Keresés

Részletes keresés

blueye Creative Commons License 2003.03.01 0 0 2065
Gimnáziumba? Azért 4x nem buktam! :o)

Bár rendezhetnénk egy Trefortos ált. isk. találkozót is! :o)

Előzmény: evad (2064)
evad Creative Commons License 2003.02.28 0 0 2064
Te nem 8 évet jártál véletlenül? :)
32 még azért nem ment el.
Előzmény: blueye (2059)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.28 0 0 2063
sajnos a mi osztályunknál sem, pedig csak 8 éve érettségiztünk
Előzmény: DLala (2060)
DLala Creative Commons License 2003.02.28 0 0 2062
Szerencsés vagy, szerencsések vagytok ...
Előzmény: blueye (2061)
blueye Creative Commons License 2003.02.28 0 0 2061
Persze, a mienk a mai napig viszonylag összetartó osztály - ilyen volt a suliban is.
Előzmény: DLala (2060)
DLala Creative Commons License 2003.02.28 0 0 2060
Hm, ti még tartjátok egymással a kapcsolatot?
Ez nálunk nem egy jellemző dolog...
Előzmény: blueye (2059)
blueye Creative Commons License 2003.02.28 0 0 2059
Te jó ég közeleg a "15 éves érettségi találkozónk"!!! Hogy repül az idő! Lassan 4x annyi idő telik el az érettségi óta, mint amennyit a Trefortba jártunk. Amúgy egyik kedves osztálytársnőm ismét felvállalta a szervezést, nála voltunk a 10.-en is.
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.09 0 0 2058
vagy egy áptudét élménybeszámoló Varga Ákos kackiás bajuszának állapotáról... (de jó is lenne)
Előzmény: chimie (2057)
chimie Creative Commons License 2003.02.09 0 0 2057
például ha valaki friss pletykákat tudna mondani ma is a terfortban tanito kövületekröl (kozocsáné még köztük van?)
Előzmény: Törölt nick (2056)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.08 0 0 2056
éledj fel és ragyogj megint, trefort topik! :)
blueye Creative Commons License 2003.01.13 0 0 2055
A hivatalos neve Gremspi volt.
Kedvenc orosz órám vele akkor volt, mikor a magyar és a szovjet válogatott játszott focimeccset és ezt beszéltük meg (na jó 10%-ban oroszul). Na oroszul nem tőle tanultam meg. Ha arra a tudásra alapoztam volna, akkor Csimkentben, Kazahsztán szélén vagy rabszolgának adtak volna el vagy vacsorának. :o)
Előzmény: Denis (2052)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.07 0 0 2054
ja. én moszkvában jártam általános iskolába pár évet, akkor kint pörgött Gremsperger is a magyar iskolában (sosem bocsájtottam meg neki, hogy a Trefortban egyszer a folyosón (kedveskedve) lemoszkovitázott)
Előzmény: Törölt nick (2048)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.02 0 0 2053
Csak onvedelem, hogy bele ne torjon a nyelvem (meg az ujjam): nem igzan nyernek a szep magyar kiejtes versenyen meg normal esetben sem, nem, hogy a Gremspi kiejtesevel...
Mindenkinek boldog legyen az uj ev...
Drobek
Előzmény: Denis (2052)
Denis Creative Commons License 2002.12.31 0 0 2052
Érdekes, hogy Gremspergert van aki Gremsinek (pl. drobek), van aki Gremspinek (pl. DLala) hivja. Aki Greminek nevezi, talán még egy dijat is megérdemel. :-)
DLala Creative Commons License 2002.12.31 0 0 2051
Bihari engem tanított, mi voltunk az első csapata amit négy éven át vitt. Ráadásul a töritanári pont velünk szemben volt, így sokat tartózkodott nálunk... Mondhatnám, mi képeztük ki igazán jó tanárrá. Még videofelvétel is van egy órájáról, úgy gondoltuk, meg kell örökíteni. (egyébként van Lénárdról meg Siposról is) Sosem mondta, de tudom, megsértődött rám, hogy nem történész lesz belőlem.
Gremspiről talán piano kollégát kellene megkérdezni, neki volt az ofője (nekem meg Székelyné ha ez mond valamit). Engem nem tanított, bár később is többször dumáltunk és nem tűnt úgy hogy marhára szívére vette volna az egészet.
Előzmény: Ságváriba Jártam (2047)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.31 0 0 2050
Sztrés tanárnő (messze a legjobb orosztanár volt), és (ha jól tudom) Gerőcs is Lénárd miatt távozott (sokan pedig sokszor szembeszálltak vele(Kozocsa (és -né), Varga Ákos))
Előzmény: Ságváriba Jártam (2047)
Denis Creative Commons License 2002.12.31 0 0 2049
Hááát, ha ez a legjobb Gremsperger-storid, akkor milyen lehet a többi?! :) Bocs, élőben biztos jobb volt ... a szovjet pilóta is. :))
Előzmény: Törölt nick (2048)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.31 0 0 2048
Lehet, hogy nem ertetek velem egyet, de szerintem Gremsi tavozasaval nem csokkent a tanari szinvonal jelentosen. Hogy ne legyen ennyire negativ a velemenyem: taborban szerettem, liberalisnak is tartom, szerettem a storyjait* azaz, mint emberrel semmi bajom nem volt vele, de, mint magyar tanar???? En nagyon orulok, hogy masodikra megkaptuk a Martont.
Biharirol nincs sajat benyomasom, de Mathe Pali bacsi non plus ultra volt, ahogy mar attargyaltuk nehanyszor, es mikor ot kaptuk szinten masodikra a Voros helyett, legalabb annyit nyertunk, mint a Martonnal.
Ha igy belegondolok, hogy az akkori allitolag SZUPER Sagvariban milyen tanarok tanitottak elsoben minket, szoval kik fertek be az akkori tanarikarba....(egy harmadik tanarcserenket emlitenem meg elsorol masodikra: Neninger - Szilard, de a Szekelyne, Guothne valtasal is jobban jartam, jartunk...)
Drobek
* a kedvenc storym Gremsitol , amit ma is gyakran meselek tovabb: szovjet opera a II. vilgahaborus orosz pilotakrol szolt. A szinen egy muto, ahol egy lezuhant orosz -sot, szovjet- pilotat operalnak, es nagy a dilemma, mert a korus baljosloan enekli: "amputyirovaty, amputyirovaty" (ha jol emlekszem, orosz volt a masik szakja, es vm gyakrolatot toltottek Moszkvaban, ahova nyelvi muvelodeskent elvittek oket operaba)
Előzmény: Ságváriba Jártam (2047)
Ságváriba Jártam Creative Commons License 2002.12.30 0 0 2047
1. Gremsperger
2. Bihari

Most inkább nem írnám be, hogy miért tuti az infó, mert nyilván elég sokan beazonosítottak már mostanra. Az is biztos, hogy voltak mások is, csak nem mindegyik nevet jegyeztem meg, mert engem nem tanítottak.

Előzmény: DLala (2046)
DLala Creative Commons License 2002.12.30 0 0 2046
Erről seretnék bővebben hallani.
Ha nem publik (bár szerintem az) akkor magánba.
Előzmény: Törölt nick (2045)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.30 0 0 2045
természetesen én sem úgy gondolom, hogy Lénárd az egyedüli felelős (persze velem együtt;) a Trefort visszaeséséért, de az biztos, hogy nagyon sok kiváló oktató távozott a gimnáziumból, mert nem jöttek ki az "igazgató úrral"
Előzmény: DLala (2040)
Hacsek Creative Commons License 2002.12.29 0 0 2044
Hello!

"a vilag tiz legsikeresebb embere kicsoda, azt latjak, hogy egyiknek sincs diplomaja."

Ez nemcsak e témában van így. Megjelent ugye nemrég a "100 leggazdagabb" összeállítás. Mindenki tudja, hogy EZ a 100 nem AZ a 100, hiszen EZ a 100 mind kvázi immakulátlanul, kitudódott lopás, adócsalás, csempészés stb. nélkül jutott el erre a szintre. Ellenben AZ a 100 nagyon jól lubickol az ismeretlenségben, esze ágában sincs újságban szerepelni, elég neki, ha élvezi a Btk tényállásokon szerzett milliárdjait. Ebből a körből eddig egyedül Stadler próbált kitörni az ő stadionjával meg focicsapatával, de meg is tapogatta hamar a kóter tégláit...
Ennél sokkal szerencsésebb folyamatnak tekinthetjük, hogy bár SzSzB megyében papíron az egeket veri a nyomor, ténylegesen Ny. egy elég jómódú város benyomását kelti.

Hogyan jön ez a gimnáziumok rangsorához?
Hát úgy, hogy értékmérő nem csak a felvételi arányszám lehetne, hanem az adott iskolából kikerült emberek minősége is. Ha az egykori trefortosokból később kevéssé ismert, rosszul fizetett, de jó kvalitású tanár, tudományos kutató, újságíró, mérnök, közgazdász, jogász stb. lenne, az azért nem lenne rossz állapot. Mert aki a környezetében sok ilyen embert lát, az a saját tehetséges gyerekét örömmel "nyomná be" a Trefort utcába. De sajnos az előző 15 év ennek mond ellent... :(

Előzmény: Törölt nick (2041)
chimie Creative Commons License 2002.12.28 0 0 2043
..csak arra probaltam ramutatni, milyen hiabaja van ennek a rangsor-szamitasi modszernek. Persze belatom, nem konnnyu valami sokkal jobbat osszehozni (azert valahogy a nem felvetelizok / mentesitettek aranyaval valo korrigalas nem tunik remenytelennek).

Lenard anno emlekeim szerint (agentnek vagyok "kortarsa") leginkabb a fegyelemmel foglalkozott ("fogd be a szádat ha velem beszélsz" - legalábbis mint atlagdiaknak, aki nem hozza jart, kb ez tünt fel (a tanárok az elsö fél évben buzgolkodtak, aztan minden maradt a régiben).

A a baj, hogy maga a lista valamennyire önbeteljesitö: szar helyezés gyengébb jelentkezök még szarabb helyezés (ebböl az is következik, hogy sokáig a ságvári nimbusza önmagában elég lehetett).

Ja meg még egy lehetséges ok: a névváltás! észrevettétek, hogy a szegedi ságvári milyen jol szerepel? :-)

Előzmény: Hacsek (2034)
DLala Creative Commons License 2002.12.28 0 0 2042
Az illető ha jól tévedek Larry Ellison, az Oracle főnöke volt. Jó nagy volt a botrány, úgy rángatták le az emelvényről.
Előzmény: Törölt nick (2041)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.28 0 0 2041
En is ugy emlekszem -de, lehet, hogy csak Honti Mariskank evnyito/zaro beszedeibol, hogy a felvettek aranyat nezik a vegzosokhoz kepest. Nalunk ugyanis meg olyat is emlegetett, hogy az erettsegi utani masodik evben felvettek aranya majdnem 100% volt. Ha jol emlekszem a mi osztalyunkbol is csak az nem tanult tovabb vegul (erettsegi + 1-2 ev), aki neki se ment a felvetelinek. Mas kerdes, hogy ez az ertek a mi korosztalyunknal meg mondott valamit, mert akkoriban meg nem voltak fizetos fosulik (ahol a penztarcadat felveteliztetik).
Nem egeszen ez a tema, de engem, mint gyakorlo anyukat, baromira nem erdekel ez a rangsor, es a gyerekemet nem fogom egyetlen ilyen intezmenybe sem adni.
Ugyanis erdekes modon azt latom magam korul, hogy nagyon kevesen csinaltak ugy karriert, hogy jo iskolaban, szorgalmas kisdiakkent summa cum laude diplomaval helyezkedtek el. Joval tobb azoknak az ismeroseimnek a szama, akik kitomboltak magukat ugy 20-25 eves korukig -tanulmanyi eredmeny max annyi, hogy ne rugjak ki oket- aztan hirtelen benott a fejuk lagya, es ma magasabb pozicioban joval tobb penz keresnek, mint az un. jo iskolaba jaratott, jo jeggyel diplomazott ismeroseim, akik a maguk koraban problema mentes gyermeknek szamitottak....(volt egyszer az interneten egy story, egy amcsi egyetem golyait udvozolte a vilag egyik leggazdagabb embere, es kozolte veluk, hogy gratulal, hogy megkezdik egyetemi tanulmanyaikat, de sajna, ha megnezik, hogy a vilag tiz legsikeresebb embere kicsoda, azt latjak, hogy egyiknek sincs diplomaja. Aki ugyanis bejut egy egyetemre, es diplomat is szerez, mar annyira guzsba kotik a kreativitasat, belekenyszeritik egy standard gondolkodasi modba, hogy sose lesz belole egy uj Bill Gates.
Bocs az elkalandozasert!
Drobek
Előzmény: Ságváriba Jártam (2038)
DLala Creative Commons License 2002.12.28 0 0 2040
Ezt az ámokfutást légyszi részletezd!
Lénárd (aki engem is tanított bioszra) azután lett igazgató, hogy mi végeztünk.
Pont ez volt az az időszak, amiről nem tudok szinte semmit.
Egyébként a lejtmenet már előbb elkezdődött. Az előttünk kettővel végezteket (meg ha jól tudom az azelőttieket) 100%-ban felvették. A rangsorban ha jól emlékszem az első háromban. Az eggyel előttünk végzetteket elsőre kb 70%-ban, másodikra (tehát második évben újra próbálkozva) 90-95% körül. A rangsorban ötödik az iskola, erre emlékszem, mert emlegették sokat. Minket 50% körül elsőre, 85% körül másodikra (ez 1987). Tovább nem tudom, de azt igen, hogy Lénárd még bőven nem volt igazgató, amikor már sokan kongatták a vészharangot, bár akkor még az első tízben volt a suli. Azt nem tudom, ő mit tett ehhez hozzá/vett el (pont ezt kérdezem), de a bajok forrása úgy érzem valahol máshol van.
Előzmény: Törölt nick (2036)
Rorimack Creative Commons License 2002.12.28 0 0 2039
Halihó!

Az is hibás mérce lenne.

Mégpedig azért, mert beírhatsz akár tíz helyet is. Még ha elrontod a felvételidet, a tizedikre csakazértis felvesznek. És egy ilyen "kapjukmegazállamitámogatást/nevigyenekelkatonának" szak ne legyen már egyenértékű azzal, hogy valakit pl. felvesznek elsőre a SOTE-ra/ELTE fizikusra, építésznek, állatorvosnak, stb.

Talán egy olyan mérce, ami azt mutatná, hogy tíz év múlva hányan rendelkeznek diplomával/állással, korrektebb lennne, de persze még az sem...

R.

Előzmény: Ságváriba Jártam (2038)
Ságváriba Jártam Creative Commons License 2002.12.28 0 0 2038
Akkor én rosszul gondoltam. Azt hittem, egyszerűen csak azt nézik a rangsor elkészítésekor, hogy mekkora volt a felsőoktatásba felvettek aránya, függetlenül attól, milyen módon kerültek be. Szerintem ez lenne az egyetlen normális mérce. És természetesen a végzősök arányához képest, nem pedig a felvételire jelentkezők arányában, hogy ne torzuljon a dolog. Ha valaki nem jelentkezik, az számítson úgy, mintha nem vették volna fel (mert nem is vették!), elvégre bevallottan is az a gimnáziumok célja, hogy a felsőoktatásra készítsenek elő, nem?
Előzmény: Rorimack (2035)
Ságváriba Jártam Creative Commons License 2002.12.28 0 0 2037
Hát igen, néha én is azt hittem, hogy Lénárd egy agent provocateur, akit a többi rivális iskola küldött ránk...

Bocs!

Előzmény: Törölt nick (2036)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.28 0 0 2036
Én például negyedikben a felvételi kérelem postázása után gondoltam meg magam, és másik egyetemre jelentkeztem és vettek fel egy évvel később (BKE helyett ELTEÁJK), és azóta hiába járok még (elvileg;) más egyetemre is (SzocInt), én a statisztikában már nem jelentem meg (csak mint olyan, aki a BKE felvételin 0, illetve -1 pontot írt (a 0-t még értem, hiszen nem jelentem meg, de miért a pontlevonás matekból??)

szóval bocs mindenkitől, miattam 25. a Trefort :D(meg persze Lénárd igazgató úr ámokfutása miatt)

Előzmény: Hacsek (2034)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!