Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

TyerCorp01 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 4105

Hazakerült a 360 öntvényből készült veló blokk, neki is láttam, szétkaptam, mint foxi a lábtörlőt! :)
Elsőnek készült "A célszerszám"
Igen tekintélyes méret, 6 centis tölgyfából... :))

Jó hír, hogy a főtengely csapjai a csapágyakra jól voltak illesztve, nem forognak meg azon, rossz hír viszont, hogy a baloldali csap ezen sem tökéletes, az ékszíjtárcsa kúpjánál lévő horony mellett egy kiskörömnyi rész le van pattanva. Funkcióján úgy gondolom ez nem ront, de egy kissé zavar. Ha nem lesz jobb, valószínű a hajtókarok és a középcsapágy cseréje után ez fog bekerülni.
Ugyanitt ha valakinek szüksége volna rá, a blokköntvényre meg tudunk egyezni, én ezzel OT-n nem jelenhetek meg.

hurvinka Creative Commons License 2013.01.25 0 0 4104

TyerCorp01 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 4103

Azt mondta hogy 20-30 000 körül adott egy utánfutónyi alkatrészt. Mindegy, ők voltak a gyorsabbak, majd jut egyszer nekem is! :)

Apropó...
Szolnokra jön-e valaki?
Ismét megyek árusítani, Piros Samara, EUP-660... :)

Előzmény: hurvinka (4102)
hurvinka Creative Commons License 2013.01.24 0 0 4102

Ami viszont jó áron van hamar is megy :(

Előzmény: TyerCorp01 (4101)
TyerCorp01 Creative Commons License 2013.01.23 0 0 4101

Felhívtam, hamarabb kellett volna, egy szentesi kolléga beelőzött. :(

Előzmény: TyerCorp01 (4100)
TyerCorp01 Creative Commons License 2013.01.23 0 0 4100

Egy alkatrészforrás még van a közelben, vagy fél éve kértem el a sázmát, de még nem hívtam fel, mert mindig másra ment el a pénz, teszek egy próbát, hátha mondjuk egy szép 175-ös CZ érdekli-e. :)

Előzmény: hurvinka (4099)
hurvinka Creative Commons License 2013.01.23 0 0 4099

Árulgassa szépen, kitartással fogsz találni jobbat.

Előzmény: TyerCorp01 (4098)
TyerCorp01 Creative Commons License 2013.01.23 0 0 4098

Visszaírt, "mostanában egy dinastert adnak 40-ért, csere nem érdekel"

Előzmény: TyerCorp01 (4097)
TyerCorp01 Creative Commons License 2013.01.22 0 0 4097

Pedig rohadtul kéne... :(
Nem írt még vissza az ajánlatomra. 

Előzmény: hurvinka (4096)
hurvinka Creative Commons License 2013.01.22 0 0 4096

Hát... nem is picit. :)

Előzmény: Seszo 6 (4095)
Seszo 6 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4095
hurvinka Creative Commons License 2013.01.15 0 0 4094

ÚJRA ALFÖLDI VETERÁN BÖRZE!

ÚJ HELYSZÍNEN, de a szokott időben! 2013. február 3!
Bővebben itt: alfoldiveteran.hu/AVB_hirlev_2013_01.html Információk folyamatosan kerülnek feltöltésre az alfoldiveteran.hu –ra.

TyerCorp01 Creative Commons License 2013.01.11 0 0 4093

Ráfizetek, csak azok kellenének, ez meg nem. :)))

Előzmény: hurvinka (4092)
hurvinka Creative Commons License 2013.01.11 0 0 4092

Hát... nem a legjutányosabb csere alap. :)

Előzmény: TyerCorp01 (4091)
TyerCorp01 Creative Commons License 2013.01.11 0 0 4091


Kormányra van-e valakinek szüksége?
A baloldali küllőnél a szélvédő irányában 2 centit meg van hajolva, és a ricni a horony szélvédő oldali felén mintha nem is lett volna (lehet hogy ez így gyári, nem tudom)
A szigszalagos résznél szintén el van repedve. Hibáiról "csak" ennyit tudok elmondani... :)

 

Cserélném kipufogókönyökre, ventillátorhoz való alumínium öntvényre, bowden-kuplungos motorblokk öntvényre, váltókar tengelyére, jobboldali ventillátorra, baloldali ablakkeretre... más hirtelen nem jutott eszembe. :)
Bocsánat a rettenetes képekért, tönkrement az akku a fényképezőbe, és még nem jutottam odáig hogy vegyek. 

hurvinka Creative Commons License 2013.01.06 0 0 4090

Veterán autók Magyarországon 2012 lista forrás: veteranpark.hu

http://www.veteranpark.hu/oldtimer/Veter%C3%A1n_aut%C3%B3k_Magyarorsz%C3%A1gon_2012

hurvinka Creative Commons License 2012.12.30 0 0 4089

Jön valaki?

 

A Magyarországi Nosztalgiajárműves Egyesületek és Márkaklubok Szövetségének alapító tagja  

 

Kedves, Klubtagjaink! 

 

Az idei utolsó találkozónkra invitálunk Titeket. 2012. december 31-én délelőtt kb. 10. 00 órától gyülekezünk a Nemzeti Közlekedési Múzeum előtt. A szokásos Szilveszteri menetünket 11. 00 órakor indítjuk. Az útvonal pontosítása a helyszínen történik. Ha nem lesz sehol már délelőtt is lezárás, akkor a Dózsa György út, Kerepesi út, Rákóczi út, Erzsébet Híd, Attila u. Alagút, Andrássy út útvonalon fogunk lassan végighaladni. Márkától függetlenül szeretettel várunk minden klubtagunkat, minden veterán, és hobbijárművest, Szilveszter napjának első-, és az év utolsó autós-motoros összejövetelére.  

 

Boldog Új Évet száraz utat és garázst kíván mindenkinek a Klub!

hurvinka Creative Commons License 2012.12.25 0 0 4088

hurvinka Creative Commons License 2012.12.20 0 0 4087

 

Kedves veteránjármű rajongók!

 

Az Oldtimer Show Kft. a 2012-ben az oldtimer kiállítás nélkül maradt Vasúttörténeti Parkban újjáéleszti a hagyományt és 2013. tavaszán nagyszabású oldtimer kiállítást szervez. Március 15-17. között „Oldtimerek Hétvégéje” néven veteránjármű kiállítást rendezünk, számos szabadtéri programmal kiegészítve. Ez a hétvége lesz a Vasúttörténeti Park szezonnyitója is, melyre természetesen a Vasúttörténeti Park is gőzerővel készül. A park teljes területe ki lesz csinosítva márc. 15-re!

A rendezvény tematikája a következő lesz: A mozdony fűtőház első csarnokában a nyugati világ veterán autói és motorjai lesznek kiállítva. A mozdony fűtőház második csarnokában a KGST korszak veterán autói és veterán motorjai kerülnek bemutatásra. Közvetlenül a fűtőház előtti murvás területen az USA nagyvasak lesznek láthatók, az „USA Autó Karnevál” területén. Mellette lesznek elhelyezve az oldtimer járműveket kiszolgáló vállalkozások. A mozdony fűtőház előtti mozdonyforgatónál látványos vasútikocsi kiállítást rendezünk be. A kiállítást idegenvezetők fogják bemutatni és a vasúti kocsikra felmehetnek majd a látogatók. A másik mozdonyforgatónál gőzmozdony kiállítást láthat a közönség. A bejárat előtt lévő „VIP parkoló” lesz az oldtimerek parkolója, amely a rendezvényre oldtimer autóval vagy oldtimer motorral érkező látogatók parkolója lesz. A VIP parkolóban elhelyezett járművekre biztonsági őrök fognak vigyázni. A VIP parkoló díjmentes lesz, de ide csak muzeális minősítéssel rendelkező járművek állhatnak be. A rendezvényre személyautóval vagy busszal érkező vendégek részére 500db autó elhelyezésére alkalmas, „látogati parkoló” áll rendelkezésre, teljesen díjmentesen. Szintén a látogatói parkoló lesz a helyszíne a „youngtimer találkozó”-nak.

A rendezvényen a Vasúttörténeti Park összes interaktív programja üzembe lesz helyezve! Interaktív programok: lóvasút, nosztalgia vonatozás gőzmozdonnyal, mozdonyforgató, sínautózás, hajtányozás, kisvasút egyszerre hat szerelvénnyel és egy újdonság a gyermek ügyességi kerékpárpálya.

A rendezvény területén számos egyéb látnivaló is lesz majd: teherautó és busz kiállítás, vursli, élő zene, verkli, vurlitzer, arcfestés, pantomim, mulatságos mutatványosok.

A füves és sétányos területeken lesznek majd a vendéglátó egységek: grill ételek, saslik, pörkölt, üdítők, minőségi kávék, kürtős kalács, rétes, édesség, vattacukor, stb…

 

Belépőjegyek:

-          felnőtt jegy: 3.000Ft

-          gyermek: 2.000Ft (14 éves kor alatt) 3 éves kor alatt a belépés díjmentes.

-          család jegy: 9.000Ft (2 felnőtt és 2 gyerek -14év alatti)

-          kerekesszékes jegy: 1.500Ft (a kísérő részére teljes árú jegy szükséges)

A belépőjegyeket a helyszínen lévő jegypénztárakban lehet majd megvásárolni, készpénzzel és bankkártyával is. A belépőjegyek mindhárom fajta SZÉP kártyával is megvásárolhatók!

 

Elővételben a belépőjegyeket a Ticketexpressz országos hálózatában lehet majd megvásárolni személyesen, vagy interneten keresztül: www.ticketexpress.hu

Az elővételi jegyek értékesítése 2012. december. 1-től kezdődik és 2013. márc. 14-ig tart.

Figyelem! Az Oldtimerek Hétvégéjére nem érvényesek a Vasúttörténeti Park által értékesített bérletek.

 

A rendezvény kiállítási részén a magángyűjtők és a klubok oldtimer járművei részére díjmentes bemutatási lehetőséget biztosítunk, meghívásos alapon. A kiállításra a következő kategóriákban lehet jelentkezni:

-          antik autók, oldtimer autók

-          USA autók

-          KGST autók

-          youngtimer autók

-          antik motorok, oldtimer motorok

-          Magyar motorok

-          eredeti állapotban megőrzött, de hiánytalan veterán autók és motorok

-          veterán teherautók és buszok

A jelentkezéseket a következő e-mail címre várjuk: info@oldtimershow.hu  Kérjük, hogy a benevezni kívánt járművekről 1-2db fotót, a tulajdonos mobil telefonszámát és a lakhely (utca és házszám nem kell) megnevezését is küldje el. Szokás szerint a részvételre jelentkező járművek mindegyikének egy előszűrésen kell majd átesni. Továbbra is alapelvünk, hogy minden járműtípusból csak 1-1 példányt állítunk ki. Amelyik típusból elfogadtunk egy nevezést, abból a típusból már nem tudunk másikat befogadni a tavaszi kiállításra. Talán majd az őszi Oldtimer Show-ra! A jelentkezési sorrend is számít. Kérjük a jelentkezők megértését e tárgykörben. A kiállítás legszebbjeit díszes serlegekkel jutalmazzuk majd, melyeket a kiállítás szakmai zsűrije fog odaítélni. A szakmai és a szervezői díjak száma 25db lesz.

 

Várjuk a nosztalgiázásra vágyó közönséget a Vasúttörténeti Parkba, márc. 15-17-ig, az Oldtimerek Hétvégéjére!

 

Veterános üdvözlettel: Oldtimer Show Kft.  info@oldtimershow.hu

további információk: www.oldtimershow.hu

 

 

 

Kérjük, hogy ezt a hírlevelet küldd tovább veteránjármű rajongó barátaidnak, ismerőseidnek, rokonaidnak és üzleti partnereidnek. Had értesüljenek ők is mielőbb, az idei szezont megnyitó Oldtimerek Hétvégéjéről.

TyerCorp01 Creative Commons License 2012.12.16 0 0 4086

Hmmm ebből tán még kevesebb van, mint velóból. :))
Viszont jó tudni, köszi! :)

Előzmény: Seszo 6 (4085)
Seszo 6 Creative Commons License 2012.12.16 0 0 4085
Előzmény: TyerCorp01 (4081)
hurvinka Creative Commons License 2012.12.14 0 0 4084

Szerintem ezt egyedileg gyártották a velohoz, lévén más hasonló ezzel a motorral csak a kerékpár volt náluk.

Előzmény: TyerCorp01 (4083)
TyerCorp01 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 4083

Köszi.
Akkor már csak a tengely fog hozzá kelleni. :) 
Létezhet egyébként, hogy ez a kar egyezik valami Skoda, Tatra,... váltójában, vagy kuplungján lévő bármelyik karral?  

Előzmény: hurvinka (4082)
hurvinka Creative Commons License 2012.12.14 0 0 4082

Hát... nekem pedig annak tűnik.

Előzmény: TyerCorp01 (4081)
TyerCorp01 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 4081

Vagy...várjunkcsak...

Hmmm. Ezesetben a jelen lévő Szakértőkhöz fordulnék. Gyári ez, avagy nem?

Előzmény: TyerCorp01 (4080)
TyerCorp01 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 4080

Hátna... :))))
Megtudtam róla például azt, hogy ami nekem van váltókar, az nem gyári. Pedig aként vettem. :(

Előzmény: hurvinka (4079)
hurvinka Creative Commons License 2012.12.13 0 0 4079

Ez már közösségi izgatásnak minősűl! :)

Előzmény: TyerCorp01 (4078)
TyerCorp01 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 4078


Vadonat új blokkok beszerelés előtt! :)

TyerCorp01 Creative Commons License 2012.12.11 0 0 4077

hurvinka Creative Commons License 2012.12.06 0 0 4076

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!