Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.27 0 0 71800

Holnap már Négysánc kvali. Hű, de jó lesz. :D Bár itt Gödöllőn havazik, de sokáig nem marad meg ez az égi áldás! :( Nem is tudom, hogy kinek örülnék idén, ha győzne. A norvégoknak jó csapatuk van, a németek és az osztrákok mindig jó ugrókkal állnak fel. Sajnos a finn és a szlovén áldás most nem lesz jellemző. A lengyelek remélem nem esnek ki...

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.27 0 0 71799

Nagy tragédia lenne lengyelek nélkül ez az esemény! :(

Előzmény: adammalysza (71798)
adammalysza Creative Commons License 2020.12.27 0 0 71798

Klemens Muranka covidos, a lengyelek egyelőre találgatják csak, hogy a többiekkel mi lesz (ha karantén, akkor Kamiléknak ez a turné kuka...).

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.27 0 0 71797

Én még egy K10-es sáncról sem mernék leugrani! Mindig az Eddie a Sasról készült film jut az eszembe. Nem akarja senki sem, hogy a darabjaimat összekaparják utána! :D

Előzmény: Veszpremi (71796)
Veszpremi Creative Commons License 2020.12.26 0 1 71796

Akkor kezdjük a próbaugrásokat? Részemről fő az óvatosság :)

Több, mint 10 évvel ezelőtt a Kőszegi Magyar Bajnokságon Gellér Laci barátommal (innen is üdvözlöm, egy nagyszerű Ember, itt relleg-ként szokott írni, sajnos régen) néztük a versenyt, mikor mondom neki, arról a pici sáncról csak le kéne ugranom! Erre mondta: a mi korunkban már vigyázni kell a térdre, nem elég rugalmas ahhoz. Nos, itt ért véget az el sem kezdett síugró karrierem :( 13 éve volt.

Előzmény: Törölt nick (71795)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.26 0 0 71795

Hamarosan Négysáncverseny. Már elkezdtem rá a hangolódást! Ez az óév és az újév legjobb sporteseménye! De azért a Dakar-rali vagy a Darts Vb is nagyon ott van a szeren! :)

Veszpremi Creative Commons License 2020.12.19 0 0 71794

Ma csak a 2. menet volt kb. egyenlő körülmények között. Tényleg pár ugró nem a formája miatt még a 2. körig sem jutott el. Ez sosem tesz jót egy versenynek. Így a 2. körben ott sem voltak, nem tudtak javítani. Sajnos idén nem először fordul elő efféle baki. Az átlagszélből még meg sem mondható, hogy a sánc mely részén volt kedvezőtlen a széljárás, ehhez részletes széladatok kellenének. Nem tudom, a versenyzők ezt megkapják-e verseny után, egyáltalán rögzítik-e?

A svejci kamerákat hosszú évek óta szidom, érthetetlen, bár a mostani valamivel (kicsivel) jobb.

Előzmény: Kalóz80 (71792)
adammalysza Creative Commons License 2020.12.19 0 0 71793

Ebben a kameraállásban az a vicces, hogy néhány éve amikor a sáncot átépítették direkt változtattak rajta, hogy jobb legyen, mert máshonnan is volt ilyen visszajelzés (mondjuk a régi engelberginél, de tényleg csak annál, szerintem jobb ez a mostani). Valószínű a svájci tévénél lehet valakinek valami fejlövése, mert a nyári GP-n Einsiedelnben ugyanilyen borzasztó szögből mutatják az ugrásokat. Pedig ott aztán még fák sincsenek közvetlenül a lejtő mellett, lehetne bárhol a kamera. :D

Kalóz80 Creative Commons License 2020.12.19 0 0 71792

Még mindig jobb a stabil, folyamatos hátszél, mint az amikor egyébként gyengének számító ugrók bevitorláznak egy hirtelen jött szembeszélnek köszönhetően! Kicsit az első sorozat vége volt necces , mert ott néhány ugrónak tényleg nagyon fújt ! Ezt a sáncot amúgy nem igazán szeretem, a kameraállásból egyszerűen élvezhetetlen! 
Örülök a szép polák szereplésnek és annak , hogy nem N.G. közvetített, akit egyszerűen borzalmas hallgatni!

adammalysza Creative Commons License 2020.12.19 0 0 71791

Na, azért nem volt rosszabb, mint egy hasonszőrű verseny szembeszéllel, egyszer mehet egy ilyen is, ezzel is kell tudni mit kezdeni. (Persze lehet mondani, hogy Kamil miatt elfogult vagyok :))

Előzmény: Veszpremi (71790)
Veszpremi Creative Commons License 2020.12.19 0 0 71790

Teljesen irreális körülmények egy versenyhez.

Előzmény: adammalysza (71789)
adammalysza Creative Commons License 2020.12.19 0 0 71789

Ez a verseny eddig... :D Ha így megy tovább, felfele fogy el e beülő :D

adammalysza Creative Commons License 2020.12.15 0 1 71788

A héten csütörtökön-pénteken rajtol a női VK Ramsauban, magyar részről egyelőre szerény reményeink lehetnek, de azért jó lesz újra versenyezni látni Virágot:

https://siparadicsom.blog/2020/12/15/elkezdik-a-lanyok-is-a-heten-ramsauban-rajtol-a-noi-siugro-vilagkupa/

Tomi-FTC Creative Commons License 2020.12.15 0 2 71787

A fírsánc dátumilag marad ugyanúgy mint eddig? 

Azt hiszem senki nem hitte volna, hogy lesz az életünkben olyan, amikor 0 néző lesz a helyszínen.. :((

Emlékszem még gyerekkoromban mindig csodáltam, hogy ah ez a négysáncverseny micsoda ünnep a sógoroknál meg a németeknél.. 

adammalysza Creative Commons License 2020.12.14 0 3 71786

Az oldalunkon újabban próbálkozunk véleményposztokat is írni a hétvégék után, most Planicáról bőven volt mit, úgyhogy ezt merem kicsit reklámozni:

https://siparadicsom.blog/2020/12/14/recept-egy-emlekezetes-vilagbajnoksaghoz-planicai-jegyzetek-a-rajtlista-masik-oldalara/

Veszpremi Creative Commons License 2020.12.13 0 0 71785

Zseniális húzás volt! Én a ZDF-en néztem, hogy fürödnek be a németek :) A 2 polák sztár meg monnyon le (Stoch és Kuba)!

Eisi-nél a rossz érkezését (majdnem bukott) 18 pontokkal honorálták, ezt nem értettem miért annyi.

Előzmény: adammalysza (71784)
adammalysza Creative Commons License 2020.12.13 0 1 71784

Alex Stöckl egy zseni és kész! Ilyen edzői húzást mint ez a módosítás Granerudnél, amivel belezavarta Horngacher abba, hogy a 10-esből küldje le Geigert nem tudom mikor láttam utoljára. Látszott, hogy számol fejben, tudta hogy ott azért nagyot kell ugrani (HS*0.95 228 m!) és hogy így és csak így van esélyük. Horngacher szintén nem egy gyenge szakember, de itt most alulmaradt. 

janisch Creative Commons License 2020.12.13 0 2 71783

A skijumping.pl egyik cikk-kommentjében pár érdekes statisztika található a planicai XXVI. Sírepülő Vb egyéni versenyéről:

Virtuális csapatverseny végeredmény:
1. Németország 3295,1 pont
2. Norvégia 3205,2 pont
3. Lengyelország 3183,9 pont

A legidősebb versenyző: Piotr Żyła POL (33 év, 10 hónap, 25 nap)
A legfiatalabb versenyző: Danil Sadrejev RUS (17 év, 7 hónap, 4 nap)
A legmagasabb versenyző: Jevgenyij Klimov RUS 186 cm
A legalacsonyabb versenyző: Yukiya Sato JPN 159 cm
A résztvevők országai kontinensenként: 11 ország Európa, 2 ország Ázsia és 2 ország Észak-Amerika
A verseny leghosszabb ugrása: Markus Eisenbichler GER 247,0 m
A verseny legrövidebb ugrása: Sander Vossan Eriksen NOR 172,5 m
A verseny legnagyobb szélkompenzációja: Artti Aigro EST (+9,9 pont, III. széria)
A verseny legkisebb szélkompenzációja: Mihail Nazarov RUS (-8,6 pont, I. széria)
A legnagyobb elugrási sebesség: Michael Hayböck AUT (105,3 km/h)
A legkisebb elugrási sebesség: Eetu Nousiainen FIN (103,2 km/h)
A legmagasabb stíluspontszám: Karl Geiger GER (57,5 pont)
A legalacsonyabb stíluspontszám: Sander Vossan Eriksen NOR (44,0 pont)

Veszpremi Creative Commons License 2020.12.12 0 0 71782

Na, ez elvárható volt. Elvégre rengeteget invesztáltak ebbe a VB-be. Hazai pálya! De szép is volt, mikor anno a topiktársakkal voltunk ott a VB-n! Rég volt sajnos!

Előzmény: adammalysza (71781)
adammalysza Creative Commons License 2020.12.12 0 0 71781

Sok értelme nincs az biztos. Ráadásul szerintem értelmezés kérdése, hogy így van-e vagy sem (ld. 454.3). https://assets.fis-ski.com/image/upload/v1604593321/fis-prod/assets/ICR_Ski_Jumping_2020_clean.pdf
Itt mondják ki, hogy sírepülésben az előugrók nem indulhatnak a versenyen. Viszont 401.2.4. szerint a zsűri a nem kvalifikált versenyzők közül kijelölhet további előugrókat a nem kvalifikált versenyzők közül (ahogy ez amúgy bevett gyakorlat más hétvégéken is) rájuk az előző szabály nem vonatkozik. Viszont itt ugye ott került porszem a gépezetbe, hogy Prevcék nem kiestek a kvaliban, hanem nem nevezték őket a 4-es limit miatt. Amúgy végül kaptak engedményt a szlovénok, úgyhogy holnap P. Prevc lesz a negyedik emberük.

Előzmény: Veszpremi (71780)
Veszpremi Creative Commons License 2020.12.12 0 1 71780

Micsoda marhaság már ez? Aki az egyéni kvalin előugró, ő nem ugorhat a csapatban? A fis-re is ráférne némi gatyába rázás.

Előzmény: adammalysza (71779)
adammalysza Creative Commons License 2020.12.12 0 0 71779

Hát a szlovénok nem tudom fognak-e... Tegnap kiborult a bili a csapatban, Timi Zajc az instagramon nyíltan kritizálta az edzőket, amire kirakták a csapatból, ma reggel pedig Gorazd Bertoncelj is távozott Planicáról, elvileg Robert Hrgota irányít majd a hétvégén. Hogy utána mi lesz az még kiderül.

 

Ja és amúgy Zajc nélkül jelen állás szerint nincs szlovén csapat vasárnapra, mert P. Prevc és Ziga Jelar, akik szóbajöhetnének a kvali alatt előugrók voltak, így elvileg ők már nem szállhatnak be, bár elvileg a szlovénok győzködik a FIS-t hogy tegyen engedményt. 

Előzmény: Veszpremi (71778)
Veszpremi Creative Commons License 2020.12.12 0 0 71778

Tegnap csalódás volt a norvég és a szlovén csapat. Ma lehet javítani. Geiger szerintem sokunkat meglepett. Lehet, hogy kapott valami felemelő szelet? Átlagszélben alig voltak különbségek. Ma kiegyenlítődhetnek a viszonyok, ezért kell a 4 ugrás.

Tomi-FTC Creative Commons License 2020.12.12 0 0 71777

Régebben Schmitt volt ilyen, mint most Tande, hogy a próbán mindig brillírozott, aztán meg... :(

zbigniew Creative Commons License 2020.12.12 0 0 71776

Tande rövid időn belül már másodszor vezetett meg. Megfigyeltem, hogy neki a próbaugrásai általában jól sikerülnek, a legjobbak közt van, aztán a versenyen rendre betlizik... nagyon kiszámíthatatlan... :(

Előzmény: janisch (71773)
Veszpremi Creative Commons License 2020.12.11 0 0 71775

Az első sorozatban én is ezt gondoltam. Az a megbillenés Hayböcktől a fene tudja, hiba volt, vagy kapott valami oldalszelet? Inkább tán hiba lehetett. Kár, hogy az utolsó néhány ugrónak hátszele lett, ez ilyen szoros versenyben sírepülésben fontos tényező, befolyásolja a sorrendet. Elment volna egy likkal hosszabbítani.

Előzmény: janisch (71773)
Veszpremi Creative Commons License 2020.12.11 0 0 71774

Nekem már minden időpont jó :) De van szolidaritás, az este lenne a tökéletes.

Előzmény: adammalysza (71772)
janisch Creative Commons License 2020.12.11 0 0 71773

Lehet, hogy Hayböck a próbán lőtte el az egy - ennyi ugrásból azért mindenképpen várható - "gyengébb" ugrását, és ezzel betett a tippmódosításoknak is?!

 

Ami sajnos Kamilnál az első sorozatban figyelt be.

adammalysza Creative Commons License 2020.12.11 0 0 71772

Nekem csak egy kifogásom van, hogy ha már van világítás, miért nem kezdenek kicsit később legalább hétköznap, hogy ne munka után kelljen a tegnapit meg a mait is visszanéznem.
Amúgy a kvali alapján sokan vannak közel hasonló szinten, úgyhogy jó kis verseny lehet belőle.

Előzmény: Veszpremi (71771)
Veszpremi Creative Commons License 2020.12.11 0 0 71771

Planica nagyon kitett magáért erre a VB-re! Jó lesz nézni. Sajnos nézők nélkül. Pár ezer nézőt beengedhettek volna simán.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!