Keresés

Részletes keresés

Ludovicus Creative Commons License 2022.04.12 0 0 257

Én is sajnálom, hogy nem működik az útvonaltervezés, mert évek óta használom, nagyon megszoktam... Telefonra ajánlom helyette a Locust, egész jól lehet vele tervezni, vagy asztali gépre a terkepem.hu oldalt, ahol be lehet kapcsolni kerékpáros réteget és 3 opcióval tervezhető az útvonal.

pocoksys Creative Commons License 2022.04.07 0 1 256

Ha nem ér rá a tulajdonos, nem akarja átadni valakinek? Vagy nem lehetne valahogy ezt megoldani? Szinte biztos hoyg lenne valaki vagy akár többen... valakik akik szívesen foglalkoznának ezzel. Vagy volt már erről szó? - bocs, ha igen, nem olvastam el visszamenőleg az ÖSSZES hozzászólást..
Ez az egyik legjobban használható kerékpáros térkép és útvonaltervező, amivel valaha találkoztam. Kár lenne csak úgy veszni hagyni. 

Előzmény: tekerős 88 (255)
tekerős 88 Creative Commons License 2022.04.07 0 0 255

Írtam. Még aznap, amikor elromlott. Utána itt írta valaki, hogy messengeren elérte, de épp sok a dolga, nem ér rá ezzel foglalkozni.

Előzmény: Avarsavala (254)
Avarsavala Creative Commons License 2022.04.07 0 0 254

Néha szerintem foglalkozik vele, mert volt olyan, hogy fél évig nem frissült a térkép aztán megoldódott. Esetleg írj az info@merretekerjek.hu címre, hátha azt olvassa.

Előzmény: tekerős 88 (253)
tekerős 88 Creative Commons License 2022.04.07 0 0 253

Na ezt nem tudtam. Azt hittem, mégis szakított rá időt az oldal gazdája. Hát... RIP. Kár érte.

Előzmény: Avarsavala (252)
Avarsavala Creative Commons License 2022.04.06 0 0 252

Megfigyelésem szerint ez a dátum minden vasárnap frissül. Olyankor szokta frissíteni a térkép csempéket. Más kérdés, hogy a dátum akkor is változik, ha valamiért nem sikerül a frissítés. De most hétvégén sikeres volt, felkerült egy út, amit 2-3 hete vettem fel és eddig még nem jelent meg.

Előzmény: tekerős 88 (251)
tekerős 88 Creative Commons License 2022.04.06 0 0 251

Április 3-án volt módosítva legutóbb, de úgy tűnik, nem járt sikerrel. Vagy valami automata módosított a kliens oldali kódon. :(

(ezt onnan látom/sejtem, hogy desktop böngészőben egy Ctrl-U-t nyomva bejön az oldal forráskódja és a második sorba oda van írva a módosítás dátuma)

Előzmény: CSINGI8 (250)
CSINGI8 Creative Commons License 2022.04.05 0 0 250

Köszi a választ. Sajnos ilyen mélyen annyira nem értek a programozáshoz. 

Remélem, hogy sikerül minél hamarabb rendbe hozni az oldalt, mert nagyon jól használható. :)

 

A többieknek köszönöm szépen az ajánlásokat. Rájuk nézek. :) 

Előzmény: tekerős 88 (249)
tekerős 88 Creative Commons License 2022.04.01 0 0 249

Van szomorúbb is: abban bíztam, hogy valami javascript hiba okozza, elkezdtem nézegetni, de csak addig jutottam, hogy az egyik AJAX hívás fut 500-as (Internal Server Error) hibára, vélhetőleg ez okozza a gondot.

Szóval lehet, hogy nem is a magyar oldalon van a gond, hanem a háttérben használt szolgáltatásban van valami hiba.

Előzmény: CSINGI8 (245)
Avarsavala Creative Commons License 2022.03.31 0 0 248

Nem rossz az sem, bár engem kicsit irritál, hogy az OSM közösség önkéntes munkájából valaki profitot akar csinálni. Még akkor is, ha adnak hozzá valamennyi értéket a POI-kkal.

Előzmény: Friczy (247)
Friczy Creative Commons License 2022.03.31 0 0 247

Én a múltkori probléma idején kerestem másik tervezőt, nekem Komoot vált be.

Előzmény: Avarsavala (246)
Avarsavala Creative Commons License 2022.03.31 0 0 246

A Brouter a leghasonlóbb. A Merretekerjek is ennek a tervezőjét használja.

 

Jobboldalt a More gombnál hozzá tudod adni a CyclOSM layert, az egy elég jó kerékpáros térkép. Persze szokni kell a jelöléseket. A CyclOSM oldalán van jelmagyarázat.

Előzmény: CSINGI8 (245)
CSINGI8 Creative Commons License 2022.03.30 0 0 245

Ez szomorú sajnos. Pedig nagyon szerettem itt útvonalat tervezni. 

Esetleg tipp, valami másik oldalhoz ami hasonlóan egyszerű? 

Előzmény: smith (244)
smith Creative Commons License 2022.03.30 -1 1 244

Sikerült üzenetet hagyni neki messengeren, de egyéb elfoglaltsága miatt nem valószínű a gyors helyreállítás. :-(

Előzmény: CSINGI8 (243)
CSINGI8 Creative Commons License 2022.03.29 0 0 243

Köszi a gyors választ. 

Akkor nem csak nekem rossz. Sajnálatos. :( 

Előzmény: smith (242)
smith Creative Commons License 2022.03.29 0 0 242

Sajnos ugyanez. Már tegnap vagy tegnapelőtt is így jártam.

Előzmény: CSINGI8 (241)
CSINGI8 Creative Commons License 2022.03.29 0 0 241

Kép lemaradt. Bocsi.

CSINGI8 Creative Commons License 2022.03.29 0 0 240

Sziasztok!

 

Másnál sem működik az oldal vagy csak nálam van gond? 

Próbálok tervezni és a képen látható üzenetet kapom. 

 

 

Fotósképző Creative Commons License 2021.09.28 0 0 239

Ezer köszönet!

Áttettem a Chrome-ra, és egy rövid, sétás teszten rendesen működött – nagyjából. (Mellesleg a linkelt wikis oldalt nem értem, hogy akkor mobilon nem jó a Firefox, vagy asztali gépen sem, mert ez utóbbin nekem tökéletesen működi Firefoxon a merretekrjek.hu honlap...) 

- Ugyan épületek között voltam, de a beígért "amerre mész, ahhoz igazítja a képernyő irányát, tehát nem kell folyamatosan igazítani azt" nem valósult meg, pontosabban volt vagy 2-3 pillanat, amikor működött ez is (kézzel kattintgatva, fordítgatva működik). Gondolom, több műholdra rálátással jobb lesz.

- Illetve mindig feljön egy "Egyszerű nézet módra váltás" ablak alul, amire kattintva csak a Rólam oldal jön fel. Ez a mód nem működik, vagy megint én kattintottam rosszul?

- Útvonaltervezést is kipróbáltam, habár kicsit máshogy sikerült, mint a haszn ut-ban írva vagyon. De majd újból tesztelem.

 

+ Letöltöttem a szerző által is ajánlott Oruxmaps appot, amivel lehet az útvonalterveket offline is látni. Majd hétvégén tesztelem az egészet, remélem, jó lesz.;)

Előzmény: olahtamas (238)
olahtamas Creative Commons License 2021.09.27 0 0 238

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Hu:Merretekerjek

Itt nem ajánlja a firefoxot, esetleg érdemes mással próbálkozni.

 

Amúgy ha sokat tekersz erdőben/térerőmentes helyen, akkor offline navigáció célszerűbb.

pl. OsmAnd-ban beállítható háttérnek a merretekerjek.hu, és ha van térerő onnan megy.

ha pedig nincs akkor még továbbra is mehet az OsmAnd saját megjelenítőjével.

 

Előzmény: Fotósképző (237)
Fotósképző Creative Commons License 2021.09.26 0 0 237

Sziasztok!

Úgy látom, itt a merretekerjek.hu fejlesztője is jelen szokott lenni, illetve hátha más tud segíteni. Ma próbáltam először élesben a mobilos verziót (Android, Firefox), de sajnos sok rossz tapasztalatom volt vele: gyakorlatilag nem tudtam használni, csak percekre. Lehet, hogy nem jól használom, de gondolom, az app arra képes, hogy egy élő böngésző ablakban folyamatosan jelezze a helyzetet (ha van GPS jel, persze). Nekem igazából erre lenne szükségem, meg útvonal tervezésre, vagy csak a célpont megadására és ahhoz való elkalauzolásra.

 

A problémák:

- a már megkapott és kijelzett helyzetet általában nem, vagy csak rövid ideig mutatta a térképen, aztán gyakorlatilag lefagyott: a jel nem frissült, vagy a képernyő teljesen feketére váltott, csak az app újraindítása segített, de a helyzetet utána sem követte. Ma. kb 4 óra alatt vagy 5-6-szor indítottam újra, de sosem javult meg tartósan.

 

- Ha megvolt a jel, aztán tovább mentem, eltűnt a helymegmutató korong, aztán sosem tudtam előhívni, hiába nyomogatta az Antenna ikont. Újra kellett indítani az appot. De aztán kezdődött minden elölről.

 

- Ugyanígy, ha a mobil elvesztette a jelet (erdőben mentem), ilyenkor kiírt valami üzenetet, hogy elvesztette a jelet. De aztán újra lett jel, az app nem működött már, újra kellett indítani.

 

- Volt olyan is, hogy a mobil eldobta a telefonkapcsolatot, azaz nem volt egyáltalán semmi jelerőssége a mobil antennájának. Újra kellett indítani a mobiltelefont. Ilyen még sosem történt semelyik mobilommal (Android és iOS).

 

Úgy általában: nem találtam semmiféle használati utasítást vagy jelmagyarázatot, hogy a fenti problémákat megoldjam, illetve biztosan jól használjam, így elég nehézkes a használata. Van ilyen útmutató valahol?

 

+ Konkrét kérdések:

- egyszer véletlenül(?) feljött az adott útvonalra egy (úgy tűnt) előre elmentett útvonal (A feltöltő nevét is kiírta), ezeket hogyan lehet előhívni?

- a térképen a világos bordóval jelölt utakra tilos kerékpárral ráhajtani? Ezt a színt nem magyarázza a jelmagyarázat...

 

Szóval érdekelne, hogy nálam van-e a hiba (kb. fél éves, elég bika Androidos mobilom van, nem hiszem, hogy az lenne a ludas), vagy rosszul használom (mit kell beállítani az appon és Androidon a jó működéshez?), vagy tényleg ennyire nem tud működni ez az app? Örülnék, ha működne, mert egyébként nagyon tetszik

 

Köszönöm előre is!

smith Creative Commons License 2021.09.08 -1 0 236

Azt a linket, amire a hvg cikk jön be, te tetted be. Innentől kezdve a hogyanját ne tőlem kérdezd. :-)

Előzmény: Angyal K. (235)
Angyal K. Creative Commons License 2021.09.08 0 0 235

Én? Én csak rá kilikeltem és egy HVG cikk jön be...

Előzmény: smith (233)
Avarsavala Creative Commons License 2021.09.08 0 0 234

Fogalmam sincs, hogy lett belőle link, csak a szöveget nézd. Ez a <meta> tag általában vasárnap szokott frissülni, valószínű akkor futna le a script, ami az OSM-ről lehúzza a legfrissebb térképadatokat. De valami miatt a script csak a dátumot frissíti, a letöltést nem csinálja meg.

Előzmény: Angyal K. (232)
smith Creative Commons License 2021.09.07 0 0 233

Az a meta tag ott van az oldal kódjában, csak te valahonnan egy másik oldal linkjét adtad meg hozzá.

Előzmény: Angyal K. (232)
Angyal K. Creative Commons License 2021.09.07 0 0 232

Nézz már erre a linkre, mert valami nem kóser, nekem nem nagyon jön be olyan oldal amihez köze lenne a bicajozásnak.

Előzmény: Avarsavala (231)
Avarsavala Creative Commons License 2021.09.07 0 0 231
Előzmény: smith (230)
smith Creative Commons License 2021.09.06 0 1 230

Na, ez jó hír, valóban működik!

Előzmény: Angyal K. (229)
Angyal K. Creative Commons License 2021.09.06 0 1 229

Most néztem, csináltam egy próba út tervezést, már megy.

seymour_ Creative Commons License 2021.09.05 0 0 228

Nem megy. Van valami remény az újraélesztésre? Jó lenne, hasznos oldal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!