Keresés

Részletes keresés

Neon Licht Creative Commons License 2014.12.04 0 0 114692

A cikkekben és kiadványokban a töredékinformációk összeszedhetők, de nem biztos, hogy jó képet nyerünk ezzel. Tematikusan kellene ezt körbekérdezni, illetve kellett volna abban az időszakban, amikor gyakorlatilag minden bajnok a klasszikus özvegységet vitte. Markó Dezsőt egyébként tényleg érdemes kérdezni, mert ő mert a saját feje után, nem csak a kolomp után menni.

Szerintem kevesen vannak olyanok, akik annyira rendszerezve és elvhűen csinálnak mindent, mint ti. Két tojó közül nem mindig ugyanazon szempont szerint választottak.

A fiatalkori saját teljesítmény, a megingathatatlan egészség jelei, hibátlan vedlés, jó természet és rokoni kapcsolatok alapján választ természetesen mindenki, de mindezt felülírhatja, hogy mi tetszik.

Előzmény: Zsákó dúc (114689)
ewyccee Creative Commons License 2014.12.04 0 0 114691

Tisztelt Sporttársak! Kedves Barátaim!

 

Ezúton tudatom, hogy folynak az új könyvem nyomdai munkálatai és az Olimpiára minden bizonnyal el is készül!

Sokat gondolkoztam bele fogjak-e, mert tudtam, hogy hatalmas munkával jár, de úgy döntöttem, hogy maga a téma és a benne szereplő személyek megérdemlik, hogy életük munkáját, tapasztalatát amit már számtalanszor elmondtak, leírtak és olvashattuk régi újságokban, ezt a hatalmas tudásanyagot könyv formájában adjuk át az utókornak! Ezek az emberek csak ADTAK a postagalambászatnak, önzetlenül, becsülettel és őszintén! Minden írásukból kitűnik a segítő szándék, a segíteni akarás, amit mi sem bizonyít jobban, mint, hogy számtalan bajnokot segítettek a győzelemhez, akik közül a csúcson már sokan elfelejtették, hogy kinek köszönhetik, hogy a napfényben sütkérezhetnek! Ilyen a világ, szoktuk mondani!

Én mindenképpen azt szeretném, hogy az elvárásoknak megfelelően szakmailag színvonalas és igényes külsővel rendelkező könyvet hozzak össze! Már gondolatban tudom és látom, hogy milyen lesz a címlap, hogyan fog kinézni, milyen fejezetek lesznek benne és egy olyan megoldás lesz maga a könyv, hogy még a nyomdásznak is leesett az álla, Ő még ilyet nem is hallott, de megcsinálják, remélem!

Ennyi bevezető után lássuk miről is fog szólni!

Két embert ismerek akik írásaikkal tettek annyit a magyar postagalamb sportért, hogy méltóképpen adjuk át a fiataloknak!

Anker Alfonz és Szappanos István!

A kettőjük eddig meg jelent és a meg nem jelent írásaiból, cikkeikből áll össze a könyv nagy része!Anker Alfonz eddig még nem publikált írásaival, fordításaival és új eddig még nem látott fényképekkel egészülnek ki az 1950 óta megjelent írásai!

Szappanos Istvánt nem kell bemutatnom, Anker szárnyai alatt vált nagy galambásszá, aminek folyamatáról számtalan cikket írt (sokszor az asztalfióknak, mert nem jelentették meg, így 8-10 írása el is tűnt ) kézzel, mert sem internetje sem írógépe nincs, legépeltette beküldte és eltűnt, megunta és nem írt többet! Ezek közül is előkerült néhány, sőt vállalta, hogy egy hosszabb terjedelemben leírja a véleményét a postagalambászat jelenéről és jövőjéről!

Továbbá neves versenyzők és fiatal kezdők is elmondják a véleményüket!

Itt szeretném megkérni azokat akik rendelkeznek még Anker vagy Szappanos relikviákkal, írásokkal, ne hagyják elveszni, küldjék el emailban vagy levélben és bele tesszük!

 

Remélem, hogy kedvező fogadtatásra talál a könyv, én mindent meg teszek azért, hogy hozzájuk méltó legyen!

A tervezett címe: A magyar postagalambászat arany oldalai (tiszta arany betűkkel)

 

Szép napot mindenkinek!

Mister Olimpia Creative Commons License 2014.12.04 0 0 114690

Kérdezd meg Markó Dezsőt.

Előzmény: Zsákó dúc (114689)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.12.04 0 0 114689

Köszönöm! Kíváncsi lennék azért a hazai menők, hogy csinálják?!

Előzmény: Neon Licht (114687)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.12.04 0 0 114688

Mert az özvegy tojok nem jók nem volt jó a kiválasztásod! :)

Előzmény: Schill (114684)
Neon Licht Creative Commons License 2014.12.04 0 0 114687

Nagyon nem böngészek az irodalomban mostanság, de csodák nincsenek. Már Anker leírta, hogy ez egy gyenge pont a klasszikus özvegységben. A fiatal tojókat keményebben (hosszabb távon is) megröptették. Most már ez sem működik, mert az állatvédők miatt le kellett állni a fiatalok Orleans útjával. Ha ezt nézzük, neked legalább ott van a Tyuki emlékverseny.

A sztárhímek hugait és lányait szokták nyugaton is egymás között cserélgetni, akik összedolgoznak. A jó öreg champion hím x másik champion lánya párosítás jó sanszot ad. Ember küzd és bízva bízzál! :) 

Előzmény: Zsákó dúc (114683)
FvT Creative Commons License 2014.12.04 0 0 114686

Vannak ágyasaid?

Ezért nincs időd galambászni......

Előzmény: subigalamb (114677)
spakli nr. 1. Creative Commons License 2014.12.04 0 0 114685

Tisztelt Sporttársak!

 

2014. december 7-én (most vasárnap) 9-16 óra között tartjuk a 17-es tagszövetségi kiállítást Monoron a Dózsa Gy. u. 40 sz. alatt a Gazdakörben. A legjobb és legszebb galambokkal, jó hangulattal, értékes tombolaajándékokkal és büfészolgáltatással várunk minden érdeklődőt!

 

A-06 egyesület

Schill Creative Commons License 2014.12.04 0 0 114684

Jó neked. Számomra a legsarkalatosabb probléma,hogy a hímek nem hozzák minden úton a tervezett 5 élhelyezést. :-)

Előzmény: Zsákó dúc (114683)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.12.04 0 0 114683

A tojok kiválasztásának a kérdése az özvegy hímekkel való versenyzés esetén az egyik legsarkalatosabb probléma számomra!

Szívesen olvasnék tőled valamilyen általad ismert külföldi szakirodalomban felelhető módszerről! Ha van időd és kedved kérlek oszd meg velünk az ismereteidet!

Előzmény: Neon Licht (114682)
Neon Licht Creative Commons License 2014.12.04 0 0 114682

A hím és tojó együttes hazaérkezésének problémájára nem hallottam igazán jó megoldást, de a gyakorlatban mégsem jelent ez komoly problémát. Elvileg díjat lehet bukni rajta, de ha erős az állomány, akkor az éves eredmény biztos nem ezen múlik. Meg akkor se, ha gyenge.

Totálozásnál a nemeket nem lehet teljesen elfogulatlanul értékelni. Azt mondják, hogy a hím így kb. 80%-on teljesít, de erről nem vagyok meggyőződve. Inkább arról van szó, hogy a galambász preferálja valamelyik nemet törődéssel, technológiával. Nem látok itt nagy problémát, a tojókat viszonyítsuk egymáshoz, úgyis megtaláljuk, melyikkel kell tovább foglalkozni.

 

 

Előzmény: szijjas85 (114673)
Bobo772 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 114681

Az Jó lehet, érdekes lehet az íze, még most is van sok a bokron ,  de olyan érdekesen érik ez a füge ,de majd jövöre jobban figyelek mindenre :-)

Előzmény: subigalamb (114679)
subigalamb Creative Commons License 2014.12.04 0 0 114680

De arra számits,hogy "zöld"ize lesz!Azaz olyan mint amikor leveszed a bokorról!Na ezt azért irom mert sokan (akik nem ismerik)az "aszalt"füge izét keresik benne!De ha aszalt fügével csinálsz belőle "ágyast"az valami királyi ital!

 

Előzmény: Bobo772 (114678)
subigalamb Creative Commons License 2014.12.04 0 0 114679

Már nem jó!Majd jövőre!Ugyan ugy egyébbként mint a többit!Az érett fügéket egy hordóba teszen szétnyomkodva meg viz (hogy ellepje)meg cukor (max 8-10%),és folyamatosan pakolom ,ahogyan érik a füge!Majd mikor abbamarad a pakolás utána megváromm mig kiforr(helyet cserél a folyadék és a sürüje)azaz leüllepedik,akkor lehet csepegtetni!

 

Előzmény: Bobo772 (114678)
Bobo772 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 114678

Jó reggelt.. a fügét hogy csinláod? mennyi füge kell hozzá? Nekünk van 1 nagy fügebokor és az idén sok van rajta de már lehet nem jó ..

Előzmény: subigalamb (114677)
subigalamb Creative Commons License 2014.12.04 0 0 114677

Na ez csak azért van mert nem kostoltad az én általam csepegtetett,körtét,szilvát,fügét,és birset, cseppfolyósitott állapotban!Az ágyasokról meg már ne is beszéljünk! (DDD)

Előzmény: Törölt nick (114662)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114676

Apósom (sajnos már nem él) minden évben főzött nagyon finom barackpálinkát. A spejzban  volt raktározva, mint valami kincset dédelgette. Ízlett is a vendégeknek ha kaptak egy kupicával. Egyik évben festés volt náluk, mesterek segédek tanulók nyomták a munkát. Az egyik faszi egész délelőtt a spejz ajtó tokját vakargatta, ami a főnöknek is feltűnt. Akkor már olyan részeg volt, hogy nem tudta elengedni az ajtófélfát. Stuxi volt a beceneve. Haza vitték kocsival és elnézést kértek az incidensért. Csodálkoztak hogyan történhetett meg a dolog. Persze mi tudtuk hol szerezte be az anyagot. :-))))

Előzmény: Racing Pigeon (114672)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114675

Véletlen se!

Frici már kijelölte régen a territóriumát!, Én meg csak néha beszaladok , behuggyolok, hogy érezze ott jártam....... :-)

Kb. Ennyi a történetünk! ;)

Előzmény: Heim Olivér (114671)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114674

Úgy legyen! !!!!!!!!!

Azthiszem 1 este alatt többet tanulhatnék mint bármilyen könyv olvasásakor.....

Márha tudnám tartani a mértéket és másnapra nem csak a fejfájás kerülgetne.

Előzmény: Racing Pigeon (114672)
szijjas85 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114673

Üdv.!Legbiztosabban a tojók értékét is az özvegy hímek példájára lehetne meghatározni.Számomra ez a hímek otthon maradását  jelentené.Totál özvegynél ki hogy értékeli a párok időbeni hazaérkezését?

Előzmény: Zsákó dúc (114664)
Racing Pigeon Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114672

Hát ide érzem a szagát, egyszer bekopogok !

Köszönettel.

Előzmény: Törölt nick (114662)
Heim Olivér Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114671

Gábor és Frici! Szerintem, mindkettőtöknek igaza van, hiszen ez csak nézőpont kérdése. Ne essünk egymásnak.

Előzmény: Törölt nick (114669)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114670

Ne feltétlen fogad el, csak fontold meg! De nagyon szívesen!

Előzmény: Heim Olivér (114667)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114669

Gyereknek vagy fiatalnak bőven elég egy nagymenő "selejtje" kisebb sikerek eléréséhez.

Nekem pld. már nem!

Így érthetőbb mit akarok vakerálni?

Azt is mondtam ill. Írtam,  hogy "jó galambot" kapni nagy nagy barátság által lehet......

Ezt sem ragozom.

Nekem is csak és kizárólag magánvéleményeim vannak továbbra is!

Előzmény: frici608287 (114665)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114668

Szerintem pont a te életkorod az ideális a postagalambászat elkezdéséhez a mai kor követelményeit figyelembe véve! A te korosztályodat lehet és kell beszervezni a versenyzésbe!

Előzmény: Heim Olivér (114654)
Heim Olivér Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114667

Köszönöm, megfogadom!

Előzmény: Zsákó dúc (114664)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114666

Persze, de tömegközlekedve gyere mindenképpen,  mert a Dunaföldvári "kerítésszaggató, csuklótörős fűtyillős" után nemhiszem, hogy hazatalálsz! :D

Előzmény: Heim Olivér (114663)
frici608287 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114665

A minap azt írtad, hogy jó galambot csak vásárolni lehet, és kész!

Most meg azt írod, hogy segíteni kell a fiatalokat jó galambbal,nem holmi kiselejtezett szarokkal!

A két írásod nincs szinkronban!

Most akkor melyik a kevésbé valóság tartalmú?

 

Megjegyezném,ha egy nagy menő kiteszi (kiselejtezi) egy nem is rossz galambját,akkor az még mindig nagyon értékes "erősítés" lehet egy fiatal galambász állományában,ugyanakkor lehet, hogy egy másik embertől vásárolt (nem olcsó) galambbal meg lehet nem fog tudni előre lépni!

 

Szóval csak egy példa:

 

20.000.- Ft-ért (netán még többért) vásárolt galamb sem biztos, hogy jó vétel,de lehet, hogy egy kitűnő állományból kihajított ingyen "selejt" sokkal többet ér!

(Magán véleményem volt!)

 

De nézzük másik oldalról: Ha egyik sem "hozott a konyhára",akkor melyik "okoz" nagyobb csalódást?Vagy melyik volt a rosszabb "befektetés" (anyagilag)??

 

Előzmény: Törölt nick (114649)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114664

Engedj meg egy tanácsot ami tapasztalaton alapul!

Mindegy milyen módszert választasz azt jól fontold meg és tartsál ki mellette hosszú évekig! Ne csapongj ide-oda, mert nem tudsz majd következtetni semmire!

A módszerek közötti átállás nem megy zökkenő mentessen!

A tojók kiválasztásával kapcsolatban mi sem tudjuk még a jó módszert, erről mi is szívesen vennénk mások tapasztalatait! 

Jelenleg csak a fiatalon elért teljesítmények alapján és a testvérként versenyző idősebb hímek teljesítményét figyelembe véve tudunk következtetni a tojók értékeire, mivel mi özvegy módszerrel versenyzünk és csak a hímeket pakoljuk az utakra!

Előzmény: Heim Olivér (114656)
Heim Olivér Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114663

Ha esetleg ott járok, hát, ezt én is megkóstolnám. :)

Előzmény: Törölt nick (114662)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!