Keresés

Részletes keresés

tombadillo Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22849

dehogy nincsenek, csak nincsenek itthon.

Előzmény: Pomber Béla (22848)
Pomber Béla Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22848

Nem volt utánpótlás. Az elfogyás az természetes lenne, de jönnek a fiatalok, akikből öregek lesznek. Nincsenek fiatalok 25 éve.

Előzmény: tombadillo (22847)
tombadillo Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22847

egyébként meg KOMMUNISTÁÁÁK

 

mondjuk 25 év alatt a nagy öregek természetes módon is elfogynak.

Előzmény: Pomber Béla (22846)
Pomber Béla Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22846

Ehhez gyerek és elit szakma kellene.

 

És olyan "öregek" aki ismerik a szakma csínját-bínját. Nos kérlek azok szűntek meg létezni az elmúlt 25 évben.

Előzmény: momentan (22827)
tombadillo Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22845

de mennyivel meggyőzőbb lettél volna, ja mind a hat pont végére odaírod, hogy "hülyegyerek". ez így nem elég ütős.

 

:)

Előzmény: momentan (22843)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22844

1 igazi anyuka nap mint nap énekel kicsinyének:))))) Ja, magyar gyermekdalokat!!!!

Előzmény: momentan (22843)
momentan Creative Commons License 2015.08.15 0 1 22843

Nem tekint mintának!

 

Ez olyan mint a magyar foci!

 

A magyar focit techikásan kell játszani, ergo -PUSKÁS és Aranycsapat

 

És ettől máris jó lesz, elvégre minta van rá, ami ráadásul a mienk.

 

 

 

"Átgondolt, jól előkészített annyiban, hogy mintának tekint egy sikeres gyakorlatot, ami ráadásul a sajátunk (volt)."

 

Szóval elegedő egy sikeres gyakorlatot példaként elővenni és az már elő is van készítve, át van gondolva (!).

 

Tehát egy elképzeléshez a gyakorlati megvalósítás elött felesleges:

-előtanulmányok, hatásvizsgálatok készítése

-szellemi háttérfeltételek megteremtése

-technikai háttérfeltételek elkészítése

-kisebb csoportokban modellezés, próba

-kisérleti üzem, próbajárat

-majd a tapasztalatok levonása után végleges bevezetés

 

Á, nem! Ráküldeni a gyerekekre és tanárokra. Oldjátok meg.

 

Felhívom becses figyelmedet, hogy ez nem a napi testnevelés, amire azt lehetett mondani, hogy futhat a gyerek az utcán is, ha nincs tornaterem!!!!

Ez szakképzés, gépekkel, szakemberekkel, értelmes munkákkal!

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (22839)
tombadillo Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22842

persze ez sem válasz volt, sima személyeskedés. meglepődtem? nem. erre számítottam? igen. 

Előzmény: Törölt nick (22841)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.15 -1 0 22841

tökhülye vagy, bocs

Előzmény: tombadillo (22840)
tombadillo Creative Commons License 2015.08.15 0 0 22840

állításod összefoglalva:

- nagyon régen jó volt.

-aztán elbaltázták.

-aztán kommunisták.

-aztán még mindig szar volt.

-de most tuti jó lesz. miért, mert úgy fogják hívni, mint nagyon régen (jelzem mint momentán kollega rámutatott, csak szeptemberig - jó esetben), utána meg nem.

 

az, hogy

-a közismereti tárgyak megszűntek

-a képző helyek (gyárak) is

-hogy pár év alatt másodszor rendezik át az egész rendszert (merthogy az első még saját maguk szerint is megbukott

 

az nem számít.

 

amúgy engem is érdekelne, hol látsz bele a rendszerbe, ami még nincs is, és látod a tutit. most, hogy mondták, tényleg elég bélás a szöveg (szerintem a bélás imidzsbe nem fért bele a hülyegyerekezés, ezért válthattál).

persze, lehet, hogy tévedek. 

 

Előzmény: Törölt nick (22839)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22839

A szakképzés a gazdasági élet előszobája, érthető, hogy miért van (és volt) jobb helye egy ezért felelős minisztériumnál. Ha egy feladat mentes a pótcselekvésektől/korrupciótól stb. akkor mindig lesz szakembergárda, aki elvégzi.

 

Üres frázisokkal vitatkozni nem lehet - fogjuk meg és vigyétek, mi ?

 

Átgondolt, jól előkészített annyiban, hogy mintának tekint egy sikeres gyakorlatot, ami ráadásul a sajátunk (volt).

 

engem hidegen hagy a klik és egyebek - ezt beszéld meg egy fidesznyikkal

 

 

Előzmény: momentan (22837)
linfury Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22838

Mindössze az a gond ezzel, hogy a gyerekeink jövőjével játszanak ... átgondoltság és koncepció nélkül ...

Előzmény: Törölt nick (22836)
momentan Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22837

Kedves dologidő!

Nagyon Pomberes a szöveged!

Ahol dolgoznak, ott hull a forgács.

Káosz kell a káosz megszütetésére.

 

Én viszot átgondolt, megfontolt lépéseket szeretnék látni, amelyeket szakemberek készítenek elő. 

 

De előkészítést sajnos sehol nem tapasztalok.

 

Az nem mérce, hogy a szakképzés most a "..... minisztériumhoz" kerül, mert ott a helye.

 

Miért ott??

Miért nem az oktatásinál? Ja, az nincs.

 

Helyezhetik akárhova, ha nincs hozzá szakember!

Mert, ha lenne, akkor nem kellett volna a KLIKK, elvégre addig mit csináltak ezek a szakemberek a NGM-nél?

 

Előzmény: Törölt nick (22836)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22836

'90 előtt a szakképzés a Munkaügyi Minisztériumhoz tartozott, nyilván ezért teszik át-vissza most is oda, ami ehhez a legközelebb áll.

 

Felőlem címkézzék az iskolákat, ahogy akarják, egyfajta káosz nélkül nem lehet a korábbi, szívósan és folyamatosan elmélyített káosztól megszabadulni. Ha én rendet akarok újra-végre a házban, nem sajnálkozok azon, hogy mekkora rumlival jár.

 

Stabil az alapvetésben az, hogy visszahelyezi a szakma tanításának, elsajátításának kereteit a maguk természetes helyére - életkori, motivációs és más szempontok.

Előzmény: momentan (22835)
momentan Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22835

Be kellene nézni egy szakképzőbe, és megézi a tananyagot, tematikákat.

 

Persze itt aztán cseveghetük, hiszen csiribí-csiribá és a szakképzőkböl szakközépiskolások lesznek.

 

Szóval percek kérdése és átcimkézik őket.

 

Aztán még az alapvetésnek is annyi.

 

Lesz ugye régi szakmunkás, meg régi szakközépiskolás, meg új szakmunkás, meg új szakközépiskolás. 

 

Szóval, ezt nevezem stabil alapvetésnek.

 

Ötletelnek a fiuk.

 

No és azzal, hogy átkerül egy másik minisztérium kezei közé (nem írhatom, hogy védőszárnyai alá) az ugye feltételezi, hogy ott van megfelelő szakembergárda az oktatásirányításra?

Vagy majd lesz? És addig?

Gizike rendezi az asztal melől?

 

Hol vannak itt az alapok, a stabil alapok?

Előzmény: Törölt nick (22834)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22834

Mindent el lehet baszni, ezt is.

 

De az alapvetése azt tükrözi, amit alább vázoltam.

 

Hol lenne differencia ?

Előzmény: momentan (22833)
momentan Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22833

Az "Én is benne voltam." egy régi ismeretet feltételez.

 

Aki most is benne van az viszont látja a jelenlegi helyzetet is.

 

De

 

szakmunkásképzés anno !=szakmunkásképzés most

 

Természetesen nem is lehet!

Viszont jelenleg  rossz!! A taanyagstruktúra és az elképzelés, ahogy meg akarják valósítatni.

 

Előzmény: Törölt nick (22831)
momentan Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22832

Nem ezzel van a probléma, hanem azzal, hogy amit szakmunkásképzés címén akarnak, az nem jó!

 

Van valami kapcsolatod szakképzőkkel?

Benne vagy a rendszerben?

Tanárként, oktatóként, képzőhely képviselőjeként, vagy kamarai tagként?

Esetleg tanulóként?

 

Csak a rálátás miatt kérdezem!

 

 

Előzmény: Törölt nick (22829)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22831

Én is benne voltam.

 

Nyilván nem minden részletében reprodukálják ami volt, de ahogy kivettem:

 

- 8 általános után a gyerek szakma tanulásába foghat. Önmagán túlmutató lehetőség ez. Nem véletlen, hogy jópár éve már az emberi jogok sértésének nevezték a szülők a halvaszületett 2+2 "szakképzést" ill. azt, hogy számos jó és jól megtanulható szakmát üres érvekkel az érettségi fölé tettek.

 

- 17 éves korára munkatapasztalattal bíró és emberileg nagyot előrelépő fiatalember jött ki a képzésből, aki ezek után különösebb rábeszélés nélkül megcélozta az érettségit is. Ez egy természetes fejlődési folyamat volt.

 

Amibe a tökvakaró megmondóemberek nehezen szokták viselni, hogy ne köpjenek bele, és a rendszerváltás sajnos alkalmat is adott hozzá. Most, 22 év után ezt a selejtet messzire kell hajtani a hivatalos véleményalkotás, de főleg a szakmai irányítás közeléből, és kurvára nem érdekel engem, hogy ezt milyen autokrata kormány teszi, szarok rá.

Előzmény: momentan (22823)
momentan Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22830

No igen!

Minden kimenet minőségét a bemenet határozza meg!

Szóval itt középen tupírozhatunk, amit akarunk, de hozott anyagból, rossz tervekkel nem sok jó sül ki.

Előzmény: armadillo_ (22828)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22829

az viszont nem komoly fórumozás, ha valaki csak ír, de nem olvas:

 

ezzel indult részemről:

 

Egyébként meg normálisan ez úgy is mehetne, hogy a pályakezdő szakmunkás páyakezdő bérért dolgozik, csiszolódik a szakmai tudása. Közben tanul, tesz valamit a jövőjéért.

 

gyengébbek kedvéért: ez az esti iskolás érettségire utalás, ami a "régi idők" modellje volt

 

Amit most kiegészítenek - ha jól értem - a nappali lehetőséggel (a +2 év). Bár anyagi de egyéb szempontok okán is jobban jár a fiatal, ha estin szerzi meg az érettségit.

Előzmény: cumeszk (22826)
armadillo_ Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22828

a 90 előtti szakképzőkhöz akkoriban volt megfelelő általános iskolai oktatás is.

Előzmény: momentan (22827)
momentan Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22827

Természetesen, pedagógusként kell, hogy türelmem legyen!

Az említett 90 elötti szakképzésbe, emelt szintű szakmákba (szerszámkészítő, autószerelő) 4-es átlaghoz közeli gyerekek is bekerültek, de 3 alatti nem igen.

Most talán azt kellene elérni, hogy ilyen kaliberű gyerekek sorakozzanak az elit szakmákért!

Ehhez gyerek és elit szakma kellene.

 

Ha minden második évben megváltoztatják a szakmák, végzettségek nevét, és nincs megfogható, követhető alapszakma, akkor nem fog senki jelentkezni, egy emberi mértékkel értelmezetetlen nevű szakmára.

 

Rengeteg munkahely van, amely megkövetelne egy jól megtanult alapszakmát.

Az is jelenthetne annyit, mint egy érettségi, ha megfelelő humán és reál képzést kapna a tanuló.

Előzmény: tombadillo (22825)
cumeszk Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22826

A hülyegyerekezés - mint tudjuk - komoly érv. :)

 

Nem is értem, mi a baj az érettségivel. Tanítottam estin, gyakorlatilag mindenki szakmunkás végzettségű volt, különböző okok miatt kellett nekik az érettségi, és nagyon szépen teljesítettek felnőttként.

Szakközépiskolásént érettségi-képesítőztem, lehet, nem volt hülyeség.

Előzmény: tombadillo (22822)
tombadillo Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22825

"No és ezt részletezem is, ha kell, ha van rá fogadókészség!"

 

a hülyegyerekezőben? szerinted van?

Előzmény: momentan (22824)
momentan Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22824

No és ezt részletezem is, ha kell, ha van rá fogadókészség!

 

A 90 elötti szakmunkásképzés, a megfelelő gyakorlati képzés mellett, komoly (nem kérem röhögni, mert tényleg!! Főleg a mostani elképzelésekhez képest) mat, fiz, anyagismeret,ábrázoló geometria, műszaki rajz és mellette humán képzést adott.

Természetesen én a vasipari szakmák területét ismerem.

Komoly technológiai fegyelmet és ismeretet szereztek.

Ezért mondta az osztrák autógyári manager, hogy szereti a magyar szakmunkásokat, legyen az autószerelő, lakatos, festő, vagy pék, mert a technológiai fegyelmet és szabályokat ismerik, képesek alkalmazkodni és tanulni.

 

MERT MEGTANULTAK TANULNI ÉS ALKALMAZKODNI, GONDOLKODNI.

 

Most minimalista üzemmódban még a szemetet is meg kell mutatni egy utcaseprő tanoncnak, hogy fel tudja seperni.

És közben nem fogja a Toldi Előhangját szavalni. Mert nem tudja mi az.

Előzmény: momentan (22823)
momentan Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22823

Nem igaz!!

Abban dolgoztam!

Amit most akarnak, annak köze nincs ahhoz!

Előzmény: Törölt nick (22812)
tombadillo Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22822

nem találtam releváns érvet. mármint arra, hogy amit csinálnak, az mitől lesz jó.

 

azt látom, hogy szerinted eddig rossz volt, de ki mondta, hogy eddig jó volt? csak most még annál is rosszabb lesz. 

 

ja, és ha minden mondatba beleírod, hogy hülyegyerek, attól te nem leszel okosabb.

Előzmény: Törölt nick (22819)
tombadillo Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22821

most nem érek rá, de elöljáróban annyit, hogy a kurvanyázás nem teszi erősebbé az érveidet (bár megengedem, ha lecsupaszítom, akkor itt már nyomokban érvek is találhatóak).

 

bogárka :)

Előzmény: Törölt nick (22820)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.14 0 0 22820

ja, és te hülyegyerek:

 

az ő szakképzettségük már  a "megreformált" szakképzés, a 2+2 éves agonizálás volt

 

A '93-as OKJ-vel ütött be a végzet - és jó 22 évvel később vállalja be egy kormány, hogy jó, ez úgy szar, ahogy van

 

egész pontosan:

 

ez pontosan úgy szar, ahogy azt '93-ban megmondták előre a szakképzés vezetői és művelői

 

te hülyegyerek

Előzmény: Törölt nick (22819)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!