Keresés

Részletes keresés

fafa82 Creative Commons License 2006.12.15 0 0 6079
ezt én is írhattam volna. ergo minden szavával egyetértek. VZR-t meg majd megkérdezem.
Előzmény: szinkrobi (6075)
SyberiaII Creative Commons License 2006.12.15 0 0 6078

Aha értem. kössz Zééé, csak azért kérdeztem mert végeztem szinkronszínészképző iskolát és valahol szeretnék elhelyezkedni valahol. Már kaptam régebben levelet, hogy hova lehet menni (HBO,Mafilm-audio,Master-film Digital...). és azt szeretném kérdeni, hogy Te melyik stúdióban vagy? Vagy melyikekben dolgozol? És melyikekben érdemes szerinted?

Skorpio-skorpio Creative Commons License 2006.12.15 0 0 6077
Ha lesz kérdésem, jövök. Köszönöm:-)
Előzmény: szinkrobi (6076)
szinkrobi Creative Commons License 2006.12.15 0 0 6076

Igazán nincs mit Skorpio. :-)

Kérdezz nyugodtan, ha tudom a válasz megírom, ha nem tudom, akkor nem írok. :-))

Előzmény: Skorpio-skorpio (6074)
szinkrobi Creative Commons License 2006.12.15 0 0 6075

KMG!

Nem akarunk folyton  ledorongolni, kár hogy ezt így érzed, mi csak felhívjuk a figyelmet az iszdb-re.

Akkor véleménykülönbség van közöttünk, ennyi.

Mert szerintem azon nem érdemes agyalni, beírni egy fórumba, napokig várni a válaszra, hogy "ki volt a hangja XY-nak", ha szerpel az iszdb-n.

Szerintem a fórumban, inkább a szinkron milyenségéről érdemes beszélgetni, jó volt-e a szereposztás, jól megoldotta-e a színész stb, mintsem arról hogy konkrétan ki volt a hangja.

Persze azt írhatsz ide, amit gondolsz, nyugodtan levelezhetünk, és nem kell az iszdb-n keresned, ha nem akarsz.

Előzmény: KMG (6071)
Skorpio-skorpio Creative Commons License 2006.12.15 0 0 6074
Szia, kedves Szinkrobi!
Ez fantasztikus!
Hálásan köszönöm.
Előzmény: szinkrobi (6072)
szinkrobi Creative Commons License 2006.12.15 0 0 6073

Fafa, Hannibal! Köszi! :-)))

Előzmény: fafa82 (6054)
szinkrobi Creative Commons License 2006.12.15 0 0 6072

Helló!

T.R.Knight - Seszták Szabolcs

Sandra Oh - Kerekes Andrea

Justin Chambers - Tóth Roland

Isaiah Washington - Láng Balázs

James Pickens Jr. - Faragó András

Előzmény: Skorpio-skorpio (6059)
KMG Creative Commons License 2006.12.15 0 0 6071

1. Nem értek egyet. Nagyon szép és jó, hogy van egy ilyen adatbázis, de úgy is itt fórumozok, akkor miért ne kérdezzek? Meg fogsz lepődni, én gondoltam, hogy az adatbázis nem lett úgy magától, és pl. ha arra vagyok kíváncsi, zalatnay Márti miket fordított, meg is nézem, mert azt úgyse fogják itt tudni.

De ha szinkronhangra vagyok kíváncsi, hadd kérdezzem meg itt anélkül, hogy ezért folyton ledorongolnak. Akinek nem tetszik, ne válaszoljon. Én jobban szeretek levelezgetni, mint egy személytelen adatbázist böngészni.

2. Nem tudom, kivel leveleztem, egy hárombetűs illető (vzr, vagy ilyesmi) keresett meg azért, hogy teremtsek kontaktot az adatbázis és a Csányi-Katona fordító páros között, amit megtettem. Mivel annak idején te azt válaszoltad, hogy a pocsék akciófilmek is jöhetnek, és az e-mailes illető is bíztatott, leírtam két-három filmet, amit tudok, hogy én fordítottam, de se visszajelzést nem kaptam, se az adatbaázisban nem jelentek meg. Igaz, az infók hiányosak, mert a magyar/angol címen kívül tényleg semmit nem tudok a filmek további sorsáról, de talán ha megjelennének az adatbázisban, akadna, aki ismeri a filmeket (pl. a Bárbarátok megjelent videón, az biztos hozzáférhető).

Én a szinkronhangokat nem látogatom napir rendszerességgel, mert ennyire nem vagyok rákattanva a témára, a fórumot viszont igen.

Előzmény: fafa82 (6054)
Zééé. Creative Commons License 2006.12.14 0 0 6070
vagy, ha látta is, akkor se érdekli...
Előzmény: Yogi (6069)
Yogi Creative Commons License 2006.12.14 0 0 6069
Nem is a jó színész hibája a rossz kolléga, ezt tán nem is mondta senki. A rendező dolga lenne ugye. Oszt néha már egyáltalán nincs rendező. Vagy ha van is, nem látta a filmet.
Előzmény: Zééé. (6067)
Zééé. Creative Commons License 2006.12.14 0 0 6068
és itt arról volt szó, hogy minden színész, aki Váradon dolgozik, az irgum- és burgum...
Előzmény: Yogi (6065)
Zééé. Creative Commons License 2006.12.14 0 0 6067
Igen, de a kollégákat sem én válogatom meg. Mert azt nem lehet, hogy azt mondja valaki, hogy csak X-től felfelé lehetnek kollégák a filmben, vagy én nem vállalom.
Előzmény: Yogi (6065)
DAttis Creative Commons License 2006.12.14 0 0 6066

Megnéztem ma az új Bond filmet.. hááát sztem Sthol nem tudta csillogtatni remek szinkrontehetségét benne. 1 jelenetben (nyilván nem lövöm le a poént hol) volt frenetikus de sztem alapjába véve nem túl jól ment ehhez a karakterhez Buci szinkronizálása.

Egyébként csodálkoztam, hogy ezt a filmet szinkronnal is (mozifilmet elég ritkán) mutatták be. Ez most csak a J. Bond filmek hagyománya (Kautzky Armand szintén frenetikus) vagy megjött az igény a hazai moziknál legyen több szinkronizált film?

Yogi Creative Commons License 2006.12.14 0 0 6065
No azért olyat is láttunk már, hogy egyszerűen a színész csapnivaló (nem rád gondolok).
Előzmény: Zééé. (6063)
Zééé. Creative Commons License 2006.12.14 0 0 6064
Természetesen a válasz első fele vonatkozott a kérdésedre, a többi korábbira történt reagálás.
Előzmény: SyberiaII (6062)
Zééé. Creative Commons License 2006.12.14 0 0 6063
Igen, bár éppen az imént lettem feljelentve az izlésrendőrségen, és ez nem tudom mennyit ront az ázsiómon. lehet, hogy ki leszek tagadva a szakmából.

Bár nem tudom, mióta tehető felelőssé a színész, ha olyan szerepet osztanak rá, és próbálja legjobb tudása szerint megcsinálni, amire nem jó. Esetleg Ő jó, de a hangmérnök, vagy a vágó, vagy a többi kolléga rossz.
Itthon sem szokás visszaadni a szerepet, ha tudod, hogy azt x évvel ezelőtt már szinkronizálta valaki nagyágyú. Tehát nem hiszem, hogy azokon kéne elverni a port, akik szerepelnek a filmekben, még, ha rossz is a szinkron. Ezen az alapon több pesti stúdióban kellett volna visszaadnom szerepet az elmúlt 20 évben. És nem csak nekem. Én ebből élek. Ha nincs munkám, nem eszik a gyerekem, és a bank elviszi a fejem fölül a házam.
Igen tisztelt bíróság!
Kérem ügyem méltánylását, vagy legalább biztosítani szíveskedjék számomra, és több kolléga számára a pesti kényelmes, szép, barátságos, és nívós stúdiókban a munkavégzést. (Mondom ezt úgy, hogy én, spec. 2 hónapja nem voltam Váradon, de tudom, hogy sokak kimennek még decemberben is, mert a család éhes, és fix munka nincs.)
Előzmény: SyberiaII (6062)
SyberiaII Creative Commons License 2006.12.14 0 0 6062
Zééé! Te szinkronizálsz?
Skorpio-skorpio Creative Commons License 2006.12.14 0 0 6061
Ez is jó. Köszönöm szépen:-)
Előzmény: fafa82 (6060)
fafa82 Creative Commons License 2006.12.14 0 0 6060
Sandra Oh - Kerekes Andrea, én kb. ennyit tudok a Grace klinikáról :)
Előzmény: Skorpio-skorpio (6059)
Skorpio-skorpio Creative Commons License 2006.12.14 0 0 6059
Bocs, a szinkronhangoknál kerestem.
Örülök, hogy betetted ezt a linket. Sok érdekességet olvastam az oldalon.
Miután elküldtem a hsz-t, jutott csak eszembe, hogy a Meredith-t játszó Ellen Pompeo hangját is szerettem volna megtudni, de időközben - az átalad megadott oldalon - már meg is találtam.
Köszönöm a segítségedet:-)

Ha komolyan gondoltad, tényleg lenne még egy kérdésem.
Kik kölcsönzik a hangjukat a sorozatban az alábbi színészeknek?

T.R.Knight
Sandra Oh
Justin Chambers
Isaiah Washington
James Pickens

Előzmény: szinkrobi (6049)
Isaac mester Creative Commons License 2006.12.13 0 0 6058
Nem tudod, esetleg ki kit szinkronizált a filmben? Én már régóta vadászom rá.
Előzmény: jack bauer (6031)
Isaac mester Creative Commons License 2006.12.13 0 0 6057

Én még korábban néztem bele A gyűjtőbe véletlenül, és először azt hittem, valami hanghiba lehet. Aztán rájöttem, hogy ez tényleg Csernák János. Nagyon furcsa volt.

Szerintem Konrád Antal is eléggé hajmeresztő lett volna, Freemannek ércesebb hang kell. Ha már egy Kristóf Tibornál, vagy Papp Jánosnál valamivel fiatalabb színészt kerestek, én sem Csernákra gondoltam volna, hanem mondjuk Rudas Istvánra. Szerintem ő illene Freemanhez, arcra.

Egyébként vannak olyan hajmeresztő szinkronok, amiket, ha újranézel, egyszerűen meg lehet szokni. Például először utáltam, hogy Jack Nicholsont Dörner György szinkronizálja - két remek színész, node "együtt"? Most pedig már nem is tartom olyan rossz választásnak, tulajdonképpen egész jó lett tőle a film is. (Eastwicki boszorkányok.)

Az adatbázissal kapcsolatban leírtakhoz, fafa és robi gondolataihoz, egy nagy biccentéssel csatlakozom. Azért csinálta/csinálja a szerkesztőség, hogy a kérdéses hangokban felhomályosítsa a kedves szinkronfigyelő társadalmat, ezért, ha már létrehoztuk és "tápláljuk", természetes, hogy örülnénk, ha - immár reflexből -használnátok!

magyarhangja Creative Commons License 2006.12.13 0 0 6056
Újabb áldozat. Ima egy haldoklóért (A Prayer for the Dying 1987). Uyanaz az 5-6 hang, ugyanolyan unottan. Mickey Rourke még mindíg nyögi a film+ hangját. Szörnyen áll szegénynek, pedig akkor még jó formában volt. Miért hiszi azt valaki 50 évesen, hogy nagyon jól hozza a 30 éves Rourke-t. Bob Hoskins is megkapta élete legrosszabb magyarhangját, pedig honfitársunk mindent elkövet, de nem az ő figurája. Liam Neeson hangja szörnyen nem illik a figurához. Ezennel feljelentem az ízlésrendőrségen a nagyváradi szinkronstúdióban közreműködő összes kollégát. Szörnyű amit művelnek ezekkel az amúgy remek filmekkel. És már Szilvike művésznő is felbukkant. Éljen a minőség! Gratulálok!

Nagy Sándor a hódító (Alexander the Great 1956) - A filmben jellemzően csak egy hiteles hang van
Az Angliai csata (Battle of Britain 1969) - Sokszor olyan mint a Brian élete. Gyakorlatilag 6 hang játsza az összes szerepet.
Aranybánya (The Claim 2000) - Csúszik a hang és a szokásos unott hangok, sokszor érthetetlenek a párbeszédek, magyarul beszélnek, de nincs értelme a mondatoknak.
Távoli nyugat (The Way West 1967) - Robert Mitchum, Kirk Douglas, Richard Widmark - jobbat érdemelnének.
Máltát látni és meghalni (Pulp 1972)- A korábbi negatívumok ebben is.
Tizenkét dühös ember (12 Angry Men 1957) - Egy rossz vicc lett a filmből.
A hosszú búcsú (The Long Goodbye 1973) - Izgalmas novella, remek film, jó rendező, jó színészek, pocsék szinkron.
Ima egy haldoklóért (A Prayer for the Dying 1987) - A szereposztás még mindíg ugyanolyan szörnyű, mint az eddigiekben. Alulmúlhatatlan, a minőség jegyében.
Előzmény: magyarhangja (6030)
fafa82 Creative Commons License 2006.12.13 0 0 6055
naggggyon-naggggyon furcsa volt. a legdurvább az egészben az, hogy volt a filmben egy faszi, a főnöke, akinek olyan elég erőteljes álla van, mellékszereplő volt sok filmben, a nevét nem tudom, a lényeg, hogy neki meg Konrád Antal volt a hangja... korban és alkatban is sokkal jobb lett volna, ha fordítva van, neki Csernák, MF-nek meg Konrád Antal... nemtom szinkronizálta-e már, de legalább nem lett volna ilyen furcsa...
Előzmény: pikszi (6051)
fafa82 Creative Commons License 2006.12.13 0 0 6054

Skorpi-skorpio: szerintem amit Robi írt, az nem a Te kérdésedre vonatkozott, tekintettel arra is, hogy a sorozatok még nincsenek fenn az iszdb-n, amivel ő is tisztában van. Neked csak simán válaszolt, és belinkelte Rajkai adatlapját. Kérdezz nyugodtan!

KMG: én még így se nagyon tudom hova tenni a hozzászólásaidat.

1. azért írom be ide mindannyiszor az adatbázist, ha valaki nem előz meg, hogy legalább azok, akik érdeklődnek a téma iránt, szokják meg, hogy van. és pontosan ERRE VALÓ. megnézni, hogy ki kinek volt a hangja. én tulajdonképpen azért kezdtem el annak idején csinálni, mert ha kíváncsi voltam egy-egy ilyen infóra, akkor végigböngészhettem a neten levő 10-20 szinkronos fórumot, és jó esetben volt róla szó. az adatbázis adatainak gerincét kb. 10-15 ember küldi, vedd úgy, hogy amikor az adattengerben böngészel, egyszerre teszed fel nekik a kérdést, és kapsz választ sokkal nagyobb eséllyel... amennyire a fórumos beszélgetés emberi érintkezés, annyira szerintem ez is az. hidd el, hogy az adatbázis az nem csak úgy lett, mint egy amolyan égi adomány, hanem elég sokan elég sokat szenvedtek vele, igenis van benne emberi munka. egyébként meg van kereső funkció meg minden, 1 percig se tart kideríteni. aztán utána ebben a fórumban, vagy akárhol meg lehet beszélni. számomra fura a hozzáállásod, de lehet, hogy ez az én bajom...

2. érdemi visszajelzések: egyrészt az #5933-ban azt írtad, hogy főleg sorozatokat fordítottál, meg "vacak akciófilmeket", és nem hiszed, hogy ezekkel be kéne kerülnöd az adatbázisba. erre én kifejtettem erről a véleményemet az #5944-ben, miszerint az adatbázis attól színvonalas, hogy mindent tartalmaz, úgy a csúcsminőséget, mint az extragagyit. az #5948-ban írtál egy filmet, elismerem, ezt még nem raktuk fel (frissítés nem is volt már marha régóta, mert eléggé elfoglaltak vagyunk). közben írtál egy visszajelzést Az élet értelme eredeti szinkronjának fordítóiról, fel is raktuk őket. én legjobb tudomásom szerint nem leveleztem Veled, ha mégis, akkor bocs, hogy nem emlékszem, és bocs, hogy ha esetleg nem reagáltam rá... az #5948-ban említett filmmel meg azt tudom mondani, amit már elmondtam itt elég sokszor: írjátok meg visszajelzésben az oldalra, amit tudtok, ahogy Robi is ajánlotta (aki, amint azt ő maga is írja, szintén a szerkesztőséghez tartozik), és akkor fel fognak kerülni a dolgok. a visszajelzés-rendszerben meg lehet nézni, hogy eddig 515 visszajelzést rendeztünk (a jelzett hibákat, kiegészítéseket megtettük, illetve az új adatok a következő feltöltéssel mennek), 32 rendezése folyamatban van, és van 2 darab új. én személy szerint néha a neten fellelt infókat is beviszem, ha éppen eszembe jut, pl. a múltkor írta valaki a Pierre Richard - Gérard Depardieu filmek hangjait, na azok fel is fognak kerülni legközelebb, sőt lementettem ezen fórum teljes anyagát azzal a céllal, hogy végigolvasom, és ha olyan infot találok, ami még nincs fönn (szerintem lesz sok), azt felviszem. persze időm még nem volt rá, de majd egyszer megcsinálom. és mondjuk tök jó lenne, ha a jövőben már itt nem bővülne ezen infók sora, már úgy értem, hogy ha valaki ide megír valamit, az rögtön megtehetné az iszdb-n visszajelzésben is - ott az dokumentálva van, biztos, hogy nem feleljtődik el, mint az ide beírt dolgok egy része.

esetleg ha van olyan, aki szívesen segítene végigolvasni a fórumot, és kigyűjteni azon infókat, amik az iszdb-n még nincsenek, az jelezze!

ennyi.

pikszi Creative Commons License 2006.12.13 0 0 6053
Én nem mondom, hogy rossz, csak rettenetesen furcsa Rajhona, Reviczky, Papp J., Kristóf T., vagy akár Helyey után is. Nekem nem jutott volna eszembe Csernák.
Előzmény: Haszika (6052)
Haszika Creative Commons License 2006.12.13 0 0 6052
Meg. Furi, de annyira nem vészes.
Előzmény: pikszi (6051)
pikszi Creative Commons License 2006.12.13 0 0 6051
Tegnap esti Morgan Freeman - Csernák János megvolt valakinek? Számomra kivívta az év "legmegdöbentőbb szinkron párosítása" címet... 20 évvel fiatalabb M. F.-el még tök korrekt is lehetne, node a Gyűjtő nemrégi film...
KMG Creative Commons License 2006.12.13 0 0 6050

Bocs, de eddig mindig azok ajánlották ilyen hevesen a honlapot, kik csinálják, azt hittem, te is oda tartozol, és a többi a velük részben itt, részben e-mailben folytatott infomációváltásomra vonatkozott.Bocs, félreértés volt.

Az eleje annak szólt, hogy unom, hogy nem lehet rákérdezni semmilyen szinkronra itt, mert rögtön elzavarnak minket a honlapra, mintha mostantól csak ott szabadna ilyesmiről tudakozódni. :)

Előzmény: szinkrobi (6048)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!