Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2023.03.07 -2 1 76352

Még valami:

Aki ezen a tájon tervez túrát és autóval érkezik az készüljön fel hogy a 25-ös főút Szentdomonkos és Borsodnádasd közti szakasza az idén lel lesz zárva, útjavítás (bővítés ) miatt.

 

A kerülő nem nagy, Egercsehi, Bekölce irányába vitték el a forgalmat.

Így fedeztem fel Egercsehi aprócska Bányász-emlékművét egy kora reggeli órán, majd ezt követően a számomra elbűvölően retro és érdekes, egykori Borsodnádasdi Lemezgyár felé tettem kitérőt:

 

Előzmény: Törölt nick (76351)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.07 -2 1 76351

Pozitívum viszont a Vajdavár-vidék turistaútjainak jelzettségében bekövetkező látványos javulás, melyet a hétvégén volt szerencsém tapasztalni.

 

Járdánháza-Dobronya-hegyese-Zár-rét-Palina eh.- Vörösvár-hegyese- Domaháza szakaszokon a kék +, a sárga sáv és a domaházi zöld sáv is szépen karban van tartva, a jelzések egy része új, szürke használata van, de minimális.

 

 

 

Partizán táblái még jobban benőve, immár olvashatatlanok, talán egy kivételével.

 

Igen nagy meglepetés volt számomra egy régi, huszita jellegű ház Domaházán, nem kevésbé Feszty Masa munkásságának emlékei a domaházi templomban.

 

 

Domaháza, templom, a versike olvasható így is:

Törölt nick Creative Commons License 2023.03.07 -3 1 76350

A napokban leveleztem velük.

Nem keveset, több témában.

Azt írták hogy talán májusban újraindul ez a mozgalom, füzet még nincsen, kódok nincsenek.

Kb 4-5 éve megy ez. 

Mi ez ha nem szerencsétlenkedés? Hagyjuk már... 

Előzmény: nagypapi (76348)
jzp2107 Creative Commons License 2023.03.07 -2 3 76349

nekem teljesen pozitív tapasztalatom volt velük '18-19 fordulóján (akkorra már megtörtént az átvétel)

megbeszéltük hogy nem szűnt meg a mozgalom (mert én akkoriban ilyesmit olvastam valahol, talán itt?) csak megújul (új füzet lesz)

van jelvény, ha megszerzem a maradék 2-3 hiányzó kódot akkor tudják is postázni és így is lett

 

Előzmény: nagypapi (76348)
nagypapi Creative Commons License 2023.03.07 -1 7 76348

Azért én azt, hogy valamely szervezet önként felkarol egy (illetve több) mozgalmat, új jelvényt csináltat, vállalja a kapcsolódó hercehurcát (füzetek küldése, fogadása, elbírálása, e-mailezés stb.) én azt nem nevezném szerencsétlenkedésnek, még ha a jelvény esetleg nem is tetszik.

Előzmény: Törölt nick (76347)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.07 -4 1 76347

Évek óta megy a ZÚTE szerencsétlenkedése az NMTSz elárvult mozgalmainak romjai felett, jelenleg gyakorlatilag nem létezik a NMTJ mozgalom. 

Nagypapinak szerencséje volt a jelvénnyel.

Elvileg pár hónapon belül újraindítják.

Elvileg. 

 

A régi jelvény egyszerűségében sokkal szebb és igényesebb volt. Az új egy giccsparádé lett szvsz.

 

 

 

Nekem volt 5 db régi, Tevemadárnak küldtem el ebből kettőt ajándékba mikor végigjárták pár esztendeje.

Előzmény: VéPetya (76335)
Jesper Olsen Creative Commons License 2023.03.07 0 0 76346

Ez itt a reklám helye: ha szeretnéd a Gödöllői Kéktúra és a Gödöllői-dombság csúcsai mozgalmat jelvényért teljesíteni, akkor várnak a Piliscsabai Természetjáró Egyesület által kiírt, a korábbi mozgalmakat megújító túrák:

 

https://piliscsabaite.hu/index.php/hu/turamozgalmak/160-godolloi-kektura

 

https://piliscsabaite.hu/index.php/hu/turamozgalmak/154-a-godolloi-dombsag-csucsai

HEV Creative Commons License 2023.03.06 0 2 76345

Heyjoe-nál az OKT után a DDK, RPDDK útvonalak megjelenítése is kezdetét vette, rögtön egy nagy 'falattal' kezdve, az 1986-os bejárás útvonalát is térképre tették.  

 

KFeri_2+4 Creative Commons License 2023.03.04 -2 4 76344

Két "keleti" túra után ismét Nyugat-Magyarországon folytattam a RPDDK-t. Fagyos reggelen indultam Egyházasrádócról, de a következő településen már kellemes túraidő fogadott. A síkvidéki gyaloglásnak Döröskén lett vége, ahol nem felejtettem el megnézni az Árpád-kori templomot. A nap folyamán még 6 kis falut érintettem, közülük kettőben pecsételtem, egyben pedig átléptem a képzeletbeli felezővonalat. A halogyi tétlen várakozás helyett még sétáltam egy kicsit és Csákánydoroszlón szálltam fel a vonatra.
A túra hosszabb, fényképes beszámolója a következő oldalon olvasható: https://turaelmenyeim.blogspot.com/2023/02/rpddk-02-egyhazasradoc-himfai-to.html

bárány Creative Commons License 2023.03.04 -3 1 76343

Valószínűleg inkább túrázás lesz az, mint futás, de még 80 évesen is járt úszni, hosszú gyalogtúrákra, azt írták róla. 

Előzmény: Tavaszi Széll (76342)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2023.03.04 -2 3 76342

Nagy érdeklődéssel olvastam a Turista Magazin márciusi számában az „Élmények és történetek a Magas-Mátrából” című írást. A szerző a Galyatetői Nagyszálló kapcsán arról ír, hogy „1940-től Kodály Zoltán is gyakran pihent feleségével Galyatetőn. Az ötvenes évek elején örökös használatra ki is utaltak számukra két erkélyes szobát. A zeneszerző általában úszással kezdte a napot, szívesen futott a közeli erdőkben …” Megdobbant a szívem: az általam nagyon tisztelt, az embertelen diktatúra előtt fejet nem hajtó Kodály Zoltán a hazai terepfutás korai előfutára lenne? Rendkívül jól hangzik, de szerintem ez elég valószínűtlen. Egyrészt Kodály ugyan kiváló fizikai állóképességnek örvendett, de az 1940-es évek elején töltötte be hatvanadik életévét. Másrészt a futás, mint tömegsport sem a két világháború között, sem a kommunista hatalomátvételt követő időszakban nem tartozott a széles tömegek által űzött tevékenységek közé. A fentiek miatt nem hiszem, hogy a hatvanas-hetvenes éveit taposó mester a Mátra bércein futott volna. Aztán ki tudja. Aki hazánk történelmének egyik leggyűlöletesebb diktátorával ilyen párbeszédbe elegyedett, arról bármi feltételezhető.

 

„Sok rosszat hallok magáról mostanában, mester.

Én is magáról, Rákosi.”

 

Agymenésem nem teljesen ontopic sem Galyatető (OKT bélyegzőhely, Encián Emlékek bélyegzőhely), sem Kodály Zoltán (Kodály Zoltán Emléktúra a Mátrában) miatt.

Előzmény: Tavaszi Széll (76220)
pozo Creative Commons License 2023.03.03 0 0 76341

Köszi:)

Előzmény: nagypapi (76340)
nagypapi Creative Commons License 2023.03.03 -1 1 76340

Összeadogattam, kb. 87km és 2600m szint lehet.

Jzp-nek köszönet, hogy felhívta a mozgalomra a figyelmet. A kékezéssel is jól összeköthető, hiszen bő kétharmada az OKT-n halad.

Előzmény: pozo (76339)
pozo Creative Commons License 2023.03.03 -1 1 76339

Köszi szépen:)

Lehet, hogy figyelmetlen vagyok, de nem találtam, hogy milyen hosszú a túra és mennyi a szintkülönbség?

Előzmény: jzp2107 (76338)
jzp2107 Creative Commons License 2023.03.03 0 0 76338

ez még nem volt, ugye?

hátha érdekel néhány topiktársat:

 

http://www.tmkk.tiszaujvaros.hu/index.php/hbvkblog/petofi-200

nagypapi Creative Commons License 2023.02.28 -1 3 76337

Kb. akkor vehette át a Zöld Út TE a megszűnt megyei szövetségtől a mozgalom kezelését. Ha még megvan az igazolófüzetetek, lehet, hogy egy próbát megér újból érdeklődni, ha szeretnétek ilyen jelvényt.  

Előzmény: VéPetya (76335)
Zolcsi67 Creative Commons License 2023.02.28 0 0 76336

Pár éve még Galgagyörk volt az északi végpontja, onnan Galgamácsa, Őrbottyán, Csomád...onnan a mai útvonal. Magamban elneveztem Galga-Zagyva Zöldnek, a bejárás még csak elméletben.

Előzmény: nagypapi (76326)
VéPetya Creative Commons License 2023.02.28 0 0 76335

Szerencsés vagy. Mi a párommal 2020 ban teljesítettük a túrákat. Akkor mi is azt a választ kaptuk, hogy elfogyott a jelvény, a mozgalom már nem él, egyáltalán mi honnan vettük, hogy van ilyen. 

Nem is erőltettük aztán tovább. Végül is nem ezért csinálja az ember :)

Előzmény: nagypapi (76297)
jzp2107 Creative Commons License 2023.02.28 0 0 76334

talán a tervezős részhez kell a legtöbb kitartás, már nem is tudom hány éve kezdtem (lehetséges hogy 2015?) és nemrég dőlhettem hátra, hogy kész

télvíz idején szántam rá random 1-1 napokat..

 

mire kész lett a teljes terv, addigra itt a közeli részeket Gerecsétől Cserhátig már fullosra le is túráztam.. még kb 9000km van hátra, és elvileg 10000 amit már megtettem

Előzmény: olahtamas (76333)
olahtamas Creative Commons License 2023.02.27 -2 1 76333

Belevágtam, de már érzem, hogy nem sok esélyem van egyhamar a befejezésére és ráadásul se koncepciót, sem nyilvántartást nem csináltam, hogy tudjam hol tartok :D

Előzmény: jzp2107 (76330)
Bikk Pubi Creative Commons License 2023.02.27 0 2 76332

Nem, egy másik topiktárs szokott. Bogyó ausztrál jegesmedvevadász.

Előzmény: Törölt nick (76331)
Törölt nick Creative Commons License 2023.02.27 -2 1 76331

Apropó, Bikk Pubi

Nem te szoktál kószálni két scottie-val? (Skótjuhásszal?)

 

Február 18-án, Nógrádsipeken egy feketés és egy zsemlés színű skótjuhásszal ment egy túrázó a kéken a falu vége felé, Hollókő irányába. Össze is néztünk egy pár másodpercre, kb egy gondolatnyin múlt hogy megszólítsam ezt a szimpi, ámde nagyon határozottan iránymenetelő kutyás lányt. 

Pontosan

Itt:

Előzmény: Bikk Pubi (76325)
jzp2107 Creative Commons License 2023.02.27 0 0 76330

ezt te is csinálod?

 

hol tartasz benne? (nekem még ahogy sacc/kb számolgattam, a jelenlegi tempóval 10-15 évig lesz sétálnivalóm. be kéne gyorsulni!)

Előzmény: olahtamas (76329)
olahtamas Creative Commons License 2023.02.27 -1 2 76329

Az összes turistaút része a járd végig Magyarország összes turistaútját mozgalomnak :)

A mozgalomnak nincs kiírása és a teljesítést sem ellenőrzi senki, mindenki úgy csinálja, ahogy gondolja :)

Előzmény: HEV (76327)
jzp2107 Creative Commons License 2023.02.27 0 0 76328

mit szeretnél tudni róla?

(vicces, de épp tegnap jártam Csomádon, csak nem a Z- hanem a Z+ volt "terítéken"

tettem pár ládás kitérőt, meglepően kiváló panoráma volt gcfado-tól)

 

naszóval zöld sáv:

néhol hiányosak a jelzések szóval valamilyen navigáció ajánlott, de út többnyire van :-)

ami így eszembe jut, az a Nagytarcsa-Isaszeg országúttól északra, felsőfarkasdi horgásztó valamint Tápióság környéke

Előzmény: rönofan02 (76324)
HEV Creative Commons License 2023.02.27 0 0 76327

Magyarországon ma 26524 km jelzett turistaút van, nagy részén nincs állandó túramozgalom.

 

A Mapillary viszont nagy részét megmutatja ennek a zöldnek is, csak kényelmesen kell elhelyezkedni és kattintani. 

 

 

 

Előzmény: rönofan02 (76324)
nagypapi Creative Commons License 2023.02.27 -1 0 76326

Könnyen el tudom képzelni, hogy korábban különálló több zöld jelzés lett összekötve. Elég érdekes, hogy éppen Csomád vasútállomásról indul (ott tényleg van a peronnál levő villanyoszlopon 'pöttyös' zöld sáv jelzés), ahol egyébként kb. a madár se jár...

Előzmény: Bikk Pubi (76325)
Bikk Pubi Creative Commons License 2023.02.27 0 0 76325

Szia!

 

Itt a fórumon már volt róla szó, hisz' egy kézenfekvő útvonal, akár a Tápiósárga, de mozgalom, úgy tudom, nincs rá.

Előzmény: rönofan02 (76324)
rönofan02 Creative Commons License 2023.02.27 0 0 76324

Sziasztok,

Négy napig hevertem otthon egy idénygyümölccsel, magyarán taknyos-torokfájós-köhögős kotvánnyal (Csendesen haldoklik, igen jámbor fajta...). Két köhögés között, a semmi és a valami határán imbolyogva, jobb híján a térképet bogarásztam. Fóti lévén többször jártam már a Somlyón és többször bele is botlottam egy ott átkígyózó zöld jelzésen. Nohát, ezt bogarásztam a heyjoe-n, kiderült, hogy Csomád vasútállomástól Jászberény sporttelepig kanyarog, mintegy száznegyvenvalahány kilométer hosszan. El is gondolkoztam, hogy ha mondjuk túlélem ezt az idénygyümölcsöt, akkor milyen jó lenne végigbaktatni rajta. Igenám, de az égadta világon semmit sem találtam róla az interneten... Tudtok róla valamit? 

Barátsággal

Tóni

Törölt nick Creative Commons License 2023.02.25 -2 2 76323

Az elmúlt két hétben volt szerencsém két rekonstruált várunkat is felkeresni, bár -mint írtam-  a Csókakői várral kapcsolatban voltak fenntartásaim, most úgy össz-egészében tetszett.

Ugyanígy a Hollókői vár is, sőt az jobban, szebbek a falazások, és nem láttam téglát. Tényleg nagyon szép lett. 

 

Ugyanakkor....Mindig mondom hogy semmi sincsen ingyen, belépődíjra szükség van.

De.

Csókakőn ezzel együtt a belépés ingyenes. Van nyitvatartási idő, de belépődíj nincsen.

Nem úgy Hollókőn! Sajnos azt kell mondjam hogy sokallottam a 2500/kobak árat egy jegyért, az ugyebár 4 embernek mindjárt egy tízeske lenne... régebben láttuk már belülről, így gyors döntés született. Ezúttal kihagytuk.

Ennyiből végül aztán simán megkajáltunk a "szomszédos" Nógrádsipek farsangi mulatságában, ahol remekül éreztük magunkat. :-)

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!