Keresés

Részletes keresés

cukorfa Creative Commons License 2007.05.16 0 0 241
hm nekem lesz nyáron tetkóm a lapockámon:-)

on, még mindig nagyon viszket, és már kopik!!
bár úgy vettem észre az egyik szemöldök gyorsabban kopik mint a másik:O
ksyl Creative Commons License 2007.05.16 0 0 240

Dehogynem!! :-)

Ha nagyon akarnád akkor biztosan nem fájna!

Én ezzel úgy voltam, hogy annyira akartam, hogy képes voltam akár 5 órán keresztül is a gép alatt feküdni. Rémisztően hangzik, de megérte! :-)

Előzmény: MissJenny (239)
MissJenny Creative Commons License 2007.05.16 0 0 239

WOW az nem semmi!

Én még egy kis pillangót sem mernék a lapockámra :)))

Előzmény: ksyl (238)
ksyl Creative Commons License 2007.05.16 0 0 238

A szemöldököm van kiütve, és van egy egészhátas, fenéktől tarkóig.

Épp most gondolkodom a következőn. :-)

Előzmény: MissJenny (237)
MissJenny Creative Commons License 2007.05.16 0 0 237
Neked van tetkód?
Előzmény: ksyl (235)
ligustrum Creative Commons License 2007.05.16 0 0 236

Szia!

Sajnos nagyon nehéz tanácsot adni így, hogy nem látom a szineket, de én azt gondolom, hogy ha elégedett vagy az alapvető színével, és csak finomítani szeretnél rajta, azt lehet. Mégpedig úgy,hogy egy pici fehéret kevernek az eredeti barnához. Ez  nem változtatja meg az egész színt, csak a tónusán puhít. (Persze a megfelelő arányban adagolva). Abban az esetben, ha teljesen mást színt szeretnél, kicsit bonyolultabb a helyzet. Akkor azt világosítani kell elöbb, aztán jöhet az új szín. Ez több lépcsős folyamat.

 

...tanfolyamainkon mindig úgy történik a gyakorlás, hogy az elméleti oktatást követően még senki nem tetoválhat "élesben". Az első próbálkozásokhoz, ami még csak szinte vonalkövetés, kiválóan alkalmazható a gumiszőnyeg! Ha itt minden ok, jöhet a modell. Persze itt is szigorú felügyelett mellett! Elhihetitek, sokkal nagyobb meló ez, mintha magam tetoválnék. Senkinek nem ajánlanám, hogy saját magán gyakoroljon. Egyrészt mert egész más szögből kapja majd a vendéget, mint magát látja a tükörben, másrészt, mert nem fog semmit látni abból amit csinál!

Előzmény: mazso66 (196)
ksyl Creative Commons License 2007.05.16 0 0 235
A tetovlálók általában magukon gyakorolnak, van más olyan tetováló munkatársukon, akinkek szinte nincs egy ép bőrfelület már a testükön :-)
Előzmény: MissJenny (234)
MissJenny Creative Commons License 2007.05.16 0 0 234

Köszi.

Most már nagyon kiváncsi vagyok milyen lesz pár év múlva. Még meg sem gyógyult teljesen :)))

 

Még arra vagyok kiváncsi hogy akár a tetováló művészek akár a kozmetikai tetoválók hol ill. hogy gyakorolnak. Míg pl. egy fodrásznak ott van egy paróka, addig egy tetoválónak ...

 

Előzmény: ksyl (233)
ksyl Creative Commons License 2007.05.16 0 0 233

Szia,

 

Fokozatosan fog halványodni, de nem kell idegeskedni, mert ahogy látod, hogy neked már világos, vagy annyira halvány, hogy nem tetszik, nyugodtan elmehetsz átüttetni. Utána újra szép lesz!! :-)

Én általában 2 évet várok és újra üttetem, de most gondolkozom azon, hogy nem kozmetikaival hanem sima géppel átüttetem, hogy ne kelljen mindig menni átüttetni.

Előzmény: MissJenny (230)
MissJenny Creative Commons License 2007.05.16 0 0 232

"Hisz ezért vagyunk hogy tanácsokat adjunk. Nem?"

Ezt a profikra értettem!:))))))))

Előzmény: MissJenny (230)
ksyl Creative Commons License 2007.05.16 0 0 231

Szia,

 

Nem haragudtam meg, nem szoktam soha semmiért :-) Hála az égnek, hogy ilyen nyitott vagyok mindenre :-)

 

Nem én nem tetoválálok, csak van 3 legjobb barátom akik igen. Közülük az egyik a Renegade Tattoo- ban, másik haverom a 17. ker-ben egy szalonban, a harmadinak pedig Horvátországban van szalonja és egyedi gyártású gépeket csinál megrendelésre.

Előzmény: neophron (227)
MissJenny Creative Commons License 2007.05.16 0 0 230

Így van NE vitakozzunk!

 

mazso66 kérdezte hogy lehet-e "puhítani" világosítani a szö.kén. Küldött vki neki választ? :)

Hisz ezért vagyunk hogy tanácsokat adjunk. Nem?

 

A kopásra visszatérve, h csúnyán kopik. Ez inkább azoknál szembetűnőbb akiknek nincs saját szö.-kük csak tetovált vagy azoknál is (mint nálam) akiknek van, csak "alá" van tetoválva?

 

Most jól elkenődtem h ilyen-olyan csúnya lesz. Azt hittem ez 5-6 évig (a lány aki tetoválta 10 évet mondott, de az a max) szép marad és fokozatosan fog eltünni :(

 

 

Előzmény: neophron (227)
ksyl Creative Commons License 2007.05.16 0 0 229

Igen, sajnos sokan vannak így.

De lehet, hogy később találsz valami jót ami nagyon tetszik, és szívesen megcsináltatnád. :-) Addig valóban nem érdemes, amíg az ember nem talál valami olyan "mintát" amelyre ha ránéz, azt mondja: úúúúú nekem ez kell. :-)

Előzmény: MissJenny (228)
MissJenny Creative Commons License 2007.05.16 0 0 228

A szemö. tetkóra is nehezen szántam rá magam .. nehezen bírom a fájdalmat :)

Azért nem szeretnék (nem azért mert elrontanák) mert mi van ha 3-4 év múlva ránézek és azt mondom úúúúú ez nem tetszik már. Lehet h megváltozik az izlésem stb. Szerintem csak az csináltat / csináltasson tetkót aki 10000% hogy nem fogja megbánni pár év múlva. Na én nem vagyok biztos ebbe, ezért nem akarok.

Előzmény: ksyl (226)
neophron Creative Commons License 2007.05.16 0 0 227

Vicc volt. (Azert a smile).

Szerintem Miss Jenny-nek igaza van, hogy tök hülyeség erről vitázni. Ezt így explicit kijelenteni, hogy a hagyományos tetoválók értenek jobban a sminktetováláshoz szerintem elég merész. Ezzel együtt biztosan csinálnak ők is szépeket.  Most már csak azt áruld el kérlek, hogy tenmagad tetoválsz-e?

Előzmény: ksyl (224)
ksyl Creative Commons License 2007.05.16 0 0 226
Nem szeretnél tetoválást?
Előzmény: MissJenny (225)
MissJenny Creative Commons License 2007.05.16 0 0 225

Megnéztem .. tud valamit a srác :) De azért olyan bátor nem vagyok h benevezzek egy tetkóra :)

Előzmény: ksyl (223)
ksyl Creative Commons License 2007.05.16 0 0 224

Ebben nem tudom mi lehet a frucsa, hogy ha egy ilyen ember csinálná a szemöldöködet, nyilván logika alapján nem azért mész oda, hogy megkérdezt, hogy milyen színű rúzs áll neked jobban.

Előzmény: neophron (222)
ksyl Creative Commons License 2007.05.16 0 0 223

Szia,

 

Ezért kell olyan helyre menni, ahol meg tudod nézni a tetováló 2-3 éves munkáit, bizonyítékot tud adni a kezedbe, hogy mi lesz később! Ez persze mindkét helyre vonatkozik (kozmetikus, rendes tattoo szalon).

 

Egyébként olyan bőrfelületre nem lehet tetoválni, ami sérült hámrétegű.

 

Egy profi tetováló pl.: Tattoo De Sade szalonban M. Csaba, biztos lehetsz benne, hogy egyetlen tetoválást sem tud elrontani. (egyenlőre annak örül az ember, ha elvállaja a tetoválását egy hétköznapi embernek.)

Előzmény: MissJenny (220)
neophron Creative Commons License 2007.05.16 0 0 222
Elképzeltem egy szakállas, testékszeres agyon tetovált bőrcuccba bújtatott hónaljszagú rocker csávót, amint két koponya felvarrása között a szemöldököm ívét rajzolgatja, és tanácsokat ad a legújabb szájfestékek árnyalatait illetően. :-)))) (Túl vizuális típus vagyok, bocs :-)))
Előzmény: ksyl (217)
ksyl Creative Commons License 2007.05.16 0 0 221

Csak azt nem értem, hogy a történelemben szerinted mi a divat?

 

Természetesen elfogadom az álláspontodat, mert te is más szemszögből nézed, és és is.

 

Én azért hasonlítom össze a két tetoválást, mert szerintem 1. Minkettő tetoválás, 2. egyik sem tűnik el. 3. Kezelésében egyforma.

 

Nyilván a trabant és az audi között is vannak hasonlóságok, mert mindkettő autó.

Pontosan ez a jó példa arra, hogy mindkettő tetoválás.

 

Egy kérdésem lenne:

Ha a sminktetováló csak sminkeket tetovál, miért vállal be egy kozmetikai deréktetoválást?? - Hiszen ez már nem az ő profilja, ahogy említetted?

 

(Ne értsd félre nem vitázni szeretnék, hanem tényleg kíváncsi vagyok a véleményedre, hogy te hogyan látod ezt a dolgot :-)

 

Köszi

Előzmény: ligustrum (215)
MissJenny Creative Commons License 2007.05.16 0 0 220

Sziasztok!

 

"tetoválást alapból nem azért találták ki, hogy divat legyen ... "

 

Az emberek majmolják egymást - látnak ilyen olyan tetkót a tv-ben vagy a strandon és máris kell nekik is!

 

De mi van ha valaki balesetben vagy betegsében (leégette stb.) elvesztette a szemöldökét és nem nő vissza többet. Akkor azért jó hogy van tetoválás és megoldja ezt a problémát! Ismerek ilyen emberkét.

Szerintem nem lehet előre tudni hogy "melyik csoporthoz" tartozó tetováló fogja elrontani a tetoválást. Uúgy elronthatja bármelyikük. Ez már csak utólag derül ki ugyis .. sajnos.

 

Kár ezen vitatkozni !!!!

 

Szép napot! :)

 

 

Előzmény: ksyl (213)
neophron Creative Commons License 2007.05.16 0 0 219

De te tetoválsz? (Vagy csak értesz hozzá? :-))

Különben igazad van, nagyon meg kell válogatni hová megy az ember. Senki nem szeretne valami szörnyű pacnival az arcán mászkálni. Ezért kell olyan helyre menni, ahol kifejezetten ezzel foglalkoznak (Sz.V.Sz.).

Előzmény: ksyl (217)
neophron Creative Commons License 2007.05.16 0 0 218
:-) Mondtam, hogy nem szorultok a védelmemre...
Előzmény: ligustrum (215)
ksyl Creative Commons License 2007.05.16 0 0 217

Szia,

 

Igen, nekem valóban elrontotta egy kozmetikus a szemöldökömet, és rengeteg ismerősömnek is rontottak már el sminktetoválását, ekkor én ezt laikus szemmel nem tudtam, hogy mi benne a csúnya, csak amikor belecsöppentem egy kicsit más módon a tetoválások világába akkor jöttem rá, hogy milyen gáz.

 

Természetesen vannak olyan sminktetoválók akik profin dolgoznak, és nem is azt írtam, hogy nincs egy sem, csak az a gond, hogy már majdnem minden kozmetkus elvégzi a tanfolyamot és azt hiszi, hogy ő a király, mert ért hozzá. Ez pedig egyáltalán nem így van.

 

Viszont az arcon lévő (kozmetikai) tetoválás az sokkal szembetűnőbb, amit profibb módon kell megcsinálni, mint egy sima tetovlást a testre, mert nem olyan látható helyen van. De az embernek az arca a világa szerintem.

Előzmény: neophron (216)
neophron Creative Commons License 2007.05.16 0 0 216

Ksyl te tetoválsz? (Mert a hozzászólásaidból úgy tűnik igen.) Ne haragudj, de nem értem miért próbálod egy komplett szakmáról bebizonyítani, hogy átverés. Szerintem a sminktetoválás és a rendes tetoválás két külön szakma. Mindegyiket lehet pocsékul és művészi szinten is csinálni. Különben a sminktetoválásnak is megvannak a színvonalas (és drága) szalonjai, ahol csupa kozmetikust alkalmaznak tudtommal (mert ők értenek joban hozzá). Talán azért vagy ilyen ellenséges, mert egyszer elrontotta neked egy kozmetikus? Nekem Ligustrum csinálta (kozmetikus) és nagyon elégedett vagyok vele, bár nem akarom itt védeni a sminktetoválókat, mert szerintem nem szorulnak rá.  

(Különben rendes tetováláson is gondolkozom, de eszembe nem jutna azzal meg egy sminktetováló szalonba menni.) 

Előzmény: ksyl (214)
ligustrum Creative Commons License 2007.05.16 0 0 215

Szia! Én sajnos nem úgy gondolom a dolgokat ahogy te!:Mind a testékszerek, mind a tetoválás eredete messze a történelem előtti időkig nyúlik vissza. Céljuk kezdetektől fogva a test ékesítése, illetve az egyes törzsek, nemzetségek, családok megkülönböztetése volt. Vagyis, nagyrészben divat! És el kell, hogy szomorítsalak, ma is! Persze ehhez kapcsolódik a praktikusság oldala is, ha vmi nem szép, itt a lehetőség a jobbá tételéhez! És soha ne hasonlítsd össze a "rendes tetoválást" a kozmetikai tetoválással, mert olyan mintha két, kategóriájában egészen más, autót hasonlítgatnál.( pl.trabantot egy audival) Szerinted ez mennyire hasonló?

És valószinünek tartom azt is, hogy azokon a helyeken ahova te jársz, azért nem találkozol kozmetikusokkal,mert egészen egyszerűen nem oda valók! Nem azért mert nem tudnak  tetoválni, hanem mert más a profiljuk!

 

Előzmény: ksyl (213)
ksyl Creative Commons License 2007.05.16 0 0 214

Szia Miss Jenny,

 

Sajnos a tapasztalatok azt mutatják, hogy a sminktetoválás nem tűnik el, csak kopik.

Tehát ez tarhat örökké - sajnos.

 

A kozmetikai és a rendes tetoválás között csak a gép a különbség, a festék nem.

A sminktetováláss csak vékony bőrfelületet érint, épp akkorát, amely 3-4 év alatt elegendőt kopik, viszont mégsem tűnik el.

A rendes tetoválásnál ott mélyebbre jutatják a festéket a gép által, hogy ne kopjon ki a bőrből.

 

Nekem is sminktetoválta kozmetikus a szemöldökömet, és 1 évet sem húzott ki, mer úgy elkezdett kopni, hogy szörnyű.

 

Elmentem inkább rendes szalonba, ahol 1,5 éve csinálták meg a szemöldökömet (Budapesten: Ronin tattoo), és azóta sincs semmi baja, ráadásul ez is csak sminktetkó. És mindössze 15.000 Ft-ot fizettem érte, nem 30.000 Ft-ot. Nem próbáltak beetetni, hogy ez fájdalommentes, meg ilyen-olyan struktúrájú gép stb.

 

Eleve nem lehet fájdalommentesíteni, mert egy tetoválás a bőrnek nem természetes, és nyilván fáj. Nem is szabad semmilyen szerrel csökkenteni a bőrfelület fájdalmát.

 

Üdv

Előzmény: MissJenny (209)
ksyl Creative Commons License 2007.05.16 0 0 213

Szia,

 

Nem tudom mi lehet abban a csúsztatás, ha az ember tapasztalatból beszél.

 

Az a gond szerintem a mai világban, hogy a tetoválást alapból nem azért találták ki, hogy divat legyen, én itt látom a legnagyobb problémát.

 

Az ember azért csináltat tetoválást - legyen az sminktetoválás, vagy rendes tetoválás - mert illik az egyéniségéhez, vagy azért mert különleges akar lenni. Meg akarja különböztetni magát másoktól. Szörnyű számomra az, amikor valaki divatból tetováltat.

 

Csak egy kérdésem van:

Rengeteg olyan híres tetováló szalon van, ahol kozmetikai tetoválást is készítenek, itt miért nem találkozom olyan "kozmetikusokkal" akik a tanfolyam után ilyen helyen dolgozik????

Szierintem azért mert nem vennék fel egy rendes tetoválószalonba, mert nem ért a tetováláshoz.

 

A kozmetikai része ok, hogy szebben megrajzol egy szemöldököt, de az enyémeg is férfi csinálta, és sokkal szebb íve lett, mint volt.

De a lényeg az, hogy egyik sem tűnik el, és nehezen javítható.

 

Szerintem aki tetoválást csináltat, megbízható tetoválót keres, mert tudja, hogy ha egyszer elrontják, nehéz javítani, és az ember alapból bele sem gondol, hogy mi van, ha javítani kell.

Előzmény: ligustrum (206)
MissJenny Creative Commons License 2007.05.16 0 0 212

Köszi a választ !!!

De sajnos a sminktetoválás is szólhat "örökre".

 

Úgy érted hogy nem kopik le teljesen? És ilyenkor mi a teendő?

Most 25 vagyok de lehet hogy már 50-60 évesen (ha megélem :) ) nem akarok tetováltatni. Akkor mi a teendő? Lézer?

 

 

Előzmény: ligustrum (211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!