Keresés

Részletes keresés

renegade Creative Commons License 2001.08.15 0 0 47
Ja, es ha mar "szektaalapitojanak", akkor "Mahesnek a hivei".
Előzmény: renegade (46)
renegade Creative Commons License 2001.08.15 0 0 46
A világ egyik leghíresebb szektaalapítójának, a Beatles együttes egykori gurujának, a transzcendentális meditációt "divatba hozó" Maharisi Manes hívei új, saját országot akarnak alapítani.

Nem Manes, hanem Mahes. A hibat lejjebb megismetlik. Legalabb kovetkezetesek...

renegade Creative Commons License 2001.08.15 0 0 45
Nyolc személyt őrizetbe vettek.

A katonai tanács az eljárás meghiúsításával és a nyomozás megakadályozásával, a határőrök esetében fegyelmi szempontokat figyelembe véve indokolta és hozta meg döntését. A sajtótitkárság közlése szerint egy határőr esetében jogerőssé vált a döntés, míg a többi hét gyanúsított fellebbezett az ítélet ellen.

Nem ertem. Az orizetbe vetel nem igenyel iteletet. Itt valami nem stimmel!

leha Creative Commons License 2001.08.14 0 0 44
lassan azokat a cikkeket fogom felsorolni amikkel egy hetedik osztályos kettesnél jobbat kaphatna nyelvtanból ... az rövidebb lista lenne
renegade Creative Commons License 2001.08.14 0 0 43
Megeloztel... :-))
Előzmény: leha (42)
leha Creative Commons License 2001.08.14 0 0 42
tévécsatorna szerint a nevet "lényegében percekkel a gyermekcsatora előtt
"sikerült" regisztrálta jelenlegi tulajdonosa
leha Creative Commons License 2001.08.14 0 0 41
"Jövő héten üléseznek a részbizottságnak"

ez, így ahogy van, egy cím a főoldalról

donvito Creative Commons License 2001.08.14 0 0 40
Kedves muzsa és Mindenki!

Ha elfogadjuk (én ezt cselekszem), hogy a nyelv eredendően az információáramlást elősegítendő alakult ki, akkor a „alany + cselekmény” típusú mondatok teljesen szabályosak még pőreségükben is. A baj ott kezdődik, hogy a többi eszközhöz hasonlóan a nyelv is folyamatosan bonyolódik, finomodik, pedig az esetek többségében még mindig adatkommunikációról lenne szó. Ilyen esetekben én amondó vagyok, hogy az értelmet (információ tartalmát) nem csorbító hibák elfogadhatóak. Az esetek többségében a mondat (triviális vagy sem) logikáját zavaró hibák engem is nagyon dühítenek, azonban ennek alapvetően az az oka, hogy az újságírók (sajnos a nagy többség és néha még a szakírók is) az „íráson” túl nem ért sok minden máshoz. EZ A SZOMORÚ, és nem az, hogy még írni sem tudnak helyesen.

Gyakran a lektor sem megoldás, hiszen
a. ő is ember
b. nincs mindig a megfelelő információk birtokában.
Példa: volt, hogy úgy rontott a „szakmai” lektor a mondandóm színvonalán, hogy a szerkesztőt kellet közbeiktatnom az eredeti szöveg érdekében. De volt, hogy engem kértek fel lektorálásra, és már a harmadik mondatból sem tudtam kiigazodni, így visszaadtam az anyagot.

u.i. amit írtam, az nem mentség vagy magyarázat, csak a saját bejáratú véleményem.

renegade Creative Commons License 2001.08.14 0 0 39
Gennagyij Zjuganov, az orosz kommunista párt elnöke viszont többször is támogatásáról [biztositotta] a Sztálingrád név "visszavételét".

borzimorzi Creative Commons License 2001.08.14 0 0 38
Uramatyám, ez egyre jobb! :)))
b
Előzmény: leha (37)
leha Creative Commons License 2001.08.14 0 0 37
A tervek szerint a miniszterelnök Japán kapitulációjának évfordulóján,
augusztus 15-én szerdán látogatta meg volna az emlékművet
muzsa Creative Commons License 2001.08.13 0 0 36
1ébként donvito valójában engem is inkább a tartalom zavar. de be is regisztráltam magamat ma este dr. Del Medico Imréné néven a fórumba:))
Előzmény: donvito (28)
muzsa Creative Commons License 2001.08.13 0 0 35
Csokis, kit rúgtak ki, a nagymamámat?:)
Mert úgy tudom, hogy az általam említett újságírónak nem volt köze a sziget.hu-hoz. Ellenben az index sziget site-jához igen.
off vége
Előzmény: Csokis (32)
muzsa Creative Commons License 2001.08.13 0 0 34
:)
jah, arra.
szégyellem magam, nem is kicsit, hogy eccer akarok hejesen írni vmit és pont akkor nem jön össze. pedig koncentráltam erősen:)
Előzmény: donvito (28)
ilozvai Creative Commons License 2001.08.13 0 0 33
A börtönlordos cikkből:
Szent Augusztin szerint gyűlölnünk kell a bűnt, de szeretnünk a bűnöst" - indokolja némiképp különös szokását Longford egy tavaly készült interjúban.

Vajon Szlankó Bálint még életében nem hallott ilyenről: Szent Ágoston? Elég fontos emberke volt.

Csokis Creative Commons License 2001.08.13 0 0 32
Ki is rugtak szegenyt a sziget.hu-tol.
Ujabb darab, ugyanabbol a cikkbol, mint amit renegade is emlit:
"Index kérdésére, miszerint állításai igazáról megtudott-e bizonyosodni, azt válaszolta:"
Pajtasok! Nem-e lehetne-e felvenni egyetlen egy magyarul is tudo bolcseszt abba a kib... szerkesztosegbe? Tok ciki, hogy suttyo mernokok szedegetik itt csokorba a muvelt ujsagiropalantak helyesirasi hibait. Vagy nem, csak en vagyok tul igenyes?
Előzmény: muzsa (27)
renegade Creative Commons License 2001.08.13 0 0 31
Tudod, pont az a problemam, hogy mostanaban az internetes mediaban csak a tartalom a lenyeges, a forma nem. Szerintem a ketto egyutt fontos.
Előzmény: donvito (28)
renegade Creative Commons License 2001.08.13 0 0 30
Cikk: A lépcsőkön hozta létre a bizottságokat az ellenzék

A napirend előtti felszólalásokból kiderült, a koalíciós képviselők szerint felesleges a rendkívüli vita, ugyanis elegendő előtt volna a grémiumokról szavazni a három hét múlva esedékes rendes ülésen.

...

Úgy véli, semmitől sem riadnak vissza attól, hogy visszakerüljenek a hatalomba.

...

Így a Szabadi-ügyben a miniszterelnök felelősségét vizsgáló bizottság elnöke Keller László, tagjai pedig Tóth András, Vastagh Pál, Eörsi Mátyás és Tóth András lesz.

A szimpla irasjelhibakat (peldaul hianyzo vesszo) itt most nem idezem...

leha Creative Commons License 2001.08.13 0 0 29
"Úgy véli,
semmitől sem riadnak vissza attól, hogy
visszakerüljenek a hatalomba"

lehet beszélni a tartalmi hiányosságokról is, csak az másik topik ...
az, hogy bajunk van a külcsínnel, még nem jelenti automatikusan, hogy a belbecs rendben volna ...

donvito Creative Commons License 2001.08.13 0 0 28
Kedves muzsa!
Akasztom a hóhért, és bevallom ez fogamra való!

Talán reminiszcenciára gondoltál? :o(

Máskülönben irigyellek titeket, hogy ennyi az összproblémátok? Mivel nem értettem meg soha Wittgenstein-t, így engem inkább a tartalom zavar, ha hibás, és nem a forma.

vito

Előzmény: muzsa (27)
muzsa Creative Commons License 2001.08.13 0 0 27
"Sajnos eléggé ablak-zsiráf szintű technócska, erőteljes bonanza- remisszenciákkal."
(Szabó Ágnes szigettudósító, Morales zenéjéről.)

Hát sajnos ilyen szó nincsen, bár kétségkívül jól hangzik. Reminisszencia viszont van, az múltat idézőt, valamire emlékeztetőt jelent.
Bár végülis amikor a kőrösladányi nagymamám azt mondta, hogy veszek banántot, őt is értettem:)

borzimorzi Creative Commons License 2001.08.13 0 0 26
Ubbiza, kedves renegade, de hát píz beszél, mi meg csak ugatunk itt ebbe' a dög melegbe'. :(
b
Előzmény: renegade (24)
leha Creative Commons License 2001.08.13 0 0 25
legalább két levelet írtam az indexnek eddig ezügyben ... válaszolni nem válaszoltak ... és nem úgy tűnik, mintha tettek volna valamit ...
egy időben közreműködtem egy egyetemi újság szerkesztésében, de ilyen botrányos helyesírást ott nem lehetett kiadni
renegade Creative Commons License 2001.08.13 0 0 24
Hátha rájönnek idővel, hogy fogalmazásra képtelen, műveletlen egyedeket eleve nem kell tartani, de ha mégis olyan jól fekszik valamelyikük, akkor kell melléje anyanyelvi lektor avagy olvasószerkesztő.

A helyzet meg rosszabb: a fogalmazasra kepes, muvelt egyedek melle is kell lektor! (Tapasztalat ? konyvkiadoban dolgozom.) Hibatlan sajtotermek ? sajnos ? nincs, ha tiz lektor nez at egy nagyobb lelegzetu szoveget, akkor is marad benne hiba. De amit az Index (is!) muvel edes anyanyelvunkkel, az valoban tobb mint botranyos. Tenyleg nem telik legalabb egy korrektorra?

borzimorzi Creative Commons License 2001.08.13 0 0 23
Kedves leha, kösz, hogy indítottad. Hátha rájönnek idővel, hogy fogalmazásra képtelen, műveletlen egyedeket eleve nem kell tartani, de ha mégis olyan jól fekszik valamelyikük, akkor kell melléje anyanyelvi lektor avagy olvasószerkesztő. Utóbbit azonban nagy divat megspórolni, pedig nem kerül sokba. Idővel csak felfogják, hogy ilyen botrányosan pocsékul "fogalmazott" szövegszerűségeket kultúrember nem szívesen olvas, de a minőség javításával elérhetnék, hogy a felhasználók több időt töltsenek a főoldalon.
Úgyhogy hajrá!
10telettel:
b
Előzmény: leha (22)
leha Creative Commons License 2001.08.13 0 0 22
... de a gázrobbanás, az bezzeg nem ismeretlen : )

fogalmazásgátlót szedet az index az alkalmazottaival?

weszil Creative Commons License 2001.08.13 0 0 21
Csak ugy megszurta a szemem az utolso mondat:

A négyemeletes házat életveszélyesnek nyilvánították, így tizenhat családnak kellett elhagynia otthonát. A detonáció oka egyelőre ismeretlen, de a gázrobbanás.

leha Creative Commons License 2001.08.13 0 0 20
előbb egy flakonos
üveggel, majd előrecsomagolt sütivel dobálták meg az eladót

milyen az a flakonos üveg??? flakonokba töltött üvegről van szó? és hány decis flakonokban árulják az üveget?

leha Creative Commons License 2001.08.13 0 0 19
Minden egyszerű bolti rablásnak indult, amikor szonbat délután egy körül
sisapkával a fején két fiatal rontott be a XXII. kerületi Angeli utca egyik üzletébe.
leha Creative Commons License 2001.08.10 0 0 18
na, éreztem én : )

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!