Keresés

Részletes keresés

termosz Creative Commons License 2017.08.17 0 0 34213

https://www.cdm.me/drustvo/pozar-na-lovcenu-i-dalje-bukti-opstina-poziva-dobrovoljce-za-pomoc/

 

röviden :   Ég a Lovcen ! Ne turázzatok most arrafelé....

merkurusz Creative Commons License 2017.08.17 -3 7 34212

Viccet félretéve, meglepett mennyire felmentek az árak a két évvel ezelőttiekhez képest. Akkor is kb. 20-30% drágább volt minden mint nálunk vagy útközben Szabadkán beszerezve, most arra még rájön ugyanannyi, az alapvető dolgok 50-60%-al drágábbak, persze ne balatoni árakhoz viszonyítsunk, a turistákból igyekeznek kisajtolni minél több pénzt. Pozitivom a strandcuccok  féláron vannak montiba itt ahol én vagyok.

 

 

Lajoska nagyon ügyesen csinálja 4x tovább tud tengeren lenni ugyanannyi pénzből mint más. Van akinek nem számít a pénz, vagy ha számít is időszűke vagy más okból csak 1 hetet akar nyaralni, lerepül egy szál fürdőnadrágban megvesz mindent ami kell vendéglőbe jár enni és nagyon jól érzi magát. Valószínűleg Lajoska is ezt tette először, azután a 8ik napon otthon ücsörögve azon gondolkodott hogyan lehetne megoldani, hogy 1 hétre szánt pénzből 1 hónapot maradjon. Hát igy ahogyan csinálja, nagyon okosan. Nyaraláshoz hozzátartozik jókat együnk igyunk, neki megvan, ezen kivül elmegy ő is vendéglőbe a montenegrói specialitásokat is kipróbálja. Mutat egy utat azoknak akik egy pénzkeretből nem szeretnének kilépni viszont 1 hét helyett 1 hónapot ott akarnak tölteni.

Egy észrevétel.

Nem tudom topik társak észrevettétek, ha jön egy új forumozó, hogyan teszi fel a kérdést. Megesküszik az anyósa életére, hogy a montenegrói fórumot az utolsó betüig kiolvasta, a fenti egyáltalán nem aktuális linket is átrágta, és biztosan le van írva csak ő annyira buta, hogy nem találta meg a választ, és kérdezne és reménykedik nem marházzák le.

Lajoska megoldja he kell 100x bemásolja a linket, ezt a példát kellene követni, ahelyett , hogy 5 sorba kivan oktatva a topiktárs, bekellene irni a hozzászólás számát ahol megtalálható a válasz, a forum is pörgössebb lenne, hiszen az ujak akik elmenekülnek innen, maradnak majd sok hasznos infót szolgálnának nyaralásukrál. 1 aktuális info többet ér mint 100 régi.

Előzmény: merkurusz (34211)
merkurusz Creative Commons License 2017.08.17 0 1 34211

Na itt vannak az árak:

Útközben Szabadkán vettem, 1 drb nagyágyú niksicskót. 1,5 eur kért tőlem érte egy szőke szépség. Montenegróban ugyanaz sörért 2,5 eur-t vasalna be rajtam egy fekete szépség. Na mivel kocsiban szabadkai montenegroi sör lapult tegnap, megkerestem tisztán áfával 1 eur-t.

Na de nem  meg, így 2,5 eur a jövedelmem, ha vettem volna egy JUPI üdítőt is akkor 1,8 eur illetve nem fogyasztom el akkor 4,1 eur a napi bevételem, mivel Szabadkán 0,8 eur az ára, Montiba meg pont duplája 1,6 eur. Mindkét esetben bolti árakról van szó.

Előzmény: szervezkedő (34155)
kis_andras Creative Commons License 2017.08.17 0 0 34210

Köszi a gyors választ. Én is heti kettőt találtam, de nem akartam hinni a szememnek. Szombat és szerda. Nekünk hétfői kellene, hogy mindenre jusson idő, úgyhogy nem kicsit vagyok ideges. :) Na mindegy, majd úgy csinálom, hogy jó legyen, köszi szépen! 

Előzmény: portugéza (34208)
Pizzaballa Creative Commons License 2017.08.16 0 0 34209

Van elég csónak, 4-5, amelyek nagyon gyorsak, már két órás út 50 euró/hajó áron a nyílt tavi részhez visz, onnan tovább nem is érdemes menni, csak +1 óra, ha valaki fürdeni akar. A 25 eurós 1 órás is óriási élmény, de lehet, tavasszal még jobb. Virpazarból drágább és messze ez a rész.

Mi csak 1 óráson, amiben a kisvonattal odaérkezés is benne, 10,8 euró/fő. Jó program, nem kihagyhatatlan, de fel kell öltözni, bent 10 fok van csak.

Jaj, Ostrog...

Előzmény: portugéza (34207)
portugéza Creative Commons License 2017.08.16 0 0 34208

Nincs személyes tapasztalatom. Azt tudni lehet, hogy újabb, modernebb komphajó jár idén májustól, egyelőre decemberig (a horvát Jadrolinja társaság üzemelteti). Ezért valószínűleg javultak az állapotok. A mostani menetidő 7,5 óra. Már csak Bar-Bari között van járat, hetente kétszer.

Előzmény: kis_andras (34206)
portugéza Creative Commons License 2017.08.16 0 0 34207

Meg vagyok győzve Rijeka C.-ről. :) Láttam friss fotókat, azokon is volt pár, de nem sok, tetős csónak, ami arrafelé a tipikus csónaktúrás jármű. Amikor ott voltam, nem figyeltem ezeket a lehetőségeket, meg nem is volt rá idő. (Az régebben megfordult a fejemben, hogy Virpazarból odáig és vissza csónak-túrázni, de vszeg nem lenne olcsó mulatság.)

 

A cseppkőbarlangban 1 órás túrán voltatok vagy esetleg a hosszabbikon? A 60 perces is elég? Ha a Durmitor későbbi években célpont lesz, ott hasonló látványosság a jégbarlang (Ledina pecina). Zabljakból 3 óra gyalogtúra. Nekem kimaradt, örültem, hogy túléltem a 11 órás túrázást. Egy kicsit mászni kell a barlangba lefelé a fényképek alapján. 

 

Nem vagyok vallásos, de azt mondják, Ostrog meglátogatása ad egyfajta spirituális élményt mindenkinek. Főszezonban kétórás sorban állást említenek a kolostor előtt. De lehet, hogy ez korai indulással elkerülhető.

Előzmény: Pizzaballa (34205)
kis_andras Creative Commons License 2017.08.16 0 0 34206

Van valakinek tapasztalata Montenegro-Olaszország közötti kompozásban?

Pizzaballa Creative Commons License 2017.08.16 0 0 34205

Bár első út volt, de Ostrog benne lett volna, csak betegség miatt maradt ki.

A cseppkőbarlang jó program volt.

A legjobb nekem Rijeka C.-ből a motorcsónakázás, azt mej is ismételtük két napon belül!

Előzmény: portugéza (34146)
portugéza Creative Commons License 2017.08.16 0 1 34204

a szurkálodásokból nekem az jön le, hogy itt inkább az a szálka sokak szemében, hogy lajoska nem árulja el merre is van pontosan.

 

 

A paradicsomban nyaral, de ezt nem osztja meg senkivel. Öncélú dicsekvés. Valahol a budvai Riviérán, azon belül Petrovac környékén lehet az álomszállás. Hasonlót más is találhat arrafelé, ahogy ők is megtették. Az is felmerült már, hogy a szálláshoz legközelebbi tengerpart nem minden nyaraló igényeinek felelne meg.

Előzmény: Joza70 (34199)
portugéza Creative Commons License 2017.08.16 0 0 34203

(Ja, és a cikk azt sugallja, hogy nincs már ingatlana, azaz ténylegesen hajléktalan.)

Előzmény: portugéza (34202)
portugéza Creative Commons License 2017.08.16 -1 1 34202

Nem szeretnék nyugdíjas koromban kb. hajléktalan szinten élni, mint ő. Az illető vadkempingezik, annak minden velejárójával. Még ha ezt szép földrajzi környezetben teszi is.

 

(Egyébként valahol megértem: neki már adottak a pénzügyi keretek élete végéig, abból próbálja kihozni a maximumot. Én, amíg tehetem, inkább próbálok nagyobb "tortát" sütni, még ha ezt nem is a +23 fokos télben teszem is.)

Előzmény: geodo1 (34200)
'szti Creative Commons License 2017.08.16 0 0 34201

így a naxosi nyaralás után erre én is kíváncsi lennék :-)

Előzmény: geodo1 (34200)
geodo1 Creative Commons License 2017.08.16 -1 0 34200

Miért nem?

Előzmény: portugéza (34198)
Joza70 Creative Commons License 2017.08.16 -4 5 34199

 Szerintem nincs azzal semmi baj, ha valakinek az egy hónapos tartózkodása alatt fügelekvár főzésre van ingerenciája.Tegye. Rengeteg hasznos infot kapott itt a fórumon a friss montenegróba utazó  lajoska69-től és nem utolsósorban Tőled is. Töltse mindenki a szabadságát úgy , ahogyan neki jó és élvezze Montenegrót minél hoszabb ideig , ha teheti!Ez a lényeg! Lajoskáék is ezt teszik.  Mi már sajnos itthon vagyunk. :(

Egyébként a szurálodásokból nekem az jön le, hogy itt inkább az a szálka sokak szemében, hogy lajoska nem árulja el merre is van pontosan. :) De lehet, hogy tévedek! :) Na szép nyarat mindenkinek!!!

Előzmény: szervezkedő (34195)
portugéza Creative Commons License 2017.08.16 0 0 34198
Előzmény: szervezkedő (34195)
portugéza Creative Commons License 2017.08.16 0 0 34197

Úgy tudom, a 2016. január 1-től kibocsájtott, biometrikus személyi a legújabb. 

 

https://eszemelyi.hu/

 

Utazás szempontjából nincs változás, ahová a régebbi plasztiklap jó volt belépésre, oda ez is jó. (A hivatkozott oldal térképe nem pontos, Albániába is be lehet lépni vele. Sőt Koszovóba is, ahová a régebbi kártyaszemélyivel nem.)

Előzmény: Janik1980 (34193)
lajoska69 Creative Commons License 2017.08.16 -5 5 34196

Kedves Szervezkedő! A véleményedet teljesen tiszteletbe tartom, előző írásomban leírtam (34184) „egyfajta,” „de ráerőltetni a mi  megoldásunkat senkire sem szeretnénk….!!!”  Az ember sokszínűsége lehetőséget biztosít arra, hogy ki így, vagy másként…. A különbözőségek és a másság tisztelete nem egy „Ördögtől való”…. Gondolom túl sok negatívumot  nem tettem azzal, hogy évek óta segítek azoknak akik ezt kérik, és a visszaigazolások terén nem állok rosszul… Ezt a hozzáállást fogom követni ez után is…!

Mellékesen, a fügelekvárt valóban egy kempingasztalra helyezett indukciós lapon főztem a teraszon, de nem csak a lekvárt, hanem sokminden mást is…. Az apartman konyhájába normál elektromos főzőlap van, egy kisebb és egy nagyobb, de a saját indukciósomat szívesebben használom a mobilitás miatt, hiszen azzal a teraszunkon is tudok főzni, így az ételszag nem rontja a lakás belső levegőjét. Arról nem is beszélve, hogy egy fantasztikus panorámában sokkal jobb főzési ihletek lehetnek, (talán ez is a mediterrán életérzés része) mint egy konyhában a falak között…. Így gyakorlatilag egy látványkonyhát képzelj el, ahol a déli sziesztában elkészítjük az alapanyagokat, aprítás, feldarabolás, pácolás, egy jó uborkasaláta…(megy a „jégre”)… Estefelé csak a már jól előkészített alapanyagokkal gyorsítjuk a napi vacsora elkészítését. Így a vacsora után gyönyörködhetünk a lemenő Napban, és egy jó pohár fehér, vagy vörösbor mellett, netán egy rozéval színesítve az estéinket… Neked és másoknak is további kellemes pihenést kívánunk!

Előzmény: szervezkedő (34195)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.15 -6 2 34195

Amarival amikor szemelyesen talalkoztam, nagyon jot beszelgettunk. O azok egyike, aki nagyon jol feltalalta magat, talpraesetten, jott- ment, megoldotta a felmerult problemakat is.

 

 

Hidd el, az amirol te itt egy kepet festessz, teljesen más!

Magam reszerol engedd meg, ne irjak eszrevetelt, amikor a camping asztalon rezsón rotyogtatod a zöld fügét lekvárnak, csak nyomjak egy minuszt. Ez nem eletforma, ez nem kovetendo pelda, ez nem egy megoldas, ezt akik minuszt nyomnak, nem irigylik, hanem teljesen maskent gondoljak. Hidd el.

 

Előzmény: lajoska69 (34185)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.15 0 0 34194

Passz! 

Ulcinj kornyeken szerintem sima autoval is tudtok mozogni. 

A parton a foldutak nagyon porosak. Szörfözni voltunk a múlt héten, másnap kocsit mostunk. :-)

Szerintem a hegyekben, pl Zabljak kornyeken nagyobb elmeny lenne a csavargas. En azonban nem ilyen szemmel neztem a vilagot, biztosan talaltok magatoknak latnivalot!

:-)

Előzmény: Janik1980 (34192)
Janik1980 Creative Commons License 2017.08.15 -1 0 34193

Na már van is egy kérdésem! 

Az új típusú személyigazolvány alatt mit kell érteni? 

 

A műanyagkértyásból is van már egy nagyon új! 

Janik1980 Creative Commons License 2017.08.15 -1 0 34192

Az erő velünk van!  :)  ( 160+ps )    A szállásnak már jeleztük, visszaírtak , hogy nem probléma. Az ilyen alap dolgokat elintézzük előre. Zöldkártya minden járműnek, stb stb.... De köszönöm a tanácsot! Nagyon várjuk már! Igazából nem durvulni visszük a "vadakat" . Több okból sem! Nem nagyon hiányzik egy csonttörés 1000 kilóméterre... Plusz nem szeretnénk olyan helyen közlekedni, ahol nem lehet. Úgyhogy így elsőre normál utakat, földutakat használva szeretnénk bejárni velük a környék hegyeit , falvait, a vidéket. Persze a tengerpartnak van prioritása.  Bár, kis felkészítéssel úszóképessé tehetőek a gépek, szóval tengerre is szállhatunk! Illetve sokszor voltak már víz alatt is, úgyhogy nem áll messze tőlük , ismerik a vizet :D Esetleg olyan helyek érdekelnének, ahová személyautóval, terepjáróval nem nagyon lehet eljutni, de kitiltva nincsenek a járművek, és érdemes eljutni oda! Nyilván nem aknákat akarunk keresni, de ha ésszerű kockázat mellett hegyet kell mászni akkor mennénk :D :D :D 

Előzmény: szervezkedő (34191)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.15 0 0 34191

En kivancsian varom a beszamolotokat. 

Ha 1.4 benzines motor van a Skodaban, akkor izgalmas lesz, ha "mérgesebb" akkor semmi izgalom az uton.

Szallasadoval azert celszeru elore tisztazni ezt az "apro" reszletet, sok helyre elofordulhat hogy nem tudtok feljutni/bemenni.

Előzmény: Janik1980 (34186)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.15 0 1 34190

Értem!

Köszönöm!

Hja!

 

...komolyan mondom, hülyén haltam volna meg.

Teljesen másra gondoltam!

:-)

Előzmény: Mr.DanaXI (34183)
zorbassopron Creative Commons License 2017.08.15 -3 4 34189

Kedves Lajoska!

 

 

Nekem kimondottan bejön ez a fajta életszemlélet.(talán azért mert hasonlóképpen gondolkodom a dolgokról mint Te).Én személy szerint várom a bejegyzéseidet... a sok szerencsétlen iriggyel meg ne foglalkozz!!!!(sokan szeretnék azt csinálni amit Te.....de nem az-az egyszerűbb)

Előzmény: lajoska69 (34185)
Janik1980 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 34188

Sajnos csak így 3 részben sikerült a kommentet összehoznom! :D 

Amint látjátok, lesz velünk két plusz járgány. 2 autóval megyünk amúgy 10 napra. Nem hiszem, hogy kérdésekkel kell bombázzam az itteni kommentelőket. Aki érdemben hozzá tud szólni, hogy mi előnye és mi hátránya lesz "utasainknak" , az kérem írjon! De ettől függetlenűl is minden tanácsot megköszönünk! Köszönjük!!!!

Janik1980 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 34187

Janik1980 Creative Commons License 2017.08.15 0 2 34186

Sziasztok!

 

Olvasgattam a fórumot, és nagyon sok hasznos és kedvkeltő hozzászólást találtam! Mi jövő héten indulunk Montenegróba Szombathely környékéről.

Célunk Ulcinj.  Ami picit izgalmasabbá teszi a dolgot, az az egyik "szerelvény" amivel megyünk!

 

lajoska69 Creative Commons License 2017.08.15 -2 8 34185

Kedves  Amaribh! Mint ahogy Te is elolvastad (33991-es) bejegyzésemet, és jeleztem, hogy  másoknak is ajánlom, főleg azoknak akik hosszabb időt kívánnak itt tölteni ebben a  „Csodaországban”.  A miénk egyfajta megoldás.... Talán lehet belőle tanulni, (már aki szeretne…) de ráerőltetni a mi  megoldásunkat senkire sem szeretnénk….!!!   Példát mutatni és segíteni azonban  azoknak, akiknek esetleg hasonló terveik ill. lehetőségeik lennének  arra, hogy ne csak rövid időt töltsenek itt, hiszen rengeteg a látnivaló és pihenni is szeretnének akár a tengeren, vagy a hegyekben…  Valóban az előző évek hosszú itt-tartózkodása  lehetőséget biztosított  arra, hogy bejárjuk az országot…. Ennek ellenére még, mi sem láttunk mindent amit szeretnénk…. Jónéhány helyet a következő években fogunk megnézni, de ez évente max. 1-2  új hely, mert rohanni nem szeretnénk. Valaki azt mondhatná, hogy bennünket évek óta csak Montenegró érdekel? Hiszen, ezek szerint a következő évekre is vannak terveink itt nyaralni… ?  Szerencsés embernek tarthatjuk magunkat azzal, hogy Európa és a világ több szegletébe is eljutottunk már, és vannak még terveink máshová is még eljutni.  Ám a tapasztalatok alapján és egyfajta !!!! összehasonlítás után mondhatjuk, hogy ez az ország  nyújt legtöbbet a Mediterrániumban …. hangsúlyozom nekünk!!! Többek között az igazi montenegrói emberek szeretete és az általuk képviselt vitalitás és hangulat nagy csáberő számunkra. Mi elsősorban pihenni jövünk ide, szinte hazajárunk…. Terveinkbe szerepel az is, hogy a nyár mellett más évszakokban is hosszabb időt töltsünk itt. Gondolom, az előzőekben írtak alapján érthetőbbé válik az „egyfajta” nyaralási megoldásunk…. Üdvözlettel és szeretettel kívánok további jó nyaralást az ittlévőknek és azoknak is akik ezután jönnek.

Előzmény: Amaribp (34184)
Amaribp Creative Commons License 2017.08.15 -2 4 34184

Ezt is értem Lajoska :)   Jó tíz éve... szóval bejáratott  út, apartman, mindent láttál az országban.....irigylésre méltó :) De.... sokan vannak akik először, és csak egy hétre mennek, azok bizony csak nézelődnek. 

Előzmény: lajoska69 (33991)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!