Keresés

Részletes keresés

Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.03.29 -1 1 162774

Szívesen. :) A régebbiek sem rosszak ... :)

Előzmény: pákosztos cica (162772)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.03.29 -1 1 162773

Jó, nem kicsit. 

Előzmény: Rendszer.hiba (162771)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.03.29 -1 1 162772

Köszi, nem adta ki a YT.. csak pár napiakat .. és az oldalán sincs ez fent.. 

Nézem. 

Előzmény: Rendszer.hiba (162771)


Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.03.29 -1 1 162771

 

(130) VARGA JUDIT VERTE MAGYAR PÉTERT? - SÍRÓS INTERJÚ HAJDÚ PÉTERNÉL - YouTube

 

Ez a linkje. Egész jó meglátásai vannak a fickónak nékije ... :) Kedvelem a videóit.

Előzmény: pákosztos cica (162770)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.03.29 -1 1 162770

Ő eddig nem volt képben nálam.. kösz.

 

De a mait nem találom.. 

Előzmény: Rendszer.hiba (162768)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.03.29 -1 1 162769

Akkor a közös pontok közöttünk: 

 - Szerintem is borzalmas ez a story.

 - A kezdetektől nem bírom én se a pasit. 

 

Ami nem közös: te úgy gondolod, ha én megkérdőjelezem a nőt, akkor MP-t védem. Ez tévedés.

 

NE remek színész, - szerintem, ha ledobott volna 15 kilót, akkor remek Petőfi lett volna -, de fogalma nincs a politikáról. Egy heves kamasz. 

 

 

"N.E. meg tény, hogy ott vót. meg az is, kiknek kije. ebben mi a franc a személyeskedés"

 

Az, hogy nem az írott szóra és annak jelentésére fókuszáltál, hanem behoztad ez a baráti kapcsolatot és hogy csak azért lehet ilyen véleménye, mert a barátja. 

 

Én is lezártam. 

 

Boldog nyuszizást! :*

Előzmény: cafedes (162767)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.03.29 -1 1 162768

Dave  világa ... A mai, friss ... :) 
Érdekes, ám nyilvánvaló következtetésekkel. :)))

Előzmény: pákosztos cica (162762)
cafedes Creative Commons License 2024.03.29 0 1 162767

olvastam

 

nem érted. szerintem az egész borzalmas úgy, ahogy van -csak azt mondtam, hogy leegyszerűsítve (akkor így mondom) :mindenkinek megvan a maga igazsága. az emberek ugyanazt a szituációt rengetegféleképpen mesélik el, élik meg.  

 

az egész történet részemről onnan jön, hogy nekem nem jön be MP stílusa, az első naptól kezdve és valamit érzek, hogy nem kerek ebben.  ( és nem akarok ezzel sem politizálni, sem semmi. ) N.E. meg tény, hogy ott vót. meg az is, kiknek kije. ebben mi a franc a személyeskedés ... na a témát én részemről zártam, megpróbálok máson gondolkodni :)  

Előzmény: pákosztos cica (162762)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.03.29 0 0 162766

Köszi.

Előzmény: Hemü (162764)
tadadadaaaam Creative Commons License 2024.03.29 -4 2 162765

egy ember szenvedéseinek/kálváriájának nevetségessé tétele/kifigurázása

szép..

bizonyítvány..

Hemü Creative Commons License 2024.03.29 0 0 162764
Előzmény: Csalitszeráf (162761)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.03.29 -1 1 162763

Szerintem YT lesz. 

Előzmény: Csalitszeráf (162761)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.03.29 -3 2 162762

Egyrészt, amikor Nagy Ervint emlegeted, mert a barátjuk, akkor ugye személyeskedsz, és nem az írására reagálsz.

 

Másrészt természetesen örök kérdés, hogy kinek van valamiből haszna, vagy ki reméli, hogy haszna lesz belőle. Persze jó lenne tudnom, hogy most VJ-re vagy PNÉ-re gondoltál.

 

Harmadrészt természetesen te elhiheted VJ meséjét, de engedd meg nekem, hogy én meg ne higgyem. :)

Szomszédos topikban azt írták, hogy a 60%-a igaz lehet. Hatvan? HATVAN? Hát az kurva kevés egy ilyen súlyos ügyben. Mert a maradék 40% hazugsággal, pont tanúja vagyunk annak, hogy a volt férjét, a gyerekei apját bántalmazza. A gyerekei előtt!! Mellesleg miután elszólta magát, hogy megtörtént, hogy ő vágta pofon ill. rúgta meg a házastársát, azt kell mondanom, hogy mindketten bántalmazták a másikat, és egy kicsit (nagyon icikét-picikét, mert nem győzöm leírni, nekem nem jön be a faszi!), de egy kicsit még meg is sajnáltam a palit, mert ezt az ő szájából senki nem hinné el, hogy az asszony emelt kezet rá. És lám a nagy "őszinteségben" kibukott belőle. 

 

Azt kell mondanom, két agresszív ember, akik keresztényi mintacsaládnak lettek beállítva. 

Az ilyentől én hányok. És nem kérek elnézést.

 

"nem jogi és közéleti tevékenységével foglalkozom vagy értek vele egyet és ettől még hazudhat másban természetesen"

 

Ezt egész egyszerűen nem értem. Vagy csak annyi, hogy másban hazudik/hazudhat, de ebben nem, te így gondolod? 

 

Negyedrészt már megint általánosságban írsz a minden embernek vannak hibái bekezdésben. Kire gondolsz? MP-re? Arra gondolsz, hogy a fidesz elnézte neki? Vagy arra gondolsz, hogy most az ellenzék elnézi neki, mert támadja a fideszt? Szégyen, ha a történet igaz, és ez az álszent mélykeresztény társaság ezt hagyta. És szégyen, ha a józanul gondolkodó, kérdéseket feltevő ellenzékről most azt gondolod, hogy ez csak a mi kutyán kölyke effektus, mert pár hét alatt MP már a mi kutyánk kölyke lett. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy MP-t feltűnésétől kezdve nem csípem.

 

Semmit nem kell csinálni. Kiforrja ez az ügy majd magát. Szerintem mindenki vesztes lesz. A nagybetűs haza is. :( 

 

Ezt még azért olvasd el, ha van érkezésed, mert tényleg az a probléma, hogy még a mese, ha igaz is, így tálalva csak ártott olyanoknak, akik valóban/vagy szintén bántalmazó kapcsolatban élnek. 

 

Dobray Sarolta

Előzmény: cafedes (162759)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.03.29 0 0 162761

Hol keressem?

Előzmény: Hemü (162757)
cafedes Creative Commons License 2024.03.29 0 0 162760

ezek nagyon jók sztem, nagyon hasznos, mert sokat lehet belőle megérteni a generációs különbségekről, a reakcióinkról, egymás közötti kommunikációs eltérésekről  

Előzmény: Hemü (162757)
cafedes Creative Commons License 2024.03.29 0 1 162759

egyrészt sztem ez egy farizeus megfogalmazás, nyilván roppant kényelmetlen lesz, ha pont mi, és pont egy Nagy Ervin, pont a mi barátunk, pont egy bántalmazó mellé áll.

 

másrészt a cui prodest, az egy állandó kérdés ilyenkor 

 

harmadrészt ezzel, hogy én némileg és  e tekintetben hiszem VJ meséjét, nem jogi és közéleti tevékenységével foglalkozom vagy értek vele egyet és ettől még hazudhat másban természetesen

 

negyedrészt épp ez a problémám ezzel - sok között - hogy minden embernek vannak erényei és hibái és ha valami cél szentesít, akkor a hibákat felejtjük -de hát ezért létezik a mi kutyánk kölyke effektus

 

és ötödrész etekintetben abszolut Hont Andrást tudom idézni ( tudom, hogy ő is most szitok fia ) " És ilyenkor belőlem is kitör a művelt értelmiségi: mi a faszt lehet csinálni ilyen körülmények között? "

Előzmény: pákosztos cica (162758)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.03.29 -2 1 162758
Előzmény: cafedes (162738)
Hemü Creative Commons License 2024.03.29 0 1 162757

A generációs podcast sikere miatt most készül egy hat részes sorozat Steigervald Krisztiánnal. Két rész már kint van.

suta3 Creative Commons License 2024.03.28 -1 2 162756

Nagyon elismerendőnek tartom az őszinteségedet (V.J.-ét is). Remélem, hogy sokaknak utat mutat, és így kevesebben ragadnak bele egy szenvedést tűrő állapotba.

Előzmény: cafedes (162749)
Boszorka Creative Commons License 2024.03.28 0 0 162755

Nyugdíjas ismerősöm egy pesti kerületben sonkát kapott az önkormányzattól húsvétra. Ilyesmi felénk még soha nem fordult elő. Szerencsére nem is várok rá soha.

Előzmény: tuktikka (162754)
tuktikka Creative Commons License 2024.03.28 0 0 162754

2018 at  is az utolsó 2 hét havas-hideg időjárása döntötte el.

12 ezer ft azonnali pénz, ingyen tüzifa.

Előzmény: pákosztos cica (162753)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.03.28 -3 1 162753

Szerintem már elindult a kampány, csak egyrészt a nemzetközi helyzet is fokozódik, és itthon is homok került a gépezetbe. 

Előzmény: tuktikka (162752)
tuktikka Creative Commons License 2024.03.28 0 0 162752

Az a szerencse , hogy még el se indult a kampány, vagyis le fog csengeni, mire élesben megy a civakodás.

Előzmény: pákosztos cica (162751)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.03.28 -3 4 162751

Egyrészt én is sajnálom, hogy ilyen helyzetben kellett több évig élned, ám ennek árnyékában viszont nagyon örülök, hogy most egy kiegyensúlyozott boldog társkapcsolatban élsz. Megérdemled. :*

 

Másrészt a személyes tapasztalásod, lehet, hogy érzékenyebbé és talán befolyásolhatóbbá tesz ebben a témában. 

 

Leszögezném, hogy csak részleteiben láttam még a beszélgetést, de annak fényében is azt kell mondanom, hogy valós elemeket bár tartalmazhat, alapvetően és összességében átsüt rajta, hogy egy gondosan felépített és begyakorolt nagymonológ. Ez sajnos nem lehetetlen. Gondolom, láttál már olyan amerikai filmet, ahol a tanút gondosan felkészítik. Pont úgy egyébként, mint egy-egy elnökjelöltet. A nőt bedarálta egy gépezet, amit viszont ő önként és dalolva vállalt fel. Szerintem egyébként nem zsarolják, hanem megfizetik. Bár ugye, mindenki zsarolható, akinek gyereke van. :(

 

Nekem egyik fél sem szimpatikus. MP megjelenését kifejezetten károsnak tartom, kicsit megnyitja a szelepet és kiengedi a gőzt, aztán majd minden megy tovább. Szerintem inkább használ a fidesznek, és személyes érdekeinek, mint az ellenzéki tábornak. Nem hiszek a messiásokban. 

 

Ezt nem akartam már ide is bemásolni, de érdemes elolvasni:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=166679872&t=9254048

 

 

Előzmény: cafedes (162749)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.03.28 -2 6 162750

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben voltál.

 

Nem vitatkozni akarok, mert teljesen valid a véleményed, hogy egy bántalmazót nem kéne így felkapni. Csak leírom, hogy én hogy látom: az az igazság, hogy akik várnak tőle valamit, azok nem szóbajöhető partnerként gondolnak rá, hanem azt várják, hogy lebontsa a NER-t végre valaki. Ha egy ilyen figura, akkor egy ilyen figura.

 

Szerintem ez már az ország mentális állapotából fakad, hogy sokan a lópatás sátánt is a vállukra vennék azért, hogy vége legyen a NER-álomnak. És ez a mentális állapot pontosan abból a rendszerből fakad, pontosan ők alapozták meg és terjesztették el a cinizmust, a nem-az-én-dógom, ha-verte-biztos-megérdemelte stb. És ez az a rezsim, ami tizensok éve védelmezi a törvénytelenséget a saját törvényei ellenében is. És ez az a rezsim, ami most nem védi meg egy cinkosát (nevezetesen V.J-t), sőt, odadobja a közvélemény ítéletének, miután lemondatta egy fostos bűnpártoló kegyelméért... Szerintem aki itt bántalmazza V.J-t, az a saját pártja elsősorban. Aztán jön a közvélemény, ami nem hisz neki, nem áll ki mellette, lehazugozza, relativizálja és bagatellizálja a bántalmazott exminiszterasszonyt.

 

Szerintem egyszerűen az ingerküszöb már túl van a normalitás határán, és ezt látjuk most.

Előzmény: cafedes (162749)
cafedes Creative Commons License 2024.03.28 -1 1 162749

azok a szavak, amiket használ, amiket neki mondott a férje, azokat nem lehet két órán keresztül kitalálva mondani vagy megtanulni, mit kell mondani- ezek tipikus fordulatok, az ilyen típusú ember ( mint MP) szavai- az is, ahogy nagyvonalúan ezen úgymond túl lép és nem kíván vele foglalkozni. magam  8 évig éltem egy olyan kapcsolatban - nem együtt élve- amiben én azt hittem, hogy ha valakit "megmentek" ha valakin segítek, anyagilag, tettekben, munkában akkor lesz egy szép kapcsolatunk, mert én szépet akartam. ehhez képest kaptam éppen naponta ezeket, azonban tény, ha épp ki akartam lépni, akkor pedig jöttek ugyanezek ....ezt nem lehet kitalálni  . és most is őt is ( az én exem ) akár ezren is lájkolják egy-egy posztjáért. ennek a hátterét még innen is ismerte egy-két ember. és én is alapvetően értettem a témához, hiszen másokat ilyen ügyekben képviseltem- sés mégis bent ragadtam és kifelé nyilván azt mondtam, amivel azt erősítettem , hogy jól van ez így, vagy ha én másképp csinálom, akkor jó lesz. 

 

az, h most sokaknak kellemetlen lehet, hogy hová is kéne állni? egy ember mellé, aki dühében leakarja bontani a rendszert ( ami persze akár kívánatos is, de eddig pont az ilyen személyiségű embereket húzták /vonták mindenhol - mondjuk ezt is túlzásnak tartottam, sok esetben )   vagy azzal szembesülünk, hogy egy nőnek kéne hinni, aki egy rendszer képviselője. mondjuk a ffi is-ezzel ne legyen senkinek illuziója.

 

és a normálisak SEHOL nincsenek továbbra sem.  

Előzmény: pákosztos cica (162746)
Hemü Creative Commons License 2024.03.28 0 0 162748

Valószínű, hogy felnagyítja. MP meg rálépett a gereblyére a hangfelvétellel.

Előzmény: pákosztos cica (162746)
tuktikka Creative Commons License 2024.03.28 0 0 162747

Talán az kisülhet belőle hogy ratifikálják az isztambuli egyezményt , és akkor az államnak lesznek kötelességei.

Előzmény: pákosztos cica (162746)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.03.28 -2 4 162746

Szerintem nem volt ez csendes házasság, de most hazudik.

 

https://kepmas.hu/hu/nyitott-kalitkaban-interju-varga-judittal-es-magyar-peterrel?fbclid=IwAR00IHlahobVRCRUk6YM6HnL9gTwFIKxLNJ0fg0C990fJfwX0Zuxiho8J0o

 

Arra baromi kíváncsi vagyok egyébként, hogy tud a gyerekei szemébe nézni.. 

Azt kell mondanom, hogy most pont ő a bántalmazó. 

 

De nyilván nekem is csak érzeteim vannak, biztosat senki nem tudhat.

Mindenesetre nem életszerű, hogy egy igazsáügyminiszter nem tudott volna korábban fellépni a bántalmazó férje ellen. 

 

Ez most egy terelés, gumicsont, hogy bizonyos tényekről elvigye a fókuszt.

 

És baromi sokat árt a valódi áldozatoknak. 

Előzmény: missSissi (162739)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.03.28 -1 1 162745
Előzmény: cafedes (162738)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!