Azt hiszem a mi kis Blekink feladta a harcot. Nem eszik. A mesterséges táplálást úgy-ahogy tűri - valami amerikai szert kap fecskendő-gumicső kombinációval-, de nem rágcsál. Ettől persze tovább nő a foga, ismét fájni fog neki - vagy már most is fájdalmai lehetnek, állítólag kinyúltak a rágóizmok a túlnőtt fogak miatt. Ha az első orvos nem antibiát ad, és nem bél/gyomorfertőzésre gondol, akkor időben le lett volna csiszolva a hátsó fog. Nem hiszem, hogy ennyit nem tudott, hogy a kaja mitől jön vissza!! Neten szétnézve pár perc alatt kiderül, hogy fogprobléma. Már a dokinak sem lehet hinni... Csütörtökön még eszegetett, szénát, sütőtököt rágcsált, de nagyon lassan és kevesett evett. Tegnap egy kis uborkát evett, meg ma reggel is . Reggel megkóstolt néhány darabka embernek szánt búza/zab/árpapehely darabkát, de nem tudom hogy ehetne-e ilyet, meg aztán hamar abbahagyta:-(( Ihagee
Ha van a tápban kukorica és/vagy szotyi akkor az nem tengerimalacoknak való táp! (még ha malacok képe is van a dobozon, zacskón) Inkább ilyen márkát és azon belül fajtát vegyél: Versele Laga: Cavia Pro; Cavia Crispy; Cavia Compleitet.
Sziasztok! Jó hogy írtatok a kukoricáról,azonnal kiválogattam a kajájukból.Ugyanis rengeteg tengerimalac eledelben van,amit én adok nekik abban is.Most már erre is odafigyelek. Üdv: Ficzek
Kérlekszépen ez tiszta genetika, ezért nem kéne szaporítanotok a malackákat (esetleges komplikációk esetén, se tudnátok mit csinálni)! Beltenyésztés miatt nem élik meg a kicsik a pár hetes kort se. Szegény anyamalac folyamatosan vemhesül, mikor szoptatja az előző almot, már hordja is ki az újabb kicsiket (akik így nem jutak megfelelő tápanyaghoz a fejlődéshez, gyengék lesznek), csoda, hogy még él! Több okból is a tenyésztőkre kéne hagyni ezt a feladatot
Mekkora az a nagy hely? Egy felelősségteljes gazdi nem csak forgácsra téve tartja őket a ketrecben, hanem különböző berendezési tárgyakat is tesz a ketrecbe (pl. bújók, házak, párnák, csövek)
A zöldségeket fél óránál tovább ne hagyd a ketrecbe, mert ennyi idő elteltével is beindulnak a rothadási folyamatok. Víznek és sok szénának (szénatartóban, hogy ne legyen piszkos, a piszkosat ők se eszik olyan szívesen) kell folyamatosan előttük lennie. Kukoricát ne adj nekik, emésztőrendszeri gondokat és fog, szájüregsérülést okozhat. A tengerimalacok nem magevők! Ezek a magok a tápban vannak, vagy külön veszitek így és teszitek egybe? Kizárólag tengerimalacok igényeinek összeállított táppal etesd!
Az sem kizárt, hogy vitaminhiányuk van! A szőrü milyen minőségű (dús és fényes vagy nem)?
Szia! Az a baj, hogy gátlástalanul szaporodnak, nyakra-főre egymással. A folytonos szülések kimerítik a nőstényeket, és mivel folyton vemhesek, emiatt fogynak, az előző alomból való babák pedig nem jutnak kellő tejhez a gyenge, vemhes nőstényektől. A megoldást az jelentené, ha egyneműek laknának együtt, lányok a lányokkal, fiúk a fiúk a fiúkkal. Vagy a fiúk ivartalanítása. Akkor zavartalanul együtt lehetnek a lányokkal. Másrészt meg táplálási hiba is fennáll. Nem az a megoldás, hogy éjjel nappal előttük van táplálék, széna legyen non-stop, az a legfontosabb, zöldségből meg csak annyi, hogy max. fél óra alatt elfogyjon. Tápból sem jó nekik, ami kukoricát és szotyit tartalmaz, mert mindkettő fogtörést okozhat és nehezen emészthető. Táp sem kell állandóan eléjük, mert az is csak kiegészítő eleség. Ahhoz, hogy ezek az egzotikus állatok minőségi ellátást kapjanak bizony pénz kell, tehát én a helyetekben meggondolnám, hogy tényleg falkára van-e szükség. Nálam 8 malacka van, 6 lány és két ivartalanított fiú, így nincs felesleges szaporulat és mindneki boldog.
KI TUDNA JÓTANÁCCSAL SEGÍTENI?KISEBB MALACFALKÁJA VAN A GYEREKEKNEK.SZAPORODNAK,FOLYTON VANNAK KICSIK,DE SOSEM ÉRIK MEG A PÁR HETESNÉL IDŐSEBB KORT.MI LEHET AZ OKA?A FELNŐTTEK EGYIK-MÁSIKA NÉHA MEG EGYSZERRE FOGYNI KEZD,MÍG MÁR VÉGÜL TELJESEN SOVÁNY.
SZÉP NAGY HELYEN VANNAK,FORGÁCSON,KELLEMES SZOBAHŐMÉRSÉKLETEN.VÍZ ÁLLANDÓAN ELÖTTÜK,KAJA A KÖVETKEZŐ:SZÁRAZ SZÉNA MINDIG KUPACBAN ELÖTTÜK,ALMA,RÉPA SZINTÉN!MAGOK:KUKORICA,BÚZA,ÁRPA,ZAB VEGYESEN.SOSE FOGY KI ELÖTTÜK A KAJA.
A hasmenese mar elmult, rendben vannak a bogyok, csak ma reggelre felpuffadt. Ma jon az orovos megnezni a boret is. Azt mondta lehet Trixacarus (egyfele ruh) vagy gombas fertozes, vagy akar mind a ketto.
A piros bör és szörhullás gombás fertözésre utal. Aggasztóbb a hasmenés, ami az antibiától lehet. SOS orvoshoz kell vinni, mert a felborult bèlflóra miatt elpusztulhat.
reg nem jartam itt ugyhogy kezdenem az elejevel: BUEK minden kedves malac tulajdonosnak es sok oromot a kis kedvencekkel.
Kb. egy honappal ezelott egy ismerosom jelezte hogy egy szomszedjanak a malaca nem eszik, roviden szinte minden nap beszeltem az illetovel telefonon, mondtam neki mit tegyen, gyanitottam mi lehet a baj; roviden kb. egy het utan megkert vigyem el a malacot en orvoshoz mert o nem birja nezni ha kezelik ottan. Aztan nalam maradt hogy ne legyen egyedul meg tobb mint ket hetig fecskendovel etettem mert nem birt egyedul boldogulni. Roviden, tul voltak nove eloszor a hatso fogai aztan a metszofogak; vegul helyre jott de a gazdi mar nem jott el erte.
Nagyon aranyos eletre valo 3 eves him, remeltem talalok neki egy rendes csaladot akik majd tarsat is hoznak neki. De egy ido utan elkezdett foleg eszaka nagyon csunyan horogni; az orvos azt mondta a tudejevel nincs gond de megfazva sincsen, de en adtam neki megfazas elleni port. Aztan megiscsak antibiotikumhoz jutott es tegnap meg kohogott. Van meg ket nap antibiotikumos kezeles, remelem ez elmulik, de kozben hasmenese is lett es kb. egy hettel ezelott ekezdett egyrejobban hullani a szore, aztan unnepek kozott lattam a hasan piros a bore, es kb 1/2 szorszalai kihultak ottan; neha vakarozik de nem tulsagosan.
Malacos barataim azt mondtak valoszinuleg gomba igy nagyon vigyazok nehogy elkapjak a tobbiek is vagy eppenseggel en. Ugyanakkor nem kezelhetem rendesen, furdes stb., mert meg megfazasos kezelest kap, es nem tudtm beszerezni a szert es a Nizoral-sampont mivel zarva van minden. Arra is gondoltam lehet nem gomba. Mostmar a pocakjatol egeszen a nyakaig a bor piros, a szor ritkabb, a hatso labakon vannak kopasz foltok is DE nem korpas a bor, nem sebes; ami nagyon furcsa szamomra azok a pettyek/koralaku valamik a boron ahol fekete a bor, ott vannak; probalok feltenni kepeket is, kb. 2 nappal ezelott keszultek; azota mar ritkabb a szore es a pettyek mintha surubbek lennenek.
Sziaztok egy nagyon aranyos és nagyon kedves hím angol rövidszőrű tengerimalac ingyen elvihető családi okok végett.Kézhez szokott nem harapós akár le is lehet tenni mert nem megy el.Képet sajnos nem tudtam feltenni egyszínű ilyen sárgás vagy arany szerű a színe.A malac Győr melett található.Érdeklődni djkler@citromail.hu vagy 06307354053
Széna mindig van előttük, és a kajálással az előbb is próbálkozott, de olyan kis lassított felvétel szegénykém... Azt hiszem, ma visszamegy a dokihoz. Én csak írok meg olvasok itt, de a gazdi a feleségem, övé a munka nagy része. Etetésben meg a simiben azért én is részt veszek. Ihagee
A széna az alapvető eledel, nem csak a fogkoptatás miatt, hanem a megfelelő emésztéshez is szükséges rostokat veszik magukhoz. Gyakorlatilag folyamatosan előttük kell lenni, és többször esznek belőle. Naponta akár 60-szor is vesznek magukhoz kaját, ez kell az egészséges bélműködéshez. A csíráztatás tényleg jó ötlet, én már búzával egyszer próbálkoztam, imádták. Sok szerencsét, remélem rendbejön a malid fogazata. Amíg nem rág elég szénát, muszáj néha megreszelni a fogait. A nyálaés a kaja is a hosszúra nőtt fogak miatt csurog ki a szájából, mivel a malacok nem hánynak.
Esznek szénát, csak állítólag többet kellene enniük belőle. Fogkoptatás céljából. Igazából fogy, én meg nem tudom hogy mennyit kellene elrágnia két ilyen csöpp kis lénynek. Van többféle szénájuk, valamilyen gyógynövényes illatos is szokott lenni, no azt én is szívesen szagolgatom:-) Búzát viszont fogok csíráztatni, köszönöm az ötletet!! Ihagee
A Tappancs rendelőben volt a mali. Most is eszeget, de lassan. Az előbb szaladt egy kört, de asszony bezárta őket a salátalevelekkel. Nem akarnak átállni a szénára, pedig a doki azt mondta, hogy azt kellene enniük nagyobb mennyiségben. Ihagee
Ez már a többedik orvos volt. Ma reggel evett, aztán hártyáitól megfosztott mandarint nasizott, szaladgált és nézgelődött is:-) Érdekes, hogy a tesója kakáit gyakran megeszi, régebben nem nagyon vettük észre. Másfél évesek a malik. 2 hete kapott antibiotokumot egy másik dokitól, meg vitaminokat is, de akkor nem volt gond az emésztéssel. Ihagee
Ez kemény! A Mazsola malacomnál volt hasonló,két különbséggel: az egyik hogy pár napig tartott,a másik hogy félre állt a szája,a többi stimmel.Sajnos ő már itt hagyott másfél évesen(több mint fél évvel az eset után),a gyerekek akik megtalálták elmondták hogy ugyan úgy nézett ki mint akkor.Utána olvastam mert amikor először hétvégén járt így,amikor állatorvos a környékünkön nincs egy se,így próbáltam utánanézni hogy mi lehet. Azt írták hogy agyvérzést is jelenthetnek ezek a tünetek.Ezt tengerimalacnál nem tudják gyógyítani,vagy magától helyrejön,vagy nem éli túl.Elsősorban belterjes tenyésztésű állatkák vannak kitéve ennek a veszélynek. Az én Mazsolám az elsőből kb 3 nap alatt helyrejött,de ha a gyerekeim jól mondták akkor a másodikat már nem élte túl.Természetesen amit írtam az nem jelenti azt hogy a Bleki malac is hasonló cipőbe jár,talán el kellene vinni másik dokihoz is ha van rá lehetőség.Csak soknak találom a hasonlóságot ezért írtam,de könnyen lehet hogy semmi köze egymáshoz a két esetnek.Egyébként mennyi idős? A lényeg hogy gyógyuljon meg-remélem legközelebb arról tudsz írni- és esetleg arról hogy mi volt a probléma.A gemon.ro oldalra nézzél fel,mert ott a betegségekről is olvashatsz,és ha szerencséd van segítséget is próbálnak adni. Üdv: Ficzek
Tegnap éjjel végleg elaludt, és az égi káposztamezőkre távozott 4 éves kismacim :(
Tavasszal véres volt párszor a vizelete, doki adott neki vitaminokat, aztán idővel elmúlt..ősszel megint előjött ez, azóta csak fogyott, inni nem iszik, és ma éjjel elment :(
köszi minden ötletet, segítséget, tippet az elmúlt 4 évből (mégha más nevem is volt sokszor)
Ünnepek ide vagy oda, nálunk beütött a baj. A szép húsos Bleki malackánk néhány hete betegeskedik. Volt több orvosnál, legutóbb Tatára utalták át innen Tatabányáról. visszajön a megrágott kaja, a malacka fogy... Vérvétel szerint minden rendben, fogproblémája van. Röntgen, altatás, fogreszelés. Egyre rosszabb a helyzet, a kakák mérete csökken, alig eszik. Vigyük vissza "garanciális" javításra?? Gyanús nekem ez az altatásos fogreszelgetés, az előző mali is ilyen után ment el. Blekinek folyik a nyála, nem olyan élénk mint néhány napja volt... Ez már a vég?? Nem jó ez így. Ihagee