Keresés

Részletes keresés

zsanna Creative Commons License 2014.02.08 0 0 52079

Az orvodos -29. napon lezárja a táppénzt, és terhes-állományba vesz a következő nappal. Az erről szóló igazolás ugyanaz, mint a táppénzes, az a négyzet alakú, amivel a táppénz is kezdődik, csak ebben az esetben a orvos a tetején azt húzza alá, hogy Terhes-állományba vétel. 

Ez kell, a terhes kiskönyved másolata, meg a tgyás-igénylőlap kell hozzá, de ha a munkahelyed kifizetőhely, akkor simán tudnak segíteni ez utóbbi kitöltésében.

Előzmény: hapci333 (52078)
hapci333 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 52078

Kedves Zsanna!

 

Nagyon köszönöm a válaszod.

Tudnál még abban súgni egy kicsit, hogy mi az elintézési módja annak, hogy -28 nappal előbb indítsam el a TGYÁS-t?

Mármint kell hozzá vmilyen orvosi igazolás, nyomtatvány? A munkahelyem TB kifizetőhely, akkor az igénylést ott kell intéznem?

 

Előre is köszi a válaszod ismét.

 

Üdv.

Előzmény: zsanna (52072)
zsanna Creative Commons License 2014.02.07 0 0 52077

Na, akkor Micimalacka segítségével: ha a szabadságokat nem megváltják egy összegben, hanem le kell töltened, tehát állományban tartanak, amígy a szabadságok kifutnak, akkor nem igényelhetsz GYET-et, csak ha lejártak a szabadságok, és megszűnt a munkaviszonyod, vagy 6 órában elhelyezkedsz.

Munkanélkülit GYET mellett nem lehet igényelni. Vagy egyik, vagy másik.

Előzmény: sasso (52069)
zsanna Creative Commons License 2014.02.07 0 0 52076

Á, kösz. Igyekszem észben tartani.

Előzmény: Micimalacka (52075)
Micimalacka Creative Commons License 2014.02.07 0 0 52075

gyes mellett lehet teljes állásban dolgozni, de főállású anyasági (GYET) mellett továbbra is csak 6 órában, így üti egymás a 8 órás szabival.

Előzmény: zsanna (52073)
zsanna Creative Commons License 2014.02.07 0 0 52074

Tértivevényes ajánlott levélben kérdezz. Arra magasabb szinten válaszolnak, mint az ügyfeles ügyintéző. És ott megnézik majd, hogy mi a probléma. Hidd el, mindent látnak, és ha mégsem kapod a pénzt, annak valami oka van.

30 napon belül kell válaszolniuk.

Előzmény: Eti77 (52067)
zsanna Creative Commons License 2014.02.07 0 0 52073

Csak az első két gyereknél másfél év, a harmadiknál már csak egy, mert közben változott a jogszabály.

Számolgatni nagyon nincs időm, sem türelmem. (Bocs.) Keress rá a neten a Munka Törvénykönyvére, abban van leírva, hogy hány éves korban hány nap jár.

 

Ami a kérdésed másik részét illeti: ez nem változott most január 1-től, a választási kampány jegyében? Mert ha tgyás meg gyed mellett lehet dolgozni, és felvenni a gyesnél lényegesen magasabb összegű tgyást meg gyedet, akkor világ röheje lenne, ha a gyes mellett meg továbbra is csak 6 órában lehetne dolgozni..  Na de hát politkában logikát ne keressünk....

Előzmény: sasso (52069)
zsanna Creative Commons License 2014.02.07 0 0 52072

Mivel a szabadság alatt kapsz munkabért, így van bérezett napod, és akkor mindenképpen ez a kiinduló-alap. 

Viszont vannak korlátok, és sajnos az a baj, hogy ezek a számfejtési jogszabályok az utóbbi években jelentősen változtak, én meg nem számfejtek a gyakorlatban - ezért nem igazán vagyok képben a részletekben.

Elmondom a tudomásom szerinti  legrosszabb variációt, ami nem biztos, hogy jelenleg is így van, és max. kellemesen csalódsz majd :-)))

1. Táppénz: mivel 2013-ban az év túlnyomó részében gyesen voltál, és a gyes nincs felsorolva a kivételek között, ha nem dolgozol/vagy nem vagy szabadságon legalább 180 napot, akkor a táppénzalap csak a "meztelen" minimálbér. Az per pillanat 101.500 Ft  Hogy a 180 nap meglegyen, dolgoznod kéne még majdnem két hónapot.

2. Tgyásod alapja - mivel nem lesz legalább 180 bérezett napod, azaz ledolgozott fél éved, - a minimálbér duplája lesz.

3. Gyed alapja mindenképpen a minimálbér duplája, mert ez maximálizálva van.

 

Tehát a táppénzed lesz soványka. Javasolt, hogy -28 naptól kezd meg a tgyást, így a gyeded lesz majd egy hónappal több, ami nem a minimálbér 60 %-a, mint a táppénz, hanem a minimálbér duplájának a 70 %-a.

 

Én ennyit tudok, de mérget azért ne vegyél rá. Kiidnulási alapnak talán jó lesz.

 

Előzmény: hapci333 (52071)
hapci333 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 52071

Kedves Zsanna!

 

Remélem, tudsz nekem segíteni.

Jelenlegi munkahelyemen 2007 óta vagyok. Egyeske született 2008-ban, ketteske 2010-ben. Vele nov. 11.-én járt le a gyes. 2013 nov. 12-től a szabimat töltöm, márc. 31.-ig. Közben kiderült hogy becsúszott hármaska, veszélyeztetett, így munkába állni nem tudok vele.

Ha ápr. 1-től táppénzre megyek vele, számíthatok arra hogy az alapbéremből (emeléssel most bruttó 253e) fogják számítani azt és a továbbiakat? Ha nem, mivel lehetne segíteni a dolgon?

 

Még egy kérdésem lenne.  Valóban idén megint csak az egyik szülő veheti igénybe a gyermekek után járó pótszabadságot?

 

Szíves válaszod és segítséged előre is köszönöm.

 

Üdv.

Kiss Eszter76 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 52070

Gyermekmegtakarítás

 

_Mi lesz a gyermekeinkkel?nekem soxor eszembe jutott már ez a gondolat.Mindössze havi 8-10-12 ezer ft-os megtakarítással elindíthatod az úton!Ha rendszeresen kell megtakarítani,az ember sokkal inkább megteszi!Nekem már szinte eszembe se jut az a pénzösszeg,amit levonnak a számláról!Beépül a mindennapokba!Ha érdekel a lehetőség keressen bátran bárki bizalommal engem.tel:06308151987-es telefonszámon.Az ország bármeik településére kimegyünk,hisz a gyerekekért mindent!Megtakarítási program a gyermekek jövőjének finanszírozására! A program teljes ideje alatt védelem az egész család számára, egyetlen életbiztosítási szerződéssel!

 

sasso Creative Commons License 2014.02.03 0 0 52069

Sziasztok!

 

Újra egy kis segítséget szeretnék kérni, 8 éve vagyok itthon a gyerekeimmel, március 20-án telik le a gyesem a legkisebbel

 

Szabiszámolásban elakadtam 1977-es vagyok

 

2006.05.16-2006.10.30 tgyás

10.31-2008.05.16 gyed 

 

2008.06.04-11.18 tgyás

11.19-2010.07.05 gyed

 

2011.02.17-08.03 tgyás

08.04-2013.03.20 gyed

 

köszönöm, ha segítetek eligazítani, tudom hogy másfél évig jár, de gondolom számít hogy melyik évben hány éves vagyok, stb

 

a másik kérdésem, (mivel nem vesznek vissza, csak a szabijaimat írják majd ki, de fizetést nem adnak) beadnám a főállású anyaságit március 21-től, de amellett csak 6 órában lehet "dolgozni" a szabikat meg 8 órásan adják ki, vagy az nem üti egymást? munkanélkülit igényelhetek, vagy a két ellátás nem jár?

 

köszönöm szépen : s

Nevelőszülő Creative Commons License 2014.02.03 0 0 52068

Sziasztok Nevelőszülők!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy mit szóltok a fizuhoz, és hogy nem jár a gyes, és hogy nem munkaviszony, csak jogviszony?

Eti77 Creative Commons License 2014.01.21 0 0 52067

Koszonom Zsanna a gyors valaszt, elmentettem:)

Most ertem haza oep bol.bevittem az ujabb tp papirt. kerdeztem mikor varhatok penzt, elvileg az ugyintezo nem latja  akadalyat, megsem tudta megmondani miert nem kuldik...ajanlotta tegyek panaszt.Okt 11 tol vagyok itthon.mr mindent megtettem, megsem megy. nagyon el vagyok keseredve.

zsanna Creative Commons License 2014.01.20 0 0 52066

Kifzetni akkor köteles, ha megszűnik a munkaviszonyod.  Ha nem szűnik meg, akkor "természetben", azaz szabadságban kell kiadnia, akkor, amikor visszamész a babázásból.

És számolj azzal, hogy a 12 nap kevesebb lesz, mert 2013-tól ha valaki egy évben 30 napnál többet keresőképtelen, akkor arányosan csökkenteni kell a szabadságát. (Ami - lássuk be, - logikus is, hiszen amikor nem dolgozik, annak az időszaknak a kipihenését  miért is kéne fizetett szabadsággal honorálnia a munkáltatónak?) Tehát kb 2-3 nappal kevesebb lesz a maradék.

És a babázás alatt még egy évnyi szabadságod fog járni, fél év a tgyásra és a gyed első fél évére. Ennek az egy évnyi szabadságnak asszem a felét lehet majd kifizetni, ha visszamész a babázásból, a többit természetben kell majd kiadnia.

Előzmény: Eti77 (52065)
Eti77 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 52065

Szia Zsanna!

 

Egy forumon ajanlottak, hogy talan tudsz nekem valaszolni:)

terhes tappenzen vagyok sajnos mar a 3. honaptol, mert a fonokom nem toleralta hogy babam lesz, meg azt is kerte menjek vetessem el vagy mondjak fel....no comment...

Szoval okt.11 tol vagyok tappenzen (eddig penzt sem kaptam)bementem erdeklodni oepbe, kedvesek voltak, es elmondtak, a fonokomtol azota tobb papirt is kertek, amit nem kuld be es a tp papirjaimat sem kuldte be idoben, szoval hatraltat ahol tud.mar en viszem be 2 hetente a papirokat az oepbe.

 

Igazabol a kerdes az lenne, ha okt 11. eljottem tp re es benmaradt 14 nap szabadsagom, azt mikor kell majd kifizetnie, es ha 2 evet itthon leszek mennyi jar meg. Tudom, h nem most idoszeru , csak lepten nyomon at akar verni es szeretnek felkeszulni.

 

Koszonom szepen elore is a valaszodat,

Eti

zsanna Creative Commons License 2014.01.17 0 0 52064

Igen.

Előzmény: DaisyTia (52063)
DaisyTia Creative Commons License 2014.01.16 0 0 52063

Szia Zsanna!

 

Köszönöm szépen a választ!

 

Jól értem, hogy a kiskapunak szánt egyéni vállalkozói kiváltása a szerződés alatt két dologra is jó lenne? Egyrészt, hogy a határozott idejű szerződés lejártával is lehessen táppénzre menni, másrészt, hogy akkor is kapjam a juttatásokat (GYED-et, TGYÁS-t), ha a szülés időpontja a szerződés lejártát követő 42 napon túlra esne?

 

Kérlek, írd meg!

 

Köszönöm a segítséget:

 

DaisyTia

semptempunctata Creative Commons License 2014.01.16 0 0 52062

Köszönöm szépen zsanna!
Így fogok tenni, hétfőn megy nekik a levél.
Ma voltam a helyi OEPnél is bent, hátha tudnak okosat mondani, javasolták, menjek vissza úgy kb. áprilisban hátha addig kiforrja magát a gyakorlat...

Előzmény: zsanna (52060)
zsanna Creative Commons License 2014.01.16 0 0 52061

Ha a határozott idő lejárta előtt szülsz, akkor ugyanúgy fog járni minden, mintha határozatlan idejű lenne a szerőzdésed.  Egy valami érint majd hátrányosan: a szerződésed lejártát követően passzívvá válnak az ellátsok, és természetben egészségügyi ellátásra jogosult leszel, de egy esetleges következő babánál tgyásra és gyedre nem, mert nem gyűlnek az ehhez szükséges biztosítotti napok.

Ha a szerződés lejárta után szülsz, akkor ha 42 napon belül, az jó, mert jogosult leszel mindenre. Ha utána, akkor csak gyes jár. Táppénz viszont szerződés lejárta után nem jár, mert a passzív táppénz megszűnt.

(Kiskapu lehet esetleg, hogy a szerződésed ideje alatt kiváltasz egyéni vállalkozóit. Ehhez kell egy jó könyvelő, mert a biztosítotti jogviszonyok kezelése itt fontos lesz. Ezen nem lenne szabad spórolni... De a kiváltásakor nem célszerű táppénzen lenni, tehát ezt még táppénz előtt, munkaviszony alatt kéne megcsinálni.)

Hogy mennyi lesz az annyi - nos erre nem vállalkozok, mint azt az előző kérdezőnek adott válaszomban megindokoltam.

Előzmény: DaisyTia (52059)
zsanna Creative Commons License 2014.01.16 0 0 52060

Hát, sajnos az eredeti topiknyitó, akinek a kisujjában volt az egész, már elég régen elhagyta a topikot :-((( Egy darabig én vittem, de sajnos én  a gyakorlatban nem számfejtek TB ellátásokat, így azért az én tudomásom erősen korlátozott, és pont az árnyalatokat már nem vagyok képes követni :-((( És e témában sajnos az árnyalatok nagyon-nagyon fontosak....  Főleg a "mennyi lesz az annyi" - ezeket a kérdéseket már nem is vállalom.

Esetedben azt tudom tanácsolni, hogy nyújsál be írásos kérdést a helyi REP-hez ( lánykori nevén: OEP), hogy az új, idén hatályba lépett rendelkezéseknek megfelelően a hallgatói jogviszonyod - ugyen nappali tagozatos?? - feljogosít-e a születendő baba esetében tgyásra és gyedre? Írd le mindazt, amit itt leírtál.

30 napon belül válaszolnak. És ne telefonon kérdezz, mert az írásos választ olyan valaki adja majd, aki sokkal inkább otthon van a részletekben, mint akinek kapásból válaszolni kell a telefonban. Meg ideje is több van, hogy utána nézzen egyes részleteknek.

Ha a kapott válasz nem világos, akkor írj ide megint, megpróbáljuk megfejteni :-))

Az egyéni vállalkozás az maradjon meg utolsó lehetőségnek....

Előzmény: semptempunctata (52057)
DaisyTia Creative Commons License 2014.01.15 0 0 52059

Sziasztok!

 

Gondolkodom egy határozott idejű szerződéssel járó állásajánlat elfogadásán. (Most határozatlan idejű a szerződésem, de szeretnék munkahelyet változtatni.)

 

Szeretnénk majd babát a férjemmel, ezért - mielőtt döntést hozok - azzal is tisztában szeretnék lenni, hogy határozott idejű szerződés esetén mi a helyzet a baba születésével járó juttatásokkal kapcsolatban. Igaz, hogy TGYÁS és GYED csak akkor járna, ha a szerződés lejárta előtt születik? Melyik meddig járna? A TGYÁS ugyanúgy 6 hónapig, a GYED a baba kétéves koráig? Az új munkahelyemen kapott fizetésem lenne mindkét juttatás alapja? Ha úgy alakul, hogy a születés időpontja a szerződés lejárta után lesz, csak a GYES jár három éves korig? Ha esetleg várandósan táppénzre kellene menni a szerződés ideje alatt, a táppénz összege ugyanúgy a fizetés 60%-a lenne, mintha határozatlan szerződéssel dolgoznék?

 

Kérem, aki tudja, írja meg a válaszokat! Vagy esetleg azt, hol lehetne ezeknek utánanézni!

 

Köszönöm:

 

DaisyTia 

DaisyTia Creative Commons License 2014.01.15 0 0 52058

Sziasztok!

semptempunctata Creative Commons License 2014.01.14 0 0 52057

Sziasztok!
Egy ismerős ajánlotta, hogy itt kérjek tanácsot, mert Neki is segítettetek! :)
Tehát a helyzetem a következő, jelenleg GYEDen vagyok itthon 2012.05.18-én született kislányommal. A GYED alatt 2013.05.23án járt le a 2 éves határozott idejű munkaviszonyom, amit nem hosszabbítottak meg, előtte összességében kb 3év munkaviszonyom volt több helyen. Ismét babát várok, május 5-re vagyunk hivatalosan kiírva.
Kérdésem, hogy milyen ellátást fogok kapni a picire (Tgyás, GYED vagy csak GYES?), és mi alapján számolják? (Kicsit elvesztem a jogszabályértelemzésben, mert ott megelőző 2évben 365nap biztosítási jogviszonyt írnak, illetve feltétel, hogy az igénylésor is biztosított legyek - mivel viszont épp nincs munkahelyem, nem tudom az vagyok-e egyáltalán alanyi jogon). Plusz infó, hogy a gyerkőc mellett jelenleg van hallgatói jogviszonyom is (2009 szeptemberéről 2014. március végéig - 1 félév (2012.09-2013.02) kihagyással). Azt is hallottam, hogy biztosítotti jogviszonynak minősül ha álláskeresésin vagyok, ezt én igényelhetem-e a fentiek alapján (hol, mikor, hogyan?), hogy jogosuslt legyek az ellátásokra, vagy esetleg egyéni vállalkozói kiváltásával megoldhatom-e, hogy biztosított legyek? (Józan paraszti ésszel azt gondolom, hogy ha korlátozás nélül dolgozhatnék GYED mellett, akkor a vállalkozói is kiváltható akár egy rövid időre, a biztosítási jogviszony miatt).
Kérlek adjatok tanácsot, infót, hogy mit is csináljak, hogy jó legyen :)
Segítségeteket előre is köszönöm :)

CérnaSzáll Creative Commons License 2014.01.13 0 0 52056

Igen, a munkába viszamenénél nem számít a gyerek születési ideje, és ismét lehet a gyes mellett is teljes munkaidőben dolgozni (ahogy a gyed mellett is a gyermek 1 éves kora után).

Előzmény: ttttimi (52053)
irokob Creative Commons License 2014.01.13 0 0 52055

Sziasztok!

Megpróbáltuk a legfontosabb dolgokat az anyasági támogatásról összegyűjteni. Az anyagot a Csibészke magazin közölte, a cikkből a fomanyomtatvány is letölthető: http://csibeszkemagazin.hu/anyasagi-tamogatas/

Nagy Sándorné Katalin Creative Commons License 2014.01.11 0 0 52054

Tisztelt index-esek!

 

Szülés várható ideje 2014 06.30.

2013 10.10-től 2014 01.08-ig álláskeresési járadákon voltam.

Előtte 10 éves folyamatos munkaviszonyom volt.

 

2014 01.11-től /mától/van ismét munkaviszonyom,de veszélyeztett terhes leszek

februártól.

 

A változások miatt mi lesz a tgyás és gyed alapja?A táppénz alapja a 2013?

 

Válaszokat előre is köszönöm!

 

ttttimi Creative Commons License 2013.12.17 0 0 52053

A gyed extra bevezetésével kapcsolatban lenne egy kérdésem. Legkisebb gyermekemmel jelenleg gyed-en vagyok itton. Áprilisban lesz két éves, akkor megyek vissza dolgozni. Érdeklődnék, hogy ránk is vonatkozik e, hogy munka mellett a gyest is igénybevehetem a gyermek három éves koráig. Tehát a 2014. jan. 1 előtt születettekre is vonatkozik e ez a lehetőség?

Elar Creative Commons License 2013.12.01 0 0 52052

Ugye elég ezt a "140db" adatlapot neküldeni, most már nem kell semmi más? :)

Előzmény: Micimalacka (52050)
Elar Creative Commons License 2013.12.01 0 0 52051

Köszi

Előzmény: Micimalacka (52050)
Micimalacka Creative Commons License 2013.12.01 0 0 52050

a pest megyei korm.hivatal levelezési címére - központ (amúgy Vác az illetékes)

Előzmény: Elar (52049)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!