Keresés

Részletes keresés

OT-Car Creative Commons License 2016.05.27 0 0 1120

Keress meg e-mailban, és megbeszéljük privátba a dolgot ;)

 

Előzmény: zetike300 (1119)
zetike300 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 1119

Beszélhetünk róla. És amúgy mennyiért adod?

Előzmény: OT-Car (1118)
OT-Car Creative Commons License 2016.04.24 0 0 1118

Zetike300,

Nekem van egy komplett sorozato, újságok + alkatrészek. Minden darabja megvan, de sosem kezdtem el összerakni. Ha érdekel, beszéljünk róla ;)

Előzmény: zetike300 (1117)
zetike300 Creative Commons License 2016.04.17 0 0 1117

Sziasztok! Lehet hogy későn írok és már a madár sem jár ezen az oldalon de lenne egy kérdésem! Ezeket gépeket még lehet kapni? Vagy ezeket az újságokkal együtt gyűjteni? És lenne olyan akinek már ez nem kell? Előre is köszi a választ!

 

Üdvözlettel:

                   Zétény

ICONOCLASM Creative Commons License 2016.04.14 0 0 1116

Sziasztok,

 

Egy fotózáshoz keresek precíziós naprendszer modellt. Maximum egy napra lenne rá szükségem, és természetesen egy jelképes összeget fel tudnék ajánlani érte cserébe. Ha van bárki, aki kölcsön tudná adni a sajátját, az a profilomban található publikus email címen el tud érni.

 

Előre is köszönöm.

Asgard6 Creative Commons License 2016.02.20 0 0 1115

háát nem nagyon :-) azokat megpróbálom beszerezni külön;ott az alkatrészek a lényeg ;-)

Előzmény: tucsi54 (1114)
tucsi54 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 1114

Osztán tudod majd olvasni a spanyol magazinokat? ;-)

Előzmény: Asgard6 (1113)
Asgard6 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 1113

Te egy Isten vagy :D :D ;-)

nem elég hogy tényleg szépen,képekkel csatolva írják le a mellékleteket,DE még olcsóbb is ott vennem,mint Englandben;szállítással együtt is megspórolok vagy 10 ropit azokon,amiket meg kéne vennem.......

ha nagy leszek(bár már az vagyok),meghálálom!

tucsi54 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 1112

Szia!

 

Hát persze,hogy olvassa.:o)

Majdnem napi rutin, hogy megnézem, van-e új bejegyzés.

Kicsit tudnod kell spanyolul, de az alábbi honlapon megtalálod az alkatrészeket:

 

http://www.planetadeagostini.es/colecciones-altaya/maquetas-modelismo/sistema-solar/entregas-2132151/p16

 

Az első részeket mi magyarok másképpen kaptuk (a 2. részben megkaptuk a napot), de a későbbi részekben ugyanazokat az alkatrészeket kaptuk,minta a spanyolok.

Előzmény: Asgard6 (1111)
Asgard6 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 1111

Sziasztok!

Remélem még olvassa valaki ezt az oldalt :-)

 

én csak most kezdtem el gyűjteni az újságot és az alkatrészeket,de a 3/5-öde már megvan. Szerencsére az angol kiadónál lehet venni régebbieket és van egy beszerzési forrásom,ahol elméletileg alkatrész-hegyeket adnak el(eBay)! a gondom annyi,h. nem tudom,mely részekhez,milyen alkatrészeket adtak,ugyanis a kiadótól csak az egyedibb részeket rendelném meg,mint pl. Bolygók. Azonban nem tudom,miket adtak melyikhez....... Az lenne a kérésem,ha valaki venné a fáradtságot,hogy leírja nekem az alábbi részekhez tartó alkatrészeket,azt nagyon megköszönném: 28;31-38;43-47;49;51. Természetesen,ha valaki eladná e részeket(csak újság is érdekel!),arra is vevő vagyok!

 

Üdv mindenkinek!

Angellaaa Creative Commons License 2016.01.29 0 0 1110

Szia , kedves fórumozó!!

 

Elég régi a hozzá szólásod, ehhez a naprendszerhez. De, felkeltette az érdeklődésemet benne valami.

A kisfiamnak gyűjtögettük össze az újságokat, és meg is lett az összes. Most a téli szünetben kezdtük összeállítani, vele együtt.

Ő pont 4 .osztályos , ebben a tanévben volt a naprendszer is témakörön. Na, az a lényeg, hogy a Cerest bolygónk elveszett.

 Gondoltam, hogy helyettesítsük gyurmával, stb.  de, nem engedi.

Próbáltam a kiadót, de már mindent visszaküldtek.  Nem e adnád nekünk oda ezt a bolygót, ha te úgyis a fiókban tartod??? :)

Ez lenne a nagy kérdésem??  Köszönettel:  Angélla

Előzmény: Béjla1970 (1048)
tucsi54 Creative Commons License 2015.11.22 0 0 1109

Szia!

 

A szerszámkészlet csak az előfizetőknek járt.

Az OBI-ban tudsz venni imbuszkulcs készletet.

A modell nem halál pontos, de egész jól követi a bolygók valódi mozgását.

Sok sikert az építéshez.

Előzmény: kretivmami (1108)
kretivmami Creative Commons License 2015.11.21 0 0 1108

Sziasztok!

 

A kisfiunk most kapta meg a naprendszert, a nagyi gyűjtötte neki a két év alatt, most kezdtek neki apával az összerakásnak:D Viszont nem volt a csomagban a szerszámkészlet, nem tudjátok hol lehetne szerezni, vagy esetleg a mini imbuszkulcsokat beszerezni?

 

Olvasgattam a fórumot, a hiányzó bolygókat esetleg lehet pótolni süthető gyurmából, azt lehet festeni. Tudom, hogy férfiembernek kicsit távoli lehet, de láttam a gyönyörű asztalos megoldást is, és hát aki szereti a precíz dolgokat, annak megér egy próbát.  A gyúrás után a fogpiszkáló végét lehet használni csapocskának, csak az nem szabad kisütni ugye. Aztán lehet ragasztani.

 

Jól értelmeztem hogy nem pontosan működik úgy, mint az igazi? 

 

Egyébként mi is beragasztottuk a bolygókat, bár még csak kettő van kész:D Jó kis munka lesz ahogy néztem.

 

Csopi79 Creative Commons License 2015.11.17 0 0 1107

Igen ez így van. Több érdekes ilyen gyűjtögetős újság van, pl a 2. világháborús katonás, vagy volt a katonai órás és épp most indult egy késgyűjtögetős, nagyon érdekes, Késmánia a címe azt hiszem. Ezek például mind havilapok. Jó az igaz mondjuk, hogy egy 52 számos lap iszonyat lassan fut ki havilapként, de a havi két szám vállalható lett volna.

Épp mostanában is nézegetem a neten, hogyan tudom pótolni a hiányzó számokat. Nagyon sok olyan hirdetéssel találkoztam, hogy a 27-30. lapszámnál hagyták abba a gyűjtögetést, a 30. számon felül nincsenek lapszámok eladók. Szóval többen jártak úgy, mint én, hogy a heti négyet nem tudták bevállalni. A kiadó meg csodálkozik...hm. én nem.

 

Na, hogy jó hírt is mondjak: úgy néz ki sikerült motort, kábeleket, meg adaptert találnom, úgyhogy úgy fest mégiscsak fog forogni a modell a közelebbi bolygókkal! :D 

 

Szép napot Mindenkinek!

Csopi79

Előzmény: kolumba (1105)
Béjla1970 Creative Commons License 2015.11.14 0 0 1106

1980. 05. 26.-án indult az első magyar űrhajós, Farkas Bertalan.

kolumba Creative Commons License 2015.11.14 0 0 1105

Sajnos ezek a tények, amik makacs dolgok...........

Előzmény: Csopi79 (1103)
Béjla1970 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 1104

Az első nemzetközi űrrepülés: Szojuz-Apollo randevú, 1975. 07. 17.

Csopi79 Creative Commons License 2015.11.02 0 0 1103

"A válasz "NEM" mert az értékesítés nem éri el a kvótát."

 

Mégis mire számítottak, ha 10 ezerbe került havonta, mert úgy gondolták, hogy nyomják minél sűrűbben. Egy átlag magyar fogyasztó azért ennyit nemigen költhet pusztán újságra (sem). Arról nem is beszélve, hogy beszerezni is elég nehéz volt újságosoknál.

Előzmény: kolumba (1101)
Bcsego Creative Commons License 2015.09.30 0 0 1102

Hát ez szomorù.... Èn mèg èvekkel ezelőtt szereztem be mindkettőt külföldről, de a másodikat nagyon nehèz volt összevadászni. Mindene megvan de csak fèlig működik es nem tudok rájönni h mièrt. Remèltem h ezt is kiadják itthon...

kolumba Creative Commons License 2015.09.30 0 0 1101

Valószínű,hogy nem,mert az első sorozatra sem volt akkora érdeklődés(értékesítés)a HungaroPress  szerint.Ezt onnan tudom,hogy bementem hozzájuk egy hiányzó számért augusztus utolsó napján és rákérdeztem a folytatásra. A válasz "NEM" mert az értékesítés nem éri el a kvótát. Ja és már potólni sem lehet a meglévő naprendszert,mert szeptember elején a raktárukból is vissza küldték a gyártónak....:-(

Előzmény: Bcsego (1100)
Bcsego Creative Commons License 2015.09.30 0 0 1100

Üdv!

 

Elkezdték már forgalmazni a második modellt?

kolumba Creative Commons License 2015.09.25 0 1 1099

A magassága 37 cm,az átmérője 53cm. Üdv...:-)

Előzmény: Weisz Tamás (1098)
Weisz Tamás Creative Commons License 2015.09.24 0 0 1098

Sziasztok 

 

Nekem olyan kérdésem lenne hogy a kész Naprendszer modell milyen magas (lábtól nap tetejéig) és mekkora az átmérője.

A válaszokat előre is köszönöm.

További szép estét 

Csopi79 Creative Commons License 2015.09.21 0 0 1097

Szia Tucsi!

 

Igen, nézegetem ezeket az aukciós honlapokat, erre az angol dologra is így találtam rá, de eddig sajna semmi. Vagy egyben lehet csak kész modellt venni csillagászati (:D) áron,  vagy csak már nekem is meglévő számokat. Máshol olyan sokmindent lehet gyűjteni, nálunk ahhoz képest alig van ilyen. Most pl kifut a katonai órás sorozat és jövő hónaptól késeket lehet gyűjteni, ha valaki esetleg kedvet kap hozzá :D

 

Szép napot!

Előzmény: tucsi54 (1096)
tucsi54 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 1096

Te mindig érdekes hírekkel szolgálsz! :o)

Ez az angliai újrakiadás érdekel engem. Ott is biztos lesz egy fórum az építés nehézségeiről.

Kíváncsi leszek az ottani hozzászólásokra. Még az is lehet, hogy bekapcsolódok egy-két témába.

Legalább pallérozom az angol tudásomat.

 

Még lehet,hogy be tudod fejezni a modellt. Figyeld az aukciós oldalakat. Pl.:

http://gyujtemeny.vatera.hu/makett_modell/vasutmodell/naprendszer_modell_43_szam_2120744084.html

 

Előzmény: Csopi79 (1095)
Csopi79 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 1095

Szia Tucsi!

 

Jaja, emlékszem. :D Nagyon el voltam most foglalva mással, így a motorról is lemaradtam, hogy egy kis működő modellem legyen. Nézelődök még meg keresgetek, aztán ha nem lesz semmi, levágom a modell alját és akkor egy mini, kézzel hajtható modellem lesz legalább a szabad szemmel látható bolygókkal.

 

Amúgy külföldön rengeteg sok ilyen építgető, gyűjtögető dolog van. Pl Angliában most megy ez a naprendszer modelles dolog, meg James Bond Aston Martin-ja, meg Gyűrűk Ura sakkfigurák, meg egy 10 kilós 1:8-as Nissan modell is, Star Wars űrhajók stb... Érdekesek :)

Előzmény: tucsi54 (1094)
tucsi54 Creative Commons License 2015.09.15 0 0 1094

Szia Csopi!

 

Jó újra hallani egy régi fórumozót.

Emlékszel? Az elején még annak is örültünk volna, ha a Földig megépül a modell. Attól féltünk, hogy be fogják szüntetni a terjesztést. Ehhez képest Neked megvan a Szaturnuszig. :o)

Előzmény: Csopi79 (1093)
Csopi79 Creative Commons License 2015.09.15 0 0 1093

Sziasztok Mindenki!

 

Nagyon-nagyon rég jártam itt! Gratulálok a modelleitekhez, nagyon szépek lettek!

 

Én még decemberben abbahagytam az építkezést anyagi okok miatt, így most van egy kézzel hajtható Szaturnuszig felépült félmodellem :D

Pár hete néztem a kiadó honlapját, úgy látom nem lehet már rendelni, úgyhogy ez így is marad.

 

Ha esetleg tudtok valamit, ahol lehet rendelni esetleg újságot, a 33. számtól gyűjtöm a példányokat, hátha sikerülne felépíteni így utólag is.

Köszönöm!

Szép napot nektek!

Csopi79

Béjla1970 Creative Commons License 2015.09.13 0 0 1092

1969. 07. 20. Armstrong a Holdra lép.

Béjla1970 Creative Commons License 2015.09.11 0 0 1091

Ugye milyen szépen egy vonalba álltak a bolygók 1962. 02. 05.-én? "Természetesen" erre a napra is bejósoltak egy világvégét... :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!