Keresés

Részletes keresés

tennialapitvany Creative Commons License 2004.03.16 0 0 5359
A kutyák elleni harc egyik eszköze a sintér. Telefonszáma: 2806832!
Őket kell értesíteni, ha kóbor, elkószált kutyát láttok.
jbercike Creative Commons License 2004.03.16 0 0 5358
Abraka Dabra
Mint rendes autós msáok érdekében megálltam volna és visszaemelem a veszélyeztető tárgyat.
Abraka Dabra Creative Commons License 2004.03.15 0 0 5357
ha valaki esetleg megtanulta hol vannak a lyukak a pesti úton, az új játékkal folytathatja. a polgármesteri előtti parkoló korlátját valaki kidöntötte, és belóg a külső sávba. lehetőleg éjszaka ne menjetek ott a külső sávban! szürkületben, az utolsó pillanatban kaptam félre a kormányt. a tereptárgy kivilágítatlan:-) Lehet fogadni, hogy az önkormányzat előtt, vajon hány nap, mire kijavítják. és ha valaki nekimegy, ki fizeti ki a kárát?
tennialapitvany Creative Commons License 2004.03.15 0 0 5356
Köszönet a zászló elhelyezésért és a rendcsinálásért mindenkinek aki a felhívásunkra, vagy attól függetlenül részt vállalt a méltó ünneplésben.
Egyébként a Merzsén többen szoktak kutyát sétáltani talán ők is jelezték a falkát ha nem akkor holnap szólunk a sintérnek.
Előzmény: cucu (5354)
Mr_prof Creative Commons License 2004.03.15 0 0 5355
Üdv,

Cucu: az nem a Merzse mocsár. A mocsár az Rákoskert-nél van, a vasút és a repülőtér között.

cucu Creative Commons License 2004.03.14 0 0 5354
Üdv.
A Naplás tó mellett elhaladva -a Naplás út felé tartva- jön egy jobbkanyar és ott vannak a kutyák az erdős rész szélén.
Amikor arra haladtam, elkezdtek "kergetni" mire én megálltam a kocsival. Erre ők is megálltak tisztes távolságra. Szóval leteszteltem őket és úgy tünt, hogy inkább ennivalót vártak volna. Viszont 20 méterrel arrébb már lakóház is van, meg valami telephely. Szóval nem volt vészes, hiszen a bicajos topic társunk is megúszta a kalandot.
Jut eszembe, amint haladtam tovább a Naplás úton, egyszer csak szemből egy rendőrautó jött kényelmes tempóban. Gondolom, őket sem kímélték a kutyák, mert minden bizonnyal arra vitt az útjuk. Ha akarnak, akár intézkedhettek is volna. Úgyhogy nyilván ők is ismerik a környéket, csak éppen ha nem muszály, nem keresik a munkát maguknak. Különben is amíg nem történik semmi, addig ugyan már mit is tennének...
Na, kellemes továbbiakat az ünnepet illetően.
Zászló ki van téve??
Előzmény: joe1972 (5353)
joe1972 Creative Commons License 2004.03.13 0 0 5353
Melyik pontosan ez a rész, ahol a kutyák támadnak?
Köszi.
cucu Creative Commons License 2004.03.12 0 0 5352
Én sem bírom ezt a parlagi szövegedet.

(Én már épp elégszer szóltam a rendőrségnek, -más ügyekben is, de hasonló kutyás ügyekben is- az önkormányzatnak, stb.stb. és soha semmilyen érdembeli hozzáállást nem tapasztaltam. Annyit értem el, hogy ráment az estém, a nyugalmam meg a pénzem a postára, de a helyzet nem lett jobb. Amúgy pedig vannak ott lakó emberek, akik ha akarnak, tesznek lépéseket. Azt senki ne várja el a másiktól, hogy a világ összes búját mások rendezzék.)

A felsorolásodból kihagytad a hadirokkantakat.
Szóval, csiszolj a stílusodon, már csak az EU miatt is.
Amúgy pedig a kerületi kapitányság számának megadásával úgy érzem, megtettem ami tőlem elvárható. A többit intézzék az érintettek.

Előzmény: Törölt nick (5351)
cucu Creative Commons License 2004.03.12 0 0 5350
Érdekes. Én nem szoktam arra járni, de tegnap arra vettem az utat, mert Csabán a lapszabászathoz igyekeztem. A rendkívül rossz állapotú út miatt csak lépésben mentem és tényleg, a kocsinak rontott egy csomó kutya. Mindjárt a kanyar után.
Javaslom a kerületi rendőrséget a 253 23 40-es számon értesíteni. Én kimaradnék most ebből, bár nem áll semmiből. Viszont nem fognak semmit sem csinálni, különösen az állatkinzás körüli herce-hurca miatt.
Ezzel most kapcsolódnék a takarítási akcióhoz. Az a véleményem, hogy a fent említett állatkínzással kapcsolatos rendelkezés féloldalas. Ugyanis nem tér ki arra az esetre, mint ami a Merzse mocsárnál is van, továbbá az állattartás pontos meghatározására. Ugyanls én abszurdnak tartom, hogy ha valaki kutyát tart, az miért nem takarítja össze az ürüléket utána a saját kertjében, ill. hogyan meri megtenni minden törvényi fenyegetettség nélkül, hogy a közterületre szaratja, egész pontosan a szomszédja háza elé. Mert amíg ezt meg merik tenni, addig nincs sok értelme rendet tenni. Aki szereti a rendet az eddig is rendben tartotta a környezetét. De azt, hogy mások után rendszeresen takarítson az ember, az kissé túlzás.
Más. Gallyaznak a környékünkön. Kiváncsi vagyok, a házam elötti akácokat legallyazzák-e vagy azt is nekem kell-e majd saját költségemen elvégezni...
Előzmény: BPeter01 (5349)
BPeter01 Creative Commons License 2004.03.11 0 0 5349
Nagyon vigyázzatok a Merzse mocsár környékén, mert kb 10 kutyából álló falka támadott meg, amikor ma arra bringáztam. Nem tudom, hogy mi ilyenkor a megoldás és kinek kellene szólni, de azt tanácsolom, hogy inkább ne nagyon menjetek arra.
tennialapitvany Creative Commons License 2004.03.11 0 0 5348
Cukkanyó msot eljött az első próbatétel, amikor mindenki tehet a saját környezetéért.
48 évfordulójára a Rádió 17 segitségével felhívást tettünk közzé, hogy minden lakó, itt lévő cég tegye szebbé a környeztét az ünnep tiszteletére.
Egyébként a megjegyzéseddel egyet kell érteni.
De harcoljunk a szemét ellen!!!!!!
Előzmény: cukkanyó (5342)
BlueBird Creative Commons License 2004.03.08 0 0 5347
Köszi : )
Előzmény: Fürtöske (5345)
cukkanyó Creative Commons License 2004.03.08 0 0 5346

Köszi :)))
Előzmény: Fürtöske (5345)
Fürtöske Creative Commons License 2004.03.08 0 0 5345
*reggelt mindenkinek!

A hölgyeknek!!!

Nőnap alkalmából fogadja mindenki üdvözletemet, és jókívánságaimat!

Sok-sok puszi mindenkinek!

Fürtöske.

cukkanyó Creative Commons License 2004.03.06 0 0 5344

...talán el köllene menni a kisdózsa mostani honlapjára és ott kérdezni...nem tudom most melyik közösségi ház lehet az ami annó a kisdózsa volt, de azt tudom, hogy most minden kerületi müv.háznak van honlapja...
Előzmény: Requests (5343)
Requests Creative Commons License 2004.03.06 0 0 5343
Szia!

Rákosligeten játszottak a "Kisdózsában", és például Környei Csaba volt a zongorista, az R-GO-s Környei bátyja.

Előzmény: cukkanyó (5341)
cukkanyó Creative Commons License 2004.03.05 0 0 5342

...valahogy nem sikerült meghallgatnom :(

"A Pesti útat meghagynánk az "illetékeseknek"

kijaz illetékes ??? főváros ? önkormi ? nagy a gyanúm, hogy egyik sem fogja megcsinálni.

csak nagyon csendben mondom: mi nézzük akik itt lakunk és ha elkezdődik az egymásramutogatás akkor a szemét ott marad ahol van...az igazi illetékes pedig az aki kiteszi, eldobja a szemetet etc.etc...

Előzmény: tennialapitvany (5340)
cukkanyó Creative Commons License 2004.03.05 0 0 5341

...nem tudsz valami közelebbit ? Hol játszottak, mikor, kik voltak a tagok, milyen zenét játszottak ? Ölég nagy a kerület, melyik részében fordulhattak elő ?

Előzmény: Requests (5339)
tennialapitvany Creative Commons License 2004.03.05 0 0 5340
A Pesti útat meghagynánk az "illetékeseknek", de jó lenne,ha mind többen hivnánk fel a figyelmet ilyen és hasonló esetekre.
A rádiómüsor ma este lesz, még hallgathatod.
Előzmény: cukkanyó (5338)
Requests Creative Commons License 2004.03.05 0 0 5339
Nem tudom, mennyi az átlagéletkor itt, de: nem emlékszik valaki véletlenül a Silvertones nevű helyi zenekarra a 60-as évekből?
cukkanyó Creative Commons License 2004.03.05 0 0 5338

Szóval, a XVII. Keresztúri út mindkét oldala olyan szemetes, hogy az elképesztő. El tudnám képzelni, hogy egypár ember végigmegy mindkét oldalon valamilyen célszerszámmal és összekészítí a szemetet, egy teherautó meg felszedi utánuk.

Sajnos nem tudtam hallgatni a rádióműsort :(

Napórát mostmár elárulom, mert feledésbe merül. Robogo u. 3 Az óvoda főfala.

Szép napot Mindannyiotoknak :)

Előzmény: tennialapitvany (5337)
tennialapitvany Creative Commons License 2004.03.05 0 0 5337
cucu, fürtöske és mindenki aki fontosnak tartja a kerület tisztaságát, rendjét!!

Ma este a Rádió 17 műsorán 20,30 kor téjékoztató hangzik el a tavaszi rendteremtési tervekről.
Bár sokan nem szivesen lennénk kukások mégis azt szeretném ha mind többen részt vennénk a három akcióban.
A Tenni Alapitvány Rákosmente Környezet és Természetvédelméért március 15-e kapcsán felhivással fordul a ház tulajdonosokhoz és bérlőkhöz hogy méltóan az ünnephez csinositsák ki a környezetüket.
A Húsvéti Nagytakaritás szervezésével a kerület egyes részein / a jelentkezőktől függően / fogunk összegyüjteni és eltüntetni szeméthalmokat.
Erre április 3-4-én kerül sor, ide várunk miden fórumost!!!!!!!
Április 24-25-én a kerület egy lakója szemételszállitási akciót kezdeményezett, melyet mi is minden eszközzel támogatunk.
Május elején lesz a Fővárosi Közterületfenntartó Rt lomtalanitási akciója.

cucu Creative Commons License 2004.03.05 0 0 5336
Helo.
Tény, hogy ha mindenki kirakna valamit pluszba, az 100 %-al megnövelné a munkájukat.
A hivatalos zacsi -amit az önkorminál lehet megvenni- jóval drágább mint a kommersz bolti zsák.
Amúgy ha megkéri őket az ember és ennek enyhén nyomatékot is ad, elvisznek mindent.
ui.: nem lennék kukás, ezt fizikailag és szellemileg egyaránt bírni kell.
Fürtöske Creative Commons License 2004.03.03 0 0 5335
Ezzel kapcsolatban azt hallottam pletykaszinten, hogy a kukásoknak ki van adva, hogy mit vihetnek el. Ugyanis van egy költségvetés, melyben ki van számolva, hogy adott területen hány kuka van, ha az tele van, mennyi fér el a kocsiba, a kocsinak adott területen mennyit kell fordulnia a szemétlerakó felé, stb. Ez ugyebár mind költség. A munkadíj, a gépkocsi amortizációja, a fuvardíj, az üzemanyag, a főnök feleségének erobik-bérlete, a lányának külföldi taníttatása, stb.
A "Kuka Rt" (én már csak így hívom őket) ilyen kalkulációs adatok alapján kapja a pénz. Ha most minde kuka mellől minden szemetet (zacskós) összeszednének, legaláb egyet +-ba kellene mindegyik kocsinak fordulnia. Viszont csak a kuka tartalmáért fizet az adózó honpolgár. Vagy ha közterületes zacskóba teszed ki, amiért persze fizetni kell a megvételkor. Ezt kötelesek elvinni. Az egyéb "kommandós akció" potya fuvarnak számít, ami a "Kuka Rt" zsebére megy.
Az más kérdés, hogy a kukások egy felesért, egy kávéért, egy kis jatt-ér elviszik, ha ott vagy. Ha nincs megbeszélve, vagy nem vagy ott, ott is hagyják.
Hja' kérem, manapság a tisztaságért is keményen fizetni kell. És még nem is biztos, hogy ettől tisztábbak leszünk.
Előzmény: Mentol frász (5333)
cucu Creative Commons License 2004.03.03 0 0 5334
A kukások bizony nagyon nagy emberek.

Volt, hogy az egész teli kukát otthagyták. Pedig nem rakom meg, sőt, télen a fagy miatt egy farudat rakok a kuka teteje alá, hogy könnyedén nyiljon.
Ugyanakkor a kukás napon meg lehet nézni, mennyi szemetet hagynak az úton szétszórva. Amikor hazamegyek, én szedem össze és rakom a kukámba.
(Azért mégsem irigylem őket.)

Előzmény: Mentol frász (5333)
Mentol frász Creative Commons License 2004.03.03 0 0 5333
Hi!

Éppen ma reggel szembesültem egy szomorú ténnyel a szeméttel kapcsolatban:
A kukások nem vitték el a kuka mellé rakott egy zacskónyi szemetet. Ez a Kaszáló utcában történt.
Namost. Mennyi fáradságba került volna még azt is bedobni a puttonyba? Hová tegye a szemetét a lakó, ha tele van a kuka? Mi lesz a sorsa az otthagyott szemétnek(én már sejtem)?
Szerintem ez csak ez kis jószándékot feltételezne, de ez nem volt meg azokban a kukásokban.

tennialapitvany Creative Commons License 2004.03.01 0 0 5332
Már most többet tudhatsz meg. Ahová nem szerveztünk eddig akciót az azért van mert nem tudjuk hol szorit a cipő és kinek van cipőtágitója. Te merre gondolnál még egy körzetet?
Szerintem nem okozhat gondot ha van érdeklődés és készség, bármelyik pontján lehet gyüjteni a kerületnek, mert van mit!!!!!!!
Kérlek irdd meg merre laksz és akkor szervezük oda is egy körzetet.
Az ujságok részletesen irnak majd, lesznek szórólapok, vagy plakátok is.
Nagy megméretettés lesz ez a szemét elleni harcban.
Március 15-e kapcsán is felhivással fordulunk a lakossághoz, hogy saját környezetét, hozza rendbe az ünnephez méltó legyen a háza-tája.
Aztán jön a Húsvéti Nagytakaritás, majd az április végi tavaszzáró gyüjtés és májusban a lomtalanitás!!!!!!!!
Ennyi alkalommal ki lehet pucolni a felgyülemlet felesleget és tiszta lappal kezdhetjük a nyarat.
Előzmény: cukkanyó (5328)
tennialapitvany Creative Commons License 2004.03.01 0 0 5331
Köszi a tanácsot majd megpróbálom, ha nem sikerül akkor marad a rakosinfo.hu segitségével a megjelenités.
Most küldök néhány elrettentő képet, remélem rövidesen meg is jelenhet.
Előzmény: cukkanyó (5326)
Fürtöske Creative Commons License 2004.03.01 0 0 5330
Ezért örülök, hogy kertes házban lakom, kicsit távol a főutaktól. Erre felénk is előfordul szemét-szétszóródás, de a legtöbb esetben véletlen, és a lakók kijönnek összeszedni.
Max. ősszel a falevelet szokta alaposan sodorni a nagyobb szél.
Előzmény: DegeneraBocsinka (5327)
cukkanyó Creative Commons License 2004.03.01 0 0 5329

Botsánat, Hírhozóban lesz benne a részletes !
Előzmény: cukkanyó (5328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!