Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 608
Ahány macska, annyiféle. Az egyik a krumplihéjat szereti, a másik a kenyérmorzsát. Az enyém a főtt krumplit csak melegen szereti, a paprikát nyersen, ropogósan bármilyen mennyiségben, és a főtt kukoricát is imádja hidegen.

Viszont az közös bennük, hogy nagyon tudnak szeretni, és nagyon jól kifejezik, megértetik magukat. Nekem az összes élőlényhez való hozzáállásomat megváltoztatta a cicám. Én is megtanultam belülről látni többek közt az embereket.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 607
Nori,
Az természetes, hogy a kenyérmorzsát felnyalja a padlóról, de hogy a nyers , koszos krumplihéjat eszi, ez nekem elég beteg dolognak tűnik (amúgy teljesen normális(?) a jószág).
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 606
Ez azt jelenti, hogy van még remény, én egy féreghajtót sem tudok nekik beadni.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 605
nori,
a maccspólós Manu-Art címe: V. Károly krt. 10. (az Astoriától a Deák tér felé haladva a bal oldalon)

Bölény,
kis-Kuszkusznak javallott név (angolos helyesírással): Tsi-tsa :o)
r_b.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 604
Engem az emberekkel valo kommunikacioban nem segitett az, hogy szeretem a macsokat, hacsak annyiban nem, hogy mas macskabolondokkal konnyebben tudok kozos temat talalni...

Viszont nagyon meglepett, hogy a macsokkal mennyire jol lehet kommunikalni. Nagyjabol 10 evvel ezelott volt otthon egy Sici macskank, aki szinten amolyan haz macskaja volt, de idovel beszokott hozzank. Reggel jott, este ment. Senki sem tanitotta, de nem ugralt az asztalra, nem jelolgetett, pedig kandur volt a javabol stb. Amikor ki akart menni, nyujtozkodott egy nagyot, nyavogott egyet, es megindult kifele a szobabol. Tudta, hogy megertettuk.

Tortent egyszer, hogy nathas lett es nem szelelt az orra. Anyam kitalalta, hogy csopogtessunk az orraba. Na ja, csak ahhoz olyan helyzetbe kell hozni az orrat. Vegul is anyam a terde koze szoritotta Sicit, felfele forditotta a fejet, es becsoppentette az orrcseppet. Sici, aki kulonben nem nagyon szerette, ha megfogtuk, ezt mind turte, csak egy meltatlankodast eresztett el, amikor tul hosszan vacakoltunk. A becseppentes utan tusszentett egy hatalmasat, kirepult fel kilo takony az orrabol es mindjart jobban tudott lelegezni. Masnap es harmadnap ugyanez a rituale zajlott le. El lehet kepzelni, hogy Sici finom orranak milyen kellemetlen volt az orrcsepp. Hany gyereknek nem lehet belecsoppenteni az orraba, Sici meg elviselte, mert rajott, hogy ez jo neki. Pedig el se tudtuk magyarazni neki... :-)

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 603
partyzan,
ez abszolút normális dolog, Cicus a kenyérmorzsát nyalja föl a konyhakőről
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 602
A matskák eléggé érdekes jószágok, én is rendelkezem 2 példánnyal közülük Grizzly Géza elég furcsa dolgokat produkál, hiába kap macskatápot Ő könyörög a krumplihéjért. Addig nem nyugszik amíg nem kap ! Teljesen elborzadok amikor eszi. Nincs az a mennyiség amit fel ne falna. Normális dolog ez ?
A madárvadászat szintén érdekes szokásuk, bestiális körülmények között tépi szét Géza a testvérével Unix-szal a verebeket. Iszonyú gusztustalan, de mit lehet tenni.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 601
Amit a macs vadászattal, vagy lopással szerez, az sokkal jobb.
Más! Sajnálom, hogy csak élemedett koromban váltam állatbaráttá. Nagyon sokat tanultam metakommunikációból, és ez igen hasznos lehetett volna korábban is. Más is tapasztalta már, hogy amióta állatokkal foglalkozik, belülről látja az embereket?
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 600
Madarfogas: vmelyik nap munkatarsakkal mentem zabbantani. A kajalda szabadteri reszen varakoztunk a tobbiekre es kozben a teraszon lezengo macskaallatokrol csereltunk eszmet. Mondom a kollegamnak, milyen jo dolguk van itt a macsekoknak, sokan etetik oket, meg a kajara jovo madarakat is el-elkaphatjak. Mondja a (bennszulott) kollega, hogy ugyan mar, nem strapaljak ezek magukat a vadaszattal. Na, nem telt bele ket perc, az egyik cirmos mar vonult is felre a szajaban egy ovatlan verebbel. Hiaba no, a macska az macska!
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 599
szkenner
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 598
A Manu Artnek majd utána nézek
Kormicili legújabb akciója: Fogott egy békát, valahogy behozta, aztán nem bírt vele, mert a béka felfújta magát és rettenetes hangon rávisított. Végül a fiam vitte ki a békát úgy, hogy rádobott egy rongyot és így meg tudta fogni. Mindez este tízkor történt és kb. fél órát tartott. A visító békának rettenetes a hangja... Kormicili kitartó, reggel újra behozott egyet, de megint nem bírt vele. Most a férjem vitte ki...
Szívesen küldenék fotót a mcskáinkról, de nem tudom, diáról hogy lehet képet csinálni, semmilyen szenner vagy egyéb nem áll rendelkezésemre
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 597
nori kedves,
asszem a konstrukciot a Manu-Art boltokban aruljak, pl. Karoly krt. Az en egyik kolleganomnek is van...;-)

Rhia

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 596
Boleny,
kosz, te egy zseni vegy!!! Rohanok gumipokert!!!
Macskafoto meg annyi van, hogy hu... csak be kell szkenni, de az megoldhato...
Bar ahogy Marco m,ats intelligenciajat ismernem adatott, kb. egy honap kell, es megtanulha kipiszkalni a kampot. Imadkozom.

KOSZI!!!

Rhia

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 595
Na és Kiszus, neve van-e már a cziczusnak?

Off on: Gyötör kedves, mit nekem liliomszirom... :))) Off off

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 594
Bocs, Nori, termeszetesen madarfogas. :))
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 593
nori :-) (kár hogy nem vagyok jó html-ben, van pár cicás gifem)

Kisza, macsakavécét beszereztetek már? Most próbáljátok rászoktatni mert később nehéz lesz.

Off On: Maminti kedves, az fehér liliom bársonyos tiszta szirmához lehet hasonlatos a Te tekiteted! Off Off

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 592
Cateye!
Mire vonatkozik a nem vetemedés, madárfogás vagy hűtelenkedés?
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 591
Köszönöm a segítséget!
Tegnap estére már tudtuk, hogy ez a macs egy kicsit idősebb annál, mint ahogy mi hittük...
Először is bele akart mászni a csirkepörköltbe, mikor adtam neki egy kis húst, rögvest befalta. Szóval ha felkockázok neki wmi húsféleséget, akkor azt elfogyasztja...
Aztán kedvesen összepisilte a Tesóm ágyneműjét, végül pedig az ölemben aludt el az esti tévézésnél... :)
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 590
Megfogadtam, hogy nem uhtatlak titeket, de ezt muszáj... Kolléganőm (macskamániás) remek cicás trikóban jött ma be. Van rajta kövér cica, sovány cica, pöttyös cica, csíkos cica, kockás cica stb. Egyelőre nem tudom, hol lehet kapni, mert ajándékba kapta....
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 589
Rhia, ne vacakolj lakattal! Szerintem egyszerubb, ha veszel barmelyik autosboltban egy un. gumipokot (tudod, az a kb. felmeteres vekony gumikotel ket kampoval a vegen). Egyik kampot beakasztod a huto kilincsebe, a masikat vhova hatulra, igy legalabb kulccsal se kell bajlodni es egy kezzel nyithato a konstrukcio. (Ha bevalt, a szabadalmi jogdijat macskafotoban kerem!)

Maminti szemelyes felkeresere irok egy kicsit az izraeli macskas kalandjaimrol. Probaltam megnezni a topik elejet, mert remlik, hogy volt mar errol szo, de nem talaltam semmit. Lenyeg az, hogy Izraelben nagyon elterjedt allat a macs, hiszen ez a kedvelt klimaja. Rengeteg van beloluk az utcakon kobor kivitelben. Ezek altalaban a szemet ujrahasznositasaval vannak elfoglalva, elelmezesi celzattal. Es meg mondja valaki, hogy finnyas allat a macs!

Nekem szemelyes kulonbejaratu macsom nincs, mert meglehetosen ellene vagyok a lakasban valo allattartasnak. Viszont a hazhoz, amelyben lakom, hozzatartozik Kuszkusz es testvere, akik ket nosteny cirmos macskakok. Kuszkusz onnan kapta nevet, hogy ezen a videken nem "cicicc"-cel hivjak a macskat, hanem "ksz-ksz"-szel. Ez ugye nem tul egyszeruen kimondhato + ertelmetlen is. A tesonak meg nincs neve, otleteket varok, de olyanok legyenek, amelyeket varhatolag kinai lakotarsam, aki szinten nagy macskabarat, is ki tud mondani.

Kuszkusz es tsa. minden reggel husegesen ucsorog az ablakunk alatt levo csatornafedelen, es varja a magasbol alahullo csemegeket. A felvagott es a sajt nem tart sokaig, soxor foldet sem er, maris megevodott. A kenyer is elmegy, ahogy a feles tej is. Erdekes, hogy mindket macs bal fule hegye hianyzik. Enyhen valoszinutlen, hogy ket, raadasul nosteny macs is ugyanugy veszitse el fulehegyet, lehet, hogy orokoltek?

Kuszkuszek jolnevelt macsok, nem zajonganak, ha feltununk a konyhaablakban, akkor nem hosszu es hangos "nyauuuu"-kal, hanem diszkret "nya" csatakialtassal udvozolnek es varjak a kajat.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 588
Sziasztok!

igen, jo, hogy Nori elokotorta, koszonet erte! :) Egyebkent biztos nagyon megviselne, ha kedvenc macsekom ilyenre vetemedne... szerencsere velem nem tortent meg ilyen!

Rhia - az en idetlen gyonyoruseges dragasagom is rendszeresen a furdokad szelen maszkal vagy leul a mosogepre, ami kozvetlenul mellette van.. a habfurdot imadja! :)) A baj akkor van, ha tusolok, mert latja, hogy ott mozgok a fuggony mogott, ezert persze elkezd 'felkapaszkodni' ra, minek kovetkezteben mar szana meg szejjel van szaggatva a fuggony. =:)
A hutougy engem nem erint, mar ahogy mondtam, de most elgondolkodtatal a lakattal... :))))

Kisza - tenyleg a legjobb, ha elviszed egy dokihoz 'atnezesre'. :))

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 587

Rhia

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 586
nori,
Hát, a madárfogás élesben nálunk még nem ment, de a párom már beigérte nekik, hogy ha én elutazom, kapnak tőle egy igazi élő egerentyűt...Aztán majd megirja nekem, mit műveltek a cincogival. Édes, nem?
Hűtő-ügy: igazán szeretném távoltartani őket, de egy 23 nm-s bérházi garzonban ez elég lehetetlen. A konyha egyben van az előszobával, a fürdő abból nyilik, ebből következően kamrám nincsen, és a macsok kizárási lehetőségei is korlátozottak.
::sóhaj, sóhaj
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 585
Maminti, Gyötör, a macsekok zavarukban meg se mernek mukkanni, elbújtak a törzsasztal alá.
Legnagyobb bánatom az, hogy amióta férjem édesanyja nálunk lakik, Cirmi már rám se hederít, csak a Mamát szereti.
Szerintetek, mennyi idő után szokja meg egy mats, hogy ő is teljes jogú tagja a macskafarmnak? Cirmi még mindig nagy ívben kikerüli Kormicilit (Kormos Cecíliát vagy egyszerűen Kormit)
Más
Kormicili gyönyörű pirosfejű madarat fogott meg és Pocakkal együtt meg is ették. Hogy tudjátok feldolgozni magatokban az ilyen élményeket.
Hűtőszekrényt nem tudnak kinyitni, de Pocak rögtön beugrik, ha kinyitom, félek, hogy egyszer rázárjuk az ajtót. Itt csak a konyhaajtó szigorú zárvatartása segít. Le is tettem arról, hogy a konyhát az étkezővel egybenyissuk.
Szóval ne hagyjuk a Matskákat elsüllyedni, ez a legjobb és legbékésebb topic!
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 584
Off on: Gyötör kedves, nem gondolok én semmire, csak nézek ártatlanul... ;))) Off off (uff)
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 583
Üdv mindenkinek!
Kisza: mind igy kezdi.Édes meg aranyos meg törleszkedik. Aztán kinyitják a hűtőszekrényed, mig nem vagy odahaza...:-)))))
Az enyimek közül Marco Polo van oda a vizért teljesen , a kádban lévőért mármint, pláne amikor benne vagy... úgyhogy ez is lett az indián neve őneki: Vizet Néző. Pöpié meg Buta Arc. Mer' az aztán van neki.
Kösz a tippeket a lakatra, de valószinűleg én vagyok abszolúte mechanikai analfabéta, spt gamma, mert nem igazán látom, hogy teszem fel a hűtőre. (Na, ez is nőből van, sóhajtanak fel most egyesek...) Ha pánt kell hozzá, ugye, akkor otta baj, hogy azt hogyan teszem fel. Ha csak simán, akkor az nem világos, mihez lakatolom oda? Tényleg nagyon hüle vagyok máma...

Rhia

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 582
Kisza,
olyan kicsi nem lehet, ha betudott ugrani a kádba. :-)
Ezt a ragaszkodást! Biztosan nagyon törleszkedő cicc lesz! :-)
És tényleg vidd el állatorvoshoz, ahogy Maminti ajánlotta. Készülj fel az oltásokra, darabja 1000-3000-Ft körül mozog és a kicsiknek (kb. 6. hónapig) cirka három-négy hetente adnak valamit.

Off On: Maminti, érdekes? :-D Nahát! Mire gondolsz? :-) Off Off.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 581
Cyber, legfeljebb is a matskákat :))) családot tartsd csak meg.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 580
Szija Kisza! :) Hát, ha még kék a szeme, akkor olyan 6 hetes lehet, főleg ha mászkál jobbra-balra, bár amennyire én visszaemléxem, ilyenkor még nem ugráltak, inkább kapaszkodtak. Cirka 6 hónapos korában váltja a fogait. De szerintem vidd el állatorvoshoz, az nemcsak a korát tudja jobban megállapítani, de beadhatja a szükséges oltásokat is, féreghajtó, bolhaírtó (végülis szegény cicc nem a belvárosból került elő...). Mindenképpen adni kell neki oltást a macskanátha és hasonlók ellen, ha kinti mats lesz, akkor veszettség ellen sem árt oltani... De ezt megint jobban tudja a doki, szóval szerintem vigyétek el hozzá...

Amúgy hogy vagy, rég nem láttalak...

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 579
Nem tudom megállapítani, hogy kb. mennyi idős lehet a Macs.
Szerintetek mikor kell az első oltásokat és egyebeket beadatni nekik?
Vagy egyáltalán ezek a sima házi macsok bírják anélkül is?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!