Keresés

Részletes keresés

golkomitic Creative Commons License 2011.07.22 0 0 2043

Szeva:) 

 

Nekem is volt olasz autó is jó pár ismer öket:)))) Én nem le fikázom az olasz motorokat de azért a japo motorral fele problem volt kb mint az olasszal:))) 

 

L'italiano è solo italiano è rimasto:)))

Előzmény: Solc01 (2042)
Solc01 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 2042

Hali!

 

Ehez már hozzá szólok én is...:))) Az tény hogy a japo gépek igénytelenek van japán kocsim meg olasz is sz olaszal sok a kehe elektronika stb....mig a japoba benzin olaj meg viz legyen aztán kimegy a világbol..:))

Volt japán motorom cr 250 tt600 gond nem nagyon volt vele elég jol ment. Most egy rc 600 am van nah ezzel picit több a gond szervizigényesebb de nem lehet összehasonlitani a japán gépekkel sokkal jobb.. a japánhoz képest egy vaddisznó....:)))

Előzmény: golkomitic (2041)
golkomitic Creative Commons License 2011.07.22 0 0 2041

Szerinted:) Szerintem meg az olasz sokkal elöbb széthullik szétesik mint a japán ez tény. Amig a japán csak olajcserét és benzint kért addig az olasz.........   az csak olasz marad......

Előzmény: nordy-600 (2040)
nordy-600 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 2040

Ezt hogy "szarok" nem tudom honnan idézed.

Nem gondolom hanem tudom...

De én csak általánosságban írtam nem kell mindent kéz-pénznek venni.

Előzmény: golkomitic (2039)
golkomitic Creative Commons License 2011.07.19 0 0 2039

Arra gondolok hogy miért gondolod azt hogy a japán "szarok" elöbb széthullanak mint az olasz? Nem kötekedem csak nem értem,nekem volt honda,yamaha de azok is nagyon jók voltak,most egy rc 600-am van.

Előzmény: nordy-600 (2038)
nordy-600 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 2038

Az éppen egy Nordwest volt de ne áltasd magad.

Nem egy kortársát gyorsultam meg...

 

Vagy nem tudom éppen mire gondolsz senki nem polírozta eggyiket sem...

Előzmény: golkomitic (2037)
golkomitic Creative Commons License 2011.07.10 0 0 2037

                        Szevasztok!

 

  Olvastam lentebb hogy a gilera rc 600 mily csodálatos és nagyon jó gép,annyira hogy még a fostalicska japán gépeket is megszégyeniti:))) 

 

  Le irná nekem valaki hogy miért is oly jó a gilera rc 600?  

 

           Üdv:)

TitiRii Creative Commons License 2011.07.07 0 0 2036

nekem van egy hengerfejem, komplett, nem rég felujított

már ha érdekel valakit

 

Előzmény: nordy-600 (2033)
nordy-600 Creative Commons License 2011.07.04 0 0 2035

Hali e-mail ment!

Előzmény: Solc01 (2034)
Solc01 Creative Commons License 2011.07.04 0 0 2034

Szia!

Engem a vizpumpa érdekelne..Körbetelefonáltam már mindent sajnos sehol sem tudnak adni.:(

Előzmény: nordy-600 (2033)
nordy-600 Creative Commons License 2011.07.03 0 0 2033

Sziasztok lehetséges hogy szétszedem a Nordwestet alkatrésznek ha lenne elég jeletkező a cuccokért...

Egybe is eladó műszaki lejárt, hengerfej kell rá és üzemképes...

Van még egy másik blokkom is kuplung, váltó, főtengely iylesmik vannak!

Rc kartervédő,lábtartó,nordwest hátsó lengőkar stb stb...

Solc01 Creative Commons License 2011.07.02 0 0 2032

Sziasztok!

 

Gilera rc 600-hoz keresek jo állapotu vizpumpát ha valakinek esetleg van elfekvöben egy arra vevö lennék..:)

Köszi

golkomitic Creative Commons License 2011.07.01 0 0 2031

            Szevasztok!

 

    Tud valaki ócsón jó RC 600-at?:) Az érdekelne,irjatok emailra ha tud valaki,köcce.

sooty Creative Commons License 2011.06.28 0 0 2030

Sziaztok

 

Új vagyok Gilera körben, de most beruháztam, és mindjárt kettőre. A feleségem kapott egy Rc 125öset. Patika kis gép, jól megy. Kell a karbiba egy új tűszelep (2500Ft), amit már meg is rendeltem, de egyébként most is jól megy, csak azonnal el kell zárni a benzincsapot megállás után.

Magamnak egy RC 600at sikerült beszereznem. Ennek azért vannak gondjai. Mondjuk mindjárt az, hogy nem akart beindulni az istenért sem, aztán mikor látta, hogy nem adom fel, mégis megtette. Alapjáraton szép hangja volt, de fordulaton nagyon kerepelt. Most atomjaira van szedve, és megállapitást nyert, hogy bizony a hajtórúd sikló csapágya erősen kukás.

Elvittem egy gépműhelybe ahova eddig is hortam a vackaimat. Megbszéltük, hogy kell egy hajtókar csapágy, új gyűrűk, és a szelepeket is csiszolják be, szimeringeket is cseréljék ki.

Kiváncsi leszek a végösszegre, érzésre kb 30ezer lesz majd, de amiket itt irtatok, az elszomorit. Lehet, hogy alul kalkuláltam??? Hétvégére kiderül.

Ha bejön a számitásom, akkor kap vizpumpa és feszitő csapágyat is. Meg vagyok lepődve a vezérmű szijjon.Valóban olyan olcsó, mint irjátok. Megvan a cikkszám, holnap utánna is kérdezek az olasz autoboltos havernál.

A karbi tipusra lennék még kiváncsi, talán Teikei van rajta, viszont ahhoz meg nem találtam semmiféle tömités készletet, vagy felújitó szettet. Remélem a jövő héten már megtehetem vele első métereimet.........

 

muz Creative Commons License 2011.06.26 0 0 2029

Hali!

 

Van egy csomó cuccom ha érdekel valakit.

Bontott blokk,C-hez ,nordy-hoz kasztni dolgok.

mailem publikus.

 

Üdv: Zoli

nordy-600 Creative Commons License 2011.06.25 0 0 2028

Sziasztok!


Beszart megint az enyém is pedig nemrég lett megcsinálva.


Asszem a pót hengerfejem is kuka merthogy valami oknál fogva megint kinyiffanhatott a vezérmű tengely siklója.

Nem kapott elég olajat vagy egyszerűen nem értem, nem szedtem még szét ezért csak találgatok.

a motor indul csak kibaszott erős kopácsoló hang jön a hengerfejből.

Pár nappal ezelőtt oda voltam egy 120km-es távon hazafele jövet megkergettem és elő jött ez a csattogás, már előtte se volt valami biztató hangja de most végképp gatya.


2 hónapja sincs hogy szétszedtem kurvára elegem van ez az igazi szopás!

lossy rc Creative Commons License 2011.06.22 0 0 2027

Üdv nordwest600!

 

Márciusban én is így jártam,bontott szelepet és vezetőt rakattam bele,mert az új szelep állítólag 26ezer/db,csak a szimeringek voltak újak,én a bakonymotornál csináltattam a hengerfejet,de nem ajánlom mert szar lett,nagy fordulaton kerepel az eggyik szelep mint állat,a vezmű szíjat az Italmondo-tól rendeltem kb 10ezer +6.5ezer a tömítés,szerintem bontóból nézz szelepeket +vezetőket és megcsináltatod ahol hengerfejeket javítanak!A vezetőt megkapod 3-5ezer/db a szelepek kb6-8ezer/db

Előzmény: nordwest600 (2026)
nordwest600 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 2026

Sziasztok elszakadt a vezérmüszilyam és azt szeretném meg tudni hogy hol lehet beszerezni olcson az alkatrészeket szelep,vezető szimering stb...

 

Bandita89 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 2025

Szijasztok!Tekintsétek meg hírdetésem! http://www.hasznaltauto.hu/motor/kawasaki/kawasaki_kdx_125_sr-4785855Üdv.: Bandita[O48]

Bandita89 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 2024

Szijasztok!Tekintsétek meg hírdetésem!http://www.hasznaltauto.hu/motor/kawasaki/kawasaki_kdx_125_sr-4785855Üdv.: Bandita[O48]

nordy-600 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 2023

Nem akar beindulni?


Amióta az enyémet megcsináltam 1-2 fordulatra röffen.


Most Champion RA4HC van benne ezt irja a gyári könyve.


Nagyon szépen megy vele de a verseny körülményeket már nem annyira jól korrigálja, eddig DENSO irídiumos volt benne azzal nehezebben indult de melegen is jobban tépett vele a gép.

Csak leejtettem és szarrá ment azért van benne a CHAMPION amit egyébként tartalékba vettem.


NGK volt az enyémbe is azzal sosem volt tökéletes...

Előzmény: lossy rc (2022)
lossy rc Creative Commons License 2011.06.06 0 0 2022

 

   Én sem szedem szét,de most nem akar beindulni,ma szétszedtem a karbit,de nincs dugulás,azt hittem nem kap elég naftát,levszűrőt is kitakarítottam,szikra is van,de nem az igazi,holnap gyertya csere lesz,te milyen gyeryát használsz,az enyémbe ngk d8ea van eddig jó volt,de mostmár csak a gyertya maradt!

Szelephézag: szívó 0,05 a kipu 0,1 erre lett állítva

Előzmény: nordy-600 (2021)
nordy-600 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 2021

Hali!

 

Hát igen valószinű hogy a kopot szelepvezető miatt ciripel, ha el van tolva a vezérlés már nem úgy jár motor durrog meg szarul is megy.

 

Igazábol a hangon kívül nem sok vizet zavar az enyém is nyomja de telesítmény csökkenést nem vettem észre.

Én nem mértem de van egy bizonyos hátár érték hogy mennyire lóghat vezetőbe a szelep szár, hát anyi pénzért nem ártott volna ha olyat raknak bele amitől nem lesz még hangja.

Én csak szemre néztem be jónak tűntek kivéve a jobbos kipu egy hangyányit többet lógott  annak meg is van a hangja, de én szét nem szedem még 1 szer ott rohad meg...

 

Szelep hézagok mennyire lettek állítva?

Előzmény: lossy rc (2020)
lossy rc Creative Commons License 2011.06.04 0 0 2020

Üdv nordy!

 

Kész lett a hengerfej,alapjáraton és kis fordulaton szép hangja van,de fél gáztól kerepel a szelep mint állat,felhívtam a srácot,azt mondta h el lett rakva a vezérlés a szelehézag az jó,vagy 15x átforgattam és jól van belőve a vezérlés,szerintem az a baj h a bontott szvezetőbe nem az a szelep került amelyik benne volt lehet h a szelepszár kopottabb és nagyobb fordulatom bekerepel v szted mi lehet a baj? A srác mondta ha nem lesz jó küldjem vissza,megnézik,de én már bennük nem bízom,amúgy 41ezerbe került 3szelepvezető 4 szelep ezek bontottak 4szelepszárszimering,2 vezmű tengely szim. +a munkadíj!

nordy-600 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2019

Hali!

 

A karbi passz nekem még soha nem volt vele bajom, de a másik meg az hogy van egy pár fajta karbi amikkel szerelték ezeket...

 

Az önindítós történeten először nevetnem kell egyet bocs

 

Most akkor ha nem értett hozzá a muksó minek szedte szét?

Meg egyébként is mi abba a bonyolult?

Meg mi volt baja?

Ezek nem tudnak tönkremenni...

 

Tehetsz japót a helyére bármit de akkor már egyszerűbb egy másik motor.

Most nem azért hogy védjem a gilerát mert nekem si meggyült már vele bajom, de ha karbantartott jószág sokáig megszolgál akkor is mikor a japó kiköpi a belét.

Teljesítményről meg ne is beszéljünk mikor a vadonatúj xtx-odajön hogy nézzük mit tud a szar Olasz és a startnál sírva fakad hogy otthagyom mint a szart...

 

Előzmény: dercedurca (2016)
nordy-600 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2018

Na szuper akkor a végén csak megoldódik. :)

Szelepszár szimeringet 120ft ért szoktam venni autós boltban. :)

Hát igen a többinek meg az ára változó de bele tartozik az is hogy Alberték szeretik lehúzni az embert.

 

Nem akartam én bántani a mesterszállási srácot lehet hogy túloztam de az én idegrendszeremmel eljátszott azé rendesen, nem vette fel a telefont meg ilyesmik, amikor egyeztünk előre ebbe abba. Viszont szerelőkről lehet őket faggatni, mert amelyik ganéj azt ismerik ugye sok szerelőben csalódott vevő megfordul náluk mint ahogy anno én is…

1 lényeg Zírcen lakik egy Árpi nevű motorszerelő azt a tagot messziről kerüld el.

Nekem azt mondták hogy az tag nem egy embert átkúrt már van híre…

 

Az én vasam még kész lett közbe vele én is valami ciripelő hang van, beindítás után jött elő egy 5 sec, után először azt hittem elmentek a hézagok de nem.

Viszont gyűrűt gyártattam egy helyen, 7500ft volt a garnitúra és elég profi.

 

 

 

Előzmény: lossy rc (2017)
lossy rc Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2017

Üdv nordy-600!

 

Az Albert műhely felejtős lett,érdeklődtem az új szelepár iránt,állítólag 25ezer/db,a szelepvezetőket meg sem kérdeztem,a bakonymotor-nál újítanak fel hengerfejet bontott cuccokból is:-szelep 6000/db

                             -szvezető 2800/db

                             -szimering 400-3200/db ez új

A szelepeket becsiszolják,a hfejet síkba köszörülik,összeszerelik és beállítják a szhézagot a munkadíj 8-10 ezer!

Voltam Mesterszálláson is,a haver vett Hq te-610-hez pár apróságot,kiderült h az én rc-met is ő hozta be anno olaszból,rád is emlékezett mondta h nordwest blokkot vittél tőle,elég zura a srác,de ha tudsz érteni a nyelvén,akkor lehet vele beszélni,nagynehezen :)

dercedurca Creative Commons License 2011.05.14 0 0 2016

Hali!

 

 

Van egy rc 600-am és a karbijával sokat szívok.Ömlik belőle a benga+Önininditó sem az igazi.

 

KARBI:

 

Yamaha xt 600-asokon(és sok más nagyköbcentis,4t yamahán) is ilyesmi karbi van és a tűszelep+szelepülék jó bele.(legalábbis az enyémbe!!!)TOURMAX CAB-Y14 úgy érzem ez lenne az a karbi felújitó készlet ami nekem kellhet.????De csak érzem és nem tudom ha valaki meg tudná erősiteni az érzéseimet akkor azt megköszönném.9000-ft körül van az ára postával,ezért nem szeretnék tévedni.

 

 

ÖNINDITÓ:

 

Na azt már szétszedték!De a tettes elfelejtette közben hogyan kellene összerakni ezért rakhatta vissza fordítva a két hosszú csavart.(ami nem mellesleg távtartóként funkcionálna eredeti állapotbban)Na mindegy ezen én már túltettem magam de ezúton szeretnék sok-sok sikeres,eredményes és KITARTÓ budákolást,taknyolást(szerelést???)kivánni!!

 

A lényeg,hogy az öninditót összeraktam teker frankón terhelés alatt csak az nem tiszta amit jónéhányan ecseteltetek a szabadonfutójáról.Ez a kis szimeringrugó vagy mi ez a dekni alatt lesz valahol?Ha valaki részletesen leírná azt azért megint megköszönném.

 

 

 

Néhány véleményt mehalgatnék arról is,hogy HA ESETLEG szétbontanám a blokkot kinek mi kellene belőle és milyen Japót lehetne a helyére tenni?Vagy ezen még senki sem gondolkodott?

 

 

Egyébként eddigi legizgalmasabb gépem!

VIVÁ LOS MOTORKROSS!

 

De aminek a legjobban örülök az,hogy nem gyulladt ki alattam az első nap!!!(ezt csak a motor előző szerető gazdijának:)

nordy-600 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 2015

Szelepekbe, vezetőkbe lehet tudnak Alberték segíteni én tömítést tőlük vettem igaz drágán akarják adni de le kell velük alkudni a picsába.

Mesterszálásaikkal vigyázz 2 bratyó van de az egyik az komplett idióta a másik meg egy bunkó fasz én anno tőlük vettem egy komplett rc-blokkot de ami cigánykodást azok levágtak az nem volt semmi.

Azoknál alkudni kötelező de ne telefonba csak akkor ha elmész és ne egyezz előre vele semmibe.

Előzmény: lossy rc (2014)
lossy rc Creative Commons License 2011.05.07 0 0 2014

 Köszi a linket,felkeresem majd őket 60 km-re lakom Vásárhelytől.

Ha még 40ezer-ből is van meg akkor is jó,az XRT hfej elkelt,a Mesterszállási

bontós pedig 45-50 ért ígért,de még nincs lebontva,lehet h annak is van repedt

szvezetője,így az is felejtős! Új alkatrészeket honnan tudok hozzá szerezni/szelep,hengerfejtömítés/neten nem igazán találok hozzá?

Előzmény: nordy-600 (2013)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!