Keresés

Részletes keresés

F_R_D Creative Commons License 2001.12.24 0 0 517
Üdv megen'...

Úgy néz ki, a hiba máshol lesz, mert régebbi fw-vel is akad a lejátszás (1.09)
Biztos nálam van valahol a gond (pl vinyó), de azért ha lehetne orvosolni a hibát valahogy, az nagyon sirály lenne, mert baromi idegesítő, hogy minden második szám megakad, hiába tekerem vissza vagy előre, nem segít. Ha következő számra ugrok, majd vissza, akkor ugyanazon a helyen ismét megakad. Ha lekapcsolom rendesen, majd táp ki/be, akkor is. Ha brutál módon, menetközben tápmegvonok, akkor végre átmegy azon a helyen, viszont csinálja valhol máshol.
Olyan, mintha a vinyó pusztulna meg (pl standby-ba megy, nem t'om, nem értek ezekhez a notebook vinyókhoz, meg a power-saving dolgaikhoz), de azért nem vagyok benne biztos, mert lehet léptetni a számok között, és azonnal reagál.
Egyébként amikor megakad, akkor az időkijelzés számlál tovább, és ha tekerek valamerre, akkor is úgy mutatja (de nem játszik új frame-t)
A legfurcsább az, hogy úgy néz ki, kizárólag Fraunhofer-es zenékkel csinálja (nagyrészt 160 kbyte/sec)
Viszont ma reggel meg jöttem egy órát kocsival, hideg volt benne, és akkor nem csinálta egyáltalán...

Dension Team: Please Help!!!!

Amúgy Boldog Karácsonyt mindenkinek!...

F_R_D Creative Commons License 2001.12.23 0 0 516
Üdv mindenkinek!

Visszatértem a klubba, ezúttal egy notebook vinyóval nyomom, kiváncsi leszek, ez meddig bírja...

Rögtön találtam is egy bázst, ezúttal a managerben:
Rögtön a legfrisseb verzióval kezdtem, később kiderült, hogy nem jól tettem: A rootban lévő könyvtárakat nem rendezi ábécé szerint, a lejátszó szerint ott vannak odahányva olyan sorrendben, ahogy be lettek másolva (mintha instant módban használnám a cuccost.)
Ezután első ötletként letakarítottam a managert, visszaraktam az 1.10-est (Ez volt a legrégebbi, amit megőriztem), és voila: meggyógyult...

Dension Team: Ezt megnézhetnétek...
Amúgy mit jelent az, hogy az 1.10-es fw-ben máshogy inicializáljátok a DSP-t? Csak mert időnként furán viselkedik a lejátszó, megakad egy
frame-nél és ismételgeti, mintha bakelit lemezt hallgatnék.
Mondjuk ez még lehet a vinyó hibája is, mert ha nem "etetem" a lejátszót adattal, akkor így viselkedik a Winamp is.
Azért gyanakodom csak, mert ez konstansul mindíg úgyanott történt több számnál is. (F betűs codec-kel lettek kódolva). Táp ki/be után meggyógyultak, de ki tudja...

ICTUS Creative Commons License 2001.12.21 0 0 515
Csatlakozom Victoare-hoz, én is ezt tapasztaltam.
Üdv:Ictus
Előzmény: Victoare (514)
Victoare Creative Commons License 2001.12.21 0 0 514
Új firmware, Új hibalista:
1 - Nem kell acceptálni az Update-t (ez a következő pont miatt gáz)
2 - Ha nincs SatDisp akkor vagy egy percig próbálja felrakni az adatokat a nemlétező satdisp-re, és utánna kikapcsol ...

amúgy jobb, szerintem mintha kicsit gyorsabb lenne a software ..

Ja, mégegy .. ha kétszer indítózok a kocsiban, akkor behüjöl .. (Elkezdett egyre lassabban lejátszani) kikapcs/bekapcs, és ment ...

(Levél ment E-Mail-ra is ..)

spymorass Creative Commons License 2001.12.20 0 0 513
Szobában frissítettem a firmwaret, és egyből jött a hiba. Ma kipróbáltam kocsiban is, hidegbe, melegbe, de a hiba mindig jelentkezik. =(
Valamint néha úgy lefagy a lejátszó, hogy megmerevedik a képernyő, a zene megy tovább, de kikapcsolni nem lehet, csak tápelvonással.
Úgy néz ki, hogy visszarakom a v1.10-es firmwaret. Az még jól működött.
Remélem nem lesz hardware hibás a lejátszó.

spymorass

Előzmény: Dension_Team (511)
anti25 Creative Commons License 2001.12.20 0 0 512
Sziasztok!

Van egy eladó DMP3, új, 1 év garanciával.
Ha érdekel valakit, akkor a coimbra@freemail.hu cimre irjon.

Peter

Dension_Team Creative Commons License 2001.12.20 0 0 511
Ha nem oldodik meg az uj firmware-el es tutira csinalja melegben is, akkor keress meg. Okozhatja hardware hiba is.

Monostori Krisztian
krisz@dension.com
tel:463-0478

Előzmény: spymorass (510)
spymorass Creative Commons License 2001.12.19 0 0 510
Sziasztok!

Még új vagyok itt a fórumon, bár már régóta olvasom, és benne voltam az "első százba" is.

Feltettem a legújabb (v1.13) firmwaret. Nem vagyok vele nagyon megelégedve, ugyanis előjött az egyik feature. Pontosabban az "Out of temp range" üzenettel indul, ami eddig a v1.10-es verzió nem produkált. Nem tudom, hogy mitől lehet, de remélem meg fog oldódni a következő verzióval.

üdv: spymorass

Dension_Team Creative Commons License 2001.12.19 0 0 509
********* SOFTWARE UPDATE! ************

Sziasztok!

A manager (v1.15) es a DMP3 firmware (v1.13) uj verzioja letoltheto a Dension honlaprol.

A DMP3 firmware letoltese "kotelezo" azoknak, akik SATELLITE kijelzovel rendelkeznek, mert a regebbi firmware verziok nem tamogatjak ezt a kiegeszitot.

Egyeb fagyast okozo hibakat is javitottunk a firmware-ben igy mindenkeppen megeri update-elni.

JO szorakozast!

Juhasz Tamas
Dension Kft.

********* SOFTWARE UPDATE! ************

BX16TRS Creative Commons License 2001.12.19 0 0 508
Joestet!

eladnam a dmp3-ba vett toshiba 6.4-es laptopvinyomat....
megis marad inkabb a maxtor, mert kell a piiz;))

Tucsi

speeder Creative Commons License 2001.12.19 0 0 507
Vinyóra van vevőm, dmp3 külön is eladó...
SzaboZE Creative Commons License 2001.12.19 0 0 506
speeder: ha komoly engedményed van érdekelne hdd nélkül :)) áfát visszakapom, annál jobbnak kell lennie, bocs ha pofátlan vót. :)

SzaboZE

Kunci Creative Commons License 2001.12.19 0 0 505
Hali!

Ma kaptam egy mail-t a Dension-tól, miszerint elkészült a Satellite Display, azonban az FM modulátorra január végéig várnunk kell.

Kunci

HHapci Creative Commons License 2001.12.18 0 0 504
Hello!
Nemtudom az én készülékemnek vannak csak hibái?
Már 3-szor kifagyott (nem kint a kocsiban)
a soft mindíg akkor amikor elkezdett egy új számot
lejátszani.
Nálatok ilyen nem volt?
Fw1.10
Dension team - egy kereső is jó lenne mert mikor egy bizonyos számot akarok akkor sokáig kell keresni.
A fagyásra tudtok valamit?
Üdv

speeder Creative Commons License 2001.12.18 0 0 503
Sziasztok!

Eladnám a dmp3-amat... Elsősorban 6GB-os laptop vinyóval egyetemben. A dmp3 alig használt.

Ár megegyezés szerint.

Dension_Team Creative Commons License 2001.12.17 0 0 502
Sziasztok!

Én is elnézést kérek, hogy késnek a válaszok, de az idő nem a mi oldalunkon áll. :)

A HDD-s készülék ára, a következőkből adódik:
Alap készülék ára + HDD ára + MC adapter + PC keret + Jogdij + MediaMarkt haszna.

Mivel az ott kapható készüléket a fenti kiegészítőkkel egybe csomagolva áruljuk.

Üdv!

Monostori Krisztián

Előzmény: kopaszgyik (490)
HHapci Creative Commons License 2001.12.15 0 0 501
Éjjel -20 volt kipróbálhattam volna , de nem igazán akartam kockáztatni.
Victoare Creative Commons License 2001.12.14 0 0 500
Nálam teljesen rendbejött ...
Előzmény: HHapci (496)
HimiZolika Creative Commons License 2001.12.14 0 0 499
Sziasztok!

A hidegrol csak annyit, hogy en eszak Finnorszagban hasznalom a DMP3t es soha semmi baja nincsen pedig a homerseklet -25 alatt van mar.

Persze nem hagyja az autoban az ember.
A Sony radioval mar tobb a baj mivel annak csak
az elolapjat lehet levenni...
(ebbol is latszik hogy a magyarok mindig jobbak)

udv
Zolka

Előzmény: sjesz (497)
Hammer Creative Commons License 2001.12.14 0 0 498
Thx.
Előzmény: Dension_Team (492)
sjesz Creative Commons License 2001.12.14 0 0 497
Sziasztok!

Ha az LCD nagon lehűl, általában lassú lesz és késnek a menük... így meg csak összevisssza nyomogathat az ember.... :-)))

Ha még hidegebb lesz, semmi sem látszik rajta.... baja nem igen lesz tőle, ha szépen felmelegszik, menni fog.....

Általában -15 -20 fokig el szoktak működgetni.....

A kézirádiómat beraktam a mélyhűtőbe.... -20 -nál egészen lelassult a kijelző és "recsegett" a hangerőszabályozó poti....

A DMP3 még nem volt a fridzsiben... :-))))

Ja, a "hidegre tevéshez" nem árt egy légmentesen lezárható nejlonzacsiba tenni, hogy ha kiveszed, ne a készülékre csapódjon a pára.....
Ugyan ez a helyzet, ha a kocsiban felejted a DMP3-at, lassan célszerű felmelegíteni, a párarácsapódás elkerülése végett.....

Előzmény: SzaboZE (482)
HHapci Creative Commons License 2001.12.14 0 0 496
Megcsináltam , de néha még így is csinálja igaz hogy sokkal ritkábban. Nálatok teljesen jó?
Előzmény: Victoare (494)
eFi Creative Commons License 2001.12.13 0 0 495
Hali,

1.10-es firmware: ha leveszem a gyujtast (=tapot), mikozben a dmp3 epp lejatszott, otthagyom az autot X idore, visszaulok, gyujtas raad - a dmp3 STOP modban a szam elejen all, nem ott, ahol abbahagyta.
Ez regen mintha nem igy lett volna, hanem megjegyezte a poziciot, nem?

eFi

Victoare Creative Commons License 2001.12.13 0 0 494
Egy ötlet:
Töröld le a Dir.* file-t és hozd létre újból (automatikusan meglesz, ha elindítod a progit)
Nekem ez segített sok ilyen jellegű hibán ...

Vic Respect

Előzmény: HHapci (491)
Dension_Team Creative Commons License 2001.12.13 0 0 493
Hdd rázkódás teszt:

A nyáron kénytelen voltam 3 hétig egy 15éves kispolákban róni az utakat. Ez heti min. 500Km városban. Akkor még a telephelyünk a Bartók Béla útról volt jól megközelíthető. Nem kommentálom tovább: 45G-s IBM hdd 3hétig polákban a Bartók Bélán tesztelve. OK. A hdd-m azóta is kifogástalanul működik. A DMP3-at már lecseréltem egy újra.
P.Gy.

Dension_Team Creative Commons License 2001.12.13 0 0 492
Kedves Mindenki!

Először is szeretnék elnézést kérni kollégáim nevében is, hogy nem válaszolunk azonnal minden kérdésre. Természetesen továbbra is minden közérdekű információt megosztunk Veletek. Most a karácsonyi hajtás miatt különösen le vagyunk terhelve, és nem mindig van ideje az adott témában kompetens kollégának átböngészni a fórumot.

Jogdíj kérdés:
Jogdíjat hdd-vel forgalomba hozott készülék után kell fizetnie a kereskedelmi forgalomba hozónak a hdd tárkapacitása után. Tehát, ha a hdd-t magad szereled be, és nem adod el, akkor nem hoztad forgalomba. Az más kérdés, hogy a hdd-re másolt zene honnan származik. A hdd tárkapacitása után fizetendő jogdíj 1000Ft/óra volt, amíg a Dension egyességet nem kötött az Artisjus-al. Ennek az egyességnek a következménye, hogy hdd-vel szerelt készülékek kerültek forgalomba.

Peng György

HHapci Creative Commons License 2001.12.13 0 0 491
Van valakinek lame3.84 vagy 3.88 -al tömöített mp3-ja?
Nem csinál olyant vele a lejátszója hogy kis időre
mintha megakadna vagy kihagyna kb 0.2-0-5 sec-re.
Tök véletlenszerüen csinálja és van hogy jól lejátsza a file-t.
Légyszi nézzétek meg nekem, mert nem tudom hogy az enyém rossz-e, mert ilyen hibát még senki nem jelzett.
Üdv
kopaszgyik Creative Commons License 2001.12.13 0 0 490
Sajnálom Harvester kollégát, jó dolgokat kérdezett, és az, hogy a Dension gyakorlatilag válaszra sem méltatta, jelent valamit (nem pozitívat, az biztos).
Újabb kér(d)és: vezesse le nekem vki plz, hogyan lesz egy kb. bruttó 80 ezres masinából 120 ezres, javarészt a jogdíjak által (egy vinyóm miatt gyakorlatilag)?

gyik

Előzmény: Hammer (489)
Hammer Creative Commons License 2001.12.13 0 0 489
Nemcsak neked nem válaszolnak :-( Ez sem érdekelt eddig senkit. Fel is hozom, ne merüljön el.

Üdv:
Dension_Team írta:
...Az árnak egy jelentős része jogdíj...

Ez azt jelenti, ha veszek egy DMP3-at - vinyó nélkül, és külön egy vinyót - jogdíj nélkül, akkor valami szerzői és szomszédos jogokat sértek?
Nem mintha ez visszatartana, HA akarnék ilyesmit venni (egyelőre nem), csak szeretném tudni, mire számíthatok.

Hammer

Előzmény: Harvester (487)
eFi Creative Commons License 2001.12.12 0 0 488
Amikor pause-t választva egy idő után leáll a vinyó, a lejátszást újból elindítva bufferből játszik le és csak a buffer ürülésekor kezdi felpörgetni a vinyót, ami kellemetlen
szünetet okoz. Egyszer már írtátok, hogy ez javítva lett, de most újból jelen van.

En is ugyanezt tapasztaltam ma 1.10-zel.

eFi

Előzmény: ICTUS (485)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!