Keresés

Részletes keresés

einohyl Creative Commons License 2021.03.03 0 0 98112

  Épület függő.

 

 Nekem vannak építményeim   nyárfa anyagból.  2 is. Az oldalfalak és a tető is abból készült.

 

 Kaptam ingyen nyárfa deszkát és nyárfa lécet.  Cirka 3 m3 -t. A deszka olyan 1 ,2  1,4 m hosszú és  10  - 15 cm széles a vastagsága   2 cm.

 

 

 Az épületek falát  kívülről bevakoltam.  Műa. rabitz, rá a vakolat.   Immár 25 éve stabilan állnak..  Kettő  együtt kb  25 nm.

 

 Hogy  mire használom ,

 Elvileg garázs lett volna, de rossz helyen áll, így  előlépett/hátra lépett lomtárnak.

 A másik verzió , hogy eltüzeltem volna ezt a rengeteg nyárfa deszkát. Azt majd az utókor megteszi.

 

 A komolyabb lakóépületeim : az egyik vörösfenyő ács - szerkezet  rajta    más fenyő lécezés.

 

 A vörösfenyőt a többitől meg tudom különböztetni, a többi-- fekete fenyő- erdei fenyő stb.  az számomra csak van.

Előzmény: bmgy_325tds (98102)
YUR1LW Creative Commons License 2021.03.03 0 0 98111

Olyan, ami alapján leszabják nekem a falakat, és a tetőt CNC-vel, és ami alapján az önkormányzat ad használatbavételit, mivel 100 légköbméter alatt vagyunk (egy faipari mérnök barátom megcsinálta). :)

 

Egyik rajznak sem a témája az épület alapozása, így ebben szeretném meghallgatni a hozzáértőket. Te mit ajánlasz?

 

 

 

Előzmény: Varek1 (98110)
Varek1 Creative Commons License 2021.03.03 0 0 98110

 

 

 

 

a garázs terve végre megvan (<100m3 alatti), érdekelne milyen alapot kellene ez alá önteni."  

 

 Milyen terv az ami az alapot kihagyja ??

 

Előzmény: YUR1LW (98104)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.03.03 0 0 98109

én már láttam használni tetőmegerősítésre (templomon 30x30 keresztmetszetekkel)

Előzmény: halaloszto (98103)
sr1 Creative Commons License 2021.03.03 0 0 98108

A konzolt nehéz felfúrni a falra, mert tényleg kell tartson... nagyot húz a tető kifele, a szarvazat horgolása nem elég. 

 

Előzmény: bmate89 (98107)
bmate89 Creative Commons License 2021.03.03 0 0 98107

Köszönöm a segítséget!

Egy párszor még elolvasom, hogy minden tiszta legyen :D

Előzmény: sr1 (98105)
bmate89 Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98106

Itt a konzolosságot hogyan kell érteni?

Előzmény: Töck Jenő (98101)
sr1 Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98105

felszerelnék a szelemennek két 10x20-as gerendát- fogópárként a két oszlopra - ehhez 20 magass és 6 cm széles csapot kell késziteni az oszlopon, ez szarufaméret, 1.4 méteres 10x2o -as könyököt (hónajkötést), bevállazva a fogópárok közé és csapszékkel csapolva a két oszlopba. A vállak az oszlopokon és a könyökökön úgy kimerevítik a sarkokat, hogy biztos megtart egy 3.5 méteres hosszú cserepes tetőt. 

A fogópárok közé, a könyökök felső vége, be kell építeni 6x20-as profilt, így nem tud majd kifordulni. 

A két oszlopot vissza kell támasztani a falra. Erre elég két palló, amit az oszlopon a szelemenek alatt bevállazol 2+2 cm és egy-egy konzolt készitve, felszerelsz a falra. A visszatámasztás húzva van.     

Nagyon masszív oszlopvasalatot kell késziteni, olyan amit a boltokba leket kapni, az nem elég erőss. 

Ja és a két oszlopot nem szerelem a tető két szélére, hanem 50cm beljebb, akkor az alatámasztás csak 6 métert és a fogópárokat kilógatom 50+50 cm.  

 

De meg tudom ezt tervezni oszlopok nélkül is, csak szakmunka kivitelezni. 2017-ben belinkeltem ide egy ilyen szerkezetet. Ehhez hasonlót, csak egy  masszívabbat. 

Előzmény: bmate89 (98098)
YUR1LW Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98104

Sziasztok!

 

Korábban kérdezgettem már itt garázs alá való lemezalap témájában, a garázs terve végre megvan (<100m3 alatti), érdekelne milyen alapot kellene ez alá önteni.


A garázs adatai:

-6x6 méteres alapterület,
-5x15 pallóváz falak,
-32 fokos sátortető, fogópárokkal összefogva, rajta cserepes lemez fedéssel (helyi előírás az ekkora tető).

Amit én kitaláltam alá alapozás:

10-15 cm 0-32-es andezit, rajta 15 cm vasalt beton (C16-20, mixer). A vasalása úgy nézne ki, hogy körbe futna egy kvázi fagygerenda, ami 6-os átmérőjű, 10x10 centiméteres kengyelekből állna (30 centis sűrűség?), bennük 4 db 8-as vassal.
A körbe futó fagygerendán belül raknék 3 db ugyan ilyen gerendát kvázi erősítésnek (1,5 méterenként lesz így egy).

Mennyire hülye ötlet ez? Vagy beledobunk egy hálót (mekkorát?) és csókolom?


Köszönöm előre is!

halaloszto Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98103

Remélem tilos

Előzmény: bmgy_325tds (98102)
bmgy_325tds Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98102

üdv! mennyire jellemző a nyárfa tetőanyag?

Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98101

Lehet trükközni az oszlop helyével, ha konzolos lesz a szelemen.

Előzmény: bmate89 (98100)
bmate89 Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98100

Nyílászáró szempontjából pont nem problémás a 3,5m, az egyik ablak szélső síkjával van egyvonalban.

Lépcsőt majd a felülnézeti kép jobb alsó sarkába fogunk csinálni párhuzamosan a hosszú oldallal, kb. 50cm-t elhagyva a rövid oldaltól mérve.

Előzmény: JAMIE222 (98099)
JAMIE222 Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98099

Esetleg olyat árulj el még, hogy van-e valahol lépcső a teraszhoz, illetve nyílászárók hol lehetnek a a 7 méteren belül. Mondjuk ha a 7 méter közepére esik valami nagyobb ablak-ajtó, akkor esetleg nem szerencsés pont  elé tenni egy középső oszlopot.

Előzmény: bmate89 (98098)
bmate89 Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98098

"Rajz / vázlat jó lenne"

Jogos, mea culpa, valószínűleg tényleg félreérthetően írtam :D

Csináltam egy gyors skiccet, remélem ami lényeges, feltüntettem rajta.
Köszi a segítséget!

Előzmény: Töck Jenő (98097)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98097

Rajz / vázlat jó lenne. Olyan amit más is ért, nem csak a kérdező.

 

"extrém keresztmetszettel igen? "

 

Igen, végül is 100m-nél hosszabb hídgerendák is vannak. De itt fa gerenda lenne a legegyszerűbb és 7m fesztávnál az már szép nagy és nagyon drága. Vagy szegezett rácsostartó. De az oszlopoknak a ferde tető oldalnyomását fel kell venniük vagy vissza kell kötni valami vonórúddal a házhoz a szerkezetet.

Előzmény: bmate89 (98096)
bmate89 Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98096

Sziasztok!

Statika/keresztmetszet kérdésben kérnék segítséget.

Terasz fedést szeretnék megoldani féltetővel.
7m x 2,8m a terasz test alapterülete, 28fokos tető lenne kerámiacseréppel + ablakok síkjában polikarbonát, cserép alatt lambéria.

A 7 métert szeretném 3 tartó oszloppal megoldani. Szarufák a túllógás miatt 3,8m fesztáv, 15x5 (7.5?) keresztmetszet. 

Ez esetben hogy érdemes méretezni a szelemeneket és a tartó oszlopokat? BSH és KVH gerenda is szóba jöhet, sőt, efelé hajlanék a küllem miatt is.

A 7métert gondolom ez utóbbiakkal sem tudom megúszni 2 oszloppal? :D (vagy extrém keresztmetszettel igen? )


PET SHOP BOY Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98095

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!
Akkor valószínű hogy csak Tető lesz!

Előzmény: quckyy (98090)
eekeili Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98094

 

 

 "40 éves a ház és új cserép kéne rá!"

 

 ennyire gyatra a magyari építő ipar, hogy  40 éves tetőt cserélni kell   ? 

Előzmény: PET SHOP BOY (98089)
eekeili Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98093

  Mint írtam a ...85 -ben :

 
 "Amúgy több millió !!"

 

 és látod az utánad író  leírta,     majd  5 milla.

Előzmény: PET SHOP BOY (98089)
halaloszto Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98092

pár centi hiány nem fogja zavarni a kaput. csak ott be fog húzni a szél, de majd ledugózod szilóval vagy akármivel.

Előzmény: krafi1 (98091)
krafi1 Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98091

Sziasztok,

Garázskapu-fal előkészítésében kérnék tanácsokat.

Vakolatlan garázsról lévén szó kapu fogadásához kivakoltuk az érintett falszakaszt de mivel a garázs padló szintje lentebb van mint a vízszigetelés így ott kicsit tanácstalan vagyok. ( a padlószint megemelése a vízszigetelésig nem opció) A lábazat sajnos nincs egy vonalban a vakolt felülettel de a garázskapu szerkezetének sima felület kell így muszáj lenne valahogy szintbe hozni a lábazatot a vakolt fallal.

Nem akartam simán össze vakolni mert akkor rávakolunk a vízszigetelésre  és gondolom a lábazatról felszívja a vakolat a vizet. Arra gondoltam hogy csemperagasztóval szintbe hozzuk a lábazatot a fallal, a vízszigetelésnél pedig hagyok egy 1-2 cm es rést. Vagy esetleg a frissen vakolt felületet alját a vízszigetelésnél bekenem bitugéllel és az lenne az elválasztó réteg a csemperagasztó és a vakolat között.

 

quckyy Creative Commons License 2021.03.02 0 0 98090

2 éve csináltattuk a tetőt. Régi cserép, lécek, bádogozás le.

Szarufák toldása, hogy a szigetelés fölé kinyúljon bőven, fóliázás, csatorna, bádogok, ellenléc, cserépléc, cserepek fel 212m2.

Munkadíj 1,5 milla, cserepek minden kiegészítővel 1,5 milla, faanyag, bádogok, lazúr és egyéb apróságok 800 000.

Azóta szerintem a munkadíjra rá lehet számolni 30-50% emelkedést, abból kiindulva amiket mostanában hallani. Az anyagok is 10-20-30%-ot drágultak.

Cserepeknél érdemes megvenni a lezáró és szegélycserepeket is. Igaz nem olcsók, de kisebb a hibalehetőség, mint bádogozásnál. Illetve szerintem szebb is, bár ez egyéni vélemény.

 

Amivel egy minimálisat tudsz spórolni az a konténer. Ha sikerül a régi cserepeket elvitetni ingyen, azzal megspórolod 1-2 konténer árát. Meghirdettük a helyi Facebook csoportban és 2 héten belül elhordták. 

 

Előzmény: PET SHOP BOY (98089)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2021.03.01 0 0 98089

Köszönöm a válaszokat!
Bocsánat tényleg pontatlan voltam! 
40 éves a ház és új cserép kéne rá!
Gondolom fólia kell tetőléc cserép és csatorna!
Mivel megsaccolni sem tudom milyen árak vannak ezért kérdeztem !
1,5 , 2 ,25 vagy 3 milla kb!
Igénybe szeretnénk venni a 3 millás támogatást!
Kellenének új ablakok is!
Ezért kérdeztem hogy kb mennyi ;)


sr1 Creative Commons License 2021.03.01 0 0 98088

Válaszolva a kérdésedre. 

 

A cellás polikatbonátot le kell zárni a végeken, akkor többet tart. Csak olyat vegyél, amelyiken a védőfólián írja a paramétereit (mindenféle paramétert ír: altámasztási távolságot különböző szerelési szög esetében, szakitószilárdságot, színt, UV védelmi paramétereket, mennyi fényt enged át, stb. ). Ezek lapok nem olcsók.   

Akkor tart a legtöbbet, ha nem használsz a rögzítésére garniturás csavarokat, hanem alu profilokkal rögzíted a szarufák mentén (ezek elég drágák). Ezekkel rögzítve módszerrel rögzítve nem recseg.

De min. 16mm vastagot kell szerelni.

 

A cserepet és a polikarbonátot el kell választani egy speciális szegélylemezzel, amit a cseréplécekre szerelsz. 

Ilyet nem hiszem, hogy készen kapsz. 

 

Ezt kell megcsináltast, horganylemezből. A cserepet rávágod, a polikarbonánot rátolod és lefogatod egy garniturás alunium profillal, a cseréplécekbe.

  

 

Egy másik megoldás az lenne, hogy készitesz fából egy dobozt (létra), üvegfalccal ellátva, amit felszerelsz a tetőre, a kerületére szerelsz bádogot, és veszel egy 12mm vastag edzett üveget, egy darabból, amit megfelelő tömitővel felülről beszerelsz a doboz tetejére- ha a tömitett részre ráborul a bádog, akkor nem eszi meg az UV.

1500mm szélesen, max. 6 méter hosszan legyártja egy jó üveges cég és fel is szerelni.   Ez talán sokkal jobban nézni ki egy előtetőn. Két sáv üveget, megfelelő tömitővel össze is lehet úgy illeszteni, hogy soha nem folyik be a víz. Vagy a dobozt elválasztod egy  hosszanti elemmel, amibe két üvegfalc van és arra szerelsz egy garniturás aluminium profilt.  

 

Létezik kompakt polikarbonát is, 4-6-10 mm vastagságba, de asszem drágább mind az üveg, én azt szoktam szerelni átlátszó előtetőkre. Szerintem az néz ki a legjobban.  

 

Előzmény: Bz81 (98076)
zöldeskékek Creative Commons License 2021.03.01 0 0 98087

  Most nem , de  korábban sokat !

 

 Van egy  89 éves  kertvárosi házam. Hogy felülről kezdjem  palafedéssel. Konkrétan  barna  rombusz  sikpala. Műpala.

 

 

   Volt    ereszcsatorna rendszer csere  33 évesen, 65 évesen , az a második is cserélve lett 15 éve,  ez már jó... még 25 év tuti.

 

 A héjalás  rajta az 1500 db pal a még  jó.... legalább 30 évig. .

  40 éve egy toldáskor cseréltük a tetőablakokat, vápákat nehány szegélyt. Akkor kérdeztem az ácst- tetőfedőt , hogy mi lenne ha  megforgatnánk a palát.

 Udvariasan figyelmeztetett, hogy akkor a lecezés is csere.

 

 Ok. elnapolva.

 

 Viszont tervbe van véve egy tetőtér beépítés . Akkor a héjalás  és a lécezés is cserélve lesz. Az ács szerkezet marad.

 

 

 Egy másik háznál  120 éves tetőt újítottak fel. Az ács szerkezet maradt,  a lécezés és  cseréphéjalás cserélve lett.

Előzmény: PET SHOP BOY (98084)
JAMIE222 Creative Commons License 2021.03.01 0 0 98086

Nálad mit jelent a tetőcsere? Csak cserép, vagy teljes faszerkezet, fólia, szigetelés, etc..... mert nem mindegy és ennyi infóból nem lehet megmondani.

Előzmény: PET SHOP BOY (98084)
eekeili Creative Commons License 2021.03.01 0 0 98085

  A csere sok mindent takarhat !

 

 Csere csak a héjalás  --- ritka,

 

 cs. a tetőléc  és a héjalás  -- általában  50 -70 éves tetőknél aktuális,  a jó viszont 80 felett.

 

  A tejes szerkezet csere,

 

 Tehát ács szerkezet,  lécezés   + héjalás . Ez a legdrágább. A jó tetőnél is csak   90 - 100 év felett aktuális , az igazán jónál az ács szerkezet  130 - 150 évet simán kibír.

 

     A másodiknál és a harmadiknál  már a bádogos szerkezetek  is cserélendők.  Vápák,   t.ablakok szegélyek és sok más.

 

 A munkát jól körül kell írni,  csak úgy érdemes belevágni.... különben szívás.

 

 Amúgy több millió !!

Előzmény: PET SHOP BOY (98084)
PET SHOP BOY Creative Commons License 2021.03.01 0 0 98084

Sziasztok!
Csak kalkulálni szeretnék hogy kb 200 nm tetőt cserélése kb mennyibe fog kerülni! 
Anyag és munkadíj!
Nem a legolcsóbb anyag de nem is a legdrágább!
Ha csinált mostanában valaki ilyet akkor az megírná az árát?
Köszönöm!

Bz81 Creative Commons License 2021.03.01 0 0 98083

Rendben, erre figyelni fogok, egyelőre a pontos típusára nem tértünk ki csak annyit tudok, hogy 10 mm vastag lesz.
Most hogy jó idő van többet nézelődök a  városban egyelőre nem  láttam ilyen felesbe megoldott (cserép/polikarbonát) gépkocsi beállót bár a vállalkozó azt mondta megoldható.

Előzmény: Wilbur2 (98078)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!