Keresés

Részletes keresés

vérslapaj Creative Commons License 2005.07.15 0 0 2572

Szerintem 25-öt fornak vágni, ezért ez a javaslatom.

Más kérdés, hogy szvsz akár 50 is lehetne az 1,9-es maginfláció és az áfa csökkentés ismeretében. Árfolyamcélunk ugyebár nincs, meg szabadidőnkben támogatjuk a kormány gazdaságpolitikáját is, de most dolgozunk.

Előzmény: manhattan (2570)
rosencrantzhu Creative Commons License 2005.07.15 0 0 2571

Szerintem vágjunk megint 25-öt.

 

Indokaim a korábbiakhoz hasonlók: a 2005-ös inflacél teljesül, 2006 gyakorlatilag jutalomév, forint erős, nemzetközi környezet OK.

Felmerültek már olyan hangok, mely szerint lesz itt több vágás is még az idén, és én sem tartom kizártnak. A piac az erős ft és az inflacél miatt tudja a jegybank dolgát és előre beáraz.

 

A jegybank most elsősorban kommunikációs kihívásokkal néz szembe, hiszen a következő egy évben légüres térben mozog (kicsit hasonlít a helyzet az áfa-emeléses időszakra - az mnb-nek fogalma sincs mi megy át belőle, és mennyi rögzül a várakozásokban). Főleg az idén nehéz a helyzet: úgy kell 2007-re koncentrálni, hogy közben a jegybanknak fogalma sincs, hogy mekkora lesz a negatív sokk és utána mennyi tűnik el belőle. 2006-ban már kicsit okosabb lehet, de akkor is kell egy cél meg egy előrejelzés, amire hivatkozva meghozhatja a döntéseit. Én a mostani üléstől várom, hogy valami jelzést már ad ezzel kapcsolatban a piacnak az monetáris tanács.

Előzmény: manhattan (2569)
manhattan Creative Commons License 2005.07.15 0 0 2570
Korrektur:


Július 17, vasárnap éjfélig tartó.

Nem kell a szombat esti partyt senkinek megszakitania.
Előzmény: manhattan (2569)
manhattan Creative Commons License 2005.07.15 0 0 2569
T Tagok

Ezennel összehivom a július 16 éjfélig tartó ülést. Az ajánlásokat kéretik indokolni.
Események voltak böven: eröteljes lengyel kamatvágás; londoni események, melyek ott most valószinüleg egy idöre betesznek az esetleges monetáris szoritási vágyaknak; EU-s opportumizmus magyar aht ügyben; lefutottnak tekinthetö 2005-ös célteljesités; lefutottnak tenni szándékozott 2006-os célteljesités. Avagy mégse?
S van-e értelme már a 2007-es inflációs pályáról spekulálni?
Ki hogyan értékeli a pénzpiaci bizalmat, az inflációs célteljesitést és az örökös problem childot, az aht-t - illetve e keretek között milyen döntést ajánl?
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.20 0 0 2568
-25
manhattan Creative Commons License 2005.06.20 0 0 2567
T tagok

Köszönet az ajánlatokért, amelyek egységes következtetésre jutottak. Ellenvetésem nincs, csak annyi megjegyzésem: a jövöröl könnyü beszélni, de majd meglátjuk, hogy tényleg észrevesszük-e hogy mikor jött el.

A VMT 25 bp-vel csökkenti az alapkamatlábat.

"Versenyen kivül": breien látogatónknak üzenem, hogy már egyszer elmagyaráztam neki, hogy ebben a topicban a nem kvalifikált nickeknek nincs hozzászólási joguk ajánlási, döntési ügyekben. Kitiltva sincsenek mivel a sporadikus nem topicromboló hozzászólásokat nem utasitjuk el. A harmadik ilyen esetnél viszont nick letiltást kérek majd a modiknál, bármennyire is nem komálom az ilyen lépéseket.
rosencrantzhu Creative Commons License 2005.06.19 0 0 2566
off

miért nem húzol át versenyen kívül egy másik topikba? képzeld el, ha mindenki itt közölné versenyen kívül a tippjét.

on
Előzmény: breien (2565)
breien Creative Commons License 2005.06.19 0 0 2565
off.

versenyen kívűl.

kamat stop. nem lesz csökkentés.

on
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.19 0 0 2564
En is egy 25 pontos vagas mellett vagyok. Ha az inflat nezzuk (es hat azt kene), akkor megalapozott, es a piaci hozamok is alatamasztjak. Mindazonaltal en felhivnam a figyelmet a bizonytalansagokra mind hazai, mind nemzetkozi szinten. Szoval maradjunk ovatosak a jovoben.
skonto Creative Commons License 2005.06.19 0 0 2563

Folytatva az év elején még valószínűtlennek hatóan tartósnak bizonyuló kamatcsökkentési kampányt -25bp.

Bocicsoki Creative Commons License 2005.06.19 0 0 2562
Egy hónapja még sokkal kiélezettebb vitára lehetett volna számítani a most következő MT ülést illetően, aztán az élet és a gazdasági adatok későbbre tolták ezt a dilemmát (mikor álljon meg a kamatcsökkentési ciklus?). Mind az inflációs, mind tőke- és devizapiacról érkező adatok lehetővé tesznek egy 25 bázispontos csökkentést, és most nyugodt időkben múködnie is célszerű az IT framework logikájának, már csak a rezsim hitelességi szempontjai alapján is. Tehát 25 bp csökkentés, és tartsuk szárazon a puskaport a következő forró nyári hónapokra :-)
rosencrantzhu Creative Commons License 2005.06.18 0 0 2561
A dilemma továbbra is ott van, hogy a jó inflációs kilátások, illetve a nemzetközi bizonytalanság alapján döntsünk a kamatról.

Mindkettő esetében van bizonytalanság.
Infla: a core történelmi mélyponton, a mon pol-on kívülről jövő tényezők (benzin, élelmiszer, dollár) pedig felfelé nyomják a cpi-t. Érdekesség, hogy ezt kétféleképpen is lehet értelmezni:
1. a monpol-nak óvatosnak kell lennie, hogy ellensúlyozni tudja a többi tényezőt (ha akarja -- nem biztos, hogy érdemes, hiszen a hosszú távú szemlélet fontos, főleg, ha az inflacél amúgy teljesülni látszik).
2. az említett kockázati tényezők csúcson vannak, ha elindulnak ellenkező irányba, még akár alullövés is lehet belőle.

Piaci hangulat: meglehetősen ellentmondásosak a kamatkilátások, most mintha arról lenne konszenzus kialakulóban, nem indulnak el felfelé a kamatok, sőt, a dekonjunktúra ellensúlyozására akár kamatvágások is lehetnek.

A piac mindenesetre beárazott 25-öt. 7 alá menni veszélyes dolog, sztem azt még nem emésztette meg a piac. Júniusban enyhén felfelé mozdulhat a cpi. Ezért most úgy tűnik, jó kilépő lehet, hogy most 25, utána semmi. Aztán ha jönnek esetleg újabb pozitív meglepetések infla-fronton, akkor a piac úgyis beáraz. Csak talán nem kellene annyi faszságot pofázni szerteszéjjel.

szóval: -25bp
gyrk Creative Commons License 2005.06.17 0 0 2560
errata: a piaci hozamok egyes határidőkön nagyobb kamatcsökit is beáraztak.
Előzmény: gyrk (2559)
gyrk Creative Commons License 2005.06.17 0 0 2559
-25 bp a javaslatom. az infláció jó, a forint erős, annak ellenére is, hogy a zloty - amellyel hagyományosan együtt mozog - gyengült az utóbbi időben. a piaci hozamok beáraztak egy futamidőkön még nagyobb kamatcsökkentést is, de nem hiszem a jegybank 50 bp-re szánná el magát. a 25 viszont kényelmesen belefér. az amcsiknál elég jó az infláció, erősödnek a várakozások, hogy lassacskán véget ér a fed kamatemelési ciklusa. az eurózónában issing és trichet egymással szinte versengve pedzegetik a gazdaságélénkítő kamatcsökkentést. ezek jók a forintnak, árfolyam frontról tehát cet.par. nem kell nagy gázra számítani. imho nyugodtan bevághatják a 25 bp.-t.
Előzmény: manhattan (2558)
manhattan Creative Commons License 2005.06.17 0 0 2558
T tagok

Összehivom a vasárnap éjfélig tartó júniusi ülést. Kérem mindenki értékelje hogy mit tudtunk meg az elmúlt hónapban a hazai és nemzetközi pénzügyi, reálfolyamatokról és milyen reakciót lehet erre adni kamatfronton. Eljött-e a kamatcsökkentési lépések stopja vagy adottak a körülmények a további csökkentésre? Milyenek a kilátások, a jövöbeli kockázatok?
Bocicsoki Creative Commons License 2005.05.24 0 0 2557

off

miért jó leírni a kommunista szót? próbáltam a billentyűzeten, aztán papíron az előbb, de én semmi belső borzongást nem éreztem közben :-))

Előzmény: Costals (2554)
gyrk Creative Commons License 2005.05.24 0 0 2556

francba. na, majd legközelebb : ))

 

Előzmény: Costals (2554)
rosencrantzhu Creative Commons License 2005.05.23 0 0 2555
köszönjük, köszönjük, de hát már annyira megszokott ez :)

na de majd ha vége a vágásoknak, lesz nemulass. :)

Előzmény: Costals (2554)
Costals Creative Commons License 2005.05.23 0 0 2554

Pedig Manang környékén van egy jó kis műholdas telefonállomás, 700-800 rúpia/percért. Hacsak a kommunista gerillák le nem rombolták még (rég vágytam már rá, hogy ártatlanul kommunistázzak egyet ebben a topikban :))

 

Elvt...akarom mondani kartácsoknak meg gratula a jó döntésért :)

Előzmény: gyrk (2548)
rosencrantzhu Creative Commons License 2005.05.23 0 0 2553
a maguk helyén és szerepében az elemzők és a montan-tagok magatartása is értelmezhető hasonlóképpen
Előzmény: Bocicsoki (2552)
Bocicsoki Creative Commons License 2005.05.23 0 0 2552
én nem így értelmezem a VMT működési logikáját. Itt nem testületként kell minél jobban eltalálnunk az IRL grémium belső töréspontjait, leképeznünk a vitákat, hanem egyénenként kell a lehető legpontosabb ajánlással orientálnunk a mindenkori elnököt a döntés végeredményére vonatkozóan (ezért gyűjtjük személyekre bontva például a hibapontokat). Akkor vagyunk a "legsikeresebbek" a saját pontszámításaink alapján, ha mindegyik tag helyesnek bizonyuló ajánlást ad, amit aztán az elnök elfogad.
Előzmény: rosencrantzhu (2550)
krz Creative Commons License 2005.05.23 0 0 2551

elnezest, tisztelt kollega urak, ezt elneztem!

 

rosencrantzhu Creative Commons License 2005.05.23 0 0 2550
Azért ha jól meggndolod, az elemzői kar megosztottsága jobban kifejezte a monetáris tanács dilemmáját, mint a mi egyhangúságunk. Végül is összességében a piac is inkább vágást várt. Tehát akkor lettünk volna igazán jók, ha pl. krz vagy vérslapaj kartács egy tartást benyomott volna az ülésre :)
Előzmény: Bocicsoki (2549)
Bocicsoki Creative Commons License 2005.05.23 0 0 2549

igen, most lepipáltuk a piaci elemzői kart előrejelzési képességben, mert itt a VMT-n egységes volt a 25bp-os kamatcsökkentési javaslat.

És azt hiszem jól éreztük azt is, hogy az inflációs előrejelzés és a cél viszonya fogja elsősorban mozgatni a döntést (bár azt nem sejtettük, hogy mindkét releváns időhorizonton még csökken is a feltételes prognózis).

Előzmény: rosencrantzhu (2547)
gyrk Creative Commons License 2005.05.23 0 0 2548
nemtom. de a világ szégyene, hogy a himalájában nincs rendes térerő, hiába vittem laptopot. már szerdán leküldtem egy serpát a bázisról a legközelebbi netcaféba, de állítólag még mindig nem ért vissza : ((
Előzmény: Bocicsoki (2546)
rosencrantzhu Creative Commons License 2005.05.23 0 0 2547

IRL:

 -25 bp.  :)

Bocicsoki Creative Commons License 2005.05.23 0 0 2546
Nincsenek már ott a Bahamákon azok a kis modern, jól felszerelt netkávézók a szállodasor mellett? :-)))))
Előzmény: gyrk (2545)
gyrk Creative Commons License 2005.05.23 0 0 2545

nem nagyon voltam webközelben mostanáig.

hibapontot benyelem.

a dicsőség kedvéért azért egy -25 bp-t javasolnék.

Előzmény: Bocicsoki (2544)
Bocicsoki Creative Commons License 2005.05.23 0 0 2544
Igen, számomra is meglepő, hogy ez az izgalmas dilemma és vitalehetőség sem korbácsolta fel gyrk, krz és vérslapaj kartácsok virtuális énjeit ;-)
Előzmény: manhattan (2543)
manhattan Creative Commons License 2005.05.23 0 0 2543
Köszönet az ajánlásokért a megjelenteknek. De vajon hol vannak a többiek?

Ha infla jelentés akkor egyedi és nem egyszer sajátságos magyarázatú IRL döntések - ez már hagyomány. Igy hát én se keresek a tagok ajánlásán túlmenö érveket, hanem rábizom magam a (számomra kissé meglepö) egységes itéletre:

A VMT az alapkamatláb 25 bp-os csökkentése mellett döntött.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!