Keresés

Részletes keresés

gyula0910 Creative Commons License 2016.10.18 0 0 18383

De,hogy vége legyen már,leírom,hogy megvan a megoldás! Sajna tökéletes nincs,ezért az egyik 1 túra ágy cipelése a plusz 3 kg-jával,a másik pedig a felfújhatós használata,de tartalék cipelésével. A keretbe is beleférnek. Az ezek közüli választásban már úgysem tudtok szerintem ti segíteni,ezért én le is zárnám.

 

Köszönöm a segítséget mindenkinek aki segített!!!

Nekik köszönhetően sikerült a sok lehetőség közül elvetni a legrosszabbakat és megtalálni a két befutót.

gyula0910 Creative Commons License 2016.10.18 0 0 18382

Egyébként nem írtál hülyeséget a belső fűtéssel,mert léteznek kémiai fűthető akármik is,de azokat inkább a hálózsákba szokták tenni. Ezeken is gondolkoztam először,de ezeket tényleg senki nem ajánlotta,gondolom van valami gond velük. De lehet csak még nem terjedtek el,kevesen ismerik őket.

 

"Biztos, hogy van profi derékalj, hálózsák kombináció, amivel ki lehet bírni -20,-30 fokot is sátorban."

 

Gondolom,csak ezek horribilis árúak lehetnek.

 

Le kell írnom,hogy vége legyen a család emlegetésének. Beléptem 1 vállalkozásba és lecsukták aki a pénzt kezelte,szóval 1 időre minimum elbuktam az összes magtakarításom. Szóval egyenlőre a legfontosabb 1 biztonsági tartalék összegyűjtése volna és nem a hobbira költeni. Legalábbis nem több 10ezret. Ebben nagyon igaza van a családnak. Elég nagy plusz kiadásoknak nézek elébe,autó műszaki,téli gumik,fűtéscsere,stb.. Remélem nem visznek el mindent ami eddig összejött! Na ezért kell nagyon határt szabnom a kiadásoknak.

 

 

 

Előzmény: FaZo 76 (18378)
gyula0910 Creative Commons License 2016.10.18 0 0 18381

Pont ezt az 5 lépést csinálom én is!

 

1. Megtörtént,ezért kezdtem azzal,hogy max 12ezret néz el a család már megint a hobbimra.

2. Ez is megtörtént és ezért is vagyok hálás egyes hozzászólóknak,mert általuk tudtam meg,hogy a vastagság nem sokat számít,mert sokszor a vastag a rosszabb szigetelő. Ettől vetettem el szerencsére az első ötletemet,hogy a nagyon vastag derékaljak közül válasszak.

3. A kiszámolás is megy.

4. Egyes hozzászólóknak hála,kiesett a lehetőségek közül több más lehetőség is. Ami maradt a zártcelláson 1 felfújhatós,de tartalék felfújhatóst is cipelve,valamint a tábori ágy.

5. Köszönöm,fogok túrázni és élvezem is!

Előzmény: Törölt nick (18377)
joskabacsi Creative Commons License 2016.10.18 0 0 18380

esetleg még a pálinka.

Ha az sem segít akkor fel kell adni ...

:)

 

Előzmény: FaZo 76 (18378)
FaZo 76 Creative Commons License 2016.10.18 0 0 18379

Lehet, hogy a horgászok is tudnak segíteni!

Ők is eltöltenek egy fogás reményében akár több órát is a fagyban!

Előzmény: FaZo 76 (18378)
FaZo 76 Creative Commons License 2016.10.18 0 0 18378

Nem tudom!

 

Én lehet hagynám a francba matracos szenvedést, és keresnék vmi megoldást arra, hogy belülről fűthessem a sátrat.

 

Biztos, hogy van profi derékalj, hálózsák kombináció, amivel ki lehet bírni -20,-30 fokot is sátorban.

 

Páran már másztak meg 6-8000-es hegyeket, ahol akár napokat, heteket is el kell tölteni, várva a kedvező időjárásra.

Ezeket a felszereléseket biztos nem lehet megkapni 10-20eft-ért.

 

Nézzél valami benzin/gázkályhát, ami elpöfög egy palacknyi naftával 8-10 órán keresztül, és csinál  a sátorban neked kellemes alvóhőmérsékletet!

 Nézz szét valami hegymászó fórumon.

 

Nálunk nincsenek túl sűrűn csattogó mínuszok, hogy ezt a kevés pénzráfordítást a család ne tudja tolerálni!

Előzmény: gyula0910 (18376)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.18 0 0 18377

másfél hónapja ez a topic a kedvenc olvasmányom. Megpróbálok felvázolni egy ördögi, 5 lépéses vásárlási tervet, hátha segít.

 

1. Határozd meg, mennyi a vége, amennyit rászánsz. Ezzel máris kizártál egy sor terméket.

2. Válaszd ki közülük a legvastagabbat/legjobban szigetelőt, amit még hajlandó vagy cipelni.

3. Ha több ilyen van, és nem tudsz dönteni, akkor alkalmazd valamelyik kiszámolót (ec-pec, stb), és válassz az alapján.

4. Vedd meg.

5. Túrázz sokat, élvezd a természetet.

 

Ha továbbra is fáznál:

 

1. Öltözz fel jobban.

2. Ha ez sem elég, tedd fel a matracot a vaterára/jófogásra.

3. Kezdd újra a fenti ördögi, 5 lépéses vásárlási tervet. 

Előzmény: gyula0910 (18376)
gyula0910 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 18376

Sajnos nagyon igazad van,de Te mit választanál?

Te melyikkel indulnál neki 1 téli túrának?

Nálam a tett most is megvan,most is ugyan úgy járok. Ma este jöttem meg,de szerdán is indulok,csak most még barkácsolnom kell fekvés előtt,ami elvesz az időmből.

 

Én viszont nagyon nem értek egyet a bölcsekkel. Pl. volt olyan túratársam aki így tett,nem gondolta át eléggé és éjjel meg könyörgött,hogy segítsek neki valahogy,mert megfagy.

Előzmény: Törölt nick (18375)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.17 0 0 18375

Mert nincsen legjobb.

Ezerféle túrázó, ezerféle derékalj, ezerféle szempont, hogy kinek mi a legjobb az nem a kérdések feltevése által hanem a gyakorlati tapasztalatok szerzése során derül ki.

 

Menni kell, nem tanakodni.

"A tett halála az okoskodás."

Vagy ha úgy tetszik:

 "Egy bölcs ember úgy éli az életét, hogy cselekszik, nem pedig a cselekvésről gondolkodik." (Carlos Casteneda) 

Előzmény: gyula0910 (18374)
gyula0910 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 18374

Persze!

Elég sok mindent elolvastam már,pl. túraszer gyártók,árusítók szaktanácsait,ajánlásait és egyebeket és érdekes módon senki sem nevezi meg a legjobbat,csak ők is felsorolják,hogy minek mi az előnye és a hátránya.  De főleg a Túlélni a természetben blogon és azt hiszem a Vadon szaván is volt erről szó.

Előzmény: FaZo 76 (18372)
gyula0910 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 18373

Én már hagynám,de erre megint írnom kell valamit!

 

Nem figyeltél,mert mint kiderült van több megoldás is! Csak azt nem lehet eldönteni,hogy melyik a jó igazán,mert mindenki másra szavaz. Mindet meg nem cipelhetem.

Addig is fogok túrázni,csak most építgetnem is kell,hogy jó legyen. Na ezt szerettem volna kiváltani.

Remélem,hogy a túrázásaid során Te is megtapasztalod majd,hogy mennyire nem kis probléma ez! Addig nekem sem volt probléma,amíg le nem eresztettek a jó kis felfújhatósaim valami javíthatatlan helyen.

 

De komolyan mondom,hagyjuk!

Előzmény: topik (18371)
FaZo 76 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 18372

Azt elárulod, hogy melyik túrafórum foglalkozik még ezzel a témával?

Engem is felettébb érdekel, hátha ki lehet valami okosságot gyomlálni a sorok közül!

Előzmény: gyula0910 (18370)
topik Creative Commons License 2016.10.17 0 1 18371

 Szerintem hagyd abba a túrázást, ez az egyetlen megoldás erre a bonyolult problémára.

Előzmény: gyula0910 (18370)
gyula0910 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 18370

Nekem sajna nem volt ilyen szerencsém. Az utolsó három kilyukadt matracból 2 olyan helyen lyukadt ki,ahol nem lehetett megragasztani. A harmadiknál meg a ragasztás engedett.

 

Igyekszem piszkosul megtalálni a megoldást,erre pont ma 1 túra blog írója,ugyan így felhívta a figyelmem a negatívumokra,több megoldástól óva is intett. Pl. a tábori ágytól,csak a felfújható matrac használattól és a több felfújható párna használattól is. De a függőágyat sem javasolta és szerinte 1 jobb hálózsák is csak pénzkidobás lenne,mert hidegfoltok akkor is keletkeznek. Még a legjobbnak mindig ezek közül a felfújhatóst 1 zárt celláson tartotta,de sajna a kilyukadás veszély ugyan úgy megint megmarad.

De ezt írta végkifejletnek: "Én a zsinegágy vagy a poncsóágy irányába mozdulnék el."  :D

Talán mert ezekkel úgy kapunk tábori ágyat,ami már nem lyukadhat ki,hogy nem kell pluszban 2-3 kg-mot és 1 nagy csomagot sem cipelni? Erre csak tippelni tudok.

 

Egyenlőre hagyom itt a fórumon a témát,amíg meg nem lesz az eredmény. Ha majd megtalálom a jó megoldást és a gyakorlatban is beválik,akkor azt azért majd megírom.

Előzmény: FaZo 76 (18368)
FaZo 76 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 18369
FaZo 76 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 18368

Figyelek én.....!

Sőtt.....!

Amikor legelőször hozzászóltam a témához, jeleztem, hogy engem is elég érzékenyen érint  a téma.

 

Előző héten voltunk kerékpár túrázni a családdal a Börzsönyben, amikor az éjszaka közepén a feleségem ébresztett, hogy a földön fexik, és fázik.

Nekünk az egyik önfelszívós matracunk ment tönkre, igaz kb. 8 év után.

Az egyik hegesztésnél szökött el a levegő.

 

Szerencsére volt nálunk gumiragasztó, amivel tudtam a problémát orvosolni :))

Így aránylag problémamentesen vészeltük át az éjszakát.

 

Majd pár napra rá olvastam a hozzászólásod, hogy Te is ilyen jellegű problémákkal küzdesz!

Na, mondom, itt az én emberem, majd kikaparja a gesztenyét nekem.

Erre fel eltelt kb. 6-8 hét, és toporgunk a semmi, és a nulla szélén!

 

Drága barátom, szedd össze magad, vegyél már valami matracot, laticellt, vagy amit akarsz, mert azt eddig is tudtuk, hogy a szekrény aljában tárolt használatlan dolgok, semmit nem érnek!  :)))

 

Ja, és oszd meg velünk a tapasztalataid!

 

 

 

 

Előzmény: gyula0910 (18365)
gyula0910 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 18367

Persze van ölálló keresetem. Kb. háromszor annyit keresek,mint a társam. Ráadásul az átlagnál jobban is keresem,de közel sem annyit,mint amennyire igényt tart a családom,amekkorák a kiadásaink. Vannak törlesztések és egyebek és pár milla kéne még a házra,autóra is. Szóval meg kell gondolnom mire költök.

És tényleg döntésképtelen vagyok,mert minden megoldásnak meg vannak a negatívumai. Ráadásul most is mikor végre nagy nehezen döntöttem valami mellett,valaki meggyőz,hogy csak azt ne válasszam. Így pedig nehéz.

Szerintem heti 2-3 nap nem otthon alvás pont használ a családi életnek. Piszkosul örülnek mikor hazamegyek. :D

Egyébként nem grafomán vagyok,csak sokszor nagyon ráérek munkaidőben.

 

 

Előzmény: python 357 (18366)
python 357 Creative Commons License 2016.10.17 0 2 18366

Azért ne essetek egymásnak!.....:)

Gyula!.....Neked van önnáló kereseted?

Mert ha az asszony tart el,-akkor megértem,-hogy ő dönti el,-hogy csak 12 ezret költhetsz....

Ha te vagy a család fenttartó,-akkor meg hogy-hogy így terrorban  tart az asszony,vagy anyú.?.:)

Szerintem grafomán is  vagy nem kicsit,-meg egyszerűen döntésképtelen vagy derékalj dolgában....

Itt sokan próbáltak segíteni tanácsokkal linkekkel,-de ahogy látom,-hasztalan a segítő szándék....

Az is furcsa,-hogy inkább kint alszol rendszeresen csillag szállóban,-mint otthon az asszony mellett...

Már felmerült bennem az is,-hogy nem hajléktalan vagy-e?..🤔

Szóval ez a kanossza járásod nagyon  tanulságos nekünk:

a "falra hányt borsó" esete Tóth Marival..:-)

Nincs harag........remélem,-se sértődés!...;)

 

 

 

gyula0910 Creative Commons License 2016.10.16 -3 0 18365

Nem figyeltél!

Már korábban is kilyukadt az évek alatt felfújhatósom,amit vadi újan vettem. Pont az a tapasztalat pl.,hogy a vadi új is kilyukadhat! Ezért PONT AZ A TAPASZTALAT,HOGY A VADI ÚJ SEM GARANCIA!

Csak a szerencsén múlik,hogy korábban vagy később keveredik oda valami,ami kiböki. Pl. 1 tüske,1 a földből kiálló figyelmet elkerült ágycsonk vagy a 1 villámzár húzóka szúrós sarka.

De az is tapasztalat,hogy aki függőágyban gondolkozik,számítson rá,hogy nem lesz bezárva hozzá a cucca a biztonságba. De az is,hogy nem mindegy mekkorát veszel,mert a sátorba be kell férni. De az is kiderült,hogy az ágyak negatívuma,hogy nagyobb súlyt és méretet kell cipelni,szóval így gondolkodjon mindenki. És így tovább,még bőven sorolhatnám. Ha neked csak az jött le a rengeteg leírtból tapasztalatként,ráadásul az is tévesen,hogy ne vegyél használtat,ahhoz gratulálok.

Előzmény: FaZo 76 (18364)
FaZo 76 Creative Commons License 2016.10.16 0 0 18364

Hát.......!

Nem tudom , mennyire hat az emberekre az a tapasztalat, hogy NE VEGYÉL SEMMIBŐL HASZNÁLTAT!!!!

Köszönjük gyula0910!!!!!!!!!!!! :)

Előzmény: gyula0910 (18363)
gyula0910 Creative Commons License 2016.10.15 -3 0 18363
Masreszt azert irom le a tapasztaimat,mert azt gondoltam,hogy 1 ilyesmikkel foglalkozo blogon ez sok embert erdekel,mert sokukat erinti. Nekik is jol fognak jonni a tapasztalatok. Sokaknak fog segiteni. Pl,hogy miknek mik a buktatoi. Pl.,hogy a draga meg nem biztos,hogy jobb,mint 1 olcso megoldas. Pl. a meregdraga felfujhatos is lereszthet,meg hogy lehet nem fer be valami a satorba. Ha olvassak,ok mar nem a sajat karukon tanuljanak. De ha gondoljatok,hagyom itt a temat? Szerintem mar ugysem fogok ennel elorebb jutni a forum altal. Azoknak akik segitettek otletekkel,tapasutalatokkal,azoknak koszobom!
Előzmény: FaZo 76 (18361)
gyula0910 Creative Commons License 2016.10.15 -3 0 18362
Reszben igazad is van,csak arrol van szo,hogy vegre mar olyat akarok venni penzkidobas helyett,ami mar tenyleg jo. 1 vagyont koltottem mar el feleslegesen az evek alatt olyanokra,amik nem valtak be. Utoljara az 50ezres erteku leeresztett matracra. De,mint kiderult,mast is erdekel ez a tema,gondolom o is hasonlo cipoben jar. Gondolom o sem akar 1 vagyont kolteni,nem mindenki engedhet meg maganak 50-70ezres megoldasokat. Remelem nem azt vallod,hogy csak az turazzon aki gazdag? A hungaroceles javaslatot,hogy gondoltad malhazni? Egyebkent azt is probaltam,de nem valt be. Nagyon kevesnek bizonyult meg 3 matraccal egyutt is.
Előzmény: FaZo 76 (18361)
FaZo 76 Creative Commons License 2016.10.15 0 4 18361

Ne haragudj, hogy ezt írom, de már hetek óta húzódik ez a mi legyen-mennyiért huzavona.

 

Több opció lett már felkínálva, a hightech matracoktól kezdve, a függőágyon, téliesített hálózsákon keresztül, a kempingágyakig MINDEN!

 

Mindig van valami kifogás, ez ezért nem, az azért nem!

MINDIG van valami, ami miatt v.mi nem!

 

Csendben, halkan megkérdem: Szeretnél egyáltalán valamiért pénzt kiadni????

 

Írod, hogy a család kiborul a hobbyd költségeidtől!

 

Elhiszem, az enyém is kilenne!

 

Ha én ennyire odalennék, hogy kintaludhassak a szabadban, választanék vmi öszvérmegoldást, (pl.hungarocell, nikecell, stb.), ami kibírja 3-4 hónapig,amíg kell, majd egy nyáron keresztül gyűjtenék  a profira. (hálózsák, matrac, dupla fedeles sátor, stb.)

Majd szép csendben megvenném a család tudta nélkül!

 

Bár ez én vagyok, senki pénztárcájában nem akarok turkálni.

 

Ennek a szenvedésnek semmi értelme nincs, elég izzadtság szagú ez már így!

 

Biztos van valami megoldás, hisz nem csak a Te fejedben fordult meg először, hogy a szabadban töltsön el egy hideg éjszakát!

 

Sporttársi üdvözlettel kívánom, minél előbb megoldódjanak a problémáid!

 

Előzmény: gyula0910 (18360)
gyula0910 Creative Commons License 2016.10.15 -2 0 18360

1,5 kg csak?Köszönöm a linket,tetszik is nagyon,már nézegettem is hasonlóról videót,de sajna nem fér bele a max 12ezres engedélyezett költségkeretbe.

 

Ahogy most állok és ami lehetőségekből választanom kéne:

1. Tábori ágy. Előny,hogy nem lyukadhat ki,de hátrány az elérhető árúak súlya és mérete.

2. Több ülőpárna használta fekhelyként. Előny,ha 1 kilyukad,akkor is marad a fázósabb helyekre. Hátrány,hogy szűkebbek és nem tudom nem e csúsznának szét.

3. 2db olcsó teljes méretű felfújhatós használata egyszerre. Ha 1 kilyukad,akkor is marad 1 tartalékban.

4. Függőágy. Hátrány,hogy szerintem a nem teljesen lezárható oldalak miatt,az átjáró levegő jobban hűthet és főleg a kevésbé biztos csomag biztonság.

5. Jobb hőszigetelő hálózsák vásárlása. Hátrány,hogy 16ezer alatt nem találtam,de nem is nagyon bízom az ilyen olcsók megbízhatóságában,tartósságában.

Előzmény: opi1970 (18359)
opi1970 Creative Commons License 2016.10.14 0 0 18359
Előzmény: gyula0910 (18355)
topik Creative Commons License 2016.10.14 -2 0 18358

Teszt: A drága túrakabátok nem jók, ha jön az eső

14 túrakabátot vetettek kemény teszt alá, az eredmény lesújtó. Tovább »

forrás: divany.hu

gyula0910 Creative Commons License 2016.10.13 0 1 18357

Nekem 2 különböző keretvázas típus is van,de az egyik nagyon hasonló.

Az egyébként ilyesmi,még a színe is ilyen narancsos:

És le vagyok döbbenve,soha nem gondoltam volna,hogy kényelmesebb lehet 1 ilyen régi,mint a mai modern túrazsákjaim. És nemkicsit,nagyon! Azon a távon és súllyal ahol a többi modernben már tele a hócipőm,ezzel még vígan elvoltam.

Előzmény: Ermak (18356)
Ermak Creative Commons License 2016.10.13 -1 0 18356

"a 80-as évek környéki nagy alu keretvázas zsák", ugye ismerős?

 

 

Előzmény: gyula0910 (18355)
gyula0910 Creative Commons License 2016.10.12 0 0 18355

Megmondom őszintén,még most sem tudom honnan ered.

 

Az önfelfújós biztos kényelmesebb és könnyebb is,de kilyukadhat és akkor jön a fagyás. A múltkori is elég kemény volt,akkor milyen lenne,ha már a kemény mínuszokban járnék így.

 

Az este szólt valaki,hogy mielőtt megrendelem nézzem meg,hogy egyáltalán befér e a sátramba az ágy. Nekem eszembe nem jutott ez a lehetőség,pedig 1 felfújhatós matraccal már jártam így. Ezért az ágyra rákerestem és akkor derült ki,hogy max 80 kg-ig írják. Én meg 85 vagyok és még ehhez jön jópár kg hálócucc.

Előzmény: Ermak (18354)
Ermak Creative Commons License 2016.10.12 0 0 18354

Max huszonéves...

A nickemre még nem jöttél rá, honnan ered?

 

Ahogy tegnap is írtam, a Gelert márka az, ami általában jó ár-érték arányú, saját tapasztalat önfelfújós matraccal és hálózsákkal van. Az ágyat nem próbáltuk, viszont én anno aludtam az ugyanígy kinéző szovjet tábori ágyon. Szerintem az önfelfújós egyrészt kényelmesebb, másrészt hidegben az ágyra nem árt egy Polifoam, különben alulról fázol a hálózsákban.

Előzmény: gyula0910 (18352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!