Keresés

Részletes keresés

gabihari Creative Commons License 2003.01.30 0 0 810
Egy kis helpre lenne szükségem.
A divixes aviknál egyszerűen mindig csúszik picit a hang meg a kép bármilyen codeket is rakok fel.
A gépem Intel Celeron 1ghz, 256ram, 32mb integrált video és hang.
Segítsetek lécci!!!
BuNnY Creative Commons License 2003.01.30 0 0 809
Skacok, mizu ezzel az új DivX-el, feltette már valaki ? Gondoltam én megvárom a reakciókat mielőtt kicseszek magammal :D
eu_tanazia Creative Commons License 2003.01.28 0 0 808
Köszi,
akkor én vagyok a hülye, de a leírásból számomra az tünt ki, hogy a video-file-t összenyomja a feliratfile-al.
Előzmény: Zombie (807)
Zombie Creative Commons License 2003.01.28 0 0 807
en sem szoktam subot beleegetni, de gondolom a filter ugy mukodik, hogy a szoveg formatumu (SSA) feliratot a film kodolasakor szepen rarakja a filmre. szoval csak egyszer kodoljuk a filmet, nem ketszer.

mas: letezik olyan vdub mod ami kozvetlen tud mpeg2-t olvasni, vob-ot is (tehat nem kell avisynth). link

Előzmény: eu_tanazia (805)
nebamun Creative Commons License 2003.01.28 0 0 806
Ha a virtualdub az AviSynth-től kapott képet filterezi meg a felirattal, akkor szerintem eleve beleteszi, és nem "újratömörít". Utólagos feliratozásnál persze hogy újratömörít, másképp nem is lehet.
A Gknot is ráteszi a feliratot szerintem, de még soha nem próbáltam vele (ehhez VobSub-ot használ egyébként).
Őszintén szólva ez a beleégetett felirat nekem rettendő barbár, ügyetlen, rég meghaladott megoldás.
Előzmény: eu_tanazia (805)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.01.28 0 0 805
Subtitler-re ezt írják:
"Applies Sub Station Alpha v2.x/4.x scripts to video"
Ez azt jelenti, hogy a DivX-re paszírozza rá az SSA-feliratfile-ok tartalmát, nem?
Mert ha igen, akkor az újratömörítéssel lehetséges csak, tehát ott már a minőség is romlik.
Szóval marad a FlaskMpeg, mivel nagyon nem szeressük a felesleges minőségromlást. :-) A FlaskMpeg DVD-ről másolás közben nyomja rá az eredeti (DVD-kép) formában a feliratot, tehát nincs újratömörítés.
De szólj, ha rosszul értettem. :-)
Előzmény: Zombie (804)
Zombie Creative Commons License 2003.01.28 0 0 804
onmagaban tenyleg nem, de van neki subtitle filtere.
Előzmény: eu_tanazia (803)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.01.28 0 0 803
És azért a FlaskMpeg-et használom, mert tudomásom szerint a VirtualDub nem kezel feliratokat.
Előzmény: Zombie (801)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.01.28 0 0 802
Csakhogy én FlaskMpeg-el kódolom át a DVD-t DivX-be... :-)
A VirtualDub-ot csak DivX-vágásra használom.
Előzmény: Zombie (801)
Zombie Creative Commons License 2003.01.28 0 0 801
nem kell. VirtualDub job controlt tanulmanyoztad mar? annyi filmet es passt raksz bele amennyit csak birsz.
Előzmény: eu_tanazia (800)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.01.28 0 0 800
Biztos jó dolog ez az "N pass", de inkább olyan apró változásokat kellett volna belerakni az új DivX-be, mint pl., hogy automatikusan lemenjen a "2 pass" mindkét menete (az "N pass"-ról már nem is beszélve), hogy ne kelljen minden pass végén a felhasználónak elidítani a következőt.
Az N pass-al kapcsolatban, csak az jut eszembe, hogy már a 2pass-t is baromi sokáig nyomta a gép, most még még arra is rádupláznak? :-)
Előzmény: nebamun (799)
nebamun Creative Commons License 2003.01.27 0 0 799
Én is letöltöttem már, de egyenlőre csak olvasgatom a tapasztalatokat, átütő újdonságnak nem tűnik sok minden. Az n-pass nekem is eszembe jutott már, csodálom hogy csak most valósították meg :-) De fogalmam sincs hogy hány menetig érdemes átmenni, először is a "javulás" mértékét kellene számszerűsíteni, és akkor meg lehetne határozni hogy hány menetig érdemes elmenni.
Előzmény: Zombie (798)
Zombie Creative Commons License 2003.01.27 0 0 798
Egyebkent, kijott a DivX 5.03 (csodalom hogy senki nem irta).
A legerdekesebb ujdonsag a multipass kodolas (kettonel tobb pass). Illetve sok minden mas is, itt a valtozasok listaja.

Csinaltam egy gyorstesztet, de bevallom semmi kulonbseget nem latok a 2-pass meg egy 5-pass kozott. bar, lehet hogy valami huzosabb tesztanyagon jobban latszik a kulonbseg.

eu_tanazia Creative Commons License 2003.01.27 0 0 797
A letöltés-vezérlőket nem bírja a Doom9. A böngésző saját letöltőjével kell lehalászni a file-okat...
Előzmény: Zombie (793)
Ladiladida Creative Commons License 2003.01.27 0 0 796
Köszönöm szépen, megpróbálom.
Előzmény: Zombie (795)
Zombie Creative Commons License 2003.01.24 0 0 795
Pan & Scan nevezetu opciot probald.
Előzmény: Ladiladida (794)
Ladiladida Creative Commons License 2003.01.24 0 0 794
Köszönök mindenkinek mindent, mennek a dolgok, DVD-t powerdvd-vel tudok nézni, bár még nem tudom, hogy tudok a széléből vágatni, hogy nagyobb legyen a kép, de ezzel már nem akarlak terhelni titeket.
Előzmény: Zombie (793)
Zombie Creative Commons License 2003.01.23 0 0 793
jok azok a linkek szerintem, csak a doom9 nem szereti a kivulrol linkelest, latogass el a doom9.org Software szekciojaba, es keress ra azokra a dolgokra amiket nebamun belinkelt.
Előzmény: Ladiladida (790)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.01.23 0 0 792
Van egy avi file-om, aminél nincs hang. Ezen hogy lehetne segíteni?
Általánosságban ez öt dolog miatt lehet:
1. Nincs hang-része az avi-nak. :-)
2. A hangja Ac3, és nincs telepítve Ac3 codec/filter-ed
3. A hang Ogg, és nincs telepítve Ogg codec/filter
4. A hang valami egészen más, aminek a codecje nincs telepítve. :-)
5. Nincs hangkártya a gépedben. :-)

Szerintem nézd meg az avi-file-odat egy video-info programmal (pl. GSpot, MovieID), ami kiírja, hogy a hang milyen formátumban van, és ez alapján a megfelelő codec-et megkeresheted és telepítheted.

Előzmény: Chabee (786)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.01.23 0 0 791
még mindig a DivX a legjobb, a BsPlayer szaggat kissé
Ez érdekes, mert a BsPlayer-nek sokkal kisebb a gépigénye, mint a DivX Player-nek. (A DivX Player-nél még a Windows Media Player is gyorsabb.)
Ráadásul a DivX Player elég megbízhatatlan (gondolom ezért tart még mindig csak alpha állapotban).
Előzmény: Chabee (786)
Ladiladida Creative Commons License 2003.01.23 0 0 790
Nagyon köszönöm, sajnos csak az ffdshow működik, a többi link nem, de megpróbálom a név alapján máshol megkeresni őket. Tegnap este egyébként nagyot alakítottam. Felraktam az ace újab verzióját, s megdöbbenésemre nem volt felirat, ráadásul a kép fejjel lefelé jelent meg. Újratelepítettem, s akkor derült ki, hogy a typicalban nem rakja fel a divx_g400-et. Miután ezt is felraktam, a képet meg tudtam fordítani, lett felirat is, de a forgatástól vagy nem tudom mitől, az elején lassú volt a lejátszás. Több órás magamatanyázás után megtaláltam a régebbi verziót, s sikerült ugyanoda eljutnom, ahonnan elindultam. Ez szerintem csúcs! Egyébként kipróbáltam a radlightot is, meg a bs-t, de mindkettő lefagyott. Valószínűleg codecgondjaim vannak. Ma megpróbálok mindent letörölni, s csak azokat felrakni, amiket javasoltál. legfeljebb még a divx_g400 lesz mellette óvatosságból.
Előzmény: nebamun (787)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2003.01.22 0 0 789
http://www.videolan.org/vlc/index.html

"VLC (VideoLAN Client) is a highly portable multimedia player for various audio and video formats (MPEG, MPEG-2, MPEG-4, DivX, mp3, ogg, ...) as well as DVDs, VCDs, and various streaming protocols"

erröl is irogaatott egy ujsag meg, d enem probaltam...

Előzmény: nebamun (788)
nebamun Creative Commons License 2003.01.22 0 0 788
Ha DVD-t akarsz nézni, akkor tegyél fel egy DVDlejátszót!
Pl. PowerDVD vagy WinDVD. Ezek fizetős prg-k, de 30-napos demoverzót letölthetsz az origórol is. A 30nap meghosszabbítása meg regisztrációs kóddal történik...
Ha ingyeneset akarsz, akkor www.maximusdvd.com. De itt figyelni kell, hogy külön van a lejátszó és külön a codec. A PowerDVD/WinDVD mindent fölpakol egybe, azzal nem kell sz*rozni.
Előzmény: Ladiladida (782)
nebamun Creative Commons License 2003.01.22 0 0 787
Zseni sajnos nem vagyok, csak elolvastam amit nálam okosabbak összehordtak :)
Tehát:

- ffdshow
- AC3filter
- OGG Vorbis audio filter

BSPlayer is kell? Meg VobSub és divx_g400 is? Szerintem ezek nélkül meg lehet lenni.
Ha nem akarsz kódolni, a DivX5-öt teljesen fölösleges föltenni.

Előzmény: Ladiladida (782)
Chabee Creative Commons License 2003.01.22 0 0 786
Bakker, ez kész...
Most újratelepítettem a DivX-et, pontosan ugyanúgy, ahogy ezt megtettem kb. 2 hete, és most lejátsza a BsPlayer és a Win Media Player is az avikat... Bár, még mindig a DivX a legjobb, a BsPlayer szaggat kissé, mert nem túl nagy a videokártyám. De most már legalább működik, köszi a segítséget.

Most viszont más bajom van, csak hogy ne legyen egyszerű az élet. :) Van egy avi file-om, aminél nincs hang. Ezen hogy lehetne segíteni?

Előzmény: eu_tanazia (785)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.01.22 0 0 785
A file szerintem nem sérült
Oké, ezt csak azért írtam, mert a BsPlayer ebben a két esetben szokta ezt a hibaüzenetet kinyomni.
Amúgy nekem is a legújabb BsPlayer van fent, és semmi problémám nincs vele.

A DivX codecet hogy lehet telepíteni?
A DivX5-öt úgy, ha elmész a divx.com-ra és letöltöd, elindítod...

Amúgy a Media Player lejátsza rendesen??

Előzmény: Chabee (778)
eu_tanazia Creative Commons License 2003.01.22 0 0 784
De ha tudtok konkrét dolgot, hogy a teljes acemega helyett mit rakjak fel, ami önmagában elég, akkor kezet csókolok azért is.
pl. a DivX5 Codec
Nem gondoltad volna, igaz? :-)
Előzmény: Ladiladida (777)
Ladiladida Creative Commons License 2003.01.22 0 0 783
És még egy: rámentem a www.doom9.org oldalra, de ott is zavarban vagyok, mert akkor most ezek közül mi az ami kell a filmnézéshez?
Előzmény: Ladiladida (782)
Ladiladida Creative Commons License 2003.01.22 0 0 782
Neba! Hát itt van az ász! Te zseni vagy! Ha metennéd, hogy a linkeket összeszeded, akkor örökké hálás lennék! És mondd már nekem meg, hogy a dvd is menni fog majd nálam? Azért az sem lenne rossz. (Egyébként lusta módon a Médiaplayert rövidítettem, sajna nem tudtam, hogy ilyen névvel van más is.)
Előzmény: nebamun (781)
nebamun Creative Commons License 2003.01.22 0 0 781
Mi az a mplayer? Windows MediaPlayer vagy mplayer? (ez utóbbi egy linuxos lejátszó tudomásom szerint).
A jobb alsó kis kék négyzet nekem a DivX_G400 filternek tűnik a leírás alapján. (Az ugyanott megjelenő "zöld balra-fel nyíl" pedig VobSub lenne :-))
Tegyünk már különbséget a codec, a lejátszó és a filter között!
Lejátszó a MediaPlayer, BSPlyaer, MV2Plyaer, Radlight, DivXplyaer, PowerDivx, SAMIplyaer vagy micsoda stb.
Ezek önmagukban nem tudnak semmit lejátszani, csak olyan tömörített videot/hangot aminek kibontásához (lejátszásához) van a Windows-hoz feltelepített codec. Hogy milyen codec-ek vannak feltelepítve a gépünkre megnézhető:
Vezérlőpult->Multimédia->Eszközök->Videotömörítő egyközök ill. Audiotömörítő eszközök.
Amik itt vannak, azok tömöríteni(encode) is tudnak, nem csak lejátszani(decode). A codec-nek nincsen semmilyen ikonja amivel indítani lehetne, hanem amikor használatban van, akkor lehet rajta esetleg beállításokat végezni (vagy Vezérkőpult nevezett helyén ->Tulajdonságok)
A lejátszó prg a megjelenített kép mindenféle állítgatásán túl még többnyire képes feliratot is kitenni. Kevesen tudják, hogy a MediaPlayer 6.4 is tud feliratozni önmagában, de csak egy spec. formátumot, és igencsak bénán.
A legzavarosabb dolog a filter. Ez egy olyan valami, ami a Windows DirectShow megjelenítési felületére képes kitenni dolgokat. A DivX_g400 és a VobSub egy olyan filter, ami pl. a feliratot teszi ki a képre. A filternek sincs semmilyen programindító ikonja, nem tartozik hozzá .exe, viszont többnyire van hozzájuk valami 'Configure' ikon. Automatikusan elindulnak, ha lejátszol valamit. Pl. ha a van feliratozó filtered és a lejátszóban is bekapcsolod a feliratozást, akkor két feliratot is meg lehet jeleníteni egyszerre. Ez a filteres megjelenítés elég agresszív, pl. ha PowerDVD-vel játszol le divx-et, akkor a VobSub arra is kiteszi a feliratot.
Az ffdshow is egy filter, ami rendkívül trükkösen annyit csinál, hogyha egy .avi-ban divx3/4/5/xvid tömörítést talál, akkor ezt dekódolja és megjeleníti, anélkül hogy a divx/xvid codec kellene neki. Ezen kívül egy csomó mindent tud még, pl. feliratozni is.
Az AC3 és az OGG hang lejátszása ugyanilyan filter módszerrel történik.
Lehet találni érdekes filtereket, van amelyik a lejátszás sebességét lehet állítani, van amelyik a hangot képes elcsúsztatni a videohoz képest, stb. Ilyen filterekkel a fapados MediaPlayer is egész használhatóvá tehető.

Aki csak nézni akarja a filmeket, csak ennyit tegyen föl, és felejtse el a megakodekpakkokat (az mp3 lejátszása asszem a 6-os MediaPlayertől avtomat jár a Win-hez, ahhoz nem kell föltenni semmit):
- ffdshow filter (a divx3/4/5/xvid megjelenítéséhez)
- AC3 filter (az AC3 hang lejátszásához)
- OGG audio filter (az OGG hang lejátszásához)

Lejátszáshoz meg használjon BSPlyaert, MV2plyaert, Radlight-ot vagy akármit ami tud feliratozni. Ha azt akarja, hogy a MediaPlayere is feliratozzon, akkor még kell a VobSub vagy a DivX_G400 filter.
A www.doom9.org-on szerintem mindez megtalálható (Download->Codecs ill. Audio szekció), de ha valakinek nagyon nem megy, akkor összeszedem a pontos linkeket.

Előzmény: Ladiladida (779)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!