Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114649

Babusgatni nem kell őket, csak motiválni!

Az acél is tűzben edződik......

Lecseszni ha butaságot csinál, viszont dícsérni , ha ügyes volt! nagyon fontos! !!!

A legkisebb sikerét is díjazni a díjkiosztón, mert a siker viszi előre fejben is!

Segíteni jótanácsokkal, de "mindent" sose árulni el, hogy megmaradjon benne a tudásszomj.

Segíteni "jó galambbal" , nem a kiselejtezett szarokkal.....

Keresni a társaságát egy-egy gyűjtés-bontáskor.

Ha van rá mód némi anyagi terhet levenni az Ő és a szülei válláról.

 

Így kèpzelném el a fiatalok galambásszá nevelését!

Előzmény: Törölt nick (114646)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114648
Előzmény: Törölt nick (114647)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114647

Egy ember egyhangúan mit csinál? 

Előzmény: Törölt nick (114644)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114646

Babusgatni kell őket. Amíg meg nem döngetik meg az öregeket nem lesz gond. :-)

Előzmény: Zsákó dúc (114645)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114645

A hármuk életkora eléri a nyugdíjkorhatárt? Szerintem éppen, hogy csak meghaladja!

Van remény van utánpótlás!

Előzmény: Törölt nick (114644)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114644

B-25 egyesület
Kauremszki József – egyhangúan
Heim Olivér – egyhangúan
Guzsik Kevin - egyhangúan

 

Gratulálok. :-)

Előzmény: Heim Olivér (114643)
Heim Olivér Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114643

Hová költöztél át végülis?

Előzmény: Törölt nick (114641)
Heim Olivér Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114642

Nekem meg van egy találó kérdésem: Hol mondtam, hogy ezek az emberek közömbösek? - Arról volt és van szó, hogy nem illene olyan érzelmekkel takarózni, amik nem fedik a valóságot.

Előzmény: geler52 (114639)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114641

légvonaltávolság köztünk immáron 21,3 km.... 

Lehet még fogunk egy listán is szerepelni !

Jövő zenéje....

Hajrá!

Előzmény: Heim Olivér (114632)
geler52 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 114640

Több helyen is láttam már tippler-posta keresztezést, érdekes módon idősnek mondható tenyésztőknél, pályájuk végén. Nem tartottam figyelem alatt a működésüket, mert nem volt szimpatikus az elképzelés, egy adott cél érdekében (állóképesség növelése) sutba dobni a posta mögött létező több évszázados nemesítési fáradozást. Tömegével kerülnek be így olyan gének, amelyek komoly regressziót, erőszakos visszaléptetést okoznak. Ezért a részletekben sem tudok pontosat mondani.

De láttam, és kérdezték, hát leírtam, van példa ilyenre is.

És ha már így szóba került, egyikük Nagypalócz volt, az Anker-könyv egyik sikerembere. Az állományának jobbik része kivétel nélkül csodálatos izomzatú volt. (Volt egy független kiállítási modell állománya is, szörnyű rossz galambokból.) Néha eltűnődöm, hogy ezek a kivételes izomzatok esetleg nem-e valami hosszabb kísérlet végeredményei, talán sokkal messzebb elment, mint arról kvázi futólag beszélt?

Előzmény: Racing Pigeon (114633)
geler52 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 114639

Amikor földhöz vágja a galambját, az a közömbösség jele?

Van egy találó szólás, majd kiveri a szemét az igazság.

Előzmény: Heim Olivér (114638)
Heim Olivér Creative Commons License 2014.12.02 0 0 114638

"Minden sport hajtóereje a szenvedély, és nem a pénz." - Ezt így honnan? :) Mi a helyzet a magyar focival? Nem mondom, hogy nincs benne igazság, de hogy nem ebben a leírt formában az biztos. Azokon a szinteken, ahol nincs még benne akkora pénz, ott valóban nem. Nade, ahol már ebből élnek, netán gazdagodnak meg, ott sajnos nem a szenvedély a fő hajtóerő. Ez ugyanolyan, mint mikor valaki a galamb által próbálja kielégíteni a győzhetnékét és azt a galambot, ami nem volt valamiért neki megfelelő, például nem jött időben, vagy nem ült be időben, stb. könyörtelenül a földhöz vágja, megbünteti (több ilyet is láttam már élőben is, csak még mielőtt röhögnétek). Másnap viszont ő a leghangosabb a galamb szeretet dumájával, ironikus... Visszakanyarodva: ez a szenvedély duma a sportolóknál nagyon jó takarózó szöveg, persze TISZTELET A KIVÉTELNEK!

Előzmény: geler52 (114628)
Heim Olivér Creative Commons License 2014.12.02 0 0 114637

Köszönöm ezt az ismét hasznos hozzászólást! Egyébként ráhibáztál, mert mostanában azon törtem a fejem, hogy bizony ezekben a kezdeti években a természetest kéne erőltetnem...

 

Német cikkekhez tudsz esetleg konkrét linkeket vagy csak tudomásod van róla, hogy valahol vannak?

Előzmény: Racing Pigeon (114634)
Mykyy Creative Commons License 2014.12.02 0 0 114636

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a forma mennyire befolyásolja egy galamb teljesítményét egy adott versenyen?

Százalékban!

Köszönöm a válaszokat előre is!

 

Racing Pigeon Creative Commons License 2014.12.02 0 0 114635

Igazán Nőnek lenni csak egy igazán Férfi mellett lehet :-))) ahogy mondják!:-)))

 

de kell hozzá a refrén:  Bab és a Szeretet is... ahogy a kolléga megállapította volt :-)))

 

 

Előzmény: Törölt nick (114629)
Racing Pigeon Creative Commons License 2014.12.02 0 0 114634

Olivér!

Nemrég jártam egy embernél aki már szinte mindent megnyert, amit nem, abban meg 2. volt!

Eredményei nagy részét természetes módszerrel érte el! Miért írom ezt? 

 

Te röpgalambos vagy és biztos vagyok benne, hogy amikor a falkát hangolod, nagyon érzed őket. (legalábbis, amit írtál róluk az átjött)

 

Vagy elfogadod tőlem vagy nem, de hozzád passzolna a természetes módszer!

 

Ott nagyon kell érteni a galambhoz, és bocsássatok meg (!!nem pejorative írom!!)-  de nem olyan ipari jellegű és bolondbiztos, mint az özvegyezés.  

 

Tudom, hogy mellőzted ezt eleinte, nyelvet beszélsz, kutakodj benne egy kicsit! Nem fogod megbánni!

 

"Bicikli életre halálra" ... itthon nálunk kötelező olvasmány volt Armstrong, aztán óriási csalódás....

 

 

 

Előzmény: Heim Olivér (114631)
Racing Pigeon Creative Commons License 2014.12.02 0 0 114633

Érdekes, tényleg az amit írsz! 

 

Elmondom én hogy látom: a tipplerek 90 % -a eléri a 10 órát mondjuk, és egy nagyon vékony top réteg

belerepül az éjszakába (18 óra, vagy afölött)  megfelelő megvilágítás esetén (nem sötétben) 

 

Mondjuk egy hosszútávos postától elvárunk 10 óra folyamatos !lendületes! repülést, (majd 2. nap x órát) és ha belekeverek egy "közepes" tipplert, (mert jórész ilyenhez lehet hozzájutni) nem tudom miért lenne jobb a végeredmény? Annak a figyelembevételével is, hogy a tipplerek úgy repülnek, mint a sirály azaz nem olyan lendületesek, és a tájékozódó képességük sem kiváló.

 

 

Én mindig csodálom azt aki szeret kísérletezgetni, és én is kezembe vettem volna - LOL- , érdekes.

 

Láttál még hasonlókat? Milyen távon szerepelt jól a "fél vér" ?

 

 

Előzmény: geler52 (114601)
Heim Olivér Creative Commons License 2014.12.02 0 0 114632

Pestszentimre.

Előzmény: Törölt nick (114625)
Heim Olivér Creative Commons License 2014.12.02 0 0 114631

Megkaptam köszönöm, igyekszem válaszolni rá, ahogy időm engedi!

Előzmény: von Tvaal (114622)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.12.02 0 0 114630

Nem tudom, hogy van-e a fórumozok között olyan személy aki kompetens a Nemzeti versenyek listáinak a kiadásában, de tisztelettel felhívnám a figyelmét arra, hogy a hosszútávnál nem szerepelhetne a 04. Tgsz. mert csak két úton feleltünk meg a kiírásnak!

Vagy esetleg menet közben megváltozott a kiírás?

Várnám az észrevételeket, de nekem igazán ráér az olimpia után is, mert tudom, hogy most sok a dolog ami a rendezéssel jár!

Apropó olimpia, korában sok szó eset a belépők áráról ami mint kiderült egyszeri váltásnál 15 Euróért bérlet esetén 20 Euróért az egész hétvégén látogatható! Amivel nekem személy szerint semmi bajom!

De azt igazán érdekesnek gondolom, hogy jóformán senkinek sem kell jegyet váltania! Remélem értitek! :)

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.02 0 0 114629

,, ahogy rajongói leveleimből kiderül."

 

Na ne mááá...... :-)))))

Előzmény: geler52 (114628)
geler52 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 114628

Minden sport hajtóereje a szenvedély, és nem a pénz. Nézz körül, és látsz ezernyi magyar galambászt, aki szórja a pénzt egy nem könnyen megmagyarázható hobbira.

De ezt most ne feszegessük, engem a galambászfeleségek is el szoknak olvasni, ahogy rajongói leveleimből kiderül. Elég annyi, hogy az összesített egyenleg nagyon durván negatív.

A pénz a fogadásnál azért volt szerencsés, mert hálisten van bennünk irigység. Nem volt mindegy, ki viszi el a nagy nyereményt, és mindenki nagy figyelmet szentelt a nyerés módjának.

Előzmény: Zsákó dúc (114623)
FvT Creative Commons License 2014.12.02 0 0 114627

Hát igen, a fogadásos rendszer nagy fék volt a postagalamb tenyésztésben.......

Előzmény: Zsákó dúc (114623)
GajdaZara Creative Commons License 2014.12.02 0 0 114626

Szia!

Van több nyitott csatornánk( email, telefon) amit ha használsz választ kapsz a kérdéseidre!

Azért utoljára ide is válaszolok!

 

A megadott cím a szervízünk címe, illetve az egyik levelezésii címünk,az órákat itt javítom!

Azért kell egy példányt a nevezőknek ide el küldeni, hogy a kinyomtatott papírokon leelenőrizhessük, hogy elkészültek-e az órában a kért változások, és esetleg amelyiken nem, az ne akkor szembesüljön vele mikor nem kap versenyengedélyt!

 

a benzing órák begyüjthetőek illetve kiértékelhetőek lesznek a Bricon clubmasteren, illetve fordítva, a bricon os a benzing clubsetten!

 

Egyebeket emailen vagy telefonon!

 

És én kit tisztelhetek Önben?  Mert az ismeretségünk igen egyoldalú!

várom válaszod!

 

 

Előzmény: 46os kopasz (114611)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.02 0 0 114625

Dél-Budapesten belül hol?

Előzmény: Heim Olivér (114616)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.12.02 0 0 114624

A hozászolásod második feléhez csak annyit fűznék hozzá, hogy azért stoppolnak gyengében, mert az ellenőrzés nem folyamatos! Ha az lenne sokkal többször lennének eredményesebbek mint ahányszor nem, miközben vizslatják őket!

Előzmény: béla tóth (114614)
Zsákó dúc Creative Commons License 2014.12.02 0 0 114623

Arra gondoltam, hogy miután a postagalambászatban fontosabb lett a pénz, mint maga a galamb, a tenyésztők sokkal jobban kezdtek odafigyelni az eredményességre, mert csak a legkiválóbbakat tudták pénzre váltani! Fontos szempont lett a tudatosság! A galambokat elkezdték kiszolgálni, felkészíteni őket a versenyekre!

Tehát az én általam vélt összefüggés a pénz és az állóképesség között annyi, hogy a pénzt mint eszközt elkezdték a galambok javára felhasználni a még több pénz érdekében! 

Előzmény: béla tóth (114614)
von Tvaal Creative Commons License 2014.12.02 0 0 114622

Heim Olivérnek levele érkezett. Legalább is küldve vagyon. :)

szálkaaszemben Creative Commons License 2014.12.02 0 0 114621

,,,"a nagymenők ellenőrzés esetén miér mérnek gyakran gyengén?"

Talán lámpalázasak,,,vagy a galambk? :-)

Előzmény: béla tóth (114614)
Neon Licht Creative Commons License 2014.12.02 0 0 114620

Nekem sincs semmi bajom Olivér hozzáállásával, sőt, bár ilyen lenne minél több. Viszont te nem tudom melyik csatornát nézed. Hol volt itt ok és okozat azzal kapcsolatban, hogy mit és miért nem lehet összehasonlítani? 

Természetesen minden hasonlat sántít, mivel minden csak önmaga és nem másvalami.

Mivel azonban az országúti kerékpár állóképességi sport, adja magát a hasonlításra, ha pont a tűrőképesség volt a kérdés.

Épp hogy el kellene gondolkodtasson az Olivér által előhozott momentum, hogy "elérkezik a hajrá, ahol az addig "megpihentetett" sprinterek elképesztő robbanékonyságukat kihasználva elstiftelnek", vagyis hogy a sprintereket a megkímélt erő hozza helyzetbe. Ezt pontosan megerősítésnek veszem.

Természetesen a továbbiakban nem keresek újabb összefüggéseket a két műfaj között, hogy következtetéseket keressek ezen az úton. Csupán mondanivalómat akartam hasonlattal érzékletesebbé tenni, de látom, nem jött össze.

Előzmény: Moulting (114618)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!