Keresés

Részletes keresés

tomajer Creative Commons License 2002.01.04 0 0 1811
Hálás köszönet.
NAR Creative Commons License 2002.01.04 0 0 1810
Az angol szövegben ez van:
Keep the egg in the fire, 'cause their mothers breathe on 'em, see, an' when it hatches, feed it on a bucket o' brandy mixed with chicken blood every half hour.

Az alkoholokhoz nem értek, de szerintem a brandy az brandy :-)

Bye,NAR
Előzmény: tomajer (1808)
Cinnamon Creative Commons License 2002.01.04 0 0 1809
Konyak!
Előzmény: tomajer (1808)
tomajer Creative Commons License 2002.01.04 0 0 1808
SEGÍCCSÉG!!!

whisky; vodka; gin; pálinka;????

Daoldin Creative Commons License 2002.01.04 0 0 1807
UpYourz:
1. szvsz semmi rád nézve sértőt nem mondtam

2. "A Gyűrűk Ura rajongók pedig azt látják, hogy ami évekkel, évtizedekkel ezelőtt megmozgatta őket, akár komolyan meghatározta az életüket és gondolkolkodásmódjukat, szóval, hogy ez a könyv végre életre kel a mozivásznon... ráadásul minden jel szerint nem valami kontár olvasatában, hanem részletekig kidolgozott, csodálatos film lesz belőle... és akkor bejön a képbe Harry Potter, "aki" egy éve még csak egy könyv volt, ami már a Corában is ott vigyorgott minden polcról, és lehetett egy jót derülni, hogy mi ez a hiszti, viszont öt éve nem is létezett, és _minden_valószínűség_szerint_ nem mérhető a Gy.U. monumentalitásához, szóval hogy ebből a könyvből napvilágot lát egy film, ami hogy, hogy nem a Gy.U. Mo-i bemutatójának januárra való halasztását hozza! (ne gyertek a forgalmazóváltással, az bullcrap)."

na, erre a részre reagáltam.
igaz, hogy itt frappánsan a GYU fanok véleményét öntötted irásba, mintha ismernéd minegyiknek a véleményét, de a vak is látja, hogy te is igy látod. ráadásul süt az írásodból, hogy te is egy belebolondult rajongó vagy, ami alapjában nem baj, de ezzel is azt hangsúlyozod, hogy mennyivel jobb a GYU.
minden tiszteletem a tiéd, hogy önmérsékletre szólítod fel mindkét tábort (bár szerintem 3 tábor van), de amig ebben a topicban ilyen nagy szavakat használsz, mint pl. "a világtörténelem egyik legnagyobb alkotása", "Jön a film, emberek. Illetve a Film!" stb. addig az egy kicsit megmosolyogni való
annyit még hozzátennék, hogy akiket a reklámok, média ennyire befolyásolni tud, még ha épp ellenkező irányba is, azokat csak sajnálni tudom, mert igy egy jó történetről maradnak le, de ezt már százszor elmondtam, és baromira unom ismételni magam. de sajnos sok GYU fannal nem lehet értelmesen vitatkozni, mert csak pocskondiáznak, és süketek az észérvekre. ezt persze nem rád értettem.

rozsoma1 Creative Commons License 2002.01.04 0 0 1806
Hitgyüli- krsna nálam egyre megy.Csak azt furcsállom az egészben, hogy MUNIN, mint igaz krsna hivő hogy képes ilyen demagóg-demagőg mocskolódásra.Lehet, hogy csak hétvégi krsnás és a krsnásoknak adott alamizsnáért (mert az) cserébe kapott kb. 100 oldalas könyvből tanulta meg a hitét.Ja amúgy a krsnások az ALAMIZSNÁBÓL egy egész korrekt központot épitettek fel Hűvösvölgyben, ami nem az olcsó telekárairól hires.Erről ennyit, ugyanezt a f@sz Hitgyülisek is megcsinálják.Kérdés milyen hit az ami a pénzért vett hitről szól...
Ez csak azért nem OFF mert a krsna-hitgyüli keménymag képes HP könyvégetésre.
Húúú én irtam hosszabb szavakat is, de ez a "megbecsülésem" jelképe munin felé.
Ja én egyszer adtam alamizsnát krsnásnak és cserébe egy kb százoldalas könyvet kaptam.DE ÉN ELOLVASTAM, MIELŐTT VÉLEMÉNYT NYILVÁNITOTTAM. Elismerem, hogy a krsna hit tartalmilag több, mint az a 100 oldal, de a HP is több az ostoba marketingnél.

üdv: Sir Rozsoma

Előzmény: srábelbalambér (1793)
tomajer Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1805
télleg fontos lenne tudnom:-)))
A csirkevér máá megvan, de mi volt az alkohol???
Előzmény: Itep (1804)
Itep Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1804
:)
Előzmény: tomajer (1803)
tomajer Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1803
Bujjék!

Mivel kellett etetni, azt a kis édes kicsinorbertet?
köszi:-)

Itep Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1802
Danke schön!
Előzmény: UpYourz (1799)
Maminti Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1801
Köszi a linket és az infót!
Előzmény: UpYourz (1799)
UpYourz Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1800
Bocs, két dolgot kihagytam:

1) a szavazatokat átlagolják, és nyilván tudod hogy egyetlen rossz "jegy" is hogy le tudja húzni az átlagot... ezért számít "valaminek", hogy a Gyűrű Testvérisége ilyen helyezést ért el (ilyen pontszámmal).

2) abban tökéletesen igazad van, hogy majd meglátjuk. Így legyen! :)

up

Előzmény: UpYourz (1799)
UpYourz Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1799
OFF

Kedves Maminti!

IMDB = the Internet Movie DataBase, enyhe túlzással minden filmről, tv sorozatról találsz itt információt, legfontosabb színészeket, leírást, és értékelést. Utóbbi tízes skálán történik, és úgy tudom most fordult elő először, hogy az oldal készítői is véleményt nyílvánítottak egy filmről (annyira átütőnek ítélték). Egyébként szívből ajánlom, nagyon hasznos kis oldal, például ha tudni akarod, hogy egy film mikor jött ki, ilyenek.

üdv mindenkinek:

up

ON

P.S. kiderül, tudok-e még hiperlinket írni :>

Előzmény: Maminti (1792)
UpYourz Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1798
Köszönöm a kiigazítást, ezt nem tudtam. Mindenesetre remélem nem volt túl nagy hiba a "közkézen" lévő infókból (seprű, boszorkány, nem írom le még egyszer) fantasy környezetre következtetni :))). Az meg, hogy fantasyban _előfordul_ a szemüveg, nem azt jelenti, hogy az lenne a tipikus, vagyis ezért tűnt nekem furcsának. De így, hogy 19xx-ben játszódik (döntsétek el:)), mindenre fény derül. Még egyszer köszönöm.

up

Előzmény: NAR (1795)
UpYourz Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1797
"sem a film, sem a nagy reklámhadjárat az érdekes, hanem a könyv, amit valószinüleg te sem fogsz elolvasni, mert jaj! teremtett egy kis konkurrenciát imádott könyvednek, és ezzel megfosztod magad egy jó kis olvasmány élménytől"

Légy szíves mondd meg, hogy ezt mely hozzászólásom mely részére reagálva írod, mert szerintem sértő volt és megalapozatlan.

Én azt írtam le, hogy szerintem sok GYU fan miért gondolhat ezt vagy azt, ill miért szidhatja a HPt olvasatlanul is, nem azt, hogy ettől én szidom vagy egyetértek vele. Ha jól emlékszem, nem szidtam a HPt (azt mondtam, hogy a rajz ill a filmszereplő ellenszenves, de ehhez nem kell elolvasni és ez független többek közt a GYU-tól is), inkább mindkét tábort önmérsékletre szólítottam fel. Egyáltalán nem "fikázó" szándékkal jöttem ide, az ilyenekkel szembeni ellenszenvemet többször is kifejeztem.

up

Előzmény: Daoldin (1785)
smile64 Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1796
Én 1979-re emlékszem. Rosszul számoltam volna?
Előzmény: NAR (1795)
NAR Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1795
Csak annyira gondoltam, hogy a varázsló-varázsseprű-kastély beállítás fantasy-jellegű, amiről nekem egyfajta alternatív késő középkor jut eszébe, vagy hasonló, és akkor tényleg nem szaladgáltak szemüveges emberek

De a történet a mában játszik (ha jól emlékszem, azt számoltuk ki, hogy Harry 1980-ban született), és a varázslók köztünk, muglik között élnek. Harry ráadásul a szülei halála után 11 éves koráig a nagybácsikájáéknál lakott és teljes mugli nevelést kapott, amibe beletartozik, hogyha rossz a szeme, akkor szemüveget kell hordani.

"Tiszta" fantasy környezetben is elôfordul szemüveg: a Sárkánydárda-krónikákban például Tasslehoffnak van egy olyan varázsszemüvege, amivel mindent el tud olvasni, és Kovának is van egy szemüvege, amit titkol a többiek elôl.

Bye,NAR
Előzmény: UpYourz (1777)
yavanna Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1794
A GYU-nak nem konkurencia a Hp! Egyébként szerintem a HP film nem üti meg azt a mércét, amit a könyv.
Magában a GYU trailere is jobb, mint a HP film.
A könyveket nem érdemes összehasonlítani, mert teljesen mások.
Előzmény: Daoldin (1785)
srábelbalambér Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1793
Egyemista? Nem középiskolás? Azok is lak6nak koleszban, nem?

Az pedig, aki könyvégetett az USA-ban (mellékesen és természetesen ő sem olvasott egy sort sem egyetlen HP-könyvből sem) Magyarországon sokkal inkább a hitgyülisekkel mutat szellemi rokonságot, nem a "krsna"-sokkal.

SB

Ui: Remélem, visszajön, elolvassa a cikizéseket (kerülöm a hoszzú szavakat, hogy értse is, mit írok), felforr a vére, és mi ismét szórakozhatunk, de ez nem igaz.

Előzmény: rozsoma1 (1791)
Maminti Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1792
Hát, Magyarországon tudtommal még nem jelent meg a film, úgyhogy majd meglássuk (ezt mondta a vak is). :)) S akinek neadjisten nem fog tetszeni, azt IMDP-n elfoglalt helye sem fog befolyásolni. Egyébként mi a szösz az az IMDP? :)
Előzmény: UpYourz (1784)
rozsoma1 Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1791
Ha megnézed a bemutatkozását, akkor megtudod, miért.
Különben meg a "Srimad-Bhagavatam" szüntelen olvasgatása mellett nem jut ideje a GYU-ra.És mivel úgy gondolja, hogy ezt a könyvet maga Isten hozta le hozzánk, hitelesnek tartja.(Talán, mint önéletrajzot?) Egyetemista is lehet ennyire barom?
Azt hittem, hogy a tanulással kiszélesedik az ember elméje, nem pedig beszűkül.
Lehet, hogy a hite miatt nem szereti a HP-t.Szilveszterkor hallottam, hogy Dél-Amerikában HP könyveket égettek.Szerintetek van alibije szilveszterre?
Előzmény: srábelbalambér (1790)
srábelbalambér Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1790
Én azt írtam neki, hogy "mindenttudás" meg hogy "tévedhetetlenség". Nem válaszolt. Lehet, hogy egyszerűen még nem tanulta meg a három szótagnál hosszabb szavak kisilabizálását? :o)

SB

Előzmény: Daoldin (1789)
Daoldin Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1789
igen, vicces gyerek az a munin, szinte már hiányzik :o))
Előzmény: rozsoma1 (1788)
rozsoma1 Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1788
És van olyan is (a legfőbb szószóló) aki nem olvasta egyik könyvet sem.Bár lehet (remélem), hogy a szünetben kiolvasta legalább a GYU-t. "a Harry Pottert nem, mert az szar"
Előzmény: Daoldin (1785)
Daoldin Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1787
fúúú, ez aztán remek kis szösszenet volt!
egyedül sikerült megirnod, vagy az ápolók segitettek?

Előzmény: NumeroUno (1786)
NumeroUno Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1786
Harry Potter 2046

Kisgyerekek sétálnak. Nyílik a kocsmaajtó, és egy kocsmás vén fazon lép ki rajta. A gyerekek riadtan nézik.
- Na... Ne féljetek mán' Én vagyok az, a herripotter, csak egy kicsit megnőttem mióta azok a csuda kalandok történtek velem. Jer csak ide kisgyerek, had fúvom beléd az orrom.

Daoldin Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1785
"Kötelezőnek megint nem az, viszont szerintem _mindenki_, aki várta a Gy.U. filmet, tudja, mi fán terem a HP, és az általam felvázolt indokok miatt esetleg ellenszenves neki."

tévedsz.
én is rendesen olvasgattam, a Gy.U.-H.P. flame wart, és bíz a GyU fanok nagy többsége csak látatlanban, ill. olvasatlanul szidja a Harry Pottert, vagy csak a film alapján. mi pedig hiába bizonygatjuk, hogy a film és a könyv két különböző dolog, a marketingtől meg aztán végképp elhatárolódunk/elhatárolódok. ugyanis sajna már túl nagy felhajtást csaptak körülötte, ami sokakat zavar.
sem a film, sem a nagy reklámhadjárat az érdekes, hanem a könyv, amit valószinüleg te sem fogsz elolvasni, mert jaj! teremtett egy kis konkurrenciát imádott könyvednek, és ezzel megfosztod magad egy jó kis olvasmány élménytől. én is szeretem a Gyűrűk Urát, de amit a fanatikus rajongók művelnek, az már túlzás.

Előzmény: UpYourz (1784)
UpYourz Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1784
Sziasztok!

"Bár mégis jobb lenne, ha feltételeznéd a HP rajongókról, hogy tudják mi fán terem a Gyűrűk Ura. De ha mégsem, miért is várod el tőlük, nem kötelező tudni."

Ha jól emlékszem, mondtam, hogy "szerintem", meg hogy "túlnyomó többség". Az ide írókról pl feltételezem hogy ismerik :))). Kötelezőnek megint nem az, viszont szerintem _mindenki_, aki várta a Gy.U. filmet, tudja, mi fán terem a HP, és az általam felvázolt indokok miatt esetleg ellenszenves neki.

"De a forgalmazók döntése miatt az egészről mit sem tehető másik oldalon verni el a port kicsit komikus."

Ebben tehát egyetértünk!

"Zárójelben: legalább ugyanennyiféle és fajta vélemény lesz majd a GYU filmről is, ezt most boritékolom. Nem lehet mindenki kedvére tenni... :)"

Ha megfigyeled a "testvértopicot" vagy bármelyik megjelent cikket, ez szerencsére nem így van. Aggodalom rengeteg volt, de olyat, hogy a film (uram bocsá') sz@r lenne, még egyet sem hallottam, pedig hidd el, érdekel a téma. A vélemények szerint a film minden kételyt eloszlatott. Én legalábbis eddig csak ilyenekkel találkoztam. IMDB-n a HP 7.7 pontos, a GYU 9.3, ezzel első a top 250-en, olyan filmeket előzve meg, mint pl a Keresztapa, a Casablanca, a Psycho és még sorolhatnám. A HP (, ha már hasonlítgatunk:) fent sincs ezen a listán. Ennyit a sokféle értékelésről :). Persze mondanak olyat, hogy nem szó szerint hű a könyvhöz, ami így is van (melyik film az?), de abban eddig tudomásom szerint mindenki egyetért, aki látta, hogy mestermű...

Engem egyébként az a pár nap nem borít ki, amivel elcsúszott, ezt ikszedszerre szögezem le. Csak megértem azokat, akiket igen. Ettől HPt alázni még nem értelmes és helyes dolog :)

üdv testvéreim a HPben :)))

up

Előzmény: Maminti (1783)
Maminti Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1783
Nos, ha a GYU-rajongók HP-fan _gyerekeket_ marnának, hát, még azt is mondanám, hogy van az 1. pontodban valami, bár akkor meg az jön elő, hogy gyerekekkel mi bajuk. Bár mégis jobb lenne, ha feltételeznéd a HP rajongókról, hogy tudják mi fán terem a Gyűrűk Ura. De ha mégsem, miért is várod el tőlük, nem kötelező tudni. Egyszóval ez nem indok.

2. Magam is szeretem a Gyűrűk Urát (bár engem viszketés fog el a magyar forditástól, de ez van), mégsem hasonlok meg önmagammal, hogy az egyik film előbb jön, mint a másik. Nyugi, jön mindkettő, senki nem marad le semmiről. Mi ez a hiszti? Nem a tiéd, általános. Arról nem is beszélve, hogy már készült ha csak rajzfilm is korábban a GYU-ból, olyan is lett persze, amilyen. De a forgalmazók döntése miatt az egészről mit sem tehető másik oldalon verni el a port kicsit komikus. Ami a HP filmet illeti, sokan vannak sokféle véleménnyel. Vannak, akiknek azért nem tetszett, mert nem szóról szóra követte a könyvet. Van, akinek azért, mert nem vonatkoztatott el tőle. Sőt, elég sok embernek tetszett úgy, önmagában is; még én is közéjük tartozom. Kellemesen szórakoztam rajta, nagyon jó iparosmunkának tartom, ennél többet nem is érdemes várni tőle.
Zárójelben: legalább ugyanennyiféle és fajta vélemény lesz majd a GYU filmről is, ezt most boritékolom. Nem lehet mindenki kedvére tenni... :) Miért vágták ki ezt, miért az játsza azt, meg egyébként is, én nem igy képzeltem el, ecetetrá, ecetetrá.
Szóval, igen, véletlenül pont a HP miatt tolták el a GYU bemutatóját. Ha a Star Wars készült volna el azonos időben, akkor amiatt lett volna csúszás. A lényeg az, hogy mindkét filmre megteljenek a mozik, nem tűnt még fel?

Ami a GYU-fanok beszólásait illeti: minden kötél elszakad egyszer, ha az ember ugyanazt a bárgyú, ámde provokativ idiotizmust olvassa el hetvenharmadjára ráadásul nem is egy összehasonlitó topikban, hanem a csak adott könyvvel-filmmel foglalkozóban. Ha jól csalódom, a normális GYU-rajongók ugyanúgy kiszórták a saját topikjukból az emiatt "vitatkozókat".

Ja, ami a szemüveget illeti: a HP a mai korban játszódik. Mellesleg számomra nem elképzelhetetlen egy öreg varázsló a tekercseiben böngészve cvikkerrel az orrán... :)

Előzmény: UpYourz (1780)
UpYourz Creative Commons License 2002.01.03 0 0 1782
Részvétem! :))))) Majd elolvasom én is, sosem szívesen nyilatkozom valamiről anélkül, hogy ismerném, viszont a figuráról lehet véleményem a könyv elolvasása nélkül is :>
Előzmény: smile64 (1771)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!