Keresés

Részletes keresés

Trolizátor Creative Commons License 2016.01.13 0 0 697

Értem. Nagyjából így sejtettem én is. Köszönöm a választ. Árakat nem is néztem még, de ha elég a 2 KW, akkor elvileg egy radiátor máris spórolva a hozzá tartozó szerelvényekkel együtt, nem? :)

Előzmény: Sony Black (696)
Sony Black Creative Commons License 2016.01.12 0 0 696

Igen, ugyan arra való. A különbség annyi, hogy ezen látod hogy ég a főégő, mint egy kandallóban. :)

Véleményem szerint nem ér annyival 

Viszont csak abban az esetben nem kell radiátor, ha elég az a 2kW amit lead az adott helységben. 

Előzmény: Törölt nick (695)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.11 0 0 695

Sziasztok!

Hozzá nem értőként kérdezem:

A MIKA-6E.LV látványkonvektor összevetve a MIKA 6-tal (azon kívül, hogy vele egy térben nem kell radiátor), nagyjából ugyanarra való?

http://www.technorgaz.hu/mika6elv.html

Sony Black Creative Commons License 2016.01.11 0 0 694

Mivel parapetre szerelt ezért nem turbós, viszont zárt égésterű, vagyis nem a helység levegőjét használja el! Nincs CO veszély sem. Annyira hangos, mint a konvektor. Ha amellett tudsz aludni, akkor ez mellett is fogsz.

Előzmény: Bocka87 (692)
NAND708 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 693

Legjobb tudomásom szerint egyik Mika se az alvó térből szívja a a levegőt.  

 

"Valamint mennyire hangos ahhoz a készülék, hogy az ember mellette aludjon?" Ez már relevánsabb kérdés.

Előzmény: Bocka87 (692)
Bocka87 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 692

Sziasztok!

Lakásvásárlás előtt állok és találtam egy ingatlant ilyen kazánnal a hálószobában.
Az lenne a kérdésem, hogy honnan tudom a legkönnyebben megállapítani, hogy a turbós változat van-e felszerelve (tulajdonos nem tudta)? (korábbi konvektor helyére került, nem bánnám, ha nem az alvótérből szívná el a levegőt)
Valamint mennyire hangos ahhoz a készülék, hogy az ember mellette aludjon?
Előre is kösz a segítséget!

Sony Black Creative Commons License 2016.01.08 0 0 691

Nem a vákum a lényeg, hanem a friss levegő áramlás.

Tehát ha beteszel egy elszívó ventilátort, akkor annak ugyan akkora kapacitású légbeejtő kell ahol a friss levegő bejön a lakásba, és megtörténik a légcsere. A aereco egyébként a legjobb mint márka, de a csapatot nem ismerem...

Előzmény: krisztina8888 (685)
Sony Black Creative Commons License 2016.01.08 0 0 690

Mennyire van állítva a kazán előremenő hőmérséklete?

Előzmény: Memita (686)
Sony Black Creative Commons License 2016.01.08 0 0 689

Megpróbálom szétválogatni, mert annyira egyben van az egész írásod, hogy nekem nagyon zavaros.

 

"milyen méretű csőből építette fel a rendszert (végig18-assal)? Ha a radiátorokhoz szobánként a vékonyabb 15-ös csövek mennének az elosztóktól (a túl vastag csövek nem esztétikusak); és ha az számít hogy minél nagyobb legyen a nyomás, akkor miért nem jó végig a 15-ös cső?"

 

rézcsőből 18-as gerinc és arról leágaznak T-vel, 15-ös csővel a radiátorok. Meg lehet oldani osztó/gyűjtővel is, akkor mehetnek a radiátorokra az osztótól 15/16-os csövek. Ezt a minél nagyobb nyomást nem értem... Az számít, hogy megfelelő legyen a cirkuláció és a gyártó is 18/20-as gerinc kiépítését javasolja ennek érdekében. Az esztétikában szerintem elenyésző a különbség a 15-ös és 18-as cső között.

 

"Van gyakorlat arra, hogy egymás mellé (falbontás) kettőt elhelyezzenek, és egyik az emeletet fűti a földszintről? (így nem kellene "feleslegesen" az emeletre kiépíteni a gázcsövet, később ha szigetelve lesz a ház, már nem volna használva)"

 

Közvetlen egymás mellé nem lehet. Miért akarnád egymás mellé? A konvektorok helyére nem is kell turbós. Az megoldható, hogy lentről a fenti helységet fűtse, de a vízcsövek nem lesznek feleslegesek, ha már nem használod? Mondjuk ezt a "nem használást" nem értem. Később oda miért nem kell fűtés?

 

"12 kW körüli teljesítmény miatt 1 Mika kevés lenne. Most két Mika turbós olcsóbb, mint a több milliós szigetelés. (kombi kazán nem igazán kell, mert a bojler átfolyósról cserélve lett Hajdu gázosra - sokkal egyenletesebb, jobb)"

 

Azt gondolom, mivel egy családi házról beszélünk... költséghatékonyabb lenne pedig egy kombi kazán akár HMV-el ha fontos a folyamos meleg víz, mint kiépíteni 2 különálló Mika rendszert, és marad a gázbojler. Ennek a teljes kiépítésével árban közel ott jársz, mintha egy kondenzációs rendszert építenél ki... Csak a 2db turbós Mika min 350e Ft... Én a helyedben mindenképp egy egységes fűtés és meleg víz ellátási rendszerre törekednék, és nem 3 fajtára... még akkor is ha picit többe kerülne. Ha később szigetelve lesz akkor azt bele kell kalkulálni a tervezésbe. A nyílászáró cserét úgyszintén.

 

 

 

 

Előzmény: bakterom (684)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.08 0 0 688

A párátlanító készüléket nem ismered? Beállítod a fürdőbe, és lecsapatja a vízpárát. Ha nincs pára, nincs penész sem.

Előzmény: krisztina8888 (685)
Zöldár Creative Commons License 2016.01.08 0 0 687

 Ráhúzol egy toldatot, gumiból, műanyagból !

Előzmény: Memita (686)
Memita Creative Commons License 2016.01.08 0 0 686

Hello Mindenki!

 

Lenne egy problémám a Mika6-tal. Talán valaki járt már így vagy hallott róla.

Szóval a kazán parapetjén csöpög a kondenz (vagy valami ilyesmi, nem vagyok szaki) víz. A szerelő mondta vízgőz meg mi egymás, ez normális. A gondom az, hogy 4.-en lakunk és azvalattunk lakó párkányán landol. Ha olyan hideg van olyan jégtömb alakul ki, amit ha nem látok nem hiszem el. Szerelő azt mondta hosszabítsuk meg a csövet. 

Na..., ha valaki tudna segíteni, hogy ezt hogyan kivitelezzük, hallgatom. 

Köszi

krisztina8888 Creative Commons License 2016.01.07 0 0 685

Nem adtam pofont magamnak, mert olyan rosszak voltak az ablakaim, hogy az ujjaim átfértek alatta, az erkélyajtómon meg a kezem. Süvített be a szél. Újságpapírokkal tomkodtük be a lyukakat. Most, hogy megcsináltattuk legalább van értelme fűteni.  

Az aereco céghez mentünk és valóban mondták, hogy lehet bele rakatni légbevezetőt, de azzal az a baj, hogy nem elég. A fürdőt-Wct osszekotve kell egy ventillátor, ami olyan erős, hogy vákumot képezzen a lakásban. Így  elég sok pénz lesz, igaz olcsóbb, mint a hővisszanyerős, rekuperátor és társaik. A penész eltávolítását garantálják és harminc éve garanciát adnak rá.

 

Előzmény: bakterom (684)
bakterom Creative Commons License 2016.01.07 0 0 684

Adott magának egy pofont az új ablakokkal, ugyanígy járt volna ha szigeteli a házat; szellőzés nélkül penésztanya lesz belőle. Végigolvasva pár hét alatt a több száz hozzászólást néhány kérdésem lenne: Sony Blackhez, milyen méretű csőből építette fel a rendszert (végig18-assal)? Ha a radiátorokhoz szobánként a vékonyabb 15-ös csövek mennének az elosztóktól (a túl vastag csövek nem esztétikusak); és ha az számít hogy minél nagyobb legyen a nyomás, akkor miért nem jó végig a 15-ös cső? (keskeny átmérővel mindenkinél volt zajhatás, rossz keringetés?) Szigeteletlen, emeletes családi házban hőtárolós kályhák és konvektorok helyére. Kályhákban fűtőszálcsere, konvektorok ócskák. 12 kW körüli teljesítmény miatt 1 Mika kevés lenne. Most két Mika turbós olcsóbb, mint a több milliós szigetelés. (kombi kazán nem igazán kell, mert a bojler átfolyósról cserélve lett Hajdu gázosra - sokkal egyenletesebb, jobb) Van gyakorlat arra, hogy egymás mellé (falbontás) kettőt elhelyezzenek, és egyik az emeletet fűti a földszintről? (így nem kellene "feleslegesen" az emeletre kiépíteni a gázcsövet, később ha szigetelve lesz a ház, már nem volna használva) 90*2,7*50-el számolva a 12 kW-ot; fdsz: B30-al és egy sor vékony téglával, emeleten csak B30-as van. Ablakok min.20 évesek.

Előzmény: Sony Black (656)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.07 0 0 683

Vagy valami szerelési gebasz van ott. Zárj ki pár radiátort a körből és úgy nézd meg mit tud.

Előzmény: Infomaker (672)
Sony Black Creative Commons License 2016.01.07 0 0 682

Valóban feljebb kell venni a főégő lángját. Ha az a szerelő nem volt megfelelő, nézz a könyvében egy másikat és azt hívd ki!

Te ne nyúlj hozzá, mert az a csavar nagyon érzékeny és ha sokat tekersz rá szét is égetheted a hőcserélőt. Egy negyed fordulat is sok vagy kevés lehet. Szemre/hangra nem állítjuk!

Előzmény: Infomaker (670)
Sony Black Creative Commons License 2016.01.07 0 0 681

nem gázt nem kap, hanem oxigént, mert az égéshez az kell... Parapet!!!

Előzmény: Tende85 (668)
Sony Black Creative Commons License 2016.01.07 0 0 680

A "repülő láng" alatt mit értesz?

Ha a főégőről leszakad a láng, magyarul a láng töve az égőfejről leválik, akkor szintén parapet gond van. Vagyis az égéstermék nem tud megfelelően távozni, ezért meg is fojthatja magát a lángot, ami ezért kialszik.

Előzmény: Attila Szakal (667)
Sony Black Creative Commons License 2016.01.07 0 0 679

Fagyálló van benne? imátkozz hogy a hőcserélő nem fagyott be, ha nincs benne...

Így látatlanban szerintem azért durran, mert amikor kapcsol a kazán a főégőből megindul a gáz, nem tud egyből begyulladni csak pár másodperc múlva, és így berobban a felgyülemlett gáz. A füst elvezetéssel és a friss levegő beáramlással van gond. Az hogy volt egy áramszünet sok köze nincs hozzá. Hogy eddig miért nem csinálta azt passzolom... A parapetet kellene megnézni, a cső csatlakozást. Hozzávaló kerek lyukú parapet van fent?

Előzmény: Tende85 (666)
szocske_ Creative Commons License 2016.01.06 0 0 678

az összteljesítmény több nem lesz, de talán több jutna el a radiátorokhoz és kevesebb jutna ki az égéstermékkel a füstcsövön.

Előzmény: NAND708 (677)
NAND708 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 677

akkor le kell fojtani 99,99%-kal és kész a perpetum mobile.  ;-)

 

Az elégetett gáz mennyisége fix a két esetben. Nem nőhet a radiátor teljesítménye, ha nem nő a bemenő teljesítmény. Gondold át még egyszer.

Előzmény: szocske_ (676)
szocske_ Creative Commons License 2016.01.06 0 0 676

ha lassúbb a keringés, akkor a mikának több ideje van felfűteni a vizet, tehát a vízhőmérséklet elvileg nőne.

a radiátor felülete fix, a szoba hőmérséklete fix, nagyobb radiátor hőmérsékletnél nagyobb lenne a dT a szoba és a radiátor között. 

Előzmény: NAND708 (675)
NAND708 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 675

A leadott teljesítmény nem változna...

Előzmény: szocske_ (674)
szocske_ Creative Commons License 2016.01.06 0 0 674

nem értek a mikához csak egy gondolat: a keringető szivattyú teljesítményét nem lehet csökkenteni egyszerűen kisebb fokozatra kapcsolva?
lassúbb szivattyúval elméletileg nőni kéne a fűtővíz hőmérsékletének, és magasabb hőmérsékelten a radiátorok is nagyobb teljesítményt tudnának leadni...

Előzmény: Infomaker (672)
NAND708 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 673

Nézd meg a gázórán, hogy mennyi fogy óránként, abból lehet tippelni/számolni, hogy milyen teljesítményen üzemel a Mika. (gondolom a gépkönyvben is benne van a névleges gázfogyasztás)

Előzmény: Infomaker (672)
Infomaker Creative Commons License 2016.01.06 0 0 672

A radiátorok nem kicsik (szerintem), mert egyszerűen még ezeket sem tudja felnyomni 45-50 fokos víz fölé. Emelni kellene a Mika teljesítményén. (már ha még lehet)

Előzmény: Dunit (671)
Dunit Creative Commons License 2016.01.06 0 0 671

Az hogy 60 nm -es a lakás még kevés, az energetikai jellemzőkhöz egyéb adat is kell ami befolyásolja.

 Viszont azok a radiátorok valószínűleg kevesek Ill. kevés a kazán leadott hőmennyisége.   

  "de elment tőle a kedvem, mert összevissza beszélt sokszor..."

 

 Ha még garanciális hívd ki és mond hogy állítsa úgy a készüléket, hogy legalább 55 fok legyen és közben ne beszéljen mert úgysem érted.

Előzmény: Infomaker (670)
Infomaker Creative Commons License 2016.01.06 0 0 670

Sziasztok,

 

van egy 60m2 lakás, új radiátoros rendszerrel, légtelenítve, és mégsem tudja 20.5 fok fölé vinni a Mika (nem turbós), és a vízhőfok sem nagyon megy 45 fok fölé (60ra van állítva).

Radiátor kilowattokat most nem tudok feljből, de van rajta 2db 120 centis duplasoros, egy törölközőszárítós, és 2db 60 centis szimpla.

 

gyanús, hogy feljebb kellene venni a lángot, mert ha benézek, mintha alig égne, és semmi hangja nincs (marha pontosan leírtam, tudom.. és hogy műszer kellene hozzá, de mi van ha picit tekernék rajta?) 

Jól olvastam, a csavart befelé csavarva emeli a lángot? (el tudom rontani a levegő-gáz arányt így? mert akkor biztosan nem nyúlnék hozzá)

 

Aki beüzemelte, hivatalos szervizes, de elment tőle a kedvem, mert összevissza beszélt sokszor...

hajduker kft Creative Commons License 2016.01.06 0 0 669

Kedves MIKA 6 mini gázkazán érdeklődők! Cégünkhöz most érkezett az információ , hogy a mini kazán ára hamarosan emelkedni fog. Az emelkedés mértéke hozzávetőleg 20 E ft/ db , a gyártó arra hivatkozik , hogy eddig is 2 évvel ezelőtt kiadott áron forgalmazta a készülékeket . Aki 2016.01.29-ig megrendeli tőlünk a mini kazánt az még a régi áron kapja meg. Választható színek : bézs, fehér Rendelés leadás:

 

http://hajduker.unas.hu/spl/896364/MINI-KAZAN---KONVEKTOR-HELYERE

Tende85 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 668

sziasztok,

 

a durrogás elmúltával nálam is elillant a láng. olyan, mintha nem kapna rendesen gázt...?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!