Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2963
"Ha megfigyelitek,az ilyen emberek között soha sincs egyetlen komolyabb tudós."

Hehe, ez tetszik. Te hogyan "figyelted meg" az ilyesmit? Van valami tudós statisztikád amiben benne van, hogy egymillió tudósból hányan hisznek a szellemekben és azok közül is hányan kaptak már a Nobel díjat? :-)))
Előzmény: Diótörő (2960)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2962
"Mert két eltérő tenyérhőmérsékletre felmelegített ukrán vasaló is simán megforgatja"

Na és akkor mi van? Kanalat is lehet hajlítani kalapáccsal. És? Kit érdekel az?
Előzmény: Iván Gábor (2959)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2961
Megvárom a búrát. Nem sürgős.
Előzmény: Iván Gábor (2958)
Diótörő Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2960
Szerintem ezt genetikailag meg lehet magyarázni.Vannak,akik hisznek a szellemekben,a földöntúli életben,az UFOkban, egyáltalán a misztikumban.Ha megfigyelitek,az ilyen emberek között soha sincs egyetlen komolyabb tudós.Hogy Egely tudja, hogy mekkorákat blöfföl,vagy már ő is elhiszi ezt az egészet, az már a skizofrénia és ezáltal a pszichiátria kérdése lehet.Mindenesetre meg tud belőle élni, mert eddig még nem halt éhen.Nekem is volt egy haverom, aki minden ilyenben mélyen hitt.Természetesen nem voltak Apollo holdrepülések,bujta az UFO könyveket,sugárzások,bioenergia stb. kötötte le minden figyelmét.Egyszerűen ilyen beállítottságu volt.Van,aki repülőgép maketteket ragasztgat egész életében,van aki kis apró bigyókat gyüjt, ez nem lenne baj,csak ne legyen kizárolagos,egyetlen cél az életében.( szerintem )
Iván Gábor Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2959

Új momentum merült fel egy másik topikban:

 

 

"sok izzadsággal teli munkával kifejlesztett egy olyan búrát, ami alatt működik."

 

 

Úgye ez most egy vicc akar lenni?

 

Mert két eltérő tenyérhőmérsékletre felmelegített ukrán vasaló is simán megforgatja mindenféle csodabúra nélül.

 

Pedig a vasalók nem élnek ugyebár.

Iván Gábor Creative Commons License 2006.12.16 0 1 2958

 

 

Szólj a próba eredményéről.

 

Ja és azt is elárulom, ha nagyon nagy zacskók húzol rá, ahol már ki tud alakulni a hőáramlás, akkor kicsit, de forogni fog a kerék.

 

A bizonyítás nem kényszer, hanem a tudományos módszertan elengedhetetlen eleme.

 

 A hitnél nem kell csak bizonyítás. Ott elég hinni.

 

Előzmény: Törölt nick (2957)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2957
"Próbáld ki és ha utána is vannak ilyen vizíóid, akkor szólj és akkor megyek a forgatócsoporttal."

Kipróbálom majd, de ezzel a forgatócsoprttal az agyamra mész. Elmondom még egyszer: Nekem veled ellentétben nincs bizonyítási kényszerem.
Előzmény: Iván Gábor (2956)
Iván Gábor Creative Commons License 2006.12.16 0 1 2956

 

Húzz rá a kezekre a kerékel együtt egy nyejlonzacskót és egyből nem fog forogni semerre sem, mert nem lesz elég légtér  a hőáramlások kialakulásához.

 

Az akaratnak meg át kellene mennie a zacskón, illetve a kéz és a kütyü között meg nincs is semmilyen anyag.

 

Próbáld ki és ha utána is vannak ilyen vizíóid, akkor szólj és akkor megyek a forgatócsoporttal.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2955)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2955
" Viszek filmeseket is magammal."

Ez kedves, de én nem pályázom a filmsztárságra. Ha azt mondod, hogy akarattal nem befolyásolható a kerék forgásiránya, akkor viszont elmondom neked, hogy tévedsz. Én a saját szememmel láttam ilyet. Vannak akik ezt minden további nélkül képesek megcsinálni. Sőt, magam láttam, hogy két ember egymás hogyan volt képes zavarni. Meglepő látvány amikor egy gyorsan forgó kerék egyszercsak megáll mint a cövek. Pedig csak a másik ember ránézett a pörgető kezére. És az a szemkontatktus idejére képtelen volt újra pörgetésre bírni a kereket. Én azt gondolom, hogy az ilyen hirtelen megállást és állvamaradást még nehezebben lehetne megokolni mindenféle hajánál fogva előrángatott " biztos a levegő mozgatja" szöveggel.

Egyébként pedig az őszinteségedért cserébe elmondom neked én is őszintén, hogy nekem veled ellentétben nincs semmiféle bizonyítási kényszerem semmivel és senkivel szenben. Ha forog akkor forog, hameg nem akkor nem. Érdekel, kíváncsi vagyok rá, de egyetlen lépést sem teszek annak érdekében, hogy másoknak bármit is bizonygassak.
Előzmény: Iván Gábor (2951)
Iván Gábor Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2954

Több száz hasonló levelet küldtem szét országszerte egykoron. Kutatóhelyekre, iskolákba és a sajtónak.

 

Egely György féle ~életenergia mérő műszer~ leleplezése

 

 

 

 

a2

 

Magyar Tudományos Akadémia
Biológiai Tudományok Osztálya

Tisztelt Elnök Úr!

Tárgy: "Életenergia mérő műszer" leleplezése

A Magyar Biológiai Tudomány nagyobb társadalmi elismertsége miatt írom levelem. A 90-es évekbeli társadalmi átalakulással Tudomány és ezen belül a Biológiai tudomány eredményességeit, hitelességét illetően is támadásokban részesült.

Ennek a Tudomány és a Biológiai tudomány elleni támadásnak jelenleg hazánkban egyik legismertebb személye Egely György. Egely György szabadalmazott is egy találmányt, amelyet élet/bio/vitalitás energiamérő műszernek állít. A műszer "mérései" alapján olyan személyek, mint többek közt Gyúrcsók József közismert "gyógyító" kijelenti, hogy ő rendelkezik bioenergiával, amellyel gyógyítani tud. Értesüléseim szerint a Tudományos kutatók, a Fizikusok, Orvosok és Biológusok sem tudták eddig egyértelműen és mindenki számára közérthetően cáfolni az állítólagos objektív mérőműszert. Szerintem én már jó úton járok a végleges cáfolat létrehozásában, amelyben segítségüket is remélem. Az eddigi tények alapján a műszert csak az emberi kézen kialakult hőkülönbségek és a környezet hőkülönbségei miatt áramlásba jött levegő működteti. Ezen felismerésemben sokat segített Dr. Boczán János munkásága is, aki tudomásom szerint jelentetett meg közös publikációkat Szentágothai professzorral is. Az "életenergiát mérő műszert" élettelen tárgyakkal, akár két különböző kézhőmérsékletre melegített vasalóval is működtetni lehet. Továbbá a stresszes emberek kezén alakulnak ki nagyobb hőkülönbségek (8 fok is lehet), így ráadásul a műszer használata betegségre ösztönzi használóját, a hirdetet egészségesebb idegállapot helyett.

Egy korábbi populáris, közérthető és talán gunyoros stílusban írt tanulmányomat a témával kapcsolatosan, amelynek tartalmán már túl is léptem közben a http://www.zotyo.hu /para/egely2.htm helyen olvasható. Az index tudomány rovatán http://forum.index.h u/forum.cgi?a=t&t=90 24500&uq=403 helyen vitafórumot is folytattam a témában. A végleges cáfolat elkészítéséhez szükség lenne, néhány hőkamerás felvételre, amelyben remélem tanácsot, ajánlást, vagy segítséget tudnak adni. Továbbá, mivel nem vagyok tudományos kutató talán tanácsos lenne, ha a témát tudományos igényességgel való közölhetősége miatt egy orvos kutató (társszerzőségemmel) felvállalná.

Bud apest, 2001.01.16.

Iván Gábor Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2953

 

 

Ezt most te állítod.

 

Neked kell bizonyítani.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2952)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2952
Bizonyítani? Nem, én addig nem megyek el. Annyira nem érdekel a téma. Viszont ez a fórum erről szól. Megkérlek, néhány szóban meséld el nekm, hogy az emberi akarattal való irányváltás hogyan történik.
Előzmény: Iván Gábor (2949)
Iván Gábor Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2951

 

"Szóval csak a mozgatás közvetítő közege érdkel? Annak az emberi akarattal való kapcsolata már nem? Hát te tudod, de a téma-lezárás nem tőled függ egyedül."

 

 

 

 

Nagyon szívesen elmegyek és megvizsgálom, megnézem, ha valaki tényleg tud ilyet.

Mert a papír minden hazugságot kibir, de a kettős vakpróbákon ez alaigha fog átmenni. Viszek filmeseket is magammal.

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2947)
Iván Gábor Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2950

 

Ne magadból indulj ki.

 

Nekem van jól fizető szakmám több is.

 

 

Előzmény: TEACHER (2948)
Iván Gábor Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2949

 

 

Mi már bizonyítottuk kisérletekkekel azt amit állítunk.

 

Tedd meg te is és figyelünk!

 

Ja egyébként publikáltam több cikket is az ügyben, ami a (2918) ban linkelhető.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2947)
TEACHER Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2948

Persze , tudom a horoszkóp készítés jobban fizet.

 

Na jó akkor továbbra is cipelem a szellemeket.

Előzmény: Iván Gábor (2946)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2947
"A téma le van zárva.
CSak a lvegő mozgatja."

Szóval csak a mozgatás közvetítő közege érdkel? Annak az emberi akarattal való kapcsolata már nem? Hát te tudod, de a téma-lezárás nem tőled függ egyedül.
Előzmény: Iván Gábor (2943)
Iván Gábor Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2946

 

Én nem vállalhatom a gyógykezelésed, mert nincs rád időm.

 

 

Előzmény: TEACHER (2945)
TEACHER Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2945
Ők küldtek hozzád !
Előzmény: Iván Gábor (2944)
Iván Gábor Creative Commons License 2006.12.16 0 1 2944

 

 

Nagyon szívesen segítek.

 

Keresd fel a körzeti pszichiátriai rendelőt.

 

 

Előzmény: TEACHER (2941)
Iván Gábor Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2943

 

 

A téma le van zárva.

 

CSak a lvegő mozgatja.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2940)
Iván Gábor Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2942

 

 

Maga a Wikipédián az

 

Egely György

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Egely_Gy%C3%B6rgy

 

és a

 

Magyar Para-Kutatási Tudományos Társaság

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar_Para-Kutat%C3%A1si_Tudom%C3%A1nyos_T%C3%A1rsas%C3%A1g

 

 

szócikkeket is magam indítottam és különféle szerkesztői neveken szerkesztettem is.

 

 

 

 

TEACHER Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2941

Egely elment a szélhámosságon alapuló pénzkeresés felé, mint nagyon sokan, engem meg továbbra is a valós igazságok érdekelnek.

 

Értem.  Akkor levennél rólam néhány rámtapadt parazita szellemet, a feleségemről meg némi rontást ?

 

T

:-)

Előzmény: Iván Gábor (2939)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2940
"Már évekkel ezelőtt porrá alázhattam volna Egelyt egy tévéripotttal, de nem tettem."

Miért nem? Ezt tervezed régóta nem? Mi tart vissza?

"engem meg továbbra is a valós igazságok érdekelnek"

És kiderítettél már valami olyasmit amit érdemesnek látsz publikálni?

"feltártam az Egely kerék valódi működési elvét"

Valóban? Csak ennyit tettél itt?

"Tehát, hogy egyszerű légmozgás hajtja és semmi több."

Olvastam, hogy kérdezték tőled az akaratlagos iránymeghatározást. Mintha a magyarázatodat nem olvastam volna. Talán elkerülte a figyelmemet?
Előzmény: Iván Gábor (2939)
Iván Gábor Creative Commons License 2006.12.16 0 1 2939

 

Egyáltalán nem. Már évekkel ezelőtt porrá alázhattam volna Egelyt egy tévéripotttal, de nem tettem. Mi  együtt voltunk tagjai régebben a MAgyar Para_Kutatási Tudományos Társaságnak. Közben is eléggé gyakran leveleztünk és telefonon és személyesen iy beszéltünk egymással.

 

Egely elment a szélhámosságon alapuló pénzkeresés felé, mint nagyon sokan, engem meg továbbra is a valós igazságok érdekelnek.

 

Itt sem tetem mást, mint többekkel együtt feltártam az Egely kerék valódi működési elvét. Tehát, hogy egyszerű légmozgás hajtja és semmi több.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2938)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2938
Értem. És te úgy érzed a te élet-hivatásod felvenni ellene a harcot? Én nem érzem úgy, de nem avatkozom más dolgába. Csak kíváncsi voltam és válaszoltál. Köszönöm. Szervusz.
Előzmény: Iván Gábor (2937)
Iván Gábor Creative Commons License 2006.12.16 0 1 2937

 

Egely árt a magyar parakutásnak, mert szélhámos.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2936)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2936
"Nekem ez hobby."

Szóval hobbyból ártasz Egelynek? Hát te tudod, de tiszteletet remélem nem vársz magasztos tevékenységedért?

És miért van itt a tudomány rovatben ez a topik? Hobbyból ártánykodni? Nem is tudom hová tartozhat, de nem ide szerintem.
Előzmény: Iván Gábor (2935)
Iván Gábor Creative Commons License 2006.12.16 0 1 2935

 

Nekem ez hobby. Így tudok független lenni.

 

 

A pénz máshol keresem és az ilyen kutatásokra költöm.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2934)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 2934
Jó-jó, de mi haszna számodra? Híres lettél? Pénzt hoz a konyhára? Kiéled a hajlamaidat? Szóval azt szeretném tudni, miért csinálod egyáltalán?
Előzmény: Iván Gábor (2933)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!