Keresés

Részletes keresés

msek Creative Commons License 2021.11.14 0 1 51580

Amíg naposabb idő volt, itt is rengeteg rovar röpködött, napozott, keringett a kertben. Még nem etetünk, de az etetőket már kiraktuk, a széncinkék naponta ellenőrzik is, van-e számukra valami. :) De jól elvannak a bokrok, fák ágain, csipegetnek, mindig találnak valamit.

Főként széncinkék, egy-egy kékcinke, feketerigók és a verebek mozognak itt. A vörösbegy pár is rendre körülnéz, a gerlék állandó érdeklődők az itató körül. Szajkók, szarkák átröpülnek, az itató környékén esetleg leszállnak rövid időre.

Nekünk most a macskák okoznak gondot. Nyáron a nagyon idős kutyánk az élete végére ért, azóta a környékbeli tigrisek beszoktak a kertbe. Tartunk tőle, hogy az etetőt is vadászterületnek fogják tekinteni.

Előzmény: corvi01 (51578)
Kanya Da Hun Creative Commons License 2021.11.14 0 0 51579

nálam a szokásos széncinege pár van a verebeimmel együtt:) illetve hallok az etető környékéről ökörszemet, néha az udvar hátsó részében is, de látni még nem láttam..

Előzmény: TazazTibi (51576)
corvi01 Creative Commons License 2021.11.13 0 1 51578

Tegnapelőtt szitakötőt, egy atalanta, meg egy kis (vmilyen) barna lepkét is láttam, mikor kicsit kisütött a nap a köd után szúnyogok/muslicák ezrével lifteztek órákig, főleg a vízeshordók körül, a legyek is be-be indulnak, olykor a tücskök is előmerészkednek! :) Lányoméknál (Dunavarsány) még egy idei rozsdafarkú brigád is tanyázik! :) Némely madárnak persze fenti rovarok nem alternatíva, pl. a cinegéknek sem. Mi 1 hete etetünk, bár fagyok még nem igazán vannak. A tengelicek, zöldik, verebek, galambok,,,,a vetési varjak meg pláne találnak maguknak eleséget.

Magdi60 Creative Commons License 2021.11.13 0 0 51577

Cinegék, ők aranyosak, csendesek, aztán külön, csapatban jönnek a verebek, hangosak, veszekedősek :-) És néhány gerle, nálunk gerle tavaly sokkal több volt. 

Előzmény: TazazTibi (51576)
TazazTibi Creative Commons License 2021.11.13 0 0 51576

Nálunk mostanában megszaporodtak szép számmal az etetőre járó széncinegék,kék cinegék,és mezei verebek is,tengelicék még nem jönnek.Másoknál milyen madárkák járnak már etetőre?

Dezodoros Ede Creative Commons License 2021.11.04 0 0 51575

Nálunk sok széncinege és mezei veréb jön már az etetőre,kék cinege sajnos egy sem...tengelice sem jön még...és zöldike sajnos tavaly is csak pár db volt...tengelicék december tájékán szoktak megjelenni szép számmal. A napokban ugrált itt egy kis ökörszem nagyon cuki volt :)

Előzmény: syssy48 (51574)
syssy48 Creative Commons License 2021.11.03 0 2 51574

Megjelent az első tengelic is. Jönnek a széncinkék, kékcinke is egy pár, egy csúszka mindennapos látogató. Érdekes, régen rengeteg zöldike jött, most nem láttam már lassan egy éve egyet sem. Rendszeresen jön két fakopáncs, lehetőleg hajnalban, nehogy jól aludjak:) és egy szajkó. Szóval van élet az ablak körül és a kertben. Elpakoltam mindent a teraszról, csak két nagyon nagy műa.cserép van kint, azokban benne hagytam a földet, és a tetejére tettem az alátétet. Ebben szépen összegyűlik az esővíz, ha kell pótolom, nagyon príma fürdő a kismadaraknak. Most keresek ugyanolyan méretű cserép, vagy fém alátétet, mert akkor télen alá tudok tenni mécsest a vizet melegíteni. 

msek Creative Commons License 2021.11.03 0 2 51573

Itt a széncinkék naponta több hullámban csapatostul végigvizslatják a kert növényeit, a kövek repedéseit, a falon a vakolat réseit - láthatóan mindig találnak maguknak táplálékot. A terasz minden pontján kíváncsiskodnak, nézelődnek - no meg isznak, fürdenek az itatóban. Kopogtatják az odúkat, bebújnak, kijönnek. Zajlik a cinkeélet. :)

Minap ismét itt ugrált az egyik bokron az ökörszem. Régen láttam utoljára, nagyon megörültem neki.

Dezodoros Ede Creative Commons License 2021.10.19 -1 1 51572

A cinegéim másképpen gondolják :D és én hallgatok rájuk :D tetszik nekik a feltöltött etető...és nem ábrándítom ki őket  :D

 

Előzmény: yüz karasi (51571)
yüz karasi Creative Commons License 2021.10.19 0 0 51571

Teljesen fölösleges ilyenkor etetni. A fák levelei ngyrészben még zöldek, rengeteg rovar van még.

Előzmény: Magdi60 (51570)
Magdi60 Creative Commons License 2021.10.18 -2 0 51570

Vasárnap kitettem az etetőket, én már etetek.

Előzmény: Dezodoros Ede (51567)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2021.10.18 -1 0 51569

Ma alkonyat tájékán kint meditálgatok a tónál...és egy vörösbegy rápattan az egyik tavirózsalevélre,és neki áll fürödni,jó párszor belemártotta a szárnyait,a begyét a vízbe,láthatóan jól érezte magát :) a levél amelyiken volt szinte meg sem mozdult alatta annyira pehelysúlyban volt,még egy béka alatt is jobban lesüllyed a levél.Aranyos volt nagyon ahogyan pancsizott.

 

Jönnek a cinegék mezei verebek szép számmal a fekete szotyira.

Előzmény: syssy48 (51568)
syssy48 Creative Commons License 2021.10.14 0 0 51568

Semmi bajuk nem lesz, tavasszal, amikor fiókák vannak, akkor nem szabad. Én is etetek már, nem csak a gerléket. Cinke, vörösbegy rozsdafarkú, csúszka, sőt pofátlanul szajkó és kopácsolva fakopáncs is jön már. Egy kis veréb meg itt alszik éjjel az etető házikóban. 

Előzmény: Dezodoros Ede (51567)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2021.10.14 0 0 51567

Szép jó napot kívánok mindenkinek!

 

Lehet a reggeli hidegnek köszönhetően,de pár széncinege ma reggel elkezdett mocorogni az etetők körül,ilyenkor még nem szoktam etetni őket,de ma reggel megesett a szívem rajtuk és adtam nekik fekete szotyit .Más is szokott már ilyenkor adni nekik?Bajuk nem lesz :D legfeljebb elöbb rászoknak a "házi-kosztra" :D a zöldikék és tengelicék úgyis később jönnek csak...legalábbis felénk.

 

corvi01 Creative Commons License 2021.10.13 0 0 51566

Hogy mi a "káros" és mi a "hasznos" ezek csak a mi szempontjaink...

 

https://www.youtube.com/watch?v=uAJknWSc3wM

Magdi60 Creative Commons License 2021.10.05 -1 0 51565

Ez klassz, köszi, de én novemberben szoktam venni amikor még ez is féláron van, fagy még úgy sincs, mostanában csak február-márciusban szokott lenni. 

Előzmény: Kanya Da Hun (51564)
Kanya Da Hun Creative Commons License 2021.10.05 0 0 51564

reálban most akciós lesz a 18órás mécses, ha valaki itató melegentartására vetemedne:) nem tudom h minden reálban-e az országban, de bp xxi, dunavarsány, taksony és szigethalom biztos.

Előzmény: Kanya Da Hun (51317)
corvi01 Creative Commons License 2021.09.28 0 2 51563

Kerékpárút... Vigasztaljon, hogy kevesebb fának csapódott autóban sérülnek meg emberek...

 

Erről 4 dolog is eszembe jut:

 

1.) Ha nincsenek fák, akkor ugye nincs minek nekimenni.. :-S

2.) Az, aki eddig autózott az ezután sem fog biciklire váltani!

3.) Ha a bringát kikerülő autókra gondolsz, abba van valami, viszont az elvetemült versenybringások, akik a bicikliutak dacára mégis a műutakon mentek, azok ezután is ott fognak tekerni.. :(

4.) Esőben igencsak lecsökken a bringautak funkciója, mínusz 3-4 fok alatt meg halandók számára egészségtelen, de kellemetlen is a bringán kockára fagyni, tehát az év nagyobbik felén a kihasználatlansága jellemző! 

 

De milyen haladár, hogy van ilyenünk is,,, ezt a gigantikus pénzt a meglévő katasztrofális rossz utak javítására, átépítésére is költhették vóóóna, ui. a gödrök, repedések,úthiányok, megsülyedések igencsak balesetforrások.!:(

 

Más: Hol vannak a ZÖLDIKÉK, kb. 2 hónapja egyet sem látunk.?

Előzmény: Nobody1 (51556)
nyebojsza Creative Commons License 2021.09.28 0 0 51562

Meg az is lehet, hogy ezek már csak átvonulók...

Előzmény: Nobody1 (51561)
Nobody1 Creative Commons License 2021.09.28 0 1 51561

Az "utóvédek" itt szoktak lenni még október első napjaiig. Persze nem minden évben. Volt mikor okt. 3-án láttam az utolsókat...

Előzmény: flybird (51560)
flybird Creative Commons License 2021.09.27 0 0 51560

Üdvözlet mindenkinek!

Ma még láttam fecskéket. :)

Előzmény: msek (51550)
yüz karasi Creative Commons License 2021.09.27 0 1 51559

Sajnos, amit csak el lehet "barmolni", azt az ember el is fogja.:-(

Előzmény: s-ombre-ro (51558)
s-ombre-ro Creative Commons License 2021.09.26 0 0 51558

Szomorúan olvasom,  hogy a világ egyik leghasznosabb bogar

át a ganajtúrót ki fogjuk pusztítani, lerontjuk a legelők ökoszisztémáját.

Már gombászni sem tudunk a legelőkön.

Bár ez lenne a legkisebb baj.

Ész, hová mész? 

Előzmény: s-ombre-ro (51557)
s-ombre-ro Creative Commons License 2021.09.26 0 0 51557

Mostanában a homoktövis betakarításával szenvedünk.

Enyhítő körülmény, hogy jó idő van és a cinkék, az őszapók elszórakoztatnak bennünket.

Télen mi sem hagyjuk el őket!!! 

Nobody1 Creative Commons License 2021.09.23 0 0 51556

Mint mezőgazdász elképzelem, ahogy a tehenek összeszorított farpofával, csámpázva rohannak száz métereket a legelőn a mobilWC felé... :DDD

 

Ezekkel az úgynevezett "kutatásokkal" az a legnagyobb baj, hogy eszméletlen pénzeket költenek rájuk értelmetlenül. Ha ugyanezt valódi környezet és természetvédelemre fordítanák, rég nem itt tartanánk és az mindenkinek jobb lenne, nem csak annak a pár "kutatónak"...

 

Kerékpárút... Vigasztaljon, hogy kevesebb fának csapódott autóban sérülnek meg emberek...

 

ON:

Tegnapelőtt "sipítozva" átrepült az udvarom fölött egy jégmadár a csatornával párhuzamosan, attól kb 40-50 m-re. Érdekes, hogy a fáktól nincs is rálátása a vízre, mégis tudja követni a csatorna vonalát.

Tegnap meg a házam falától 2 m-re az orgonabokorról repült el ő (vagy egy másik), mikor a ház sarkánál felbukkantam. Mit kereshetett itt? Semmi víz, még csak egy tócsa sincs. (Régen, míg volt kerti tó, oda rendszeresen bejárt egy, na de ennek már vagy 10 éve és az nem is ott volt.)

Lehet megint csak átrepülni akart és meglátott valami ragadozómadarat és "kényszerleszállást" hajtott végre az orgonán? Ki tudja. Én mindenesetre nem láttam ragadozót a levegőben, de attól még üldögélhetett valahol egy karvaly. (Újabban egyre több van és elég rámenősen - már-már szemtelenül vadásznak.)

Előzmény: corvi01 (51555)
corvi01 Creative Commons License 2021.09.21 0 1 51555

Hát igen, eget verő baromság.

 

1.) A tehenek nincsenek olyan értelmesek, hogy biológiai érzéseiket összekötnék a betanítandó körülményekkel, még az embergyereknél is elég körülményes folyamat az ilyen szoktatás..(unokámról tudom! :-)  )

2.) Ha tegyük fel sikerül, akkor mi van, azt hulladékkezeléskén meg kell semmisíteni, át kell alakítani,,azaz építeni kel ilyen berendezéseket DRÁGA PÉNZEKEN és környezetszennyezés árán, mert még ugye nincs elég környezetromboló üzem, gyár, bánya..stb..

3.) No és mit tudnak az állítólag legkárosítóbb légneműek távozásával csinálni,,tartályt szerelnek a tehenek valagára, csővel ellátva..? :-D

 

Más:

Nem kel oly messzire menni, vannak helyben is igencsak aggasztó környezetrombolások!

Székesfehérvár és a Balaton között építik a bicikli utat,, mi gyakran járunk azon a szakaszon és egy helybeli építésvezetőtől megtudtam, hogy kb. 42.000 (negyvenkétezer!!!) fát köztük 40-80 éves 05-1 m átmérőjűeket is KIVÁGTAK a projekt érdekében! Nem beszélve a tulajokkal, telkesekkel történő kibaxszásokkal, kisajátításokkal, (jó persze fizettek nekik), mert ugye muszáj vóóót közvetlenül az út mellett összevissza-le-fől kanyarogtatni..!

Előzmény: Nobody1 (51554)
Nobody1 Creative Commons License 2021.09.21 0 3 51554

Eddig is tudtam, hogy az emberi hülyeség határtalan, de ez már azon is túltesz. Mit fog az változtatni a tehenek böfögésén vagy a pisijük összetételén, ha WC-re szoktatják őket? Ne vicceljenek már. Attól még ugyanannyi "üvegház hatású gáz" fog termelődni...

 

https://koponyeg.hu/hireso/wc-re-szoktatjak-a-teheneket-a-klima-erdekeben-es-ez-nem-vicc

 

Ezzel az újabban divatba jött "rendmániával" csak többet ártunk a természetnek. Legyen minden szép, "gazmentes", évente 4x kaszáltassuk a közmunkásokkal az árokpartot - külterületen is a madárfészkekkel együtt, irtsunk ki minden bokrot a szántóföldek szélén, stb, stb.

Már előre félek, mikor vezetik be a madaraknak kötelező "légi KRESZ-t", mert ilyen rendezett világban mégis csak tűrhetetlen, hogy azok össze-vissza röpködjenek...

 

A vicc az, hogy ilyen marhaságokkal foglalkoznak, közben a környezetvédelemben a valóságban nem történik semmi, csak a fejlett országok átcsoportosítják a környezetszennyező ipari tevékenységeket olyan - elsősorban ázsiai országokba, ahol azt büntetlenül lehet végezni. A füst meg ott is füst, csak messze van és mi azt közvetlenül nem látjuk... :(

corvi01 Creative Commons License 2021.09.19 0 1 51553

Ha voltak ott kabák, akkor sztem a "rosszabb" verzió esélyes. :(

Előzmény: Nobody1 (51551)
corvi01 Creative Commons License 2021.09.19 0 1 51552

Pár napja jártunk Fejér megyei (nyugati fél..) tanyánkon és még idei tövisszúró komát is láttam, igaz csak egyet,,,de ahol 1 van, ott gondolom több is! :)

Mátyások viszont beindultak, kiléptek eddigi inkognitójukból és elég sokat mutatkoznak, szőlőkben is! Seregélyék is már egy hete (legalább) csapatokba verődve portyáznak, délelőtt inkább a kertek, gyümölcsösök, na jó, a szőlősök, délután és este meg a nádasok környéke az áldozati területük.. :-S

Előzmény: msek (51550)
Nobody1 Creative Commons License 2021.09.18 0 1 51551

Kedden még a vasbolt eresze alatt (itt van az egyetlen, kb 30 fészekből álló telep a faluban) az egyik molnárfecske fészekben nagyon hangoskodtak az ifjak. Öreg madarat nem láttam sehol, igaz nem időztem ott. Ma már csend volt mikor arra jártam. Kérdéses, hogy mi történhetett az ifjakkal?

Lehet kirepültek rendben és talán pár nap edzés után elindultak az öregekkel, de az is lehet, hogy az öregeket elkapták a kabasólymok, mert még tegnap is láttam egy kabát és fecske már  vagy egy hete nincs az égen, így aztán könnyen kiszúrhatták a két etető öreget, a fiatalok meg éhen pusztultak a fészekben. (Talán pont az éhség miatt volt a szokatlan hangoskodásuk.) Az is lehet, hogy kirepültek a kicsik és az egész családot levadászták. Azt nem hinném, hogy csak úgy itt hagyták az öreg fecskék a kicsiket...

Persze csak találgatni lehet, mert a valóságot sosem fogjuk megtudni. Az ilyen késői fészekaljak sorsa egyébként is nagyon bizonytalan...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!