Keresés

Részletes keresés

F.E.K. Creative Commons License 2009.03.04 0 0 10706
Elengedni ? (tudom, pongyola "fordítás", de talán ez áll a legközelebb a dologhoz nem?)

Amolyan: feszítsd!... tartsd... ereszd el! mintára?
Előzmény: Thibi (10705)
Thibi Creative Commons License 2009.03.04 0 0 10705
A gladiátorban 'Loose' volt
Előzmény: peca_boy (10703)
F.E.K. Creative Commons License 2009.03.04 0 0 10704
Igen, ez valószerűbbnek tűnik ;)
Előzmény: peca_boy (10703)
peca_boy Creative Commons License 2009.03.04 0 0 10703
Ha tippelnem kellene, "shoot!"-ra gondolnék ("lőjj!").
Előzmény: F.E.K. (10702)
F.E.K. Creative Commons License 2009.03.04 0 0 10702
Nem éppen konkrét, csak eszembe jutott, mert a minap néztem egy 'történelmi' filmet (azokban visszatérő ellem): mik voltak eredetileg az íjjászok parancsszavai? Mert a 'Tűz!' elég érdekesen hangzik a fülemnek ;)

ZöPö Creative Commons License 2009.03.01 0 0 10701

Le sem forgatták a filmet, máris baki van benne:

 

http://route66.blog.hu/2009/03/01/matyas_ter_berlin 

 

:-))))))

peca_boy Creative Commons License 2009.02.06 0 0 10700
Igen, ezt már láttam :))
Az előzőt most néztem először, jót derültem ezen is :) Bár nem állítom, hogy mindent értettem, de a lényeget sztem igen.
Előzmény: Jigael (10699)
Jigael Creative Commons License 2009.02.06 0 0 10699
És ezt gondolom már mindenki látta: http://www.youtube.com/watch?v=0_EKYj18JZs&feature=related
Jigael Creative Commons License 2009.02.06 0 0 10698

Na, megkerestem nektek a vicceset, angolul van: http://www.youtube.com/watch?v=KniEJEuBe9o

peca_boy Creative Commons License 2009.02.06 0 0 10697
Igen, tényleg így történt, már emlékszem. Isildurt árulta el, erre gondoltam.
Előzmény: Jigael (10696)
Jigael Creative Commons License 2009.02.06 0 0 10696

A hosszabb verzióban a filmben is látszik, hogy Isildur ujjáról is lecsúszik, aki így ismét láthatóvá válik, és lenyilazzák az orkok (a nyilazás a moziverzióban is benne volt). Így kerül a gyűrű folyó mélyére (mert mindez vízben történik), majd megtalálja Déagol, akit Szméagol megöl. Amikor a gyűrű rájön, hogy Gollam egész életében ott fogja molesztálni a kis barlangja mélyén, és vele együtt semmi esélye a világuralomra, lecsúszik az ő ujjáról is, amikor Bilbó a barlangban kóvályog, és sikeresen Bilbóhoz csapódik. (Akit az ment meg a szörnyeteggé válástól, hogy az első döntése, amit a gyűrűt birtokolva hozott, hogy megkegyelmez Gollamnak, aki meg akarja őt ölni, de mivel Bilbó már felvette a gyűrűt, láthatatlan, és pont, hogy ő kerül olyan helyzetbe, hogy megölje Gollamot. Majdnem meg is teszi, de aztán megszánja, és ez a döntése egyfajta védelmet jelent neki a gyűrű ereje ellen).

 

Egyébként a film intrójában tényleg mutatják, ahogy a gyűrű összemegy és elhalványodik rajta az írás is.

 

De nem csak a méretét tudta változtatni, hanem a súlyát is. A harmadik részben, ahol Frodó enyén szólva alulöltözötten látható az orkok fogságában, jól látszik, hogy az ezüst láncon viselt aranykarika (mennyi lehet a súlya?) véresre dörzsölte a nyakát.

 

Szóval geci egy gyűrű, jó, hogy megszabadult tőle :-)

 

(Apropó: láttátok a folytatás javaslatokat a DVD extrái között? :-)  )

Előzmény: peca_boy (10694)
gtky Creative Commons License 2009.02.05 0 0 10695
Erre nem is emlékeztem. Lehet, hogy el kellene olvasnom megint :-)
Előzmény: peca_boy (10694)
peca_boy Creative Commons License 2009.02.05 0 0 10694
F.E.K.-nek igaza van. Én is olvastam a könyvet. A gyűrű, ha úgy tartja kedve, szándékosan lecsúszik az illető ujjáról, cserbenhagyva és elárulva viselőjét (nem ugrik be, kivel is történt ez pontosan, talán Szmeagol/Gollam?), máskor meg pont az adott ujjhoz idomul. Biztos, hogy ez nem baki.
Előzmény: gtky (10690)
BGbr Creative Commons License 2009.02.05 0 0 10693
Nekem úgy rémlik, hogy kifejezetten mutatják is a filmben, amikor összebbmegy, illetve kitágul az Egy Gyűrű... (és rajta a 'grundig blaupunkt' kezdetű véset...)
Előzmény: F.E.K. (10692)
F.E.K. Creative Commons License 2009.02.05 0 0 10692
Fantasy környezetben ennyi elfér szerintem (elég sok gyűrűt készítenek fel ezzel a hasznos képességel ezekben a történetekben ;)).
Előzmény: gtky (10690)
F.E.K. Creative Commons License 2009.02.05 0 0 10691
De igen, mivel mágikus képeségeinek egyike hogy hozzáilleszkedhet a hordozójához. Esetünkben mivel tudattal bíró gyűrűről van szó ahhoz idomul akit elfogad.
Előzmény: PanaC (10689)
gtky Creative Commons License 2009.02.05 0 0 10690
Olvastam a könyvet is, de nekem sem abból, sem pedig a filmből nem rémlik, hogy a gyűrűnek ilyen tulajdonsága lenne. Persze, lehet, hogy rosszul emlékszem.
Előzmény: PanaC (10689)
PanaC Creative Commons License 2009.02.05 0 0 10689
az nem úgy van, hgy a gyűrü magától mindenki kezére passzol? mintha ez rémlene...
Előzmény: gtky (10688)
gtky Creative Commons License 2009.02.05 0 0 10688
Azért a Gyűrűk urában is találhatsz efféle bakit, ha akarsz. Szerintem már itt is említette valaki azt, hogy pl.: a gyűrű ugyanolyan jól passzol Frodó kicsi hobbit-ujjára, mint a monstrum Szauron ujjára, akin ráadásul még kesztyű (!!!) is van :-) Én azért ezen is jót mosolyogtam.
Előzmény: Jigael (10684)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.04 0 0 10687
De hát a Kisvakond óvodásgyerek-méretű, ezt mki tuggyaaaaa!!!! :-)))))
Előzmény: Jigael (10684)
KMG Creative Commons License 2009.02.03 0 0 10686
Ez biztos beállítottság kérdése. Nekem fel se tűnt a dolog, és most se zavar, hogy tudok róla. Valahogy nekem a rajzfilm, az rajzfilm. Ott bármi megengedett, ha jó. Egyébként szerintem a Macskafogóban több ilyen méret zavar is volt, majd egyszer végignézem ilyen szemmel. Például az egerek hajóján kényelmesen elférnek a macskák is, gond nélkül tudják irányítani az elvileg egerekre méretezett berendezésekkel.
Előzmény: Jigael (10684)
BGbr Creative Commons License 2009.02.02 0 0 10685
A Jurassic park készítéséről szóló filmben mondta az egyik animátor, hogy változik a rex nagysága a film során. Valami olyasmivel indokolta, hogy a fő cél a "dinamikus képsorok" alkotása volt...
Előzmény: Jigael (10684)
Jigael Creative Commons License 2009.02.02 0 0 10684

Szerintem az üveges baki nem apróság. Már nem tudom, hány éves voltam akkor, de nem egyetemi docens, az tuti (mondjuk az most se vagyok), és már akkor zavart.

 

A tárgyállandóság-méretállandóság már elég zsenge korban  kialakul. Ha A gyűrük urában tudtak erre figyelni, ahol pedig állandó pluszmunkát jelentett a méretek és arányok egyeztetése, akkor egy rajzfilmnél, ahol nem okoz több munkát, ha valamit helyesen rajzolsz, mégannyira oda kellene figyelni.

 

(Sajnos a kisvakond ezen a téren is bebakizott: tegnap vettem észre, hogy míg a Kisvakond és a barátság c. részben akkora a cseresznye, hogy az állatok fejenként 2 szemet esznek, és azt is talicskával viszik el, a Kisvakond és a hóemberben a vakondhoz képest akkora a cseresznye, mint egy emberhez képest :-)))) )

Előzmény: KMG (10681)
wayland_carruthers Creative Commons License 2009.02.02 0 0 10683

Mert biztos az akkori rendőrök is sokat olvasták az "Amit sose tudnánk meg filmek nélkül" topikot, ezért azt gondolták, hogy minden úgy fog menni, mint az összes többi krimiben, ötven évre visszamenően:

 

Alapszituáció:

-Maga a gyilkos, mert találtunk egy fecnit a város másik végén, amire a maga haja volt ráragadva, és akkor éppen északnyugati szél fújt!

 

Helytelen válaszok:

-Kapja be.

-Ügyvédet akarok.

-Nem mondok semmit.

-Fogalmam sincs, miről beszél.

-Megdöglesz, kutya!

 

Helyes válasz:

-Igen, én voltam, mert sosem tudtam elviselni, hogy jobban szerette a bátyámat, mint a terrieremet.

Előzmény: KMG (10682)
KMG Creative Commons License 2009.02.01 0 0 10682

A Macska a galambok közt c. Poirot filmjén is volt szerintem egy történetbeli baki.

Azok kedvéért, akik nem ismerik a sztorit

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER

Szóval a nagy leleplezésnél Poirot elmondja, hogy az illető, aki mindenkit megölt, veszedelmes gyilkos. Titkosügynöknek képezték ki, és bármikor képes brutálisan ölni. Majd ezek után megnevezi, ki is a gyilkos a jelenlévők közül. Mire az illető felpattan, és előhúz egy pisztolyt, és le is lő valakit, mire  sikerül a Poirot mögött engedelmesen várakozó rendőröknek lefogniuk.

Na most: ha tudták, hogy egy veszedelmes titkosügynökkel van dolguk, nem létezik, hogy nem áll oda legalább két rendőr a közelébe, hogy rögtön elkaphassák. És hogy senki sem feltételezi, hogy esetleg megpróbál védekezni, és nem gondolják, hogy fegyver lehet nála!

 

A másik lehetséges magyarázat, hogy Poirot a rendőrséget avatta be, kire is kell vigyázni. Nos, ez esetben pedig Poirot egy hülye (már pedig a regény szerint nem az.)

KMG Creative Commons License 2009.02.01 0 0 10681
Szerintem meg ez lényegtelen apróság egy ilyen filmnél.
Előzmény: peca_boy (10680)
peca_boy Creative Commons License 2009.02.01 0 0 10680
De ott nincsenek méretbeni aránytalanságok - ami addig x centinek nézett ki, az utána is x centi marad. A pisztolyos jeleneteknél pl. a pisztoly is látványosan nagyobb Jerrynél. A grapefruit is jóval nagyobb a kisegérnél. (A tintatartóra nem emlékszem pontosan.) Szóval a Tom & Jerry stílusába beleférnek a fentiekhez hasonlók, hogy nehezen felemeli a nála sokkal nagyobb pisztolyt vagy lenyeli az óriási gyümölcsöt, ott rendszeresen változnak külsőleg ("morfolódnak" :)) a vicc kedvéért a figurák és csinálnak irreális dolgokat.

A Macskafogóba ilyenek már nem igazán férnének be, más a stílusa, de nem is ez zavart, hanem a konkrét, logikátlan és látványos méretbeli változás minden ok nélkül. A többi rendben van.
Előzmény: KMG (10677)
Jigael Creative Commons License 2009.02.01 0 0 10679
Annyira kicsapta a biztosítékot, hogy még most sem tudom rendesen leírni a nevét. Hát remeg a kezem, na.
Előzmény: Jigael (10678)
Jigael Creative Commons License 2009.02.01 0 0 10678

Mondjuk Grabowsik az üvegben nálam is kicsapta a biztosítékot.

 

És igen, már a kisvakond is :-(

KMG Creative Commons License 2009.02.01 0 0 10677
Nem hiszem, hogy egy rajzfilmen érdemes számon kérni ilyesmit. Főleg egy olyanon, ami az egerek és macskák világában játszódik. A Tom & Jerryk is tele vannak aránytalanságokkal. Pl. Jerry adott esetben simán befér egy tintatartóba, ugyanakkor elég nagy, hogy ha nehezen is, de felemeljen egy pisztolyt és elsüsse. Vagy a Jerrynél is kisebb szürke kisegér (általában mint kis árva szerepel) egyben benyel egy nagy grépfrútot. Hogy fért bele?
Előzmény: peca_boy (10676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!