentesen szabad az üveget és vagy az üvegszerkezeteteket szerelni.  

Előzmény: tcaoe (82241)
tcaoe Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82259

Nem. Az üvegezés pl. fémszerkezeten van. Ami amúgy szintén egy keret, de semmiképpen sem kell ebbe neked belekavarodnod.:P

Előzmény: Repcés (82257)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82258

Ez meg itt a másik nagy műszaki beállítottságú kolléga. :D Mijazhogykeret' bazge?

Előzmény: yenoee (82240)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82257

"pedig fakeretesek."

 

Khm... Faszerkezet az a szó amit eredetileg kerestél.  :)

Előzmény: tcaoe (82239)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82256

Köbö. Ez a négyes metró jobbról.

Előzmény: yenoee (82237)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82255

Ez meg itt az utóbbi 4 év vicce. Ezen a pénzen egy nagyhalom bedőlni készülő devizahitelest lehetett volna megmenteni úgy, hogy megveszi az állam az ingatlanjaikat a jelenlegi "piaci" nyomott áron és aztán odaadja olyanoknak bérlésre akik már bedőltek. Ezzel szemben házanként 3*szoros beruházási költségen még oskola sem sikeredet az útról meg a járdáról már nem is szólva. Ráadásul az egész település depis. Aki ezt a "megoldást" kitalálta az akár még kőmívesnek is elmehetett volna annyira sok IQ-ja van. 

Előzmény: Törölt nick (82236)
Repcés Creative Commons License 2013.02.19 0 0 82254

Ki sem ajánlották a forint hitelt. Sőt! Lebeszélték róla a hitelfelvevőket. De hát érteeeed a hitelfölvevő=spekuláns.

Előzmény: Törölt nick (82235)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.15 0 0 82253

pedig probalok ugy tenni mintha ferfi lennek :)

Előzmény: ath (82252)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!